Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници: [1]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Геометрия на звука  (Прочетена 934 пъти)
Житара
Неактивен Неактивен

Публикации: 419

« -: Октомври 17, 2012, 13:51:50 »

Когато слушаме музика  се чувстваме по- привлечени от някои части от мелодията , от колкото от други. Обикновено тогава ни се приисква повторно да изслушаме песента или тази част от нея от която сме привлечени.
Когато търсим медитативна музика да кажем ютуб, харесваме едни честоти на звука повече от други.
Защо е така? Възможно ли е да сме привлечени от самата форма на звука? Но как е възможно? Звук да има форма!
В следващият клип може да видите нагледно как под въздействието на звука, частиците променят формата на фигурите които описват. Може да потърсите други подобни клипове в ютуб чрез ключова дума Cymatics.
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=GtiSCBXbHAg" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=GtiSCBXbHAg</a>
Суперкомпютрите както и човешкият мозъкът, имат капацитетът да тълкуват(превеждат) звукови модели и да ги преобразуват в думи, да кажем : докато говорите и до вас се намира чаша с вода, звука от гласа ви поражда вибрация във водата, от там вибрацията се анализирана чрез суперкомпютър и преобразува във звукова честота която пък може да бъде преобразувана във фигура. Вярвам че и без помощта на тези компютри, човек възприема и разбира тези честоти и фигури но по един несъзнателен за него начин.
Активен

☺ ∞♥ oNe レo√乇
вожда
Неактивен Неактивен

Публикации: 403

I.F.Y

« Отговор #1 -: Октомври 17, 2012, 14:15:57 »

Тази система беше използвана (не съм сигурен за открита), от един австралийски телевизионен техник, през 1994 годината, когато станахме 4-ти на световното. Някои съфорумци тогава са се родили, а други не са били родени още. А защо му е трябвало да я открива, на този тв техник? За да разгадае значението на житните кръгове. Твърдеше, че са се появили в следствие на вибрации, с определена честота, породени от звук. Да, ама нещо много бързо го потулиха този случай, без да остане и следа от някаква информация, а камо ли да се разбере нещо.
Иначе, относно човешки мозък и връзката му с музиката, далеч не е само - възприемане на честотни вълни. Ако беше така, щяхме да слушаме звуци, а не музика. В музиката има ритъм, който е доста по-важен за нас. Още прародителите ни са биели тъпани, по всички краища на земята, а обичайния ритъм е ...убийствено сходен Усмивчица
Всичко пулсира, всичко вибрира - принципа на големия взрив и неговото копие - нашето сърце.
Активен

Някои неща се променят, други никога не се променят.
Ахо!
,___,  
[O,o]
/)__)  
-”–”-
Странник
Global moderator
Неактивен Неактивен

Публикации: 1381

• Град: Варна
  • « Отговор #2 -: Октомври 17, 2012, 14:56:17 »

Информация--->енергия---->материя---->форма
    Вашето съзнание възприема формата,материята или проявите на енергията и следва:
    форма (дразнител,причина)--->материя (мозъкът ни)---->енергия (слабите мозъчни вълни)----> информация

И кръгът се затваря.
    От съществено значение е единствено  ----->  (взаимовръзките) в цялата картинка.
    Те изразяват и загатват непроявения ред.
    Със същия успех никой не може да каже защо харесва и намира за красиво един фрактал да речем:

Нито може да обясни,нито пък може да се намери повод за караници или спорове.  Намигване
    Активен

Ако не ние -кой? Ако не сега - кога?
    Ariam
    Ariam(Маха Оръга)
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1237

« Отговор #3 -: Октомври 17, 2012, 15:33:27 »

Като стана дума, наскоро видях /в съзнанието си/ нещо, докато слушах една песен, която аз съм си композирала..няма да ви я пусна, но бях нарисувала гледката...Тия очертания ги нямаше рабира се..просто драснах повече от колкото видях и си оградих само това което беше на фокус..

* videnie2.jpg (262.83 KB, 2176x1152 - видяно 218 пъти.)
    Активен
    Житара
    Неактивен Неактивен

« Отговор #4 -: Октомври 17, 2012, 18:34:58 »

Това е нагледен експеримент описващ вибрациите и формите им, като следствие от различните честоти на звуците. Разглежда се следствието от звука като вибрация, а това съвсем не значи че е така. Защото материята отразява вибрацията чрез звука, а не обратното - точно както частиците приемат формата на вибрацията чрез звука. Вибрацията съществува без звук, съществувала е преди него и това е константно. Слушаме и виждаме вибрации, звука или цвета от тях само спомагат за дешифрирането и интерпретирането им от мозъка.
    И светлината, и тъмнината, и всичко имат съответните честоти на вибрация които изпълват формите им със съдържание - със съответната информация.

Все още не можем да кажем обаче какво ни говори онзи така познат шум в ушите, едни казват че ангелите ни съобщават нещо, други че приемаме нови енергии, трети че сме болни ?! Може би методът от клипът-горе, ще помогне да бъде отговорено на този така нашумял въпрос. 
    « Последна редакция: Октомври 17, 2012, 19:13:21 от Житара » Активен

☺ ∞♥ oNe レo√乇
    Странник
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1381

• Град: Варна
  • « Отговор #5 -: Октомври 17, 2012, 20:21:07 »

В случая от клипа това е стояща вълна породена от източника и отразения звук.
    Ако се постави източника странично спрямо повърхността с пясъка примерно,няма да има стояща вълна.
    Обстойно обяснение с илюстрация...
    http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A1%D1%82%D0%BE%D1%8F%D1%89%D0%B0_%D0%B2%D1%8A%D0%BB%D0%BD%D0%B0

Шумът в ушите може да има за източник шумът на кръвния поток в нас...
    реално слуха го възприема,съзнанието ни го игнорира както и огромна част от друга информация.
    В определени моменти този шум от кръвния поток може и да бъде регистриран при специфични условия или натоварване.
    Разбира се всичко това има смисъл ако говорим за шумът в ушите или понякога туптене дори...
    Ако някой има предвид друг шум ще е хубаво да се уточни това.
    Активен

Ако не ние -кой? Ако не сега - кога?
    Житара
    Неактивен Неактивен

« Отговор #6 -: Октомври 28, 2012, 19:25:31 »

Това е линк към темата "Пищящи/жужащи звуци":
    http://indigota.com/index.php?topic=2642.msg33753#msg33753
    Доста е обширна и пълна със всевъзможни мнения и преживявания.
    Все още нямам твърдо мнение по въпроса с пищенето или жужене в ушите, но за себе си изключвам физически проблем.
    Активен

☺ ∞♥ oNe レo√乇
    SOL
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 60

• Град: Тера
  • « Отговор #7 -: Октомври 31, 2012, 09:20:37 »

http://www.facebook.com/groups/ancient.sacred.geometry/
    Активен
    Страници: [1]   Нагоре
    Отиди на:  

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright