Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници:  [1] 2   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Дневник на балар-уж де:)  (Прочетена 1133 пъти)
balar
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 88

• Град: В КЪЩИ ПРЕД КОМПА
  • индиго ама ренегат:)

« -: Октомври 15, 2012, 22:02:23 »

Тъй.  Писание първо.
    Понякога ме е яд че живея в град. Но като видя великата сила на морето и ми минава. Вълните носят покой...

Морето напомня за дълбините на скритите знания и безкрайноста на времето. Реките са времена, а морето е безкрайността. Небето над него е вечността. Вятърът, който се носи над водата е Великият Дух обгръщащ всичко. Слънцето и луната са деня и ноща, а звездите са безбройните светове в безбрежния океан. Усмивчица
    Активен
    balar
    **
    Неактивен Неактивен

« Отговор #1 -: Октомври 16, 2012, 10:24:56 »

Туй беше описание на мислите и чуствата когато седна на пясъка и се зазяпам към морето. По-принцип го предпочитам  през всички сезони с изключение на лятото. Едно че се превръща в сборище на "моржове" и друго че тогава за планина е най-подходящо.
    Активен
    Ru Alfa
    Неактивен Неактивен

Публикации: 315

« Отговор #2 -: Октомври 16, 2012, 12:17:12 »

Колко красиво и поетично описание, братко. Напиши книга за морето. Като изключим "моржовете" Ухилен
    Активен
    balar
    **
    Неактивен Неактивен

« Отговор #3 -: Октомври 16, 2012, 13:24:15 »

Благодаря но едва ли ще излезе нещо.  Каквото и да се хвана да пиша резултата е ..."или комедия или нещо на което и Стивън Кинг може да завиди."
    Активен
    Ru Alfa
    Неактивен Неактивен

Публикации: 315

« Отговор #4 -: Октомври 16, 2012, 13:56:58 »

Ха, че какво по-хубаво ако предизвикаш завист у Стивън Кинг с творбата си. Значи си произвел шедьовър.
    Тъй.  Писание първо.
    Понякога ме е яд че живея в град. Но като видя великата сила на морето и ми минава. Вълните носят покой...

Морето напомня за дълбините на скритите знания и безкрайноста на времето. Реките са времена, а морето е безкрайността. Небето над него е вечността. Вятърът, който се носи над водата е Великият Дух обгръщащ всичко. Слънцето и луната са деня и ноща, а звездите са безбройните светове в безбрежния океан. Усмивчица

Ето ти ги началните ти думи. Ти вече си ги написал. Отиди при морето с лист и химикал,  седни на една скала, съзерцавай вълните, морските обитатели. Гмурни се мислено в морския свят. Ще видиш как думите ще почнат да се леят в един красив текст.
    Активен
    balar
    **
    Неактивен Неактивен

« Отговор #5 -: Октомври 16, 2012, 16:15:09 »

Тибетски кукери и едно килимче Усмивчица

* KUKERI.jpeg (11.05 KB, 290x174 - видяно 182 пъти.)

* kukeri-tibet.jpeg (15.22 KB, 268x188 - видяно 190 пъти.)

* imagesKILIMCHE3.jpeg (13.14 KB, 224x225 - видяно 201 пъти.)
    Активен
    balar
    **
    Неактивен Неактивен

« Отговор #6 -: Октомври 16, 2012, 22:36:28 »

малко животинтки Усмивчица

* 120px-Cat_tapping.gif (11.96 KB, 120x120 - видяно 264 пъти.)

* 3337_panda_bear_bsleeps_bon_btree.jpg (20.04 KB, 153x114 - видяно 266 пъти.)

* 1323971519_irbis .jpg (73.56 KB, 800x600 - видяно 190 пъти.)

* 42880_voyage_and_horses.jpg (19.59 KB, 153x114 - видяно 262 пъти.)
    Активен
    balar
    **
    Неактивен Неактивен

« Отговор #7 -: Октомври 17, 2012, 10:52:30 »

Писание Второ Усмивчица
    Като нямам отговори си ги намирам сам
    Как и защо изчезват динозаврите? Ще разберем но нека първо си зададем въпроса кои са Те. Ние де факто незнаем нищо за тях. Още по-голямо нищо се знае за влечугите-бозайници живели преди тях. Сред тях имало същество подобно на човек. Ама огромен. Тук там има данни за камъните от Ика. Обърнете внимание на съотношението динозавър-човек. Те са еднакви на ръст, което ще рече че тогавашните хора са били над 20 метра. На камъните се виждат различни сцени от живот не поразличен от днешния. Да не би хората да са били студенокръвни? Ами то няма доказателства че динозаврите са били такива. Вкаменелостите немогат да докажат нищо. Дори не е сигурно че са толкова стари но това е друг въпрос. Ако се позовем на легендите динозаври е имало и в по-нови времена.  Усмивчица
    Следващият въпрос е какво е Вара и кой е Имен или Ийма. И какво всъщност е станало там във Вара. В Чулман. Тези три имена се срещат навсякъде и понеже има прекалено много езици те могат да се срещнат под различен изговор,  заради диалектите възникнали след като хората се разделили на 40 племена в земята Кашмир (5.8=40). В цял свят е запазен споменът за Вара, който се е намирал на остров наречен Чурман. Пътят до там бил през мъгла и Горчива Вода. И само лодкалрят Ур-Шанаби знаел този път водещ към Чулман. Как и защо легендите за сътворението на света и човека се препокриват? При проучването излиза, че всички народи-древни, стари и днешни  знаят за пет сътворения на човека, а аборигените от Австралия разказват легенда която прекалено много напомня за развитието на ембрион в епруветка или инкубатор. Има една средновековна рисунка, май на Тома Аквински, не съм сигурен кой я е рисувал. На тази рисунка се вижда такъв инкубатор. Прилича на сандък с разни маркучи и тръби по които се движат течностите. Апарата за контрол е изобразен като дърво, което символично означава същото. За останалите работи няма измислени думи все още. Усмивчица
    Това води до следващият въпрос :Какво и Кои сме всъщност ние хората? Откога ни има де факто. Кой е по-прав. Легендите или така наречените учени. Легендите спадат към така нареченото Устно Знание. Онова което небива да се пише понеже е опаснол Това знание било достояние на определени хора. В стари времена специални хора обикаляли села и градове и избирали по специален начин момчета и момичета, събирали ги и им предавали това знание. Те били жреци, а жрец е ЗРЕЦ, сиреч който Вижда, който Знае. Затова са ги наричали Зрящи. Откъдето станало жреци. А Зрящ е Зарадущ, което е Заратустра. Имало много видове Зрящи. Според дарбите им. Според талантите им. Всяко наименувание  било понятие означаващо конкретна дейност и конкретно знание свързано с определена област. Общо те се наричали Зрящи, сиреч жреци. Или казано по днешному-Учени. Такива които се занимават с науки. Тогавашните жреци са каквото са днешните учени.
    Следва продължение,  ако  е рекъл Господ, както се казва Усмивчица

Активен
    balar
    **
    Неактивен Неактивен

« Отговор #8 -: Октомври 18, 2012, 13:20:18 »

Писание трето Усмивчица

Неискам нищо, нечакам нищо, немисля нищо. Аз съм Аз Усмивчица

Имало някога в една далечна страна един суперщедър цар. Любимото му занимание бил да раздава подаръци. Който и да дойдел при него получавал подарък по свой избор. Славата на щедрия цар се понесла извън пределите на царството и обиколила света.
    Един ден пред трона на този цар застанали трима чужденци.
    -Какво ще искате като подарък,  за спомен от мен мили мои?- попитал ги царят.
    -Аз искам най-красивата жена за да се оженя за нея.-отвърнал първият.
    -Аз пък желая чувал злато за да си построя кораб да купя стока и да започна търговия.- рекъл вторият.
    -Аз нищо не искам-казл третият и се усмихнал.
    Царят се обидил, решил че му се подиграват.
    Изпълнил желанията на тримата чужденци и ги изпратил с почести. А после повикал Първият Министър и му казал :
    -Прати след чужденците войници. Онзи третият много жестоко ме обиди. Дойде пък не иска нищо. Направо жива подигравка! Затова нека си плати за обидата.
    Първият Министър изпълнил заповедта веднага. Пратил петима войници да застигнат чужденците и да накажат третия.
    А тримата яздели по пътя си без да подозират нищо. По едно време обаче на Първия му се доходило до Специалното Място. Оставил бъдещата си жена при третия  и се върнал назад по пътя да си търси място. И се натресъл право на войниците. Те решили че това е третият чужденец , атакували го и му взели главата.
    Отнесли я на обиденият цар и щом той я видял веднага разпознал Първият Чужденец. Станало му мъчно и гневен пратил тоя път десет войници.
    А на пътя двамата чужденци притеснени спрели да изчакат своя спътник. Третият решил да запали огън и да сготвят затова навлязал в гората да търси дърва. В мига в който се скрил между дърветата  се появили войниците. Без приказки се нахвърлили на Втория чужденец. Виковете накарали Третия да се върне, но било късно.  Той който казал че неиска нищо сега имал най-красивата жена и чувал злато.
    А царят като видял главата на Вторият чужденец се ужасил.
    -Какъв ли ще да е бил тоя-рекъл зачуден- Каза че нищо неиска, а ето че всичко получи.
    -Бог дава и Бог взема.-отвърнал Първият Министър.

Следва продължение, ако е рекъл Господ
    Активен
    balar
    **
    Неактивен Неактивен

« Отговор #9 -: Октомври 18, 2012, 13:46:17 »

Ами опитах се да я преразкажа Усмивчица Радвам се че те разсмях Ухилен Благодаря . Усмивчица
    Активен
    balar
    **
    Неактивен Неактивен

« Отговор #10 -: Октомври 19, 2012, 22:43:35 »

Усмивчица

* Funny-and-Clever-Egg-Photography-2.jpg (17.32 KB, 500x337 - видяно 180 пъти.)

* 6581_four_colorful_birds_on_a_branch_wallpaper_x.jpg (23.73 KB, 153x114 - видяно 222 пъти.)

* 329681_dolphin.jpg (19.85 KB, 153x114 - видяно 224 пъти.)

* imagesMANDALA KILIMCHE.jpeg (12.3 KB, 194x260 - видяно 190 пъти.)
    Активен
    balar
    **
    Неактивен Неактивен

« Отговор #11 -: Октомври 20, 2012, 11:57:59 »

Писание четвърто

Венеца от надбягването пренадлежи на коня Усмивчица

Мислех друго, но и това дето току що се сетих става Усмивчица
    В едно село имало двама ясновидци. Те били големи съперници. След години вражда на хората им писнало и кмета повикал двамата. Обяснил им че хората негодуват, а и на такива като тях неприлича да се карат. Затова за да се реши спора веднъж за винаги кмета предложил състезание. Арбитър щял да бъде първият непознат стъпил в селото.
    Двамата се съгласили с нежелание. А първият чужденец в селото за деня се случил самият цар със свитата си. Той бил на лов и случайно попаднал в това село.Кметът изложил пред него проблема и владетелят с радост приел да помогне.
    Задачата на двамата ясновидци била да кажат на царя нещо, което само той знаел. Така щяло да се разбере кой е по-добрият.
    По обяд на площада насред селото започнало състезанието.
    Първият ясновидец застанал пред царя и се поклонил ниско. Царят го изгледал очуден. Селянина претендирал да е мъдър ясновидец, а приличал на гиздав петел насред курник.
    - Кажи сега пред всички какво е това, което само аз знам - подканил го царят.
    - О господарю- отвърнал със тежък глас първият ясновидец. - Откъде да започна. Жена ви планира заедно с първият министър преврат...- изшептял той - Подкупили са телохранителите ти да те убият на връщане от лова.
    Царят се почесал по тила и извърнал глава към хората си. В очите им прочел обида и разбрал, че ясновидеца лъже.
    - Човече, нали условието беше да кажеш нещо, което само аз знам. Защо плетеш интриги, каква полза за теб да сплетничиш срещу непознати живеещи твърде далече от това село?- запитал го царят и му заповядал да напусне царството веднага.
    Дошъл ред на вторият ясновидец. Лицето му било като на плъх а дребните му очи лъщели.
    - О велики владетелю- рекъл той - Аз знам какво направи миналата есен, но не бих си позволил да кажа пред толкова хора. Не  мога да те злепоставя казвайки, че жена ти те изхвърли да спиш в коридора.
    Царят се разсмял.
    - И ти си същата стока като предния. - казал му ядосан- Като се съгласих да бъда арбитър мислех, че ще срещна двама мъдреци, а намирам обратното. Главното е, че нямам жена. И как всички в тая държава го знаят, а само ясновидците- не!
     Ухилен

Следва продължение ако Господ е рекъл  Усмивчица
    Активен
    balar
    **
    Неактивен Неактивен

« Отговор #12 -: Октомври 21, 2012, 15:06:49 »

Непал Усмивчица

* KATMANDHU NEPAL.jpeg (14.82 KB, 275x183 - видяно 188 пъти.)

* ANNAPURNA NEPAL.jpeg (4.55 KB, 259x194 - видяно 183 пъти.)

* imagesMASKA.jpeg (6.1 KB, 121x161 - видяно 204 пъти.)

* imagesMASKI.jpeg (14.97 KB, 242x208 - видяно 186 пъти.)

* BIALATA TARA NEPAL.jpeg (9.72 KB, 200x244 - видяно 193 пъти.)
    Активен
    Ariam
    Ariam(Маха Оръга)
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1236

« Отговор #13 -: Октомври 21, 2012, 18:49:36 »

Писание четвърто

Венеца от надбягването пренадлежи на коня Усмивчица

Мислех друго, но и това дето току що се сетих става Усмивчица
    В едно село имало двама ясновидци. Те били големи съперници. След години вражда на хората им писнало и кмета повикал двамата. Обяснил им че хората негодуват, а и на такива като тях неприлича да се карат. Затова за да се реши спора веднъж за винаги кмета предложил състезание. Арбитър щял да бъде първият непознат стъпил в селото.
    Двамата се съгласили с нежелание. А първият чужденец в селото за деня се случил самият цар със свитата си. Той бил на лов и случайно попаднал в това село.Кметът изложил пред него проблема и владетелят с радост приел да помогне.
    Задачата на двамата ясновидци била да кажат на царя нещо, което само той знаел. Така щяло да се разбере кой е по-добрият.
    По обяд на площада насред селото започнало състезанието.
    Първият ясновидец застанал пред царя и се поклонил ниско. Царят го изгледал очуден. Селянина претендирал да е мъдър ясновидец, а приличал на гиздав петел насред курник.
    - Кажи сега пред всички какво е това, което само аз знам - подканил го царят.
    - О господарю- отвърнал със тежък глас първият ясновидец. - Откъде да започна. Жена ви планира заедно с първият министър преврат...- изшептял той - Подкупили са телохранителите ти да те убият на връщане от лова.
    Царят се почесал по тила и извърнал глава към хората си. В очите им прочел обида и разбрал, че ясновидеца лъже.
    - Човече, нали условието беше да кажеш нещо, което само аз знам. Защо плетеш интриги, каква полза за теб да сплетничиш срещу непознати живеещи твърде далече от това село?- запитал го царят и му заповядал да напусне царството веднага.
    Дошъл ред на вторият ясновидец. Лицето му било като на плъх а дребните му очи лъщели.
    - О велики владетелю- рекъл той - Аз знам какво направи миналата есен, но не бих си позволил да кажа пред толкова хора. Не  мога да те злепоставя казвайки, че жена ти те изхвърли да спиш в коридора.
    Царят се разсмял.
    - И ти си същата стока като предния. - казал му ядосан- Като се съгласих да бъда арбитър мислех, че ще срещна двама мъдреци, а намирам обратното. Главното е, че нямам жена. И как всички в тая държава го знаят, а само ясновидците- не!
     Ухилен

Следва продължение ако Господ е рекъл  Усмивчица

Супер история!!!Сетих се за една гледачка дето беше ме срещнала!
    Активен
    balar
    **
    Неактивен Неактивен

« Отговор #14 -: Октомври 22, 2012, 12:09:34 »

То и на мен така ми дойде идеята. Баш пред мола застанала една и пресреща всеки тръгнал да влиза.  Ухилен Само дето никой не й обръщаше внимане, за щастие понеже са и джебчийки.
    Активен
    Страници:  [1] 2   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Личен дневник на James « 1 2 ... 6 7 »
    Лични дневници
    James 104 4290 Последна<br />публикация Януари 05, 2013, 17:34:26
    от Sunshine(sun)
    Модерирането на Toddo - дневник за похвали, критики, неправомерни действия.
    Лични дневници
    Toddo 1 613 Последна<br />публикация Октомври 14, 2012, 20:44:52
    от Eona Lightholder

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright