Духовно развитие

Страници:  1 ... 4 5 [6] 7   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: ХРИСТИЯНСТВОТО И ЙОГА???  (Прочетена 3953 пъти)
Ich
Неактивен Неактивен

Публикации: 1644

• Град: различни планетки
  • Michail Kolev
    « Отговор #75 -: Септември 03, 2013, 08:40:38 »

Християнин йога Веселяк
    Кекс с оцет.
    Ей, тоя нюейдж какви ли не ги забърква.

Защо човек, вярващ в Христос, значи християнин, да не може да практикува източните йогийски физически и/или духовни практики?
    Има ли противоречие между тях?
    Активен
    Свързан
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 185

• Град: Монреал, Канада
  • « Отговор #76 -: Септември 03, 2013, 13:17:56 »

Християнин йога Веселяк
    Кекс с оцет.
    Ей, тоя нюейдж какви ли не ги забърква.

Защо човек, вярващ в Христос, значи християнин, да не може да практикува източните йогийски физически и/или духовни практики?
    Има ли противоречие между тях?

Защото в България и за българите все нещо не може, срамно е, неудобно е и какво ли не още негативно и комплексарско.
    И то не само в България, а и за много от българите в чужбина.
    А да се смееме и присмиваме на това на което завиждаме, или не разбираме е още по-българска черта :-).
    Активен

Сатчитананда ...
    Kissing You Good Night
    Неактивен Неактивен

Публикации: 446

• Град: Варна
  • zdr kp животче, вървиш ли?

« Отговор #77 -: Септември 03, 2013, 15:03:33 »

Според попа и пастор Анди (оня, дето си е сложил за представяне на никнейма „Hello, I am Andy!“) йогата и християнството са несъвместими толкова, колкото би било вкусно да ядеш палачинки с конфитюр от портокали със сос тартар. Освен това Петър Дънов казва, че йогата не е нещо особено подходящо за нашия свят.
    Пък и пробвал ли си да пренесеш банан да расте по нашите земи? Не става!

Така е и с йогата. Тя може да се практикува, но тя е мощен отглас от едно време, когато всичко е закопавало в материята (въпросното явление се нарича инволюция), като най-мощно това се е усещало до рождението на Христос. Това, което е станало после, се нарича опортюнизъм – просто тогава не е имало Фейсбук, bTV, CNN, НТВ, Россия 24 и DW, които да отразят събитията. Даже в България до началото на Първата световна война е било практика да се даде рапорт за градушка, която е унищожила посевите на 100%, за да може да се изгради чешма или нещо подобно (даже преди 100 години е било лесно да забаламосаш някого с някаква абсолютна глупост). Всъщност, това, което са направили с християнството е на същия принцип – според преданието „...благочестивият от Бога василевс Константин Хлор Наисуски (Наисус е древното име на дн. Ниш) нареди да се поставят на олтаря всички писания от всички църкви. Всички послания от всички апостоли и зелити. Всички откровения и писма на апостолите и Светите отци. И каза, че получил от Бога вдъхновение и знамение, че които скрижали излязат на олтаря отгоре на другата сутрин, те ще са Новият завет на Господа нашего спасителя Иисуса Христа.“. Та, по най-тъпата логика може Константин, който е бил всьо енд вся да е пуснал хора, които да са сложили Евангелията на Лука, Марк, Матей и Йоан, както и Деянията, Писмата, Посланията и Откровението на Йоан (последното със сигурност е с редакции) и така да се е получила Библията. Да качиш няколко тома ръкопис на олтара не е кой знае колко сложно и времеемко - за пет минути става всичко. Пет минути, заради които 2000 години бяхме под ударението на Църквата.
    Та, в цялата работа опортюнизма е, че хората са прости и неуки на 96%. 1% са наясно с нещата в действителност. Останалите 3% са един буфер, който помага на единия процент наистина осветените.
    Единия процент казва на трите процента, те компилират какво да изнесат и кога и ето ти тебе политика и религия и всичко!
    Активен

Повърхностната температура на атмосферата на Уран е -225°С. Или с около 45° повече от тази на сърцето и душата ми
    вожда
    Неактивен Неактивен

Публикации: 403

I.F.Y

« Отговор #78 -: Септември 03, 2013, 17:03:10 »

Цитат на: Indigo Fighter
    Освен това Петър Дънов казва, че йогата не е нещо особено подходящо за нашия свят.
    Пък и пробвал ли си да пренесеш банан да расте по нашите земи? Не става!
    Гледал съм лимони. Много култури са внесени, както например картофите.
    От една страна си прав, че ученията са локализирани за съответния регион. Човек, където се роди, там нещата за него работят, но от друга, не е баш така. Ако те удари мълния, където и да се намираш, резултатите ще са едни и същи. Ето, например, ако става дума за духовната страна на нещата, за тях няма значение географията. Иначе казано - духовните практики, стига да са работещи, ще си работят и на друга планета ако си.
    Цитат на: Indigo fighter
    йогата и християнството са несъвместими толкова, колкото би било вкусно да ядеш палачинки с конфитюр от портокали със сос тартар.
    Отново - и да и не.
    В съчетанието на няколко техники и учения няма нищо лошо, стига човек да е запознат и с двете достатъчно добре.
    Например, някои от най-сполучливите и приложими бойни изкуства, са съчетание от бойни техники и философии на различни школи и майстори.
    В случая, нито йога, нито християнството съм чувал за някаква практическа приложимост, водеща до добри резултати, особено в духовен план, а представи си съчетанието им какво ще роди.
    Още по-голяма боза.
    Активен

Някои неща се променят, други никога не се променят.
    Ахо!
    ,___,  
    [O,o]
    /)__)  
    -”–”-
    Kissing You Good Night
    Неактивен Неактивен

Публикации: 446

• Град: Варна
  • zdr kp животче, вървиш ли?

« Отговор #79 -: Септември 03, 2013, 17:22:07 »

Убичъм тъ, Вожде!
    Добре го каза!
    Активен

Повърхностната температура на атмосферата на Уран е -225°С. Или с около 45° повече от тази на сърцето и душата ми
    kapitana
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 143

« Отговор #80 -: Септември 03, 2013, 21:33:00 »

Ако те удари мълния, където и да се намираш, резултатите ще са едни и същи. Ето, например, ако става дума за духовната страна на нещата, за тях няма значение географията.
    Да ама мълнията си е мълния за всеки,докато учение,което е конкретизирано за период и съответното му съзнание има значение кога ще те удари

В случая, нито йога, нито християнството съм чувал за някаква практическа приложимост, водеща до добри резултати, особено в духовен план, а представи си съчетанието им какво ще роди.
    Още по-голяма боза.
    По-голяма практическа насоченост и полза от "обичай врага си" досега не съм срещал,конкретно в духовен план Усмивчица
    Активен

Понякога си мислим, че Бог ни гледа отгоре, а може би, най-често, Той ни гледа отвътре.
    Свързан
    **
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #81 -: Септември 04, 2013, 18:00:33 »

Още по-голяма боза.
    В кой случай?
    А коя практика води до добри резултати, кражбата, лъжата, агресията или надуването (егото)?
    Кажи се пак да знаеме, може и да сме изпуснали нещо с което бихме могли да се издигнеме духовно, за което да знаеш само ти ...
    Активен

Сатчитананда ...
    вожда
    Неактивен Неактивен

I.F.Y

« Отговор #82 -: Септември 04, 2013, 19:15:42 »

Цитат на: Свързан
    А коя практика води до добри резултати, кражбата, лъжата, агресията или надуването (егото)?
    Ако те водеха до добри резултати, щях да съм християнин, мохамеданин, или йогин Намигване
    Въпрос на осъзнаване е.
    Когато човек разбере, че е част от кръговрата, а не е центъра на вселената, понеже е християнин, президент, обущар или йога, тогава и това, което прави ще е добро.

Кажи се пак да знаеме, може и да сме изпуснали нещо с което бихме могли да се издигнеме духовно, за което да знаеш само ти ...
    Няма как да бъде издадена книжка с инструкции и рецепти Усмивчица
    Ако можеше, тогава тези, които биват наричани учители, просто щяха да напишат по една такава и да се приключи въпроса. Всъщност това е редовна практика на будистките гурувци, но резултатите са манджа с грозде.
    Активен

Ахо!
    ,___,  
    [O,o]
    /)__)  
    -”–”-
    Свързан
    **
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #83 -: Септември 04, 2013, 19:22:11 »

Ако те водеха до добри резултати, щях да съм християнин, мохамеданин, или йогин Намигване
    Значи ти си стандарта за осъзнал се, как се наричаш, единствен ли си, ако не, как се нарича твоя вид/група осъзнали се?
    Активен

Сатчитананда ...
    вожда
    Неактивен Неактивен

I.F.Y

« Отговор #84 -: Септември 04, 2013, 20:32:01 »

Цитат
    Значи ти си стандарта за осъзнал се
    Нещо май щита ти взе да издиша, друже Намигване
    Къде се дянаха йогистките ти смирение и разбиране Намигване
    Стандарти и шаблони няма. Религиите налагат такива, не аз Усмивчица
    Те са тези, които се самопровъзгласяват за "правия път" или "единствения начин".
    Цитат
    как се нарича твоя вид/група
    Ще цитирам по памет думите на един голям писател и философ:
    "Моята раса е човек, народността ми е землянин, а религията ми е да правя добро"
    Активен

Ахо!
    ,___,  
    [O,o]
    /)__)  
    -”–”-
    Свързан
    **
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #85 -: Септември 04, 2013, 20:34:46 »

"Моята раса е човек, народността ми е землянин, а религията ми е да правя добро"
    Тая религия се казва Будизъм.
    Активен

Сатчитананда ...
    kapitana
    **
    Неактивен Неактивен

« Отговор #86 -: Септември 04, 2013, 21:09:12 »

Тая религия се казва Бог
    Но почти позна,пак е с Б
    Активен

Понякога си мислим, че Бог ни гледа отгоре, а може би, най-често, Той ни гледа отвътре.
    Ariam
    Ariam(Маха Оръга)
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1230

« Отговор #87 -: Септември 04, 2013, 22:02:48 »

Моята пък религия е Бунтар.Докато човечеството се стреми в едната посока, независимо дали грешна или правилна, аз винаги съм в другата, може би ми харесва идеята за баланса Усмивчица
    Активен
    kapitana
    **
    Неактивен Неактивен

« Отговор #88 -: Септември 04, 2013, 23:01:25 »

Моята пък религия е Бунтар

Е,в това не съм се и съмнявал Усмивчица

И все пак нали знаеш какво се пее в песента:
    "Световната мрежа избухна и го добутаха до мода
     И не забравяйте,дечица,бунта е за продан
     А вярата е индивидуална
     И базира се на знания и тяхната проява
     Има смисъл да я делиш само с истински близките
     Организираната религия е стероиден дисниленд.."

http://www.mixcloud.com/stella-stanislavova/jluch-freestyle-konspirativni-teorii-centrofugapetiq-element/

Активен

Ariam
    Ariam(Маха Оръга)
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1230

« Отговор #89 -: Септември 04, 2013, 23:29:49 »

Не признавам религии, вярата само аз си знам и тя няма име Усмивчица
    Активен
    Страници:  1 ... 4 5 [6] 7   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Йога - какво е йога, видове и др.
    Йога
    delfin 14 4071 Последна<br />публикация Февруари 22, 2013, 15:11:11
    от Търсач
    Сахаджа йога « 1 2 »
    Йога
    sahaj 22 3736 Последна<br />публикация Януари 24, 2012, 22:30:02
    от Търсач
    Йога и мислите
    Йога
    Ivs.SY 3 1442 Последна<br />публикация Февруари 24, 2011, 12:41:08
    от Mitko R
    Раджа йога
    Йога
    bars_i 0 1094 Последна<br />публикация Май 24, 2011, 23:37:46
    от bars_i
    Различни възгледи за Христос и християнството « 1 2 ... 11 12 »
    Духовни учения
    sianna 177 6754 Последна<br />публикация Август 19, 2013, 17:22:29
    от Странник

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Паник атака | Планински кристал - Кварц  © Copyright