Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници:  [1] 2   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Линейна и Квантова Информация - какво представляват те  (Прочетена 817 пъти)
Eona Lightholder
Global moderator
Неактивен Неактивен

Публикации: 2558

NEVERENDING STORY

« -: Март 31, 2012, 17:27:53 »

Преместено от тема: Логика или интуиция

Е това е все едно да питаме ,коя част на телевизора работи по-добре от другите - антената , кинескопа, трансформатор  Веселяк Веселяк Веселяк Веселяк Веселяк
Просто са два различни инструмента и за да работи цялата машинка трябва да работят в синхрон , едно подава на другото сигнал и то го обработва в линейна информация, готова за ползване. И двете могат да дадат дефект ако се насилват ,преработват или се захранват със сигнали неподходящи за машинката  Веселяк Веселяк Веселяк Веселяк Веселяк Веселяк Веселяк Веселяк Веселяк Веселяк
« Последна редакция: Октомври 18, 2012, 08:11:44 от Модератор » Активен

"weird " is indication for creative force ♥
вожда
Неактивен Неактивен

Публикации: 403

I.F.Y

« Отговор #1 -: Октомври 17, 2012, 15:57:53 »

Цитат на: Eona Lightholder
Е това е все едно да питаме ,коя част на телевизора работи по-добре от другите
Първоначално звучи така, но в случая става дума за не толкова зависими помежду си компоненти, както е в случая с електрониката.
Човека ще оживее и без логика, ако има интуиция, а може и без интуиция, но пък тогава се нуждае от логика.
Повечето мисловни модели, класифицират интуицията като проявление на женски аспект от природата, а логиката като мъжки. Има логика в това Намигване
Просто са два различни инструмента и за да работи цялата машинка трябва да работят в синхрон.
Ами да, но ако някой има жив пример за човек, при който интуиция и логика да действат в синхрон, браво.
А ето пример за обратното:
едно подава на другото сигнал и то го обработва в линейна информация, готова за ползване
Айде почна се!
Еона, следи ми устните, ще го кажа бавно - Няма такова животно, линейна, кубична или квадратна информация. Напиши го 100 пъти на дъската!
Има линеен, кубичен и квадратен метър, има линейно, нелинейно и картинно мислене, има линейна алгебра и аналитична геометрия, но... Eona Lightholder, такива неща като - линейна информация, шамани наркомани, национален темперамент и т.н. неща от твоя специален сборник, са плодове на желанието ти да "понапудриш" тезите си, които и без това са лишените от всякаква интуиция и логика... или са в тотален конфликт.
Кажи ми какво ти пречеше да кажеш просто "информация"? Как пък реши да го измъдриш това линейна?! Кажи, де, може пък и да не съм прав, нещо да има, което да съм пропуснал.
« Последна редакция: Октомври 17, 2012, 16:13:26 от вожда » Активен

Някои неща се променят, други никога не се променят.
Ахо!
,___,  
[O,o]
/)__)  
-”–”-
Eona Lightholder
Global moderator
Неактивен Неактивен

NEVERENDING STORY

« Отговор #2 -: Октомври 18, 2012, 00:46:17 »

Гледам къде са обеснявали това ,което се мъча и аз да обесня ,като позиция.

"Около нас има огромно количество БОЖЕСТВЕНА ЕНЕРГИЯ [ерго ИНФОРМАЦИЯ, СВЕТЛИНА], но ние не можем да я използваме, поради прекалено ВИСОКИТЕ ВИБРАЦИИ, които [все още, сами] не можем да усвояваме – директно...

[Затова е нужен някой СВЕТЛИНЕН РАБОТНИК, който, поради своите високи вибрации – може да ВЪЗПРИЕМА КВАНТОВАТА ИНФОРМАЦИЯ – с цел да ни помогне, като понижи вибрациите на тази Светлина – което значи – да я "преведе" – от квантова ФОРМА, в достъпна за нашия ум (който е проектиран само за 3-D НИВО и затова приема само линейно, преди да се активират квантовите опции на мозъка ни) – в линейна ФОРМА на информация... Това се налага – тъй като НАШИЯТ ЛИЧЕН КВАНТОВ КАНАЛ, в Сърдечното ни пространство – все още не е активиран, за да приемаме, самостоятелно, чрез него...

(СЪРЦЕТО приема квантово, чрез чувствата, което е актуалното днес... Знаем още, че Светлина и Информация – са едно и също нещо.) Така и бившите "духовни учители" на ЕГОТО – остават, с благодарност, в миналото... Сега, след "падането на завесата" – на дневен ред – са СМИРЕНИТЕ РАБОТНИЦИ на СВЕТЛИНАТА, идващи С МИР, които са в помощ, на ДУШИТЕ и на ПЛАНЕТАТА ГЕЯ... Вече всеки СЕ СТРЕМИ – сам на себе си – да бъде духовен учител. Защото ние всички ЖИВЕЕМ В ОКЕАН от ИНФОРМАЦИЯ и ПОВИКЪТ е – всички, до един – да приемаме квантово!...

https://www.facebook.com/notes/%D0%B4%D0%B0-%D0%B6%D0%B8%D0%B2%D0%B5%D0%B5%D0%BC-%D0%B2-%D1%85%D0%B0%D1%80%D0%BC%D0%BE%D0%BD%D0%B8%D1%8F-%D0%B8-%D0%B7%D0%B4%D1%80%D0%B0%D0%B2%D0%B5/%D1%81%D0%B2%D0%B5%D1%82%D0%BB%D0%B8%D0%BD%D0%B5%D0%BD-%D1%80%D0%B0%D0%B1%D0%BE%D1%82%D0%BD%D0%B8%D0%BA-%D1%81%D0%B2%D0%B5%D1%82%D0%BB%D0%B8%D0%BD%D0%B5%D0%BD-%D1%84%D0%B0%D0%BA%D1%82%D0%BE%D1%80-%D0%B2-%D0%BA%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D1%82%D0%BE%D0%B2%D0%BE%D1%82%D0%BE-%D0%BF%D1%80%D0%B8%D0%B5%D0%BC%D0%B0%D0%BD%D0%B5/282305208478061?ref=nf
Активен

Eona Lightholder
Global moderator
Неактивен Неактивен

NEVERENDING STORY

« Отговор #3 -: Октомври 21, 2012, 19:53:23 »

Ви има груповеи, семейни и други видове карми . Примерно карма на духовната група , като група души и карма на група с кръвно родство , най-различно комбинации предоставящи учебен план според индивидуалните изисквания.
Много смели души изкупват такива тежки товари или друго яче казано , добрите ученици се пробват с този тест. Това е когато виждаме дете с силна енергетика страдащо от тежка болест. Тука скоро за пеперудените деца говорихме, ама май във фейса. С две думи независимо кой какво е приел, като мисия , трябва да си помагаме взаимно.

Влади според мен са 12 ,като от Тук и Сега все още само 7 са достъпни.

Стран мерси за превода. Там казват ,че вида информация - бинарен код е класическа информация , а другата от кубитове прави квантов алгоритъм и информацията се нарича квантова. От тази гледна точка , това което прави човека да превежда  квантовата инфромация в бинарна(класическа)  , как се нарича и грешно ли е бинарната информация , да се нарича информация от линнен тип и линейна информация. Щото аз съм лаик във физиката , но понятията ми пасват ,поне както ги разбирам , за да обеснявам някакъв вид преживявания. И още въпроси след това , уместно ли е да се заема тази терминология за обесняването на енергийна работа в пространства некатегоризирани в официалната наука. Още въпроси имам относно терминологията , защото все повече ясни преводи се налагат за класическите компютри.

А сега видях за 11те измерения теорията може ли по бондински да я разкажеш  Засрамен

Активен

Странник
Global moderator
Неактивен Неактивен

Публикации: 1381

• Град: Варна
  • « Отговор #4 -: Октомври 21, 2012, 21:17:33 »

Ео -твоята терминология нека си бъде твоя но е твърде възможно да не те разбират повечето.
    Ето Влади се отказа защото реши че изпадаме в наука именно защото той не я разбира.
    Е да,мачът в неговия случай завършва още преди да е започнал на ниво начален сигнал на рефера.
    В този случай Ео ще опитам да направя паралел който да е разбираем.
    Но бих помолил търпеливо да прочетете,понякога съм досаден -но това измислих за момента.
    Компютъра който ползвате работи на ниво 1 и 0 и така наречените асемблерни езици които са езика на машината.
    Обаче ако компютрите бяха останали на това ниво само малък брой математици и програмисти щяха да ползват компютри.
    И тук ние нямаше да се познаваме.
    Обаче едни хора започват усърдна работа и се появяват програмни езици на ниво команди далече от асемблерните.
    Такива са DOS,Basic,Fortran,Pascal и др. като поколение езици и програмна среда.
    Обаче чичко ви Гейтс не се е примирил с това диво писане на команди и е започнал работа по Windows и идеята си за графична среда
    която да замести дивите извращения наречени работа в конзола с команден ред.
    В един момент е успял и това е дало и небивал интерес,успех и стимул за развитие.
    Аз се включих във веселбата на ниво Windows 3.11 и все още се ползваше DOS много често.
    Сега ползвам 7.
    Пътя до 7 в момента беше дълъг,труден и поучителен за мен на ниво компютри и софтуер.
    Сега нека си представим че информацията от квантов,нелинеен,неявен вид трябва да се представи пред сетивата ни в разбираем
    бинарен,линеен,явен,визуален вид.
    Идват на дневен ред квантовите компютри в това.
    Допускам че ще има огромни трудности и в този преход от неявна към явна информация и обратно заради Windows осигуряване.
    Ео линеен и нелинеен вид информация като понятия все още няма.
    Нелинейната (неявна) информация за разума е скрита,следователно не съществува,не може да се докаже което изключва и необходимост да се дефинира от Хаоса.
    Тепърва ще се появяват подобни понятия и термини.
    Но знам какво влагаш в това...
    В някакъв момент различните хора се включват в различен момент на  развитие и еволюция на квантовия компютър Вселена.
    От древните цивилизации през  Хермес Трисмегист и досега,включително и вие самите - всеки в един момент се включва.
    Започва усвояване,претворяване и проява на нелинейна квантова информация в явна такава в бинарен вид който достига и до вас през нета.
    На свой ред вие четящи бинарната,визуална,явна информация се променяте започват други процеси в мислите ви откликвате с мисли които са в чистия си вид непроявена информация докато не ги изразите с думи,дела,писания,творчество...
    Неявната информация от вас се предава към квантовия компютър Вселена...независимо дали вярвате в това или не...
    Мисля да спра дотук защото четейки пак си давам сметка какво досадно четиво написах.
    Ео тия филми с товарите,самосвалите и тирове с карма няма да ги коментирам.
    Бих предложил друга визия - дадена задача за решение от Вселената за нас като част от нея.
    Да я наречем с налудничавото название дори и квантова алгоритмична задача със залегнали вероятности в нея които наричаме свобода на избора от нашата си гледна точка.
    Активен

Ако не ние -кой? Ако не сега - кога?
    Eona Lightholder
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

NEVERENDING STORY

« Отговор #5 -: Октомври 22, 2012, 00:14:13 »

свобода на избора от нашата си гледна точка

Източник: http://indigota.com/index.php?topic=441.msg74735#msg74735#ixzz29y9MIYYl

Тази гледна точка е проблема(не твоята, а принципно) , няма как да можеш да избираш ако виждаш едно нещо....
    Ако имаме избор от един избор , то той е наложен избор ( вкл.т. нар програмиране и манипулация)
    По рождено право нямаме една вероятност за избор ,ограничената гледна точка е резултат от изкуствено създадени системи , в т.нар свободна среда - няма ограничение на вероятностите пред избора.

Освобождението = вероятност за намиране на най-вярното решение от вероятностите в един квантов алгоритъм

В този ред на мисли системата - карма като мисъл -форма  е ограничаваща система, като думичка ми дреме на шишарката какво е Усмивчица.

Най-голямата спирачка на Освобождението е липсата на доверие в себе си и вярата в това ,че някой някъде ти е скроил и предопределил живота ....

Това го срещам ежедневно , потенциал пращяш да движи конструкции , вързан с въжетата на системите , идиго ууж ги късат , ама още набюдаваме избухнали индиго поради ограниченията на системите, но има пробив , няма как да няма Усмивчица

Пак си казвам или ще мислиме нова терминология или ще общуваме с безкрайни метафори ,докато не се разберем, или минаваме на телепатична пък каквото-такова. Усмивчица

Аз съм фен на терминологията на Шарга разбирам го от раз    

Активен

Sue
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 293

• Град: Ниските земи
  • Нютонист

« Отговор #6 -: Октомври 22, 2012, 00:38:15 »

Препоръчвам Гугъл на кмбинацията : linear information.

После можете да преминете към спор е ли правилно ползването на този термин към предаването на информация от визуално-емоционално-интуитивен вид в словесен вид.

Усмивчица

LPI - линейнизиране на фъзи. Само не ме карайте да ви обяснявам какво е фъзилогика.

А със сигурност ще ви е забавно да проследите избора на нов дизайн на антена по генетичен басейн (тати и мами дизайни се ползват за комбинирането на деца антени, които пък се рекомбинират и дават други дизайни, които... И така няколко поколения теоретични модели... )
    Активен
    Eona Lightholder
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

NEVERENDING STORY

« Отговор #7 -: Октомври 22, 2012, 00:42:22 »

Не се прай ,вземи да обясниш , наместо 2 часа да ми готвиш задушено  Плезещ се, а аз да се пъна да пиша. Аз то казвам ще си отворя форум с рисунки и по една дума за отключване и туй -то , писна ми да се пъна Усмивчица)))) Взми утре малко в една тема да ни пообразоваш най-вече мен Усмивчица иначе ми дойдоха новите безплатни минути и  ще те тормозя да говориш Усмивчица
    Активен

Странник
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #8 -: Октомври 22, 2012, 00:50:31 »

Ео не мога да твърдя че съм следил всички писания из форума.
    Още повече че липсвам от БГ с месеци и нямам достъп до нет.

Ако за момент си представим че се движим в кръг поради
    ограничението на телата ни например (съвсем опростено казано),
    то ние в един момент научаваме маршрута прекрасно.
    Срещаме едни и същи събития и усещаме и се убеждаваме в един момент
    че сме зациклили яко.
    Тук идва креативния творчески избор който в своята същност е най-важен.
    Който надхвърля всеки друг възможен свързан с нашето битие в тази реалност
    на принципа аз,моя,моята,загуба,полза,моето усъвършенстване дори...кое,как,за и против...
    И този избор бих го изразил с разкъсване на този омагьосан кръг в който сме и
    последващ възход (еволюция)в спирала или възход надолу (инволюция) пак по спирала.
    Ние не знаем какво да очакваме с тази промяна,не знаем какво ще се промени,
    нямаме и идея за последствията...но го правим.
    Даже не винаги разбираме и какво ни подтиква,коя е тази лудост да правиш ирационални неща.
    Разума не участва в това...даже е против.
    Именно това разкъсване  в моите очи е най-съществения избор правен някога от едно съзнание.
    А не това дали ще сгреша,дали ще плащам карма или няма да плащам,дали да си пробия дупка на носа,
    ще пия ли бира или чай само и т.н.
    Усмивчица
    Активен

Sue
    **
    Неактивен Неактивен

• Нютонист

« Отговор #9 -: Октомври 22, 2012, 00:57:32 »

Е точно утре ли? Когато съм набъкана от срещи. Един ден в седмицата да имам с работа и да трябва да обяснявам нещо, дето съм го из позабравилия вече...
    Размитата логика. Цифрови процесори... Ами да ти ползвам аналогиите- компютъра на телевизора ги има.

Сега се сетих са едно изследване , цитирано в газета ру - наука. Един ден може да ни се случи да имаме компютри болни от шизофрения. Перални с психоза Усмивчица Все , заради грешките в прегрупирането на информацията. Нали , заради това написах разказа "Синапси". Усмивчица))
    Активен
    Eona Lightholder
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

NEVERENDING STORY

« Отговор #10 -: Октомври 22, 2012, 00:59:43 »

Значи тука явно има нещо при преводите , защото фъзи логиката я намерих , като размита логика преведена , но и като фази- логика също и фъзи логика. Линерна информация, линеарна логика , както и линейна.
    Нямам идея ,какво от всичко това е официално . Фъзи логика стои в рефератите ,значи се преподава, а размита логика в уикито.

ей сега намерих ,че някой е отделил постовете в отделна тема за видовете информация
    http://indigota.com/index.php?topic=6429.0

Стран за да си креативен трябва освободеност ,, за да действаш от сърцето без условия и обремененост. За мен това е Христовото състояния избор от сърцето без участието на разума. това не е оббаче безумие това е просто директен отговор без да си имал дълъг път до него в отговорът се съдържа и пътят .

май и тези трябва да се прехвърлят там ...

Активен

Sue
    **
    Неактивен Неактивен

• Нютонист

« Отговор #11 -: Октомври 22, 2012, 01:02:55 »

Фъзи = размита. Първото си остана по-популярно. Както думата компютър , наместо изчислителна машина Усмивчица

Ооо, а думата "робот" не беше ли на Азимов? Усмивчица

Пп. поправка- робот е от Карел Чапек, а роботика от Азимов. И двамата не са инжинери.
    « Последна редакция: Октомври 22, 2012, 01:10:16 от Sue » Активен
    Eona Lightholder
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

NEVERENDING STORY

« Отговор #12 -: Октомври 22, 2012, 01:10:15 »

Добре  другиден  айде Усмивчица

Няма как комп да вземе решението от сърцето ( не се забуждавайте от Аста-ла -виста -бейби)
    Са малко в фантастиката , скептиците да си запушват ушите.
    Даже изкуствено създадените бойци , не са киборги , а раса , именно поради креативността на свободният избор , който не може да се направи в машина , защото липсва душата ,като проводник към базата данни с вероятностите зад вероятностите, които могат да се заложат., а те във военните стратегии в висшите светове са особено важни, който си мисли че няма войни хахаха има ама са войни на друго ниво .

На аватара ми го пише - невърендинг стори ,иначе губиме смисъла на живота,вселената и всичко останало.

Значи Сю фантазьор ми е новото научно звание и имам правото на създаване на терминология , а ако се сбъдна ще ми сложат звание Научен фантазьор.

Активен

Странник
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #13 -: Октомври 22, 2012, 01:18:48 »

Фъзи = размита=блуждаеща логика?
    Дзен-будизъм за пералня интересно ми звучи...
    Или психолог за домакински уреди - още по-забавно.
    Етика към тях...ново измерение на човешкия гении.
    Правата на същите...
    Конституция на домакинския уред...
    И т.н.

Активен

Sue
    **
    Неактивен Неактивен

• Нютонист

« Отговор #14 -: Октомври 24, 2012, 13:44:02 »

Понеже нямам друго свестно обяснение, ще събера онези дефиниции, които правят за мен лично възможна дефиницията "линейна информация":

От Уики:
    картинката и обяснение за мрежовата топология (всъщност исторически изведено от теория на графите)
    http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9C%D1%80%D0%B5%D0%B6%D0%BE%D0%B2%D0%B8_%D1%82%D0%BE%D0%BF%D0%BE%D0%BB%D0%BE%D0%B3%D0%B8%D0%B8

Цитат
    Линейна шина – мрежова топология, в която всички възли са свързани с общ предавателен проводник, наречен шина, който има две крайни точки. Цялата информация, която се предава между отделните възли в мрежата, се предава посредством шината и е достъпна до всеки един от възлите в мрежата едновременно.

От Нешънъ Джиографик - линеен геоглиф

http://www.nationalgeographic.bg/?cid=46&mul_id=62

С извинение за английския, но "линеен източник"

http://en.wikipedia.org/wiki/Line_source

За да сумирам значението за мен - "линеен" е дефиниция определяща последователно или едномерно представяне на даден физичен феномен. Съотнесено към информация, това е просто последователно предаване на дадена сума данни. Казано простичко - ако пред очите ми има картина пезаж аз имам две възможности - да обхвана цялата картина или да се съсредоточа върху част от картината. Дадено дърво в горния ляв ъгъл. После, ако искам да предам в думи какво виждам, аз трябва да подредя дума по дума и в подходящ ред думите, за да мога да опиша къде се намира дървото върху платното, какво е, какъв цвят има, каква емоция предизвиква в мен. Емоцията мога и да я прескоча, ако поискам. Или пък само емоцията да предам. Изборът на това, какво ще препредам с думи, ще бъде субективната грешка в линеаризацията.

Като пълен термин "линейна информация" го срещнах само в една статия:
    "Оптимальная линейная информация в задаче восстановления глобального максимума вещественной функции "
    Л. Пласкота
    http://www.mathnet.ru/php/archive.phtml?wshow=paper&jrnid=zvmmf&paperid=3994&option_lang=rus

"В настоящей работе изучается проблема восстановления глобального максимума вещественной функции /, когда известна только так называемая частная информация
    об этой функции. Предполагается, что / принадлежит некоторому множеству,
    которое выпукло и уравновешенно. Такая задача рассмотрена в [1], [2]. Однако в них рассматриваются только те алгоритмы Ф, которые обращаются в нуль при нулевой информации. При этом ограничении на класс алгоритмов,  частности, доказано,  то адаптивная информация не лучше неадаптивной, и найдена оптимальная информация и алгоритмы в случае, когда f^Wr. Интересно проследить, насколько существенно это ограничение."

Казано опростено - отново имаме ограничен случай на предаване на пълна картина от данни.

Може би , за да се намали спора по въпроса за "вида" на информацията е по-добре да я наричаме "линейно предадена информация" или "квантово възприета информация"?

Честно казано , на мен ми е по-просто да разбера термина "линеен", нежели "квантов". Аз си нямама представа какво е "квантов"
    Активен
    Страници:  [1] 2   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Източници на информация « 1 2 »
    Езотерика
    Ich 23 1474 Последна<br />публикация Август 27, 2010, 10:22:41
    от nia.boneva6
    Информация от извора « 1 2 »
    Послания
    Elvira1989 16 1944 Последна<br />публикация Януари 03, 2011, 23:14:52
    от кdon4ev
    Норвежки политик дава информация за подземните бази -Какво ще кажете за това? « 1 2 »
    Любопитни факти
    dream 16 1727 Последна<br />публикация Ноември 19, 2010, 23:39:53
    от nia.boneva6
    Квантова комуникация
    Видео клипове
    Evolution 2 1344 Последна<br />публикация Януари 22, 2011, 17:57:30
    от johny
    Ценна Информация !!!
    Обща тематика
    dinozavur 2 629 Последна<br />публикация Юни 07, 2012, 13:42:30
    от Щуродино

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright