Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници: [1]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Ярка звезда  (Прочетена 600 пъти)
Starseed
الحصان الهامس
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 43

« -: Октомври 14, 2012, 00:54:53 »

Здравейте. Искам да споделя какво забелязвам от 2 седмици насам. Може и да си втълпявам, може и да си внушавам, но гледайки небето видях нещо, което ми се стори странно. От много години любимо занимание ми е да гледам вечер звездите и знам от това, което съм виждал, как са разположени. Но тези дни гледайки забелязах една ярка звезда, изключително ярка, която като се замислих, никога до сега не бях виждал, а аз познавам небето. Не е Венера, в това съм сигурен. За хората от София казвам, че я виждам над Витоша. Мой приятел от друг град също я е забелязал и му е направило впечатление. Според него звездата е на изток. Вие как мислите ? Видя ли ли сте я ? Въобразявам ли си ? Или просто съм се объркал и не познавам небето толкова добре колкото си мисля ?
Активен
Странник
Global moderator
Неактивен Неактивен

Публикации: 1380

• Град: Варна
  • « Отговор #1 -: Октомври 14, 2012, 01:03:46 »

Като начинаещ астроном-любител разучавам нощното небе.
    Съветвам те да си дръпнеш програмката Stellarium (некомерсиална е) и сам ще си определиш коя е тази звезда.
    Ползвай азимутната мрежа ( градуси по компаса) заедно с ъгъла спрямо хоризонта - най-лесно ще се ориентираш така.
    Не съм от София - но ми се струва че говориш за Юпитер.
    Активен

Ако не ние -кой? Ако не сега - кога?
    Starseed
    الحصان الهامس
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 43

« Отговор #2 -: Октомври 14, 2012, 01:11:16 »

Благодаря за програмката. Свалям я. Интересното за мен е, че за толкова години до сега не съм виждал толкова ярък обект в небето освен Луната. ( или не ми е правило впечатление )
    Активен
    Странник
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #3 -: Октомври 14, 2012, 01:24:41 »

Те планетките си имат цикли при които се виждат най-ясно... като най-близки обекти до Земята са доста променливи.
    Виж звезди и мъглявини на светлинни години от нас - са доста статични обекти от земна гледна точка.
    Активен

Kissing You Good Night
    Неактивен Неактивен

Публикации: 448

• zdr kp животче, вървиш ли?

« Отговор #4 -: Октомври 14, 2012, 02:52:23 »

Юпитер.... Какво друго да е! Стои на юг още от лятос. Много му се кефя. Ако не беше той, през 1994 такъв щяхме да го ядем с Шумейкър-Леви 9, че не ми се мисли. Надали щеше да го има този форум. Така че стига препирни! Какво се карате за това Юпитер ли е или не е, сякаш тоя Юпитер ви е от баща ви!
    Активен

Повърхностната температура на атмосферата на Уран е -225°С. Или с около 45° повече от тази на сърцето и душата ми
    Странник
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #5 -: Октомври 14, 2012, 02:57:41 »

INDI-GO-STAGER намали темпото и пак внимателно се вгледай няколко пъти в написаното по-горе.
    Преброй до 100 и ми отговори.
    Къде видя препирни и караници?

Намигване
    Ако се замислиш малко - Юпитер е от Баща ни - Създателя.

Намигване
    Активен

Kissing You Good Night
    Неактивен Неактивен

« Отговор #6 -: Октомври 14, 2012, 06:38:06 »

Дразни ме тъпия спор - Юпитер ли е това или не. Да хване да разлисти едни ефемериди, там го има дадено до не-знам-си-кога за всяка планета и звезда, дето играят в схемите на астрологията, къде е - и по хоризонтала, и по вертикала. Много глупаво ми се струва да спорите това какво е. По-добре да беше уточнил, че иска конкретен отговор, а не фантазии и вариации на тема Юпитер. Аз така правя като има някаква такава работа - пиша "И моля, без флуд. Всичко хубаво!". Нека го вземе предвид автора на темата, защото така понякога избягваш доста такива подобни разливаници, от които никой няма никаква нужда.
    Активен

Повърхностната температура на атмосферата на Уран е -225°С. Или с около 45° повече от тази на сърцето и душата ми
    izparitelq
    Гост
    « Отговор #7 -: Октомври 14, 2012, 13:33:15 »

Дразни ме тъпия спор - Юпитер ли е това или не. Да хване да разлисти едни ефемериди, там го има дадено до не-знам-си-кога за всяка планета и звезда, дето играят в схемите на астрологията, къде е - и по хоризонтала, и по вертикала. Много глупаво ми се струва да спорите това какво е. По-добре да беше уточнил, че иска конкретен отговор, а не фантазии и вариации на тема Юпитер. Аз така правя като има някаква такава работа - пиша "И моля, без флуд. Всичко хубаво!". Нека го вземе предвид автора на темата, защото така понякога избягваш доста такива подобни разливаници, от които никой няма никаква нужда.

Активен
    sianna
    Неактивен Неактивен

Публикации: 63

• Град: софия
  • « Отговор #8 -: Ноември 16, 2012, 08:45:44 »

Наблюдавах я нощи подред. И аз съм от звездобройците Усмивчица...Вечер, преди да си легна, излизам на терасата или застанала до прозореца, наблюдавам небето. А след събуждане ( често ставам към 3-4ч.), първото нещо е да погледна към небето. И когато, за първи път забелязах, че една от звездите се откроява от останалите с необичайна яркост и големина, се запитах, как досега не ми е направило впечатление това. Дали,  само така ми се струва сега...но когато това продължи нощи подред, се запитах :коя ли е тази звезда и защо за първи път, така ярко се откроява на небосвода...

п.с. тази нощ, небето беше по-ясно, звездите ярки ...Усмивчица

Активен
    кръгове
    Неактивен Неактивен

Публикации: 186

Слънчице

« Отговор #9 -: Ноември 16, 2012, 11:05:01 »

Дааааааааа...аз също я наблюдавам от много време ...повече от месец и отгоре .Започнах да се будя рано и също обичам да гледам звездите и така рано сутрин я виждам на изток.Свети силно и е голяма...,красива и вълшебна..
    Активен

Страданието съществува,защото хората са привързани към желанията си!
    Линк за посланията на доброто
    http://dreamland-bg.com/index.php?topic=4081.0
    Kissing You Good Night
    Неактивен Неактивен

« Отговор #10 -: Ноември 18, 2012, 18:27:51 »

И аз така го гледам. За сведение, въпросната „звезда” наистинс е Юпитер, както се бях изказал и по-рано. Сверката е направена първо с руски ефемериди, после със симулатора на астрологическия софтуер ZET 9, а най-сетне и с Google Sky.
    Ето и малко данни за въпросното тяло тук.
    « Последна редакция: Ноември 18, 2012, 18:35:42 от Újjászületett [у:йясюлететт] » Активен

Страници: [1]   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Въпрос: Коя е ярката звезда?
    Въпроси и отговори
    dream 5 1164 Последна<br />публикация Декември 25, 2010, 17:40:50
    от pufi

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright