Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници: [1]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Да спасим Арктика-кампания на Грийнпийс  (Прочетена 637 пъти)
Ru Alfa
Неактивен Неактивен

Публикации: 315

« -: Октомври 23, 2012, 18:45:56 »

Кампания на Грийнпийс за спасяването на Арктика. Срещу промишления риболов, добива на нефт и възможен конфликт в района. В защита на идеята Арктика да остане необезпокоявано от човека място както досега, тъй като тя е важно място за цялата екосистема.
Преди около 30 години Грийнпийс са постигнали успех в защитата на Антарктида. Сега Арктика има нужда от всички нас. Тя е домът на полярната мечка, полярната лисица и други животни. Ледът в Арктика има роля в охлаждането на планетата и стабилизирането на времето.
Тя не е притежание на никоя страна и е най-добре нещата да си останат така в името на бъдещето и на природата.

Петиция:

http://www.savethearctic.org/
Активен
MouseMaiki
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 83

• Град: Antarctica
  • Спазвам само законите на Вселената!

« Отговор #1 -: Октомври 26, 2012, 14:46:01 »

Категорично ЗА! Разровете се и за петицията свързана със спасяването на пингвините в Антарктика.
    Активен

На тази Планета има само един ръководител - Природата! Научете се да я пазите, да се съобразявате с Нея, да я слушате и да й помагате!
    Този който я руши или само я използва ще си получи уроците от Нея!
    Странник
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1380

• Град: Варна
  • « Отговор #2 -: Октомври 26, 2012, 15:04:14 »

Преди да се хвърлите сляпо в поредната манипулация
    целяща известност и евтин пиар запознайте се с Антарктическия договор.
    Договорът е подписан през 1961г и Грийнпийс въобще даже
    не са съществували тогава.
    За яснота ще ви спомена че има мораториум до 2048 г.за добив на каквито и да е суровини от там.
    Единствените разрешени дейности са научно-изследователските бази.

http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%90%D0%BD%D1%82%D0%B0%D1%80%D0%BA%D1%82%D0%B8%D1%87%D0%B5%D1%81%D0%BA%D0%B8_%D0%B4%D0%BE%D0%B3%D0%BE%D0%B2%D0%BE%D1%80

Активен

Ако не ние -кой? Ако не сега - кога?
    equilibro
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 58

« Отговор #3 -: Октомври 26, 2012, 15:10:15 »

И според мен , всички подобни са прах в очите. Дават ни посока на мислите , за да ни ги отклончт от правилната.
    Активен
    Странник
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #4 -: Октомври 26, 2012, 15:56:33 »

Който има толкова силна идея за опазване на околната среда,
    да натиска за нулева лихва с държавни гаранции по кредити за ''зелени'' технологии.
    Така всички ще спечелят реално.
    Активен

Ru Alfa
    Неактивен Неактивен

Публикации: 315

« Отговор #5 -: Октомври 26, 2012, 16:29:52 »

Благодаря ви за споделените мнения. Аз също като вас си мисля, че в такива организации пак всичко се прави с цел пари и печалба. Обаче пък гледам, че и все пак правят нещо, организират акции, петиции, протести, бунтове ако щете. Ето Seashepherd пазят делфините в залива в Япония, имат си група наречена Cove Guardians и те бойкотират жестоките убийства на делфини в Тайджи. Значи все пак някой нещо прави. Или поне се опитва. Или се прави, че нещо прави. И все пак важното е, че в много случаи скрита информация достига до обществеността. И знаейки можем да се задействаме, да се борим. Ако моят глас е важен за една кампания, а понякога и един глас е от значение, защо да не дам. Ако всичко е в името на това да се помогне. Вярно тези кампании сигурно са и като реклама на организациите. Но в много случаи се постига успех. И аз се съмнявах много пъти. Но като видях как се убиват тюлените в Канада си казах, защо да не подпиша петицията, ако мога да спра този ужас. Да действаме сами, без организации-добре. Защо не се вдигнахме заради убийствата на делфини в нашата страна. Ако съм на морето и видя някой да насочи оръжие към делфин ще застана срещу него и хич няма да ми пука дали аз ще отнеса куршума. Няма да позволя да се отнема невинен живот. А вие? Да бъдем доброволци пак сами без организации-ами добре. Вярно, всеки от нас може да помогне сам, като не ядем месо не носим кожени дрехи, използваме зелена енергия, така няма да има на кой да си продават продукцията, няма да произвеждат. Обаче явно трябва да се промени мисленето на хората, значи явно натам трябва да насочим усилията си.
     И ако има мораториум, защо: „Според оценки на експерти в района около Северния полюс се намират една четвърт от световните залежи на петрол и природен газ, отбелязва БТА. Неотдавна няколко държави - САЩ, Русия, Канада, Дания и Норвегия - заявиха, че планират да обявят суверенитет над арктическото дъно, което може да доведе до стартирането на дълбоководни геоложки проучвания. През 2007 година Москва предяви символично претенции към морското дъно в района на Арктика, като спусна от малка подводница точно на Северния полюс контейнер с руското знаме.”
    http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=921596
    И: „За втори път, в рамките само на няколко дни, активисти на "Грийнпийс" успяха да спрат работата на нефтена платформа на "Газпром" – "Приразломная", в руската част на Арктическия океан, където тя извършва сондажи за залежи на нефт.”
    Засега само искат да се извършват проучвания за нефт, но открият ли, няма да спрат до тук.
    http://bg.time.mk/read/9e380cbc30/591f8b6065/index.html

Който има толкова силна идея за опазване на околната среда,
    да натиска за нулева лихва с държавни гаранции по кредити за ''зелени'' технологии.
    Така всички ще спечелят реално.
    Аз съм абсолютно ЗА
    Активен
    Странник
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #6 -: Октомври 26, 2012, 17:53:43 »

RU@  не желая да оспорвам приноса на екоорганизациите.
    Нито пък да подлагам на съмнение техните цели.
    Има ги,следователно има и необходимост от тях.
    Де факто липсва какъвто и да е реален резултат в моите очи
    относно ''зелените'' енергийни технологии,развойната дейност по нови видове такива.
    Липсва визия за бъдещето и възможните алтернативи.
    Лесно е да кажеш ''СТОП'' трудно е посочиш възможната алтернатива.

Съществува доказано ефективна технология чрез която във всяка точка на света
    може да се използва геотермалната енергия независимо от това дали има изявена геотермална активност
    в района или не.
    Същността се състои в това че с 3 сондажа на стойност 2-3 млн. долара при дълбочина
    1-1,5 км. достигате до 300 градуса скали.
    В средния отвор се инжектира чиста вода която излиза като прегрята пара през другите два.
    По този начин е вкарана отново в експлоатация ТЕЦ на въглища спряна по екологични съображения В САЩ.
    малко инфо:
    http://www.hightechnews.eu/%D0%9D%D0%BE%D0%B2%D0%B0-%D0%B3%D0%B5%D0%BE%D1%82%D0%B5%D1%80%D0%BC%D0%B0%D0%BB%D0%BD%D0%B0-%D1%82%D0%B5%D1%85%D0%BD%D0%BE%D0%BB%D0%BE%D0%B3%D0%B8%D1%8F-%D1%89%D0%B5-%D0%BC%D0%BE%D0%B6%D0%B5-%D0%B4/
    В момента всяка ТЕЦ по света може да бъде преустроена по този начин и то с по-малки инвестиции
    отколкото са необходими за екофилтри.
    На този фон истерията около АЕЦ '' Белене'' ми се вижда пълно безумие отвсякъде.
    Какви милиарди,какви 5 лева бе хора?
    Ще попитам:
    Защо никой не изрита в лицето нашите политици и министри с тази технология?
    Къде са БАН в тази картинка?
    Защо ли Германия затваря вече свои АЕЦ и с какво ги замества?
    Защо ЕС не ни поставя условия да развиваме тази технология примерно след като са толкова ''зелени''?
    Нима в България липсват геотермални ресурси?
    Защо екоорганизациите (имат силен глас в световното медийно пространство)
    не  вдигнат такава силна шумотевица около тази технология която описах?
    Не е ли това начина да се избегне всякакви други проучвания за нефт и земен газ въобще?

В завършек искам да поясня че не отричам това което правят,а си задавам въпроса
    защо не разширяват спектъра си на действия по примера който дадох.
    Не целя конфликт в темата,нито пък някой да се хваща за всяка моя дума.
    Извинявам се и на   RU@  и модераторите че не е много по темата.
    RU@ въпросите ми са риторични и не са персонално към теб- не е необходимо да им отговаряш.
    Активен

Sunshine(sun)
    Разумна Любов
    Неактивен Неактивен

Публикации: 980

• Град: Тук и сега
  • Тук и сега ...

100006741217887
    « Отговор #7 -: Декември 18, 2012, 01:27:27 »

Може би ... само говорим и пишем и малко действаме и истината е в тези думи , подпис на Странник
    Но ако не се пише по тези теми , те остават невидими за голяма чат от хората ... според мен една от идеите на това да се пише и да се споделя тема, е за да може голяма част от хора да я видят , да помислят върху нея и да знаят за проблема и дори на мисловно ниво ... кога има проблем има и решение ... да без действие, но кога един път сме го обмислили , това пак е действие на друго ниво ...
    И кога това вече е част от нашето съществуване и имаме дори само гледна точка , всичко вече е в друга вълна ...
    Затова мили хора споделяйте и пишете повече и повече такива теми , без притеснение ... само споделяте и така помагаме на планетата , за повечето е невидимо но помагаме , вярвайте ми ...
    По лошо е кога не виждаме и сме безучастни за всичко което приченихме на планетата и още приченяваме ...
    Но с всяко ново дете на планетата се доближаваме до новия свят ... а стария бавно и славно си заминава ... не ,че имам против него ... и него го обичам и всички ви обичам ...

Активен

Spiritus
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 103

• Град: Златната Среда
  • Не се притеснявайте да ми пишете за каквото и да е

« Отговор #8 -: Декември 18, 2012, 14:03:48 »

Кой им обръща внимание на тия екотерористи водени от клика смучеща пари и изнудваща бизнеса?
    Активен

"Има само едно добро - знанието. И едно зло - невежеството." - Сократ
    "Има два пътя. Единият е космически широк и краят му води към гибел. Вторият е тесен и краят му води към вечен живот. Мнозина избират широкия път. Малцина тръгват по тесния. Но ти тръгни по тесния път!" - Библията
    Свързан
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 186

• Град: Монреал, Канада
  • « Отговор #9 -: Юли 04, 2013, 02:05:53 »

Аз пък съм за спасяването на цялата планета!
    Активен

Сатчитананда ...
    Страници: [1]   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    КАМПАНИЯ да дадем ЛЮБОВ поне на един ДОМ ЗА СИРАЦИ!!!! « 1 2 ... 5 6 »
    Инициативи
    stefanica 87 4602 Последна<br />публикация Февруари 07, 2012, 01:36:58
    от mirokiriakov
    Да спасим делфините по българското черноморие
    Инициативи
    Ru Alfa 0 388 Последна<br />публикация Октомври 03, 2012, 09:55:22
    от Ru Alfa

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright