Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници:  [1] 2 3 4   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Нездравословен начин на живот.  (Прочетена 3042 пъти)
Ariam
Ariam(Маха Оръга)
Неактивен Неактивен

Публикации: 1236

« -: Октомври 14, 2012, 07:56:30 »

Този раздел ми се стори най-подходящ да пусна тема тук за това как хората прекарват живота си по- нездравословен начин.
Имаме си цял раздел за природосъобразно хранене и подобни неща, но си нямаме такава.
Искаше ми се тук да си поговорим предимно с месоядци, пушачи, наркомани (ако има), алкохолици и въобще хора, които са затруднени от някакъв свой вреден навик, ако щете нерви или кризи, депресия, объркване и така и така нататък.
Понеже често обсъждаме полезните си навици, всеки се стреми да извади най- доброто в себе си и малко се обръща внимание на това, което всъщност е важно, а именно дали можем , искаме и ще се оттървем ли от "вредните" неща в живота си и по какъв начин ще го направим, дали някой ни помага, дали имаме нужда от помощ, дали осъзнаваме, че сме зависими и какво правим по въпроса.
Очаквам някой да сподели свои проблем и да видим какво можем да споделим останалите за начините по които примерно ние сме се справяли с това , ако въобще сме се справяли Усмивчица
« Последна редакция: Октомври 14, 2012, 16:13:25 от Toddo » Активен
Ru Alfa
Неактивен Неактивен

Публикации: 315

« Отговор #1 -: Октомври 14, 2012, 09:59:31 »

Ариам, благодаря ти за темата. Аз лично не пуша и не пия и не употребявам забранени субстанции(то и позволени не употребявам). Но имам познат, който е на хероин. Добро момче е умно, обаче, човек като тръгне по тоя път връщане няма.
« Последна редакция: Юни 18, 2013, 10:32:29 от Ru Alfa » Активен
balar
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 88

• Град: В КЪЩИ ПРЕД КОМПА
  • индиго ама ренегат:)

« Отговор #2 -: Октомври 14, 2012, 10:47:28 »

Пуша, но пия само бира.  И ям месо. В разумни количества всичко е полезно. Без риба. Като съм за риба каквото уловя го пускам обратно. Храна вредна няма. За наркотиците...ами трафика май е в ръцете на илюминатите  тъй че и това е един от начините за манипулация. Знам че цигарите са вредни но докато навред тръбят против тях ще си пуша като вулкан. Дори да е само в къщи. За месото кой е казал че е вредно? Човека е всеяден. Овцете са тревопасни. Пробвал съм за няколко месеца. И без месо се чуствах като овца. Мисли движения тембър на гласа. Пълна промяна. Кой е измислил веге тарианството и кой го проповядва? Кое е нездравословно в случая? ? Бирата  е най-древния алкохол и непречи в умерено количество.  А наркотиците са смърт. Освен това наркотрафика също го контролират илюминати тъй че хем ги тъпчат с пари хем помагат за плановете им.
    А инъче лоша храна няма. Не храната вреди, а злоупотребата с нея.
    Активен
    izparitelq
    Гост
    « Отговор #3 -: Октомври 14, 2012, 13:44:31 »

Пуша, но пия само бира.  И ям месо. В разумни количества всичко е полезно. Без риба. Като съм за риба каквото уловя го пускам обратно. Храна вредна няма. За наркотиците...ами трафика май е в ръцете на илюминатите  тъй че и това е един от начините за манипулация. Знам че цигарите са вредни но докато навред тръбят против тях ще си пуша като вулкан. Дори да е само в къщи. За месото кой е казал че е вредно? Човека е всеяден. Овцете са тревопасни. Пробвал съм за няколко месеца. И без месо се чуствах като овца. Мисли движения тембър на гласа. Пълна промяна. Кой е измислил веге тарианството и кой го проповядва? Кое е нездравословно в случая? ? Бирата  е най-древния алкохол и непречи в умерено количество.  А наркотиците са смърт. Освен това наркотрафика също го контролират илюминати тъй че хем ги тъпчат с пари хем помагат за плановете им.
    А инъче лоша храна няма. Не храната вреди, а злоупотребата с нея.

Човек със сигурност не е всеядно,въпреки,че се е превърнал в такова
    По-правилният въпрос е 'кой е измислил месоядството(поне в днешния му вид) и кой го проповядва'

Активен
    Ariam
    Ariam(Маха Оръга)
    Неактивен Неактивен

« Отговор #4 -: Октомври 14, 2012, 14:12:59 »

Аз пък се опитвам да откажа кафето и тежката музика  Усмивчица
    Месоядството...Някога масово хората са се хранили само с месо, докато зеленчуците са били за животните им..Това кралства, царства, ако щеш и първобитни култури разни, но в момента ние дори не ядем месо!
    Сега месото е пълно с химия, с отрови нарочно инжектирани, соя въобще само като видиш какво се случва с един шпеков салам, ако стои 2 часа на слънце...ии ужас.Дори прясното месо, което се продава не е прясно, стояло 20 години замразено с отвсякаде изтекъл срок на всичкото му..!Затова не ям месо.Иначе, от друга гледна точка някой ще каже за животните, как ще ядеш нещо, което някога е мърдало, ами малко хора са виждали как се коли животно предполагам..виждала съм и от тогава не мога да  кусна заешко или козе месо..или каквото и да е друго месо, но в никакъв случай, защото било вредно!Не съм чувала за столетник, който да не е ядял месо, говорим за в наши дни.Това означава, че самата субстанция на месото не е решаваща за това, тялото ти колко ще живее.Колко по-вредни неща има от месото.Освен това и аз губя ума си когато не ям месо, за това съм такава откачалка  Безмълвие
    Активен
    izparitelq
    Гост
    « Отговор #5 -: Октомври 14, 2012, 14:36:05 »

От всички неща кафето го спрях най-лесно ей така просто,и веднъж като заспивах много рано,а исках да гледам мач,си позволих едно кафенце и като ме заблъска сърцето направо си се бях уплашил сериозно(никога повече).То си е растителен амфетамин( 0% шега)
    За месото не съм много съгласен,не мисля,че сега е много по-различно,ако не е и по-масово.Знаем,че за да се нахранят месоядците,за храна на животните отиват зърнени култури,достатъчни да нахранят света(или поне Африка) 3 пъти.Без да говорим за всяческото унижение на планетата-гори,полезни изкопаеми..
    За мен лично и самото месо,чисто физически,е супер вредно,но си права като казваш,че не самата субстанция е решаваща.Пагубното е качествата,които усвояваш,ядейки го:най-вече жестокост и страх,които сами по себе си тровят достатъчно тялото
    Активен
    balar
    **
    Неактивен Неактивен

« Отговор #6 -: Октомври 14, 2012, 15:35:49 »

Но първият който е заговорил за въздържане от месо едва ли е имал предвид в буквален смисъл. Телесна храна може да значи и думи и чуства. Така както храна за духа е мисъл.
    Активен
    izparitelq
    Гост
    « Отговор #7 -: Октомври 14, 2012, 16:27:54 »

Но първият който е заговорил за въздържане от месо едва ли е имал предвид в буквален смисъл. Телесна храна може да значи и думи и чуства. Така както храна за духа е мисъл.

Съвсем буквален си е смисъла,както не е хубаво да се храниш с лоши мисли,така и с лоша храна
    « Последна редакция: Октомври 14, 2012, 16:45:28 от Toddo » Активен
    balar
    **
    Неактивен Неактивен

« Отговор #8 -: Октомври 14, 2012, 16:48:28 »

Тогава  кой е казал че лоша храна няма ? Ако е един и същ, то тогава е имал предвид различни неща, понеже  говорещият има една уста, но слушащите имат по две уши. Усмивчица
    Активен
    Странник
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1380

• Град: Варна
  • « Отговор #9 -: Октомври 14, 2012, 18:36:16 »

Пушач съм,ям месо и пия алкохол като естет за удоволствие -повече бира и вино,рядко концентрат.
    Мога и с месеци и години да не докосна алкохол.
    Наркотиците - опитвал съм всички природни такива които успях да докопам + ЛСД като синтетичен.
    В момента съм чист като момина сълза освен че пуша.
    Нека се попитаме нещо простичко - абе тоя наш Създател от какъв зор е нацвъкал и наркотични растения в пейзажа?
    Хм... ами просто е - шаманите в Южна Америка а и не само там ги ползват с Воля и ясно съзнание и цел.
    Изпадат в изменено състояние на съзнанието за да намерят отговори на текущи проблеми.
    И това е.
    За племето е табу като цяло употребата на същия наркотик или се ползва само и единствено при специални церемонии.
    Но какво се случи накрая - ами едни хора пуснаха тези мощни наркотици навсякъде.
    За пари и власт...
    И един човек без Воля просто пада жертва на този порок.
    Как да се справи човек с него?
    Понякога ако обичаш много силно един човек трябва да бъдеш и много жесток ако е необходимо спрямо него.
    Да го предпазиш този човек от него самия...без никаква милост.
    Без да ти трепне окото или сърцето.
    Парадоксално нали?
    Мой приятел бях го закопчал за една тръба с белезници в една вила и всеки ден лекар под наблюдение му даваше метадон докато се изчисти...
    Агонията беше ужасна,този човек се преобрази стотици пъти пред очите ми през цялото това време.
    Какви ли не клетви,ругатни,псувни,молби и молитви чух по свой адрес.
    Спеше ли той,спях и аз.
    Миех го,сменях му дрехите,перях го през всичките негови фази на завръщане от животно до човек...обратно...
    Бях демона за него... седмици наред.
    Едва издържах и аз самия...
    Е за финал този човек си е жив и здрав,пафка трева от време на време - ей тъй напук на системата и правилата.
    Мениджър в банка е.
    Друг мой приятел на 16 беше завършен алкохолик и след бутилка водка която изпиваше сам в мазата съм го намирал много пъти в безсъзнание  потънал в урина,повръщано и екскрементите си...това вече беше станало и система при него...
    И един ден с още двама го завлякохме в моргата (след предварителна уговорка с патолога на смяна) насила,където нагледно ни беше показана аутопсия на два човешки трупа - единия починал от цироза,другия от друга болест.
    Още е пред очите ми картинката в която патолога нагледно прави разрези на човешки черен дроб,сърце и бъбреци в сравнителен анализ на качествените изменения на тъканите при алкохолика и другия човек...
    Миризмата,гледката и звуците от аутопсиите не са за неподготвен човек.
    Единия припадна ...а ние тримата си изповръщахме храната отпреди 2 дена май... и бяхме полумъртви почти...едва се държах на краката си.
    Въпросния наш приятел искаше да избяга през цялото време и с последни сили го наритвах да стои там и да гледа...държах го за косата да ГЛЕДА през цялото време...гледах и аз с него...защото нямаше как иначе.
    След всичко това (което си е чисто престъпление) този наш приятел една година време ме псуваше и кълнеше където ме видеше из квартала...
    Бях решил че е било напразно всичко това -то си беше чиста лудост де...
    И след година и нещо този мой приятел спря да пие...сам...извика ни в църква и след една служба,пред отчето и Бога ни поиска прошка.
    Сега и този човек си живее щастливо,семеен с деца...и на Нова година не можеш да го накараш и безалкохолна бира да пийне...
    Парадокси нали?
    Изрод ще кажете...
    Ще подмина това с мълчалива усмивка ...вие сте си прави за себе си.
    Всеки посочва и казва кое е вредно,но никой не ти казва как точно да се справиш с проблема...няма алтернатива и начин.
    Както споменах в една друга тема - радвам се на прекрасно здраве,щамовете грип просто не ме хващат или ме подминават със съвсем леки последствия.
    Ям когато съм гладен и само колкото ми се яде.
    Пия вода винаги след ядене.
    Зеленчуци и плодове - стандартна консумация.
    Обичам много ядки.
    Нямам проблеми с теглото - никакви по никое време.
    Интуитивно избирам какво да ям или не във всеки един момент.
    Кое е здравословно и кое вредно...?
    Както са тръгнали нещата след време очаквам да се развие и движение което проповядва че растенията имат също съзнание и умират в стрес за да ги изядем ние на свой ред.
    И съответно са много вредни.
    И в следващ момент минаваме на синтетична храна (новата власт подплатена със закони? ) или започваме да хрупаме камъни.
    Мнозина изпадат в една заблуда и решават че ако са вегетарианци да речем ще са здрави и че ще се промени съзнанието им.
    Уви - точно обратното е...поради здраво съзнание сте здрави и по естествен път започва интуитивното отхвърляне на някои храни...
    Съзнание обхванато от страх и фобии не е здраво...
    Има много хора които в един момент развиват непоносимост към месо...
    Но в един аспект е твърде възможно да става въпрос за външното внушение и много по-рядко за наистина нещо различно.
    Самия аз опитах да ям един път на ден...просто реших да пробвам Великденските пости и това вече продължава от много месеци насам.
    Нямам нужда от повече,активността ми не е по-различна от преди...
    Обективно погледнато ако ям некачествена вредна храна и не знам за това - пораженията ще са много по-малки отколкото ако бъда осведомен че е вредна.
    Психиката е много съществен фактор във всеки един процес и действие.
    Психичното напрежение и страх които се насаждат масово предизвиква психоза.
    А тя е заразителна.
    Реално погледнато само се тръби кое колко е вредно,но никой не прави нищо това да се промени или стандартите да се променят да речем.
    Сами си правете изводите каква е и крайната цел на цялото това тръбене...
    Можете да се нахраните и с една коричка изсъхнал хляб и малко вода колкото и да сте гладни.
    Опитвал съм и това.
    Можете да сте гладни и ако сте изяли и цяла агнешка плешка...
    Надявам се споделеното да помогне на някого...
    Не целя критика,заяждане или нещо в негативен аспект спрямо когото и да е.
    Активен

Ако не ние -кой? Ако не сега - кога?
    balar
    **
    Неактивен Неактивен

« Отговор #10 -: Октомври 14, 2012, 19:32:13 »

Който не е седял гладен за него има лоша храна, казано направо.
    Активен
    Ariam
    Ariam(Маха Оръга)
    Неактивен Неактивен

« Отговор #11 -: Октомври 14, 2012, 19:46:06 »

Всеки посочва и казва кое е вредно,но никой не ти казва как точно да се справиш с проблема...няма алтернатива и начин.
    Именно затова отворих темата за начините да се справим с проблемите си, може да не е точна схема, но поне опита би развинтил въображението и туко виж открил начина за себе си.
    Активен
    sunsea
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 70

« Отговор #12 -: Октомври 14, 2012, 20:33:16 »

Проблеми няма има различни пътища за усъвършенстването ни
    Активен
    izparitelq
    Гост
    « Отговор #13 -: Октомври 14, 2012, 20:39:50 »

Реално погледнато само се тръби кое колко е вредно,но никой не прави нищо това да се промени или стандартите да се променят да речем.
    Сами си правете изводите каква е и крайната цел на цялото това тръбене...

Никой нищо не прави ли?Само погледни статистиките за вегетарианци,вегани,слънцеядци и т.н ,погледни животните...ако не виждаш промяната..хищничеството си отива
    Хората скоростно се осъзнават и спират да унижават планетата
    Повярвай ми,далече съм от веге-месояден спор,но съжалявам,ако истината е по-грубичка-стандарта е само един-жестокото безмилостно безмислено убиване и измъчване на 'нашите по-малки братя',тази лудост трябва да спре,и както се вижда,Майката взима мерки,и това ще продължи..
    Ти сам го каза в темата за цигарите,ще си позволя да използвам твоите думи:Ако някой наистина го е грижа за някакъв стандарт,трябва да се забрани месото като цяло
    С кръв и кокали в устата ли ще се борим за по-добър свят,изпълнен с любов?

Активен
    Ariam
    Ariam(Маха Оръга)
    Неактивен Неактивен

« Отговор #14 -: Октомври 14, 2012, 20:45:07 »

Добре не са проблеми, да споделим пътищата на усъвършенстване  по който вървим тогава. Усмивчица както и да го наречем все едно и също.
    Активен
    Страници:  [1] 2 3 4   Нагоре
    Отиди на:  

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright