Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници:  [1] 2 3 ... 5   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Дали, ами, ако?  (Прочетена 1478 пъти)
WeRMany
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 20

« -: Октомври 29, 2012, 20:34:12 »

Здравейте!

От известно време се ровя из пространството и търся. Търся както отговори, така и въпроси. Дали намирам .. от тук малко, от там хич. Както се казва има прекалено много плява върху трохите за да се засити човек ...
Та да започна направо към това което ме вълнува ... вълувам се от себе си! Искам да се опозная и да прекратя този луд начин на живот който водя. Погледнете само прякора ми и може да добиете някаква представа за това какво ме терзае.
Да, аз рядко говоря за себе си в едниствено число. Тук, това което прочетете ще е изкючение. Мислите ми хварчат хаотично, настроенията се менят като майски ден - ту вали ту грей! Дори в момента нямам представа вече защо съм седнал да пиша това което пиша и какво ще излезе накрая!
Ще пробвам да съм максимално кратак в изказа си, че туко виж се получи нещо. И ето започвам.

От както се имам за съзнателна личност почти винаги знам какво ще стане, предусещам моментите. Знам кога идва опасност и кога е напълно безопасно. Ние сме много личности в едно тяло. Когато вървим нанякъде, а ние постоянно сме в движение постоянно водя диалози и различни спорове, за минали или предстоящи събития. Дори без да чета уроци аз вече ги знам в момента на предаване от учителите. Понякога съм затворен, а друг път сме душата на компанията. Малцина приятели успяват да следят настроението ми. Когато ме видят умърлушен повечето направо сменят посоката, защото знаят, че точно в дадения момент паля от четварт и мога да направя всичко. Под всичко имам в предвид дори и кървави саморазправи. От малък съм надарен със сравнително малко тяло - слабо. А когато станеше някой разпра винаги се прекратяваше преди да се намеся.  А после, когато всичко стихне, когато еуфорията от предизвикателството отмине, то тогава идва жала и плача. Ненавиждаме се в моментите след това. Мразя да приченявам болка, а го правя толкова бързо и лесно. А друг път, целият гняв е бил под контрол и съм успявал да запазя расъдъкат си. Успявал съм просто да си тръгна или с приказки да изясня проблема. Знам, може да ви е смешно, да ви е странно или и аз не знам ... аз самият вече се приемем такъв какъвто съм - странен. Ходя и си говоря сам и ми е приятно. Гледам изгрева и плача с глас за отминалата красота, която няма да се върни 2ри път.

Толкова искам понякога да бъда един ... но кой от всички да си избера ... повярвайте ми ... в мен има човек за всяка една ситуация в която изпадам. Силния, слабия, гневливия, подтиснатия, безхаберния, инатливия, умния, мъдрия, мързела, посеркото ... всичко ...
И нямам идея кой е истинският ... къде е моето единствено Аз, къде е моят АЗ ...

Ох ... нямам идея какво се получи, дори не искам да го прочета ... моля задайте ми насочващо въроси, че да мога да отговарям. Обичам игрите на въпроси и отговори.
Активен

"My name is Legion: for we are many."
Аэ съм
Слава ввишних Богу, и на земли мир, в человецех благоволение.
Неактивен Неактивен

Публикации: 2409

Hello! I am Andy!

« Отговор #1 -: Октомври 29, 2012, 20:44:41 »

Отвори Библията. Виж какво е казал Исус.  Усмивчица
Активен
Star Rover
Неактивен Неактивен

Публикации: 53

« Отговор #2 -: Октомври 29, 2012, 20:50:15 »

откажи се от всичките и просто бъди. седни си някъде и си спомни, когато беше дете - ти пазиш този спомен, как си преживявал нещата, как си бил празен и само си преживявал всичко като за първи път. помниш ли, хайде пробвай... няма как да няма някой спомен... е, т'ва си ти, този чист празен пич. Хайде позадръж това в себе си.. мани затлачения ум, какво говори.
Онова чистото си спомни като детенце... хоп, готов си - айде жив и здрав!
Активен

Истинската Любов не умира. Само става по-силна с времето.
WeRMany
*
Неактивен Неактивен

« Отговор #3 -: Октомври 29, 2012, 21:14:12 »

Отвори Библията. Виж какво е казал Исус.  Усмивчица
Най-често цитираната версия е от Марк 5:9:
И Исус го попита: Как ти е името? А той Му каза: Легион ми е името; защото сме мнозина.. превод от
Mark 5:9 "Then Jesus asked him, "What is your name?" "My name is Legion," he replied, "for we are many."
Mark 5:10 "And he begged Jesus again and again not to send them out of the area."
Mark 5:11 "A large herd of pigs was feeding on the nearby hillside."
Mark 5:12 "The demons begged Jesus, "Send us among the pigs; allow us to go into them.""
Mark 5:13 "He gave them permission, and the evil spirits came out and went into the pigs. The herd, about two thousand in number, rushed down the steep bank into the lake and were drowned."

И сега .. съветваш ме да търся много прасета и един Иисус да ме избави ли?
Активен

WeRMany
*
Неактивен Неактивен

« Отговор #4 -: Октомври 29, 2012, 21:17:22 »

откажи се от всичките и просто бъди. седни си някъде и си спомни, когато беше дете - ти пазиш този спомен, как си преживявал нещата, как си бил празен и само си преживявал всичко като за първи път. помниш ли, хайде пробвай... няма как да няма някой спомен... е, т'ва си ти, този чист празен пич. Хайде позадръж това в себе си.. мани затлачения ум, какво говори.
Онова чистото си спомни като детенце... хоп, готов си - айде жив и здрав!
Чакай ... задръж ... но ти приемаш, че още от първите си мигове не сме били всички на куп? Родителите и баба са ми разправяли, че и като дете съм бил така. Единият ден съм кротък като агънце, а на другият водя война с тях. Когато съм проходил е било още по-зле. Първите ми спомени ... е първоят екак се люлям на една прожина/люлка в яслата ... някъде на около 1,5-2 години съм. Люлям се и плача защото преди малко съм мачкал мравки ... ето го първият лъч ... според теб дали е празен?
Активен

Star Rover
Неактивен Неактивен

« Отговор #5 -: Октомври 29, 2012, 21:22:23 »

Ти остави спомените. аз ти говоря да намериш усещането за СЕБЕТО, усещането за чистота, защото, колкото повече растеш, толкова повече трупаш, ето "... но кой от всички да си избера ... повярвайте ми ... в мен има човек за всяка една ситуация в която изпадам. Силния, слабия, гневливия, подтиснатия, безхаберния, инатливия, умния, мъдрия, мързела, посеркото ... всичко ..."
Ти си всичко това, но това са налепите, които си натрупал през годините - Истинското ТИ е отвъд всичко това, и най лесно да усетиш истинската си същност е да я потърсиш в банката със спомените си, а като дете си бил най-близо до нея - невинен изживяващ...

Активен

Аэ съм
Слава ввишних Богу, и на земли мир, в человецех благоволение.
Неактивен Неактивен

Публикации: 2409

Hello! I am Andy!

« Отговор #6 -: Октомври 29, 2012, 21:27:02 »

Цитат

Не съм споменал аз за никакви прасета. Просто те съветвам да се намериш там, където изгубените намират своя път.  Усмивчица Моли се на Бога да ти покаже Пътя.
Активен
WeRMany
*
Неактивен Неактивен

« Отговор #7 -: Октомври 29, 2012, 21:29:24 »

Ти остави спомените. аз ти говоря да намериш усещането за СЕБЕТО, усещането за чистота, защото, колкото повече растеш, толкова повече трупаш, ето "... но кой от всички да си избера ... повярвайте ми ... в мен има човек за всяка една ситуация в която изпадам. Силния, слабия, гневливия, подтиснатия, безхаберния, инатливия, умния, мъдрия, мързела, посеркото ... всичко ..."
Ти си всичко това, но това са налепите, които си натрупал през годините - Истинското ТИ е отвъд всичко това, и най лесно да усетиш истинската си същност е да я потърсиш в банката със спомените си, а като дете си бил най-близо до нея - невинен изживяващ...

Добре ... кога да търся ... преди първият си спомен? Акак да стане номера!? Нали ако знам, няма да питам!?  Нали ако можех да постигна казаното от теб, нямаше да си променям настроениятаи мненията постоянно? КаК?
Активен

WeRMany
*
Неактивен Неактивен

« Отговор #8 -: Октомври 29, 2012, 21:31:21 »

Цитат
Не съм споменал аз за никакви прасета. Просто те съветвам да се намериш там, където изгубените намират своя път.  Усмивчица Моли се на Бога да ти покаже Пътя.

Човек ... нима мога да вярвам в бога на библията? Хах ... как пък не! Аз съм част от Бог и той живее в мен и всички нас! Ако той е пожелал да съм изгубен сред много, кой съм азда споря с него? Защо да се боря, когато на нас ни е добре?
Активен

Странник
Global moderator
Неактивен Неактивен

Публикации: 1380

• Град: Варна
  • « Отговор #9 -: Октомври 29, 2012, 21:43:18 »

Ако някога стигнеш до момента да откъснеш
    част от себе си и сърцето си и да ги подариш на случаен човек,
    вгледай се в себе си кой ще одобрява това.
    Активен

Ако не ние -кой? Ако не сега - кога?
    WeRMany
    *
    Неактивен Неактивен

« Отговор #10 -: Октомври 29, 2012, 22:01:04 »

Ако някога стигнеш до момента да откъснеш
    част от себе си и сърцето си и да ги подариш на случаен човек,
    вгледай се в себе си кой ще одобрява това.
    Да загубя дарба, за да придобия недъг? Защо да се лишавам следкато съм тук да се наслаждавам? Нима живота не е за да се радваме на даровете небесни? Да се блажим и да лекуваме?

Нима ти си дарявал случайни хора, минувач, с място в сърцето ти ... Аз съм в моето сърце и ще дам място само на хората които успеят да влязат вътре! Ако успеят то няма да откъсвам и да се лишавам от нищо, защото те вече ще пият от рога на изобилието.

Нима ми казваш да се пожертвам за нищо, само за да разбера кой манияк ще одобри това? Нима после няма да ме е срам да се разхождам сакат сред другите?! Ами ако умра от кръвозагуба?
    Активен

Star Rover
    Неактивен Неактивен

« Отговор #11 -: Октомври 29, 2012, 22:03:04 »

Добре ... кога да търся ... преди първият си спомен? Акак да стане номера!? Нали ако знам, няма да питам!?  Нали ако можех да постигна казаното от теб, нямаше да си променям настроениятаи мненията постоянно? КаК?

Изобщо не търси. Няма търсене, това дето го търсиш е в тебе одавна. Затова ти казах да спреш и да генерираш онова усещане на невинност, ако ти е трудно върви и трупай опит в един момент, ще осъзнаеш, щом си задаваш въпроси..
    Не опира въпроса до търсене а да намериш онова състояние на тишина в себе си,  където ума мълчи и да го култивираш. Наблюдавай се
    Активен

WeRMany
    *
    Неактивен Неактивен

« Отговор #12 -: Октомври 29, 2012, 22:07:16 »

Изобщо не търси. Няма търсене, това дето го търсиш е в тебе одавна. Затова ти казах да спреш и да генерираш онова усещане на невинност, ако ти е трудно върви и трупай опит в един момент, ще осъзнаеш, щом си задаваш въпроси..
    Не опира въпроса до търсене а да намериш онова състояние на тишина в себе си,  където ума мълчи и да го култивираш. Наблюдавай се

Говориш ми да се отдам на празнотата и хармонията на мига ... Но хармонията е лъжа ... няма хармония .. този баланс на нежност и добрина, на жлъч и омраза не съществува ... тази илюзия съществува само докато съм сам ... в момента в който някой наруши баланса на единение и ме заговори тогава започва пороят ... коя мисъл е била последна, този дух излиза наяве ... разбери ... невъзможно е да бъда един! Поне досега не съм успял да бъда една и съща личност за повече от няколко часа. Рекорда ми е един цял ден.
    Активен

Странник
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1380

• Град: Варна
  • « Отговор #13 -: Октомври 29, 2012, 22:09:14 »

WeRMany има само един начин да си отговориш на въпросите сам.
    Направи го и ела пак да си говорим.
    Тогава ще видим кой е останал от легиона ти.
    Тогава ще разбереш сам и колко голямо ти е сърцето.
    Тогава ще разбереш и от какво си направен.
    Дотогава ще си преливаме от пусто в празно в сладки приказки.
    Нямам време за това.
    Активен

Ако не ние -кой? Ако не сега - кога?
    Star Rover
    Неактивен Неактивен

« Отговор #14 -: Октомври 29, 2012, 22:09:56 »

Говориш ми да се отдам на празнотата и хармонията на мига ... Но хармонията е лъжа ... няма хармония .. този баланс на нежност и добрина, на жлъч и омраза не съществува ... тази илюзия съществува само докато съм сам ... в момента в който някой наруши баланса на единение и ме заговори тогава започва пороят ... коя мисъл е била последна, този дух излиза наяве ... разбери ... невъзможно е да бъда един! Поне досега не съм успял да бъда една и съща личност за повече от няколко часа. Рекорда ми е един цял ден.

Разбирам, и това, което знам от опит че от раз не става - може да ти отнеме години. Така че от теб зависи, успех!
    Можеш да опиташ първо с търпение, а може и да си направиш един хороскоп да видиш някои тенденции. Има всякакви варианти.
    Активен

Страници:  [1] 2 3 ... 5   Нагоре
    Отиди на:  

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright