Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници: [1]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Имам нужда от Вашето съдействие!  (Прочетена 613 пъти)
MouseMaiki
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 83

• Град: Antarctica
  • Спазвам само законите на Вселената!

« -: Октомври 30, 2012, 15:32:18 »

Мили приятели,
    Тази година отново съм член на експедицията до Антарктида. Една година се занимавам с тази кауза - пиар и проекти свързани с дейността на Български Антарктически Институт - координатор на дейностите та Ледения континент.
    Поради малкото средства, повечето от членовете на експедицията трябва сами да осигурят пари за пътя до там. Миналата година, компаниите, които ми помогнаха получиха възможност да се сдобият с кадри от там и пълното право да ги използват. Една от компаниите направи свой календар с мой фоторазказ и авторски снимки. Освен кадри ще видят логото си на филма "Антарктическо лято 2012", който ще бъде излъчен по БНТ в края на този месец.
    Корпоративните приятели на Антарктида винаги са уважавани и споменавани, на всяко събитие, свързано с дейностите на Института.
    Предстои монтаж на втори филм "Психология на малките общества", отразяващ живота на членовете на експедицията. Тази година, моя задача е да съдействам, за да бъде завършен - новите спонсори ще имат свое лого там. Освен кадрите, в случай че се сдобия с рекламни материали, същите ще бъдат заснети на фона на ледовете. Освен кадри от там, мога да предоставя и от Аржентина и Чили - местата през, които минаваме по път.
    Отчитането на сумата към спонсора за самолетните билети става още преди заминаването с фактура, предоставена от агенцията, осигуряваща билетите. Обикновено проф. Пимпирев и екипа по логистика търсят възможно най-евтиния и удобен вариант. Останалото се отчита с касовите бележки след завръщането в България.
    За мен, както и за всеки член на експедицията Антарктида е кауза, която си заслужава риска. Експедицията се разделя на групи, които пътуват на ротационен принцип, поради трудните условия и необходимостта от добавяне на храна, консумативи, техника и др.
    Първата група антарктици заминава на 02.11.2012г.
    На 31.10.2012г. ще получим официално българският трибагреник, лично от президента на Република България.
    Втората група ще замине на 10 декември
    Трета и четвърта група пътуват през януари 2013г..
    Връщането и затварянето на българската база на о-в Ливингстън е в края на февруари или началото на март 2013г.
    Обръщам се към вас защото знам, че мога да разчитам на разбиране и възможност да бъда насочена към някоя фирма или лице, готово да помогне. Общата сума е около 6-7хил. лв., но както всяка година, се старая да я разделя между два или три спонсора, за да не тежа на бюджета. Естествено най-добирят вариант е да е само един, но в положание на криза, разбирам, че е невъзможно.

Пишете ЛС, ако имате нещо предвид, ще дам подробности!

БЛАГОДАРЯ ВИ!

Активен

На тази Планета има само един ръководител - Природата! Научете се да я пазите, да се съобразявате с Нея, да я слушате и да й помагате!
    Този който я руши или само я използва ще си получи уроците от Нея!
    Дом
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 132

« Отговор #1 -: Октомври 30, 2012, 21:21:03 »

MouseMaiki ,
    Поздравявам те за смелостта да мериш сили със суровите антарктически стихии. Но в този форум едва ли има хора със толкова значителни средства. Не си ли мислила да пишеш - ето този текст, който си написала тук - до по-големите телевизии (едно док. филмче, защо не? или Марта Вачкова?), до едри бизнесмени, предприятия, банки, фондации и/или организации, където мисля че ще имаш по-голям резултат? Само като написах "фондация" в Гугъла, доста неща излязоха.
    Ето това например http://www.corpbank.bg/news_349.html
    « Последна редакция: Октомври 30, 2012, 21:32:55 от Дом » Активен
    MouseMaiki
    **
    Неактивен Неактивен

« Отговор #2 -: Октомври 30, 2012, 21:37:10 »

MouseMaiki ,
    Поздравявам те за смелостта да мериш сили със суровите антарктически стихии. Но в този форум едва ли има хора със толкова значителни средства. Не си ли мислила да пишеш - ето този текст, който си написала тук - до по-големите телевизии (едно док. филмче, защо не? или Марта Вачкова?), до едри бизнесмени, предприятия, банки, фондации и/или организации, където мисля че ще имаш по-голям резултат? Само като написах "фондация" в Гугъла, доста неща излязоха.
    Ето това например http://www.corpbank.bg/news_349.html
    Приятелче, толкова много съм опитвала, че вече не помня броя мейлите. Обърнах се към хората тук, защото могат да препоръчат някого, когото познават и знаят, че пратеният мейл няма да отиде в кошчето. Втора експедиция подготвям, минала съм по този път и не само лично за себе си, а и за много други подобни каузи и се убедих, че е трудно и става само чрез познати. А тук съм убедена, че хората разбират къде отивам - не само заради условията - мястото е уникален енергиен център!
    Относно Корпоративна банка - да, те са едни от помощниците всяка година. Тяхното лого ще присъства и на филма.
    Активен

На тази Планета има само един ръководител - Природата! Научете се да я пазите, да се съобразявате с Нея, да я слушате и да й помагате!
    Дом
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 132

« Отговор #3 -: Октомври 30, 2012, 22:25:26 »

Пращаш имейли? Не, не е сериозно. Правиш едно хубаво мотивационно писмо, едно CV, където описваш образование, интереси, досегашните си експедиции, дейности във връзка с Антарктида, всичко документирано с необходимит копия снимки и други носители, подредено в една красива папчица и тръгваш лично да чукаш по вратите и да изпращаш писма.
    В крен случай можеш да направиш една уеб страница, съдържаща всичко това, но в администрацията все още се обръща повече внимание на хартиените носители, отколкото на електронните.
    Активен
    MouseMaiki
    **
    Неактивен Неактивен

« Отговор #4 -: Октомври 30, 2012, 23:01:50 »

Ще се самоцитирам: "Обърнах се към хората тук, защото могат да препоръчат някого, когото познават и знаят, че пратеният мейл няма да отиде в кошчето."
    След всяка среща хората искат информация в кратък вариант по мейл. Ако те познават, ще откликнат, ако не 99% от случаите ще те отсвирят.
    Смяташ ли, че ако не съм опитала, щах да стигна до тема тук, в този форум?
    Ще ти кажа и още нещо - повече помощ можеш да получиш от обикновени хора от колкото от богати корпорации.
    Занимавам се и с благотворителност от доста време и разбрах, че става само чрез познати и доверени хора.
    Проектите, свързани с Антарктида се приемат като поредната смукачка на пари. Това е така, защото от Нея не могат да се изкарат пари! И слава Богу, все още има антарктически договор, който забранява използването на ресурсите на континента, за различни цели освен наука.
    Ти си сигурно милионният човек, който едва ли знае какво става там, от какво имат нужда тези хора, които дават живота си, за да запазят кътчето българска земя, да откриват и да поддържат направеното със страшни усилия. Това е по вина на медиите - не ги интересува и гледат да не пускат информацията, свързана с Антарктида. Пак ти трябват познати, които да се застъпят за теб и да влезеш като 2-минутен анос в някоя от новинарските емисии. Работи се усилено, но резултатът не зависи само от нас... Спонсорите също не са наясно, ако аз не отида да им разкажа и пак 90% от тях просто не стават такива, защото не ги е еня за това място.
    Благодаря ти наистина за прекрасните съвети, но нещата стоят така... Ужасно е.

Активен

Странник
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1380

• Град: Варна
  • « Отговор #5 -: Октомври 30, 2012, 23:12:02 »

MouseMaiki лаик съм в тази област относно проекти и спонсори.
    Да видим фактите:
    Нова ТВ в момента имат спадащ рейтинг.
    И най-малката медия да се навие да участва ще е предостатъчно.
    Малката вълничка нали се сещаш... Усмивчица
    ГЕРБ се чудят за коя сламка да се хванат...
    Новата партия на Миглена Кунева набира сила и търси подкрепа.
    Полицията е насрана в имиджа си заради една снимка само.
    Търсят се спешно жертвени агнета.
    Ужасната ситуация е често най-добрия шанс.
    Личното присъствие и обаяние в директен контакт  
    не може да се сравни с никое CV или мейл.
    Ако не успееш в Рим,пробвай в Картаген   Намигване
    Визирам чистката във Варна...

« Последна редакция: Октомври 30, 2012, 23:19:48 от Странник » Активен

Ако не ние -кой? Ако не сега - кога?
    MouseMaiki
    **
    Неактивен Неактивен

« Отговор #6 -: Октомври 30, 2012, 23:28:23 »

MouseMaiki лаик съм в тази област относно проекти и спонсори.
    Да видим фактите:
    Нова ТВ в момента имат спадащ рейтинг.
    И най-малката медия да се навие да участва ще е предостатъчно.
    Малката вълничка нали се сещаш... Усмивчица
    ГЕРБ се чудят за коя сламка да се хванат...
    Новата партия на Миглена Кунева набира сила и търси подкрепа.
    Полицията е насрана в имиджа си заради една снимка само.
    Търсят се спешно жертвени агнета.
    Ужасната ситуация е често най-добрия шанс.
    Личното присъствие и обаяние в директен контакт  
    не може да се сравни с никое CV или мейл.
    Ако не успееш в Рим,пробвай в Картаген   Намигване
    Визирам чистката във Варна...

Туй с телевизионерите го преживях хахахахах! Отиваш там и те питат: "Може ли да пратим наш екип" и директно ти взимат хляба! В момента се боря и с БНТ и условията за филма, който ще излъчат началото на ноември. Договорката с тях беше да им предоставим готов филм, да го излъчат и евентуално да платят нещичко, за компенсация за разходите, които отидоха за първото пътуване. Уви все още ги чакам с договора. Хахахаха! Комично ми е и пиша така защото и БТВ проявиха интерес и предложиха техен оператор и продуцент да отидат да снимат - хАх, при положение, че им предложих готов продукт... Сещаш се. Нищо. Аз продължавам борбата! Няма да се откажа! Вярвам в себе си и в положените усилия, а тяхната цена е висока Странниче за хубавите думи и съпричастността!
    Активен

Странник
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1380

• Град: Варна
  • « Отговор #7 -: Октомври 31, 2012, 01:01:51 »

Лаик съм - пролича си Усмивчица
    И все пак - ако хванеш правилния асансьор
    издигаш се бързо нагоре.
    Всяка система има своите слабости.
    Активен

Ако не ние -кой? Ако не сега - кога?
    MouseMaiki
    **
    Неактивен Неактивен

« Отговор #8 -: Ноември 01, 2012, 17:11:57 »

Лаик съм - пролича си Усмивчица
    И все пак - ако хванеш правилния асансьор
    издигаш се бързо нагоре.
    Всяка система има своите слабости.

В случаи като моя е важното да не ти пука. Да вярваш в успеха си и без капка очаяние да продължаваш напред!
    Активен

Страници: [1]   Нагоре
    Отиди на:  

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright