Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници: [1]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Петиция "Спасете пеперудените деца!"  (Прочетена 649 пъти)
Sine Wave Zero
Неактивен Неактивен

Публикации: 336

« -: Октомври 19, 2012, 12:11:32 »

http://butterfly-children.org/?p=42

"Спасете пеперудените деца,

Те страдат от заболяване, което прави кожата им лесно ранима, крехка като крилце на пеперуда. Обичайните всекидневни дейности като ходене, хранене или игра водят до образуване на мехури и рани като от тежко изгаряне. Понякога липсата на кожа по телата им надхвърля 50%.

Болката може да бъде намалена, ако децата се превързват със специални незалепващи превръзки. От животоспасяващо значение са и антибиотичните кремове, които предпазват от инфекции. Така месечната сума за лечение надхвърля непосилните 2000 лв. Единствената надежда за пеперудените деца е държавата да поеме тези разходи. Но държавата – упорито и дискриминативно – игнорира това страдание.
Подпишете петицията, за да спрете тази несправедливост сега. Писмата ви отиват до премиера, министъра на здравеопазването и министъра на финансите. "

Източник: http://butterfly-children.org/?p=42
Активен
balar
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 88

• Град: В КЪЩИ ПРЕД КОМПА
  • индиго ама ренегат:)

« Отговор #1 -: Октомври 19, 2012, 12:19:21 »

А ти вярваш ли че някой там ще се заинтересува? Те за честосрещаните не ги е грижа та какво остава за такива редки заболявания?
    Активен
    Sine Wave Zero
    Неактивен Неактивен

« Отговор #2 -: Октомври 19, 2012, 12:23:43 »

Къде там, приятелю?

Не ти разбирам въпроса изоснови.

Активен
    Ariam
    Ariam(Маха Оръга)
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1237

« Отговор #3 -: Октомври 19, 2012, 12:40:55 »

Къде там, приятелю?

Не ти разбирам въпроса изоснови.

до премиера, министъра на здравеопазването и министъра на финансите. " - за тези говори балар.
    Подписах, дано наистина има ефект от тази работа, а не само фиктивновст!
    Активен
    Sine Wave Zero
    Неактивен Неактивен

« Отговор #4 -: Октомври 19, 2012, 12:48:36 »

Ами да приемем че за тях говори.

В петицията срещу дискриминацията на пушачите постави ли се въпроса ‘на държавните институции пука ли им?’  Аз не видях. Но въпреки това темата се обърна в насока ‘вътрешна борба с цигарите’, което беше от значение.

А и ако ще се поставя въпросът дали 'на някой там му пука' за дискриминацията на пациенти, то отговорът е толкова прост, че надали ще има нужда от помощта ми за да се стигне до него.

Достатъчно е всеки сам да си отговори на един по-основен въпрос имаме ли нужда от равноправно здравеопазване или нямаме.
    Активен
    Странник
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1381

• Град: Варна
  • « Отговор #5 -: Октомври 19, 2012, 12:54:21 »

ГЕРБ в момента се окопават по най-безогледния начин на всяка цена предвид настоящите избори.
    Има вероятност ако се вдигне шумотевица с репоратаж  чрез някоя медия или телевизия  да има много по-голяма полза от петиции в интернет.
    Така че софиянци да се задействат че там ви е на една ръка разстояние всичко.
    Активен

Ако не ние -кой? Ако не сега - кога?
    Sine Wave Zero
    Неактивен Неактивен

« Отговор #6 -: Октомври 19, 2012, 12:55:55 »

ГЕРБ в момента се окопават по най-безогледния начин на всяка цена предвид настоящите избори.
    Има вероятност ако се вдигне шумотевица с репоратаж  чрез някоя медия или телевизия  да има много по-голяма полза от петиции в интернет.
    Така че софиянци да се задействат че там ви е на една ръка разстояние всичко.

С това съм напълно съгласен, но дали ще е от значение една петиция няма как да разберем ако не опитаме.
    Активен
    Странник
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1381

• Град: Варна
  • « Отговор #7 -: Октомври 19, 2012, 13:28:23 »

Да си призная че като прочетох заглавието реших че това е поредния етикет като индиго,кристали,диаманти и прочее дрън дрън етикети за деца...
    А то какво било...

Активен

Ако не ние -кой? Ако не сега - кога?
    Sine Wave Zero
    Неактивен Неактивен

« Отговор #8 -: Октомври 19, 2012, 13:31:10 »

Да, случва се.
    Смея да кажа че даже са по-редки случаи от "етикираните"

Въпреки че и тук се е използвал етикет до някаква степен... от страна на медицината - неизбежно.
    Активен
    Еlsha
    Диди
    Неактивен Неактивен

Публикации: 525

« Отговор #9 -: Октомври 19, 2012, 22:23:17 »

В случая етикета "пеперудени", е лепнат заради чувствителността на кожата при тези деца, някой вече и порастнали. Тъжно е, че тези деца се затварят в себе си, то не, че няма за какво де! В крайна сметка тези хора никога не са можели да докосват човек, да играят нормално, да се къпят нормално, понеже допира до кожата им причинява болка като от изгаряне и им излизат рани по тялото от допир. Тези деца, за да се къпят нормално, трябва да се къпят във вана с олио за да се намали болката, използват и специални бинтове за тялото, обличат определени дрехи, които не дразнят кожата им и тнт. Някой даже не могат и да се хранят нормално и както каза един човек от форума ни, едно меко пържено картофче могат да го ядат половин час. Гледах историята на Раличка, която е много мъничка, 3 годинки някъде, цялата в мехури, странно ми стана как баба и я държи за ръка по улиците, а на ръчичките и рани заради допира! НО, в крайна сметка става дума за малко дете, ако залитне към колите все трябва да я спреш някак си... лошото е, че за да го направиш физически, това причинява огромна болка..
    Активен

Карма - КаРаМа - движение, живот, анализиране. Усмивчица
    Страници: [1]   Нагоре
    Отиди на:  

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright