Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници:  [1] 2 3 ... 7   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: ХРИСТИЯНСТВОТО И ЙОГА???  (Прочетена 3546 пъти)
labulgara
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 11

« -: Октомври 28, 2012, 13:55:53 »

Здравейте,на всички!
От известно време се занимавам с Кундалини йога у дома и медитация водена от ШРИ ШРИ РАВИ ШАНКАР.Винаги съм имала проблеми с наднорменото тегло и животът ми от доста време е един омагьосан кръг от диета,отслабване,напълняване,диета.....Кундалини йога за нормализиране на телесното тегло ме привлече със простите си упражнения,..да си призная никога не съм била толкова самостоятелно дисциплинирана в дадена сфера,било то фитнес упражнения,зумба или аеробика...(нещата,които пробвах преди йогата)
Ставам рано в 6,00ч. и започвам.Не усещам как минава един час.!!!..дори докато я практикувам хубавото е ,че съзнанието ми се изпълва с хубави мисли,направо се усмихвам отсамосебеси....много приятно усещане ми носи,но...
НО-то в темата ми е: Грях ли е да практикуваш йога и да си православен християнин едновременно?
Има много теми по въпроса,но всички те си противоречат и ме разколебават...

Активен
Kissing You Good Night
Неактивен Неактивен

Публикации: 448

• Град: Варна
  • zdr kp животче, вървиш ли?

« Отговор #1 -: Октомври 28, 2012, 14:31:53 »

Здравей и добре дошла!
    Сега ще ти отговоря на въпроса шеговито, но предполагам, че ще ме разбереш какво имам предвид:
    Това с йогата ще стане грях, когато отидеш със счупена физиономия при попа и му речеш: "Дядо попе, аз практикувам йога! Кажи грешно ли е или не!". Сещай се, попа, особено ако е някой от онези, дето ги наричам килимявконосци, какво ще ти рече и на каква салата ще те стори. А после ще те накара да четеш псалтиря, дорде ти избие пяна на устата.
    Така че практикувай си с най-най-най-чиста съвест и да не ти пука какво ще рече попа. Те точно затова са ставали религиозните войни в Западна Европа, я!
    Активен

Повърхностната температура на атмосферата на Уран е -225°С. Или с около 45° повече от тази на сърцето и душата ми
    Kissing You Good Night
    Неактивен Неактивен

Публикации: 448

• zdr kp животче, вървиш ли?

« Отговор #2 -: Октомври 28, 2012, 14:32:33 »

Здравей и добре дошла!
    Сега ще ти отговоря на въпроса шеговито, но предполагам, че ще ме разбереш какво имам предвид:
    Това с йогата ще стане грях, когато отидеш със счупена физиономия при попа и му речеш: "Дядо попе, аз практикувам йога! Кажи грешно ли е или не!". Сещай се, попа, особено ако е някой от онези, дето ги наричам килимявконосци, какво ще ти рече и на каква салата ще те стори. А после ще те накара да четеш псалтиря, дорде ти избие пяна на устата.
    Така че практикувай си с най-най-най-чиста съвест и да не ти пука какво ще рече попа. Те точно затова са ставали религиозните войни в Западна Европа, я!
    Активен

Повърхностната температура на атмосферата на Уран е -225°С. Или с около 45° повече от тази на сърцето и душата ми
    shining_star
    Неактивен Неактивен

Публикации: 730

« Отговор #3 -: Октомври 28, 2012, 15:00:10 »

Не е грях Усмивчица.
    Йога е чиста наука, няма нищо общо с никоя религия, дори не е нужно да си вярващ, за да практикуваш йога, може да си атеист. Различните учители и учения не си противоречат, те може да изглежда, че казват различни неща по различно време в различните култури и народности, но всички учат едно и също по различен начин, Буда и Исус, както и йога, не си противоречат. Хората създават изкуствени несъществуващи противоречия заради стремежа и желанията си за слава и власт.

Така че остави ги поповете, те са си close-minded и такива ще си останат:).
    Активен
    labulgara
    *
    Неактивен Неактивен

« Отговор #4 -: Октомври 28, 2012, 17:37:17 »

Благодаря ти,УТРО!...Няма как да не споделя някое и друго изречение от книгата  ,,Разговори с Бога" на Нийл Доналд Уолш ,която ми препоръча!!!

Една идея, която може да се окаже Вашата истина…

ЧУВСТВОТО е езика на душата! Ако искаш да разбереш своята истина за нещо, виж какво чувстваш към него!
    Най-силният вестоносец на божественото е ИЗЖИВЯВАНЕТО!
    ВЪТРЕШНИЯТ ТИ ГЛАС е гласът, който ти казва дали всичко останало е вярно или не, правилно или неправилно, според това как го разбираш.Той е радарът, който определя курса, води пътешествието, ако най-после му разрешиш това!
    Какво би станало, ако всичко, което смятах за “погрешно”, всъщност беше “правилно”? – с този въпрос е единствено възможно да се придвижите напред!
    ДУМИТЕ СА НАЙ-НЕСИГУРНИЯ НОСИТЕЛ НА ИСТИНАТА! Вслушай се в чувствата си. Вслушай се в най-възвишените си чувства. Вслушай се в преживяното. Когато някое от тях се окаже ралично от онова, което са ти казали учителите ти или си прочел в книгите, ЗАБРАВИ ДУМИТЕ!
    БОГ НЕ РАЗКРИВА БОЖИЯТА СЪЩНОСТ ЧРЕЗ ВЪНШНО НАБЛЮДЕНИЕ, А ЧРЕЗ ВЪТРЕШНО ИЗЖИВЯВАНЕ.

Всичко останало,което е доста може да прочетете тук  http://elan.truden.com/lyubimi/knigi/razgovori_s_boga.htm
    ..но си заслужава...
    Активен
    Странник
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1381

• « Отговор #5 -: Октомври 28, 2012, 18:00:51 »

labulgara няколко съществени момента:
    1.Кой въобще решава кое е грях?
    2.Кундалини и домогването до тази енергия не е шега .
    3.Ако дърпаш едно цвете за листата по-бързо няма да порасне.
    4.Всяка коректна йога практика включва в началото си правилното дишане,
    като преход към медитацията.
    5.Едното не изключва другото (йога и християнство) и всъщност се допълват в теб като крайна проява на съзнанието.
    6.Всеки критик има право да критикува и да има мнение -но съзнанието си е твое,както и какво
    ще решиш да правиш с него.
    7.Всяко нещо което те дърпа в регрес да отиде в забрава.
    8.Препоръчвам поне осведомяването и с други техники като възможни подходи към медитацията.
    Така има разннообразие,избор и възможности за синтез на твой личен модел и техника за медитация.
    9.Всеки човек има персонална мантра,звук,честота  и мандала.
    Активен

Ако не ние -кой? Ако не сега - кога?
    labulgara
    *
    Неактивен Неактивен

« Отговор #6 -: Октомври 28, 2012, 18:35:14 »

Здравей,СТРАННИК!.Ако трябва да формулираме стъпка по стъпка практиката на йога и медитация,как е правилно да процедираме,за да избегна скока от нищо към много високо и да пропусна да изградя първо основите.
    Предварително се извинявам за невежеството си и изобщо за отклоняването ми от смисъла на зададената от мен тема,...но ми е доста трудно.В смисъл живея в чужбина(Италия),тук темата"йога-медитация" е нещо доста НЕ разпространено и чуждо.,тук няма към кого да се обърна за инфо и напътствия...Правя нещата както ми падне..с йогата се справям,чувствам удовлетворение,но с медитацията нещо ми куца...
    А що се отнася за  персоналната мантра,аз сама ли я избирам,защото тук из форума четох,че тя ти се дава от духовен учител.
    Иначе си направих диск с музика,която отговаря на честотата,на вибрациите на моето име и рождена дата по Кабала,..но не съм си мислила да медитирам  над тази музика...
    И отново към темата...може ли човек да медитира над лика на Дева Мария примерно,а не над нещо друго?
    ..А какво е мандал?... Безмълвие
    Активен
    Странник
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #7 -: Октомври 28, 2012, 19:36:07 »

Из форума има доста писано по всеки твой въпрос.
    Няма за какво да се извиняваш тъй като всеки е тръгнал от нищото.
    Ние всички те поздравяваме че си стигнала въобще дотук.
    С това ''както ми падне'' което употребяваш като израз вече си
    стигнала и до успехи и частично удовлетворение.
    И точно това което е причината за ''както ми падне''
    определя персоналната идея и усещане за удовлетвореност.
    Като гледам същата причина е спретнала и диск вече...
    Медитирай и над парче асфалт ако искаш (без грам ирония),няма ограничения за Душата в теб.
    Никой не може да те натиква в рамки над какво ще медитираш.
    Тя те води,не аз,не някакъв гуру или онлайн водещ на курсове...
    Грешен път няма в това,както и няма правила как да се научиш да караш колело.
    Духовния учител е този който ти помага да се научиш да караш колело...
    Той не дава,взима или пита каквото и да е...
    Няма да те пита накъде ще караш с колелото като се научиш.
    Учителя ти помага заедно да намерите твоя звук и мантра,той не дава нищо.
    Уверявам те че медитацията никога не е лесна за никого...но ще дойде ден в който няма
    да имаш нужда от нея.
    Не я превръщай в самоцел или фетиш.
    Медитацията е преходно състояние на съзнанието.
    Мандала е вярната дума за търсене в гугъл.
    Активен

Странник
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #8 -: Октомври 28, 2012, 20:11:35 »

Утро правилно отбеляза че мантри,техники,мандали,звуци
    са само помощни способи,а не самоцел.
    labulgara много е важно да добиеш една вътрешна увереност
    за своя избор и предпочитания.
    За съжаление много са хората които комерсиализираха до неузнаваемост
    подобни страхове и неувереност.

Преди години бях изразил пред майка ми че дзен-будизма много ми е
    помогнал в моите търсения и личен мир.
    Веднага срещу мен се оформи начумерена физиономия и ми забиха въпрос:
    -Ти какво - в някаква секта ли си се забил?
    В по-следващ разяснителен разговор с примери и литературно четене се успокои.
    И после се оказа че е започнала като вярваща християнка
    да разпространява дзен и сред пенсионерите в квартала.
    Май се получи някакъв микс дзен-християнство пенсионерско издание.

Още се усмихвам в спомените си на тази случка.

Активен

nikcvet
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 90

« Отговор #9 -: Ноември 08, 2012, 12:31:43 »

Една вечер по тъмно, преди много години, се бях запътил да гледам някакъв филм с карате.
    Тогава ми беше началния период, когато всяка година научавах за някое духовно учение
    и се впечатлявах много.

Някъде пред входа на киното ме пресрещнаха едни хора, които започнаха да ме убеждават
    нещо в смисъл, че само Исус Е, а всичко останало, като да кажем тия филми, е абсолютно
    нищо, без значение.

Сега и аз мисля, че всичко, от което съм се интересувал тогава, наистина е без значение.
    Не че няма смисъл, но човек е жив някак поради други причини, всеки като че ли носи
    тайната на своя живот в себе си.
    Активен
    Аэ съм
    Слава ввишних Богу, и на земли мир, в человецех благоволение.
    Неактивен Неактивен

Публикации: 2409

Hello! I am Andy!

« Отговор #10 -: Ноември 08, 2012, 18:43:37 »

http://indigota.com/index.php?topic=5343.msg76258;topicseen#msg76258

Смятам че в тази тема е даден отговора, ако се прочете внимателно. Повърхностно погледнато християнството и йогата са съвместими, но в дълбочината си са противоположни и няма да те доведат до някакво по-голямо познание.

http://dveri.bg/kprxy

http://prespanski.blog.bg/drugi/2011/11/19/moje-li-pravoslaven-hristiianin-da-se-zanimava-s-ioga.853165

Мисля че това са полезни линкове по темата. Струва си да се прегледат, ако някой има интерес.
    Активен
    Аэ съм
    Неактивен Неактивен

Hello! I am Andy!

« Отговор #11 -: Ноември 08, 2012, 22:32:03 »

"Аз съм" е едно постоянно променящо се понятие. "Аз съм" за човек никога не е било това, което е искал да бъде. "Аз съм" винаги е бил обикновен човек, допускащ грешки. И така ще бъде винаги. Докато християнството, каквото е истинското, поставя Христос над "Аз съм". Светиите, на които искрено се възхищавам, са направили това, което е на теория невъзможно - направили са своя "Аз съм" Исус Христос. Те са обичали Христос повече от себе си и с радост са давали живота си за Него и славата Му. Това значи да бъдеш праведен християнин - да обичаш Исус Христос повече от себе си. Себеотрицание е точната дума - отрицание на себе си.
      И ако дори само една малка част от мене е праведна то, за да повярвам в нещо, което сам Исус Христос е отрекъл и забранил; за да тръгна по пътека, която Той не е посочил, само и само, за да натрупам някакъв опит и да мога да похваля Егото си, то значи аз съм предател и изменик, забивам нож в гърба на най-добрия си приятел.
      Тези идеи не могат да бъдат "набити", защото това не е промиване на мозъка. Това е до човека и неговия характер. Забелязъл съм че по-успелите и амбицирани хора не са толкова набожни.
    Активен
    Странник
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #12 -: Ноември 08, 2012, 23:45:53 »

Познавам и мнозина атеисти които отричат всяка религия.
    Но реално погледнато живеят достойно и без да са чували
    за заповеди и писания...но живеещи според тях.
    Интересна е иронията на Създателя.

P.S. Понякога ги подозирам че са тайни християни.
    Крият се и само наужким се пишат атеисти. Намигване
    Активен

Аэ съм
    Неактивен Неактивен

Hello! I am Andy!

« Отговор #13 -: Ноември 09, 2012, 12:34:53 »

Не са християнски всичките. Много от тях са секти, създадени с цел унищожаването на християнството - това е една от целта на илюминати.
       Вярата, смятам, е над убежденията. Не ги казвам през моята призма, както виждаш използвам друга призма. И не аз съм преценил че тази призма е истинската! Не аз съм преценил че християнството е едно и трябва да се изповядва от всички. Аз споделям гледната точка на Църквата, на Словото, на Христос.
    Активен
    nikcvet
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 90

« Отговор #14 -: Ноември 09, 2012, 12:48:30 »

Извинете ме, няма да цитирам никого точно, защото може някъде да не съм разбрал какво
    в действителност е искал да каже.
    Само ще споделя някои мисли, пък дано не е за лошо.

Тъй като е човешко да се греши, даже мен са ме учили, че човек винаги греши, мисля, че
    не си струва състезанието кой е "по-праведен и истински", а бива всички да са (да сме)
    по-смирени.

В себе си човек трябва да намери нещо, което е по-голямо от самия него.
    Изобщо не става дума за някакво си "его", което знае да използва само разсъдък и се стреми
    към облаги за себе си. Егото може да донесе гордост и вреда за другите.

Все пак в Света има закони, които просто не могат да бъдат нарушени, така че не говорим
    за престъпление и наказание (в смисъл - вие виждали ли сте да осъдят някого, че е
    нарушил закона за гравитацията или някой друг природен закон ?).
    Активен
    Страници:  [1] 2 3 ... 7   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Йога - какво е йога, видове и др.
    Йога
    delfin 14 3894 Последна<br />публикация Февруари 22, 2013, 15:11:11
    от Търсач
    Сахаджа йога « 1 2 »
    Йога
    sahaj 22 3541 Последна<br />публикация Януари 24, 2012, 22:30:02
    от Търсач
    Йога и мислите
    Йога
    Ivs.SY 3 1345 Последна<br />публикация Февруари 24, 2011, 12:41:08
    от Mitko R
    Раджа йога
    Йога
    bars_i 0 976 Последна<br />публикация Май 24, 2011, 23:37:46
    от bars_i
    Различни възгледи за Христос и християнството « 1 2 ... 11 12 »
    Духовни учения
    sianna 177 5875 Последна<br />публикация Август 19, 2013, 17:22:29
    от Странник

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright