Духовно развитие

Страници:  1 2 3 [4] 5   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Циганите  (Прочетена 4163 пъти)
Jo
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 10

« Отговор #45 -: Декември 18, 2012, 20:25:49 »

Такаа... въпросите ти са ми ясни и определено ги разбирам, но ако невиждаш отговор в моите думи, най-верятно си очаквал да отговоря по друг начин!

Цитат на: Иван
значи аз какво разбрах от цялата работа в други държави и като цяло не се срамувате от произход ,ама ви приемали за българи ,хубаво де в такъв случаи защо не изясните какви сте.
Цитат на: Jo
аз съм българин, от ромски произход, без религия!

вие се оказвате рома ,а ние чужденци и какво сега нещо ми се губи цялата работа
Гаджо наричаме всички, които не са цигани!

Само ако може да ми разясниш за един случаи в които циганин е навредил на циганин ,изскачат ама са такава рядкост ,че не ми се мисли
Циганите имат собствена законодателна система (Мешере), която наказва ако сбъркаш или извършиш престъпление (не се прилага на всякъде, за съжаление). Нямаме затвор, но имаме гонене от дома и дори смъртна присъда!

допълнение: Цар Киро и внука му ги очаква присъда в Мешерето и с удоволствие ще присъствам! Подобно престъпление се наказва с най-лошата мярка - смърт или отлъчване!

Цялата ярост или поне голяма част от злобата се крепи на това ,че ние гинем и се затриваме ,а циганите се множите и бавно и сигурно в този миг ни застршавате.

Догонваш ли мисълта ми? Защо българските семейства нямат много деца? Защото системата непозволява и вие сте зависими от нея, не обратното! С детските, които вземаш в Бг, неможе да свариш за памперси само! В махалата какво правят тогава - стоп на памперсите, ще използваме ританки и гащички! Проблема е решен! Ще има деца! Как да намалим раждаемостта при българските семейства от ромски произход? Ами позволете им да присъстват в училище и не ги игнорирайте ако не са облечени добре!
... и така нататък!

Спирам с това цитиране, че забравям мисълта си (-

Искам да обърна внимание на друг въпрос - помощите! ((-
много накратко - социалните помощи са средства, предназначени за хора, които са загубили работата си или са неработоспособни - болни, бременни, инвалиди и т.н. Как става така, че българите от ромски произход са превзели този сектор? Ами дупка в системата! А ромите много добре са я видели, защото тези средства са за всички! Ако незнаете как да се възползвате, намерете някой от ромски произход, той ще ви помогне, познават законите добре!

За НЛО-то - на мен ми звучи така, не че си се изказал (-

Сватбите!
Любимият ни сезон... аз лично предпочитам лятото. Мисля, че всички обичат лятото... и пролетта.
Признай ми нещо за сватбите - проблема в това, че са цигански ли е или музиката не ти допада? Живееш между цигани, а си успял да видиш само лошото. Питай един циганин какво мисли за теб и дали ще дойде на сватбата ти ((- Циганските сватби стават шумни, шарени и с много народ! Отивал ли си на циганска сватба? Никога няма да бъдеш изгонен! Циганите може се карат по между си, да се ударят да настане панаир, но ти ще си чужденеца и ще имаш вниманието на всички! Ще ти се хвалят с роклите си и ще те поздравяват с музика! Да, не си длъжен да ги търпиш, понякога и аз неиздържам... свободен си да защитаваш интересите си в рамките на закона!

Какво дават на циганите? С какво циганите допринасят?
Лично на мен, държавата не ми е помагала, защото не съм имал нужда! Но ако попадна в задънена улица, ще се възползвам от привилегиите. Средствата отпуснати по програма за интеграция не стигат до ромската махала. Нямат канализация, много от тях работят в "чистота", но "чистота" не работи за тях, както работи за паветата пред парламента!
Българите от ромски произход са принудени да намерят начин за оцеляване и го правят както намерят за добре! Сигурен съм, че ако можеха и имаха възможност като мен, биха допринесли с данъците си или поне със стоката си!

До Странник: Тези неща се случват редовно и не само за ромите. За България е странно, но навън, това е практика! Участвал съм 2 пъти в подобни кампании - за клошари и бездомни кучета. Скоро да навлезе и в Бг.

До meander:
 1. Ако се родя в индианско племе, насред Америка, например ли (((-
Знаеш ли защо ромите нямали държава? Защото били граждани на света!
 2. Е това са глупости сега хах  (-
Активен

...искам да завърша, като кажа...
meander
Каквото дадеш това ти се връща.
Неактивен Неактивен

Публикации: 376

« Отговор #46 -: Декември 18, 2012, 20:50:52 »

До Jo
Цитат
До meander:
 1. Ако се родя в индианско племе, насред Америка, например ли (((-
Знаеш ли защо ромите нямали държава? Защото били граждани на света!
 2. Е това са глупости сега хах  (-

Източник: http://indigota.com/index.php?topic=6470.msg78724;topicseen#msg78724#ixzz2FQWB6QKR
1.Знам защо нямат държава!!!
2.Хах, това някакъв "цигански" моабет ли е,а отговор няма ли???
3.Колко племена,  никога не могат да имат държава на Земята???
Активен

Мечтите ни помагат да намерим посоката,а желанията ни помагат да загубим пътя.
Когато човек говори истината - не се налага да лъже!
Мухата влиза само в отворена уста!!!
Jo
**
Неактивен Неактивен

« Отговор #47 -: Декември 18, 2012, 21:21:33 »

До meander:

1. Това не беше въпрос, тъй като вече сам си отговорих (-
2. Ами каквото почукало - такова се обадило! Стара българска поговорка
3. Кой уби Кенеди? Кой построи пирамидите? От къде дойдоха циганите? Кои племена никога немогат да имат държава на Земята, Луната и въобще в цялата слънчева система? Нямам отговор! Надявам се да ни светнеш (-
Активен

meander
Каквото дадеш това ти се връща.
Неактивен Неактивен

Публикации: 376

« Отговор #48 -: Декември 18, 2012, 21:37:49 »

До Jo
Цитат
Кои племена никога немогат да имат държава на Земята, Луната и въобще в цялата слънчева система? Нямам отговор! Надявам се да ни светнеш (-

Източник: http://indigota.com/index.php?action=post;topic=6470.45;num_replies=50#ixzz2FQiqtiHl
Хах,тогава търчи питай мешерето,и яла на светни.Щото имам още бая въпроси.
И още нещо:
Цитат
Наричаме ви "гаджо" (чужденци)  яко, а?
И когато съм наричан чужденец в собственния си дом,би трябвало, да мога да задам някои въпроси за да разбера защо!!!
« Последна редакция: Декември 18, 2012, 21:44:37 от meander » Активен

Мечтите ни помагат да намерим посоката,а желанията ни помагат да загубим пътя.
Когато човек говори истината - не се налага да лъже!
Мухата влиза само в отворена уста!!!
Jo
**
Неактивен Неактивен

« Отговор #49 -: Декември 18, 2012, 22:01:09 »

Въъй, ти си бил фурия    В старанието си да запазя добрият тон, не съм обърнал внимание - твоят стил ми е познат! А ти в старанието си да ме поставиш на тясно, забрави, че когато задаваш въпрос, би трябвало да си помислил и за отговора! Стилът ти на писани ми напомня на човек с голям диоптър, който си готви сам... най-вероятно ученик и доста нещастен в любовтта! За да ме пращаш при мешерето да ги питам, много е възможно да си претърпял изнасилване или побой! Грешките, които правиш при писане, говорят за нестабилен характер или момче от село... чудя се каква друга простотия ще ми пишеш ((-
Активен

Иван
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 35

« Отговор #50 -: Декември 18, 2012, 23:40:01 »

Щом ще наказвате киро малоумника моля те съобщи във форума по кое време и кое място аз лично заявявам ако ме допуснете с добро ,че с удоволствие бих присъствал. И защо все още не е наказан предполагам трябва да си отпочине от напрежението та чак тогава. Повече не смятам да разисквам.
Приятна вечер на всички Живи и Здрави.
Активен

Нека вървим към прогреса с добри мисли, чистота на действията и искрена вяра, поздрави.

Никои да не приема лично изказаните от мен мнения, нямам за цел да обидя никого. За контакти на лично.
The One
Неактивен Неактивен

Публикации: 1537

Винаги на точното място в точното време

« Отговор #51 -: Декември 18, 2012, 23:41:37 »

Ромите са дошли там от където са дошли и българите и всички там ще се върнем.

Малцина са тези който могат да понесат живота на един Ром или на един Българин.
И едните и другите могат да бъдат обичани след като едно е слънцето което грее над главите им.
Въпроса обаче е дали гледаме от гледната точка на слънцето или от чисто тленната човешка гледна точка.

В механизма на вселената може да има малки и големи колелца, малки и големи общества, но всяко си има своето важно и неотменно място и понеже нито малкото може да замести голямото, нито голямото може да замести малкото те са равни по сила и значение!

Няма и песъчинка която да е била създадена без велико предназначение и смисъл и всичко в този свят е достойно за уважение и възхищение.

Уважавам сплотеността на Ромите, обичам тяхното вродено чувство за веселие благодарение на което преживяват най-тежките изпитания.
Благодарен съм, че ги има и мисля, че може много да се научи от тях стига човек да се вслуша в посланията което изпращат те.

Нека бъдат благословени!

Активен

Не мога да променя това което виждам,но мога да променя точката през която гледам.
Това е достатъчно да промени онова което изживявам,а това променя цялата гледка.

Всичко перфектно е точно такова,
течащ в безкрая свещен резултат!
Бъди сега причината нова,
за твоя бленуван в мечтите ти свят.
The One
Неактивен Неактивен

Публикации: 1537

Винаги на точното място в точното време

« Отговор #52 -: Декември 18, 2012, 23:52:07 »

Днес станах свидетел на една странна ситуация ...
Видях, че Лестър е спечелил Биг Брадър и били гръмнали българси форуми и какво ли още не как било възможно това, как можело такъв срам и други подобни.
В същото време пък в Македония се радвали, че ни били победили и едва ли не ни натрили носа ...

Бях леко казано шокиран от това поведение защото тъкмо се зарадвах, че може би вече българите са преодолели расовите си предрасъдаци и са показали едно ново и различно ниво на съзнание чрез този си вот.

Дори да ви кажа честно не вярвам на тия глупости и ако има частица истина то тя е преувеличена многократно, всеки знае с каква цел.

Пиша това в тази тема защото виждам как изкуствено се създава напрежението между хората и дали това са Израелтяни и Палестинци или Българи, Роми и Македонци.

Моя най-добър приятел ми каза веднъж, че за да промениш нещо каквото и да е то първо ще трябва да го приемеш напълно!

Активен

Не мога да променя това което виждам,но мога да променя точката през която гледам.
Това е достатъчно да промени онова което изживявам,а това променя цялата гледка.

Всичко перфектно е точно такова,
течащ в безкрая свещен резултат!
Бъди сега причината нова,
за твоя бленуван в мечтите ти свят.
Иван
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 35

« Отговор #53 -: Декември 19, 2012, 00:26:47 »

Приятно четене.
http://viewpoint.actualno.com/Utre-obrazovanite-shte-sa-zaminali-a-negramotnite-porasnali-news_354994.html
Активен

Нека вървим към прогреса с добри мисли, чистота на действията и искрена вяра, поздрави.

Никои да не приема лично изказаните от мен мнения, нямам за цел да обидя никого. За контакти на лично.
Timesbehind
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 80

« Отговор #54 -: Декември 19, 2012, 01:18:43 »

Естествено че е нарочно..Македонец печели Бигбрадър,издигат гигантска статуя на Левски на идване от Турция,показват по новините някакви момчета циганчета дето си играят с портрет на Ботев.Иначе как ще има омраза.  Ухилен

Активен
Jo
**
Неактивен Неактивен

« Отговор #55 -: Декември 19, 2012, 03:47:13 »

До Timesbehind :

За тези ли?

На мен не ми приличат на циганчета (-
... но да, има подобна снимка и с циганчета!

Немисля, че има баш такава организираност, че да сложат Македонец за победител, за да се самоизяжда народа (-
Активен

Недим Мусин
IKARUS 263.10 NOTORIUS LUXURIOUS EDITION - SIMPLE COPY - OWNER: ME
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 31

• Град: Варна - Велико Търново - Силистра (околия)
  • В триъгълника между най-красивите места в България

« Отговор #56 -: Декември 19, 2012, 16:43:33 »

Моят приятел Недим, дето беше писал, че е циганин и Кристално дете наведнъж е най-близкия до мен пример за това, че циганин и българин могат да си съжителстват мирно. Той ми честити Коледа и Великден, аз никога не пропусках по-рано (сега той се лута между Силистра и Варна, ама ще се връща в Силистра) да отида на гости у тях по байрямите (той е мюсюлманин) и да си хапна агне или баклава, приготвени от леля му. Той с мене чукаше яйца, хапваше козунак и естествено, на Коледа с него си разменяхме подаръци. Като беше осми клас, на празненството за трети март аз избързах да се прибера у дома, защото ми бяха надули главата, а той остана. На другия ден, в шест сутринта, този циганин ми звънна по телефона, сън не спал, милия, и ми тегли едно конско, каквото никой друг не се беше случвало да ми тегли. Кара ми се защо не съм останал на празненството и какъв българин съм, щом не мога да прежаля половин час за паметта на падналите за свободата ни. Никой друг не ми го направи на въпрос. Ама изобщо.
    А другите за Коледа даже един шаблонен есемес не ми пускаха.... Хем са българи, ристьени, такива-онакива-важни-триетажни......
    Така че хай кажете нещо срещу циганите! понякога са наистина по за пример от нас, българите.
    Ако ти уважаваш циганина, забелязал съм, и не го третираш като папуаса с клечката през носа, те също са склонни да се отнасят нормално с тебе. Ако не се поставяш над него на основа, че ти си бял като коледен снежец от детска приказка, а той е чер като катран, няма да се мъчи да ти се качи на глвата и да си разиграва коня. Не че няма такива, дето са си изумени, ама те и техните не си ги харесват и ги одумват.
    Та живи, здрави, пожелавам на всички весела Коледа, и живот и след края на света! Усмивчица
    Активен

Борката не е лошо момче, ама май е решил, че може и инак... Е, аз пък няма да му дам! НЪЦ!
    Дом
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 131

« Отговор #57 -: Декември 19, 2012, 20:47:37 »

Jo, много ми хареса легендата за произхода на циганите, която разказа. Може ли да разкажеш още такива или да дадеш линк, където да прочета? Интересно ми е дали имат специфична религия, култ,божество? В циганите, поне в тези с които съм имала контакт, усещам много човещина и откритост, едно чувство, което е трудно да се опише - усещам ги много близки и винаги готови да помогнат. Намирам между тях и мене общи черти, например нежеланието да се интегрирам в една робска система, където всички са длъжни да работят за пари. И ходенето в училище и то е с цел да се форматират бъдещи роби на системата. Слава Богу, че тия неща отмират вече и и едват нови времена. Но това е друга тема.
    Имаше едно кратко клипче в Euronews, където се разказваше за циганите в България. Даваха едно дете, може би 7-8 годишно, как събира клони в гората. Журналистите го питаха защо не е на училище, а то каза, че не обича да ходи на училище, защото седи затворено там по цял ден, а в планината е на свобода и чист въздух. И аз бях много съгласна с него.
    Като каза "гаджо", сетих се за един френски филм на Тони Гатлиф "Гаджо дило". Разбира се не може да се сравнява с Кустурица, но ми беше интересен. Ето една хубава песен от този филм <a href="http://www.youtube.com/watch?v=ebagH4aqzAY" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=ebagH4aqzAY</a>
    Активен
    Spiritus
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 103

• Град: Златната Среда
  • Не се притеснявайте да ми пишете за каквото и да е

« Отговор #58 -: Декември 19, 2012, 22:31:06 »

Aвторката въобще не познава манталитета на циганите(а сигурно е една от тях), и най-добрите и свестни хора които знам странат от тях, защото са неблагодарни, отмъстителни, обсебващи, опасни и т.н. и им е в кръвта.
    Активен

"Има само едно добро - знанието. И едно зло - невежеството." - Сократ
    "Има два пътя. Единият е космически широк и краят му води към гибел. Вторият е тесен и краят му води към вечен живот. Мнозина избират широкия път. Малцина тръгват по тесния. Но ти тръгни по тесния път!" - Библията
    Дом
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 131

« Отговор #59 -: Декември 19, 2012, 22:43:00 »

Aвторката въобще не познава манталитета на циганите(а сигурно е една от тях), и най-добрите и свестни хора които знам странат от тях, защото са неблагодарни, отмъстителни, обсебващи, опасни и т.н. и им е в кръвта.
    Не, авторката не е циганка и говори конкретно за тези, с които е имала контакт. А тези черти, които авторът изброява по-горе, се срещат при доста хора незавависимо от тяхната етническа принадлежност.
    Активен
    Страници:  1 2 3 [4] 5   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Малко история за произхода на циганите « 1 2 3 »
    Древни цивилизации
    delfin 40 16616 Последна<br />публикация Октомври 29, 2012, 11:38:46
    от Toddo
    Набези срещу циганите. Политически игри
    Програмиране, световен елит
    Турист 10 1696 Последна<br />публикация Септември 30, 2011, 13:58:32
    от Финист

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Паник атака | Планински кристал - Кварц  © Copyright