Духовно развитие

Страници:  1 [2] 3 4 ... 7   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: ХРИСТИЯНСТВОТО И ЙОГА???  (Прочетена 4137 пъти)
Странник
Global moderator
Неактивен Неактивен

Публикации: 1374

• Град: Варна
  • « Отговор #15 -: Ноември 09, 2012, 17:27:01 »

nikcvet много добре си изразил нещата.
    Всяка религия и философия образно казано
    е като разнообразен алгоритъм за постигане
    на това по-голямото в нас самите което спомена.
    Активен

Ако не ние -кой? Ако не сега - кога?
    nobody
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 68

« Отговор #16 -: Ноември 09, 2012, 19:44:48 »

Цитат на:  Аэ съм
    И не аз съм преценил че тази призма е истинската!
    Личи си. Намигване

Цитат на:  nikcvet
    В себе си човек трябва да намери нещо, което е по-голямо от самия него.
    Да! Не е трудно да намери нещо по-голямо, затова по-скоро пак такова, но по-съществено и значимо.
    По психология имахме едно контролно, на което една от темите беше да се опише душата.
    Една моя съученичка, тя се разписа и в мемоарите, беше изразила своето мнение за това, а именно че (доколкото си спомням, сега да не ме бие, че не е дословно "уловена" идеята й  Прегръдка ) душата е тази част от нас, която ни помага да чувстваме, допълва логиката, и на която виждаме проявленията във всяко едно решение, което взимаме. Защото дори в най-здраво стъпилите на логиката избори, има елемента на предубеждението и емоциите.
    Според мен, точно тази искрица свободен дух (за мен е точно това) е основен предмет на всичките тези религиозни и духовни концепции.
    Както и ню ейджа, само че там - промиване на мозъците на хората, така че да изгубят своята аналитичност и критичност, осланяйки се на чуждите изводи и текстове с неясен произход.
    Но това правят, и на своя глава, всички сектанти, както и фанатизирани последователи на своята новооткрита и поддатлива на изменения истина.
    Под предтекст, че са силно вярващи, остават просто едни марионетки, каквито са си били явно винаги. Та... така Усмивчица

Изобщо не става дума за някакво си "его", което знае да използва само разсъдък и се стреми
    към облаги за себе си.
    Напротив, става дума и за егото - то се грижи за самосъхранението си, докато ние го плюем.
    Просто проявите му не трябва да доминират, както си получава при повечето, които междувременно и се опитват да го забележат навсякъде и приемат всичко за прояви на един недоволен и хленчещ Аз.
    В едно здраво общество, не би се толерирало егоугодничеството и би имало толеранс и "лек" за болните индивиди.
    При нас е култ към него.
    Това, което много ми харесва от християнството, е стремежът към смирение.
    Струва ми се ключов елемент, без който няма как човек да преживее нищо, нито да промени.
    Само че с безсмислено преповтаряне на това, което пише, и себеотдадените попове, посветили своя живот на кръчмата и лукса в църквата, казват, надали ще се стигне до някакво съществено заключение.
    Когато се съберат групи от хора, според мен, целия смисъл се губи.
    Всеки сам се спасява, както може, колкото и егоистично да звучи. Не може да дръпнеш някого за ушите и да го избавиш от мъките. Сам трябва, по баронмюнхаузенски, да се хване за косата и да тегли една майна на всичко неприятно.   Ухилен

Тъй като е човешко да се греши, даже мен са ме учили, че човек винаги греши, мисля, че
    не си струва състезанието кой е "по-праведен и истински", а бива всички да са (да сме)
    по-смирени.
    Разбира се!
    Напълно съм съгласна, никцвет.
    Само една вметка - да правим разлика между смирение и примирение, защото второто е не по-безвредно от прекалената горделивост.
    А към това състезание не мисля, че би прибегнал човек, който е поне истински.
    Истинските хора са такива, каквито са, приемат се така, харесват се така и нямат нужда да се сравняват и съревновават, кой е по-мъдър.
    "Аз знам, че нищо не знам"... , но другите и това не знаят  Ухилен

Все пак в Света има закони, които просто не могат да бъдат нарушени, така че не говорим
    за престъпление и наказание (в смисъл - вие виждали ли сте да осъдят някого, че е
    нарушил закона за гравитацията или някой друг природен закон ?).
    Да, така е.
    Само че -
    Всеки закон може да бъде нарушен. Това, което ние наричаме закони, са принципите, на които се градят всички закони... и целия космос. Усмивчица
    Като цяло, никцвет, наистина съм съгласна с теб и почти изцяло формулирането на нещата.
    Надявам се, че допълненията ми няма да те притеснят, просто отбелязвам някои неща - ако и на теб не ти е приятно, няма да го правя.

Цитат на:  Странник
    Абсолютно!
    По моему, си напълно прав за това.  Усмивчица

« Последна редакция: Ноември 09, 2012, 19:54:56 от Fiona Slaughterhouse » Активен

...Nobody's perfect!
    Аэ съм
    Слава ввишних Богу, и на земли мир, в человецех благоволение.
    Неактивен Неактивен

Публикации: 2396

Hello! I am Andy!

« Отговор #17 -: Ноември 10, 2012, 16:38:10 »

Цитат

Но това са пълни глупости! Това че сега света е глобален и различните народи имат досег до различните учения и философствания не значи че и преди е било така. Няма как да свържеш будизма с християнството или индуизма с исляма. Православната църква е обявила за свой най-голям враг именно източните учения.

Цитат
    Тъй като е човешко да се греши, даже мен са ме учили, че човек винаги греши, мисля, че
    не си струва състезанието кой е "по-праведен и истински", а бива всички да са (да сме)
    по-смирени.
     Исус Христос е Господ. Другите са просто човеци.
    Активен
    Странник
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #18 -: Ноември 10, 2012, 18:00:46 »

Ако не желаеш да ги свържеш - няма и да можеш.
    Врагове и приятелства?
    Всяка религия която прокламира унищожение и враждебност е
    обречена на гибел.
    Значи предлагаш да се върнем в средновековието с твоето преди?
    Да подкараме поредната Инквизиция в името Христово?
    В една друга тема те попитах:
    Щом Христос е нашия Господ,
    към кого е отправял своите молитви Месията?
    Отца,Сина и Светия Дух какво ти говорят?

Да не забравяме че темата е Християнство и Йога.
    За мен йога дава контрол и хармония на тялото
    с последваща степен към единение с Духа в теб.
    А по кой точно начин ще постигнеш това единение
    в теб самия мисля че не е толкова съществено.
    И един извънземен ще си има своя религия ако е
    постигнал това единение...
    Алгоритъма е универсален във Вселената като самия
    Дух и проявите Му.
    Активен

shining_star
    Неактивен Неактивен

Публикации: 728

« Отговор #19 -: Ноември 10, 2012, 20:30:06 »

В този ред на мисли ето една притча:

Веднъж Мойсей влязъл в една синагога и видял един беден човек да се моли: "...ако само можех да се приближа до тебе, Боже...аз съм обущар, правя хубави обувки. Ще ти направя едни обувки, твоите сигурно са се износили вече. Мога и да готвя, ще ти готвя. А ако се разболееш, ден и нощ ще стоя до тебе, Боже, и ще се грижа за теб, само ако можеше да се доближа до тебе..."

Мойсей бил потресен. Казал си: "Но какво говори той, това е против закона?!"
    И се обърнал към човека: "Кой ти каза така да се молиш?" - "Никой, аз сам... аз съм  много беден, не ходя на църква. Научи ме ти как трябва да се моля."
    "Слушай, това не е редно, което правиш", казал му Мойсей. - "Не трябва така да се молиш, слушай аз ще ти кажа как  да се молиш." И му казал една молитва. Човека благодарил и казал, че вече така ще се моли.

Мойсей излязъл от синагогата много горд със себе си, че е свършил добро дело. Погледнал към небето да види Господ какво мисли по въпроса. Господ бил много ядосан:
      - Изпратих те там да приближаваш хората към мене, а ти какво правиш? Отдалечаваш ги...сега този човек ще бъде перфектен изпълнител на закона, но той вече няма да може да се приближи до Мене, никога вече.

Активен
    Аэ съм
    Неактивен Неактивен

Hello! I am Andy!

« Отговор #20 -: Ноември 10, 2012, 22:02:20 »

Цитат
    За мен йога дава контрол и хармония на тялото
    с последваща степен към единение с Духа в теб.

Но християните отричат йога, защото тя, преди всичко, е учение, което в разрез с Христовите традиции. Ако Христос смяташе йога за полезно щеше сам да им покаже на хората някакви упражение. Но Той не го е сторил.

Цитат
    Значи предлагаш да се върнем в средновековието с твоето преди?

Братле, пак си измисляш. Не съм казал да връщаме никакво средновековие или инквизиция. Много жалко е ако само това виждаш от миналото. Но нима не виждаш, че "новото" е добро по същина, но зло по  предназначение - учения, религии и т.н. Тоест старите традиции са по-добри от новите. Йогата не е помогнала никому.

Цитат
    Щом Христос е нашия Господ,
    към кого е отправял своите молитви Месията?
    Отца,Сина и Светия Дух какво ти говорят?

За твое сведение Христос е Сина. На мен ми говорят достатъчно. Разрови се из християнските православни канони и ще разбереш какво представляват.

Цитат
    Алгоритъма е универсален във Вселената като самия
    Дух и проявите Му.

Наричаш Спасението с всевъзможни имена, но не и с реалното - Исус Христос. (Наречете ме сектант или лунатик - не се засягам щом браня правото.)

Цитат
    В този ред на мисли ето една притча:

Притча с неизвестен произход и със съмнителна достоверност. Не ми казвай че е богомилска или е от Дънов, моля те...
    Активен
    Kissing You Good Night
    Неактивен Неактивен

Публикации: 447

• zdr kp животче, вървиш ли?

« Отговор #21 -: Ноември 10, 2012, 23:45:12 »

3.2) - Лични нападки чрез: злепоставяне, умишлено заяждане, обвинения, обидни думи и фрази, и накърняване достойнството на определени групи и личности са абсолютно забранени!

3.3) - Използването на нецензурни думи в темите и подписите на профилите са забранени!

INDI-GO-STARGER, напомням ти, че тези две съществени точки от правилата на форума ги нарушаваш системно. Поради тази причина си с последно предупреждение за БАН! При последващо нарушение на някое от правилата на форума ще последва бан за минимум една седмица! Приканвам те да си припомниш отново правилата за писане на форума - Ето темата: http://indigota.com/index.php?topic=1140.0
    « Последна редакция: Ноември 10, 2012, 23:52:28 от Stihl » Активен

Повърхностната температура на атмосферата на Уран е -225°С. Или с около 45° повече от тази на сърцето и душата ми
    Странник
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #22 -: Ноември 11, 2012, 00:35:21 »

Щом си така запознат с каноните покажи ми къде в Новия завет
    се забранява и отрича йога.
    Йога се учи с години,да не кажа цял живот.
    Просто Месията не е имал време да показва и учи когото и да е на йога.
    Викаха му ''Осанна'' и после ''Разпнете го''
    Активен

Аэ съм
    Неактивен Неактивен

Hello! I am Andy!

« Отговор #23 -: Ноември 11, 2012, 07:43:13 »

Щом си така запознат с каноните покажи ми къде в Новия завет
    се забранява и отрича йога.
    Йога се учи с години,да не кажа цял живот.
    Просто Месията не е имал време да показва и учи когото и да е на йога.
    Викаха му ''Осанна'' и после ''Разпнете го''

Не може да ти е такъв миш-маш... Каква йога из Израел преди 2000 години!? Но все пак щом йога е толкова важна нима Исус Христос нямаше да я отрази? Нямаше ли да каже, че ей там, на хиляди километри на изток, е имало един Буда, също като Него пророк и боговдъхновен човек, който е дал на хората много хубаво учение, също като на Исус, и там хората го практикуват в съответствие с едни хубави упражнение - йога и т.н. и т.н? Той нито за Буда е говорил, нито за учението му, нито че те са равни на Исусовото. Сега, ти може да изтъкнеш, че Исус е знаел как света ще стане глобален 2000 години по-късно, да, и не само Той го е знаел, и християнските пророци са го знаели, но те са нарекли това време "Царството на Антихриста". Това също не си го измислям аз.

Цитат
    Месията

Защо те е страх да го наречеш Господ? Не го смяташ за такъв? Библейското определение за Антихрист е човек, който не вярва, че Исус Христос е единствения Жив Бог, Син Божи.
    Активен
    Свързан
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 185

• Град: Монреал, Канада
  • « Отговор #24 -: Февруари 21, 2013, 19:27:10 »

Ако Христос смяташе йога за полезно щеше сам да им покаже на хората някакви упражение. Но Той не го е сторил.
    А така ли?
    А мудрата която прави когато прекръства хората?
    От къде идва?
    А какво мислиш за периода от (мисля) 27мата си година до 32рата в който е изчезнал.
    Има версия, че е бил на убочение в Индия, убочение по Йога.
    А молитвата дали по случайност да не е медитация + мудра?
    Питам само.
    « Последна редакция: Юни 27, 2013, 15:24:16 от Свързан » Активен

Сатчитананда ...
    perli4ka
    Неактивен Неактивен

Публикации: 181

Виждаме това ,което възприемаме ...

« Отговор #25 -: Юни 27, 2013, 13:13:09 »

Съгласна съм ,че едното не изключва другото ,а двете добре се допълват И аз съм православана християнка и мисля ,че за всеки човек е важно да се се осъвършенства духовно и да се грижи за себе си и физически ,в това няма нищо лошо , това учи човек да се владее ,да се чувства добре и му помага ,дава му сили да не изпада в пагубност ,пристрастености и грях.Щом нещо е полезно за теб и не мърси душата ти ,то е добро. Истината е в самата вяра и любовта към бога ,всеки според своята религия му отдава почит по различен начин ,един се покланя ,друг сплита ръце .. но това изразява едно и също  
    Това от мен ,ако усещаш със сърцето си че нещо е добро за теб ,прави го : )
    Активен
    Свързан
    **
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #26 -: Юни 27, 2013, 15:32:38 »

Съгласна съм ,че едното не изключва другото ,а двете добре се допълват И аз съм православана християнка и мисля ,че за всеки човек е важно да се се осъвършенства духовно и да се грижи за себе си и физически ,в това няма нищо лошо , това учи човек да се владее ,да се чувства добре и му помага ,дава му сили да не изпада в пагубност ,пристрастености и грях.Щом нещо е полезно за теб и не мърси душата ти ,то е добро. Истината е в самата вяра и любовта към бога ,всеки според своята религия му отдава почит по различен начин ,един се покланя ,друг сплита ръце .. но това изразява едно и също  
    Това от мен ,ако усещаш със сърцето си че нещо е добро за теб ,прави го : )
    И аз съм съгласен с твойто мнение, но нещото което е полезно за теб и не мърси душата ти, трабва да е такова и за останалите, даже и за духовете на тия които са си отишли от тоя свят.
    Няма аз, ти, той, тя, то, ние, вие, те и т.н.
    Всички сме 1 и то е неделимо (колкото и да не изнася това на някои личности и институции).
    Много от проблемите произлизат от делението помежду ни (в Йога се казва боядисване).
    Има разбира се нещо, което ни е собствено, но то не се прилага в тоя пример.
    Активен

Сатчитананда ...
    Търсач
    Търсач
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 387

« Отговор #27 -: Юли 08, 2013, 09:49:23 »

Ако Христос смяташе йога за полезно щеше сам да им покаже на хората някакви упражение. Но Той не го е сторил.
    A дали Библията не е редактирана?
    Поне някой работи са оставили.  Усмивчица
    Какво е Живата Вода?
    Йоан 7:38 Ако някой вярва в Мене, реки от жива вода ще потекат от утробата му, както рече писанието.
    Активен

Ariam
    Ariam(Маха Оръга)
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1230

« Отговор #28 -: Юли 08, 2013, 13:06:56 »

От кога това, което те кара да се чувстваш добре автоматично става ИСТИНА?!
    Понякога истинските неща не са чак толкова хубави.Забравяте, че пътя към ада е застлан със добри намерения!
    Не, че вярвам в ад и рай, обаче определено не всичко лесно е правилно.И искам да кажа, че абсолютно на ничия страна не заставам, заставам си на моята.Всички учения и религии имат само една цел - да скрият истината.
    Активен
    Свързан
    **
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #29 -: Юли 08, 2013, 16:01:10 »

Всички учения и религии имат само една цел - да скрият истината.

Това твоя мисъл ли е, или си я взел от някъде?
    Активен

Сатчитананда ...
    Страници:  1 [2] 3 4 ... 7   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Йога - какво е йога, видове и др.
    Йога
    delfin 14 4140 Последна<br />публикация Февруари 22, 2013, 15:11:11
    от Търсач
    Сахаджа йога « 1 2 »
    Йога
    sahaj 22 3799 Последна<br />публикация Януари 24, 2012, 22:30:02
    от Търсач
    Йога и мислите
    Йога
    Ivs.SY 3 1477 Последна<br />публикация Февруари 24, 2011, 12:41:08
    от Mitko R
    Раджа йога
    Йога
    bars_i 0 1149 Последна<br />публикация Май 24, 2011, 23:37:46
    от bars_i
    Различни възгледи за Христос и християнството « 1 2 ... 11 12 »
    Духовни учения
    sianna 177 6982 Последна<br />публикация Август 19, 2013, 17:22:29
    от Странник

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Паник атака | Планински кристал - Кварц  © Copyright