Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници:  1 [2]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Въпроси за вътрешния хаос в мен.  (Прочетена 1167 пъти)
Sunrise
Съниз...!
Неактивен Неактивен

Публикации: 65

• Град: In my own head
  • « Отговор #15 -: Март 24, 2013, 22:42:38 »

Здравейте отново,
    тъй като просто няма среда, където бих могъл да споделя или изкажа това, което мисля - тук е правилното място.Искам да знаете, че съм адски благодарен на всички ви, че успявате да ме разберете и да ми дадете толкова правилни съвети.

Ще се постарая да опиша себе си, както не успях в предните ми постове, с цел вие да ме разберете по-добре и самият аз дори.Ако някой познае чувство или мисъл, ще съм благодарен да напише мнението си.

Сутрин докато се пробуждате, ви се случва да се събудите за 10-15секунди и отново да заспите, нали ?
    Предполагам, че е така и си мисля, че за всички това е приятно.Е, при мен тези секунди са наситени с мисли, които не мога да контролирам и най-честно са негативни(изчел съм материал за контрол на мислите - Силва, Толе...), накрая се напъвам да заспя отново, защото е доста по-лесно, отколкото да ги вкарам в ред.Излиза, че още преди да се събудя вече съм в някакъв кръговрат.Преписвам го на нуждата на мозъка от мисли и нуждата да създава проблеми, и да ги решава - макар и да са по скоро илюзии.Ражда се съпротива срещу дейността на мозака ми, не подозирам какво ме кара да смятам, че тези мисли са грешни и се получава двойнственост в мен, която води до друго усещане за тройнственост - хайде ходи намери себе си в тази вихрушка.Използвайки въображението си това представлява три слоя от енергия с различни цветове, наредени хоризонтално и перпендикюлярно, в които аз се гмуркам, после изкачам от първото във второто, от третото в първото и най-често целият ми ден минава в лутане в този лабиринт.

Първият слой представлява моят ум(мозък), с неговите си човешки проблеми и илюзии(представям си този слой жълт).Ако го наблюдавам с цялото си внимание, след известно време сякаш минавам в по-долния слой(по-дълбокия) и там се чувствам по-добре, първият слой вече не изглежда толкова страшен и сериозен, но продължава да влияе на по-дълбокия слой(може би виолетово го виждам)чрез малко страх, срам и неприемане на това, което си мисля когато съм във вторият слой, а пък на мен ми е толкова хубаво тук.Сега, докато пиша, го чувствам.В крайна сметка - във вторият слой съм по-осъзнат, мога да мисля трезво и няма такава буря в мислите, НО всяко мое решение взето в този слой бива натиснато от срама, страха, неприемането на това което аз самият мисля, че трябва да правя и да вярвам, натискът идва от първият слой.Ражда се душевна болка под формата на някаква нужда за действие, очакване, стремеж, непрекъснато гледане на часовника, тревожност, бързам за някъде, но не знам за къде, непрекъснато.Знам, че единствено просветлените хора не познават такава болка или точно обратното, познават я и заради това са просветлени ?
    Но това всъщност ме дразни, защото превръщам просветлението в цел, във фикс идея, слагам го в рамка сякаш е предмет и се стремя към него, но това май не е точният път.Единственото, което желая е да познавам себе си, да позная съществото си, какво съм всъщност ?!, зная че тогава може би ще намеря своя си мир.Иска ми се да вярвам, че тогава няма и да има капка съмнение, инак би означавало, че се връщам към сегашното ми състояние изградено от съмнение, съмнение в самият мен ?!?!
    ДОРИ НЕ ЗНАМ КАКВА Е ПРИРОДАТА НА ТОВА СЪМНЕНИЕ И ДВОЙНСТВЕНОСТ !?

Има и един друг слой, третият, той е по-сложен.Може би е розов.
    Добера ли се до него, става страшно - буря, вихрушка изградена от съмнение, двойнственост, тройнственост, страх, срам, тогава няма нужда от думи, думите ми пречат озова ли се в този слой, всичко е чувства и емоции.Иска ми се да мълча и тези чувства да ги няма, защото има една специална емоция, която искам да остане - Аз.Тогава знам какво да правя, какво мога и не мога.Това е най-дълбокият слой, най-крехкият, идва ми да се отпусна и да се просна на земята без да правя абсолютно нищо, прокрадва се чувство на мир, на спокойствие, на съзнание, на присъствие.Собственото ми присъствие ме обгръща и така ми се иска да се науча, да се отпускам в това състояние и да остана в него, но другите "неща" които описах по-горе ми пречат, съмнението е адски силно, съпротивата, която сам създавам е адски голяма, мозъкът ми се страхува да се изгуби, страхува се да изгуби свойте проблеми и илюзии.Може би сега разбирам, че действам от ролята на мозъка ми към духовното и затова то винаги ми убягва.
        Разбирам, че за да има напредък, трябва да се науча да "изключвам" или поне да ползвам като инструмент мозъка ми, да се науча да се отпускам, тъй като НЕПРЕКЪСНАТО съм под напражение, което явно сам си създавам.Истината, е че това много ми убягва и честно прибягвам до вещества(тревичка, нема се плашите Веселяк), които ми помагат да стигна до третия слой - вихрушка от лоши чувства, но важното че има едно по-голяма от тях - Аз.Това "аз" усеща болка при мисъл на съмнение от моя страна, нещо ми казва това е измислица и аз чувствам болка, заради тази мисъл, казва ми "не може да останеш в това състояние, ще се загубиш и ще умреш, какво ще помислят другите, като те видят такъв отпуснат, какво ще стане с теб, родителите ти какво ще видят и вярват за теб, помисли за тях, ако те видят че живееш само за "сега" и "мига" ще помислят, че си полудял, не може да разговаряш за тези неща с другите, ти си луд, това е измислица и другите ще те смятат за луд - ЕТО ВЗЕМИ ТАЗИ ПОРЦИЯ СРАМ(съмнение, страх) ЧЕ ДА СЕ СПРЕШ И ПОВЕЧЕ НЕ СИ ПОМИСЛЯЙ ДА ОСТАВАШ В ТОЗИ СЛОЙ".А той е така красив.

Като цяло, знам че сме нещо наистина голямо(душа), и единствена ни цел да открием себе си като част от Съзнанието, Присъствието и да се чувстваме обичани и добри, докато излъчваме любов.От малък смятам, че това е нормално и всички така си мислят, но сега чак разбирам, че това представлява някаква тайна или просто има завеса пред другите и пред мен самия.Разликата, е че знам за другото освен физическия свят, но умът ми все още не го допуска до съзнанието, а другите дори не подозират, че има нещо по-голямо от всекидневието.Това също поражда болка, все още не мога да приемам нещата такива каквито са.Ще трябва да се науча.

В две-три изречения: "Опитвам се да открия себе си, да отпадне собствената преграда изградена от земните чувства, която вдигам пред душата ми, да прогледна.Най-съкровеното ми желание е да върша всичко от сърце и душа, да се смея от сърце и душа.НЕКА БЪДА ИСТИНСКИ"

Тогава искам да се науча да помагам на другите да открият себе си и всички да бъдем истински, в един истински свят.Без земните илюзии.

Въпрос: Кога ще дойде този ден, този слънчев ден, където няма страх, няма срам.
               Този слънчев ден, този ден, този ден обикновен ?

Активен

.......да бе мисли си ,че ваканцията ти на Земята е предначертана и планувана от шефа ти "Господ"
    ... и ти си само пешката в играта на живота,но аз и Къци имаме едно жокерче за теб..."
    недей да мислиш - не ти се получава"...а преследвай мечтите си....
    shining_star
    Неактивен Неактивен

Публикации: 730

« Отговор #16 -: Март 25, 2013, 10:44:02 »

Ами ето, стигнал си до правилния извод да наблюдаваш ума и да го използваш като инструмент, защото той е такъв...какво ти пречи да го прилагаш? С четене само не става, практикувай.

Няма твои и мои мисли, мислите не се зараждат в нас, ние само ги възприемаме и предаваме. Оттук - решаваш и избираш какво ще допускаш в себе си и какво не, на какво ще бъдеш приемник и проводник и на какво не.

Не разсъждавай, не анализирай. Приемай Усмивчица. Както ти казаха по-горе, това, на което се противиш, се усилва.
    Активен
    Страници:  1 [2]   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Въпроси за смисъла на живота « 1 2 ... 19 20 »
    Духовни учения
    insanewalker 285 18763 Последна<br />публикация Януари 21, 2013, 15:39:01
    от nobody
    Форумна игра ->Въпроси « 1 2 »
    Обща тематика
    Аэ съм 17 1467 Последна<br />публикация Ноември 01, 2010, 19:15:41
    от Хristo
    Въпроси от Транс « 1 2 ... 15 16 »
    Въпроси и отговори
    mamagaya 225 5723 Последна<br />публикация Май 23, 2011, 17:11:34
    от mamagaya
    Игра на въпроси
    Обща тематика
    Kissing You Good Night 5 986 Последна<br />публикация Май 10, 2011, 20:39:58
    от dreek
    Как се медитира? Как да чуем вътрешния глас? Какво е мантра? « 1 2 »
    Въпроси и отговори
    AIA 20 5397 Последна<br />публикация Август 23, 2011, 13:50:48
    от Синьо мечтание

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright