Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници: [1]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Хармонизиране на четирите елемента  (Прочетена 1875 пъти)
Eona Lightholder
Global moderator
Неактивен Неактивен

Публикации: 2559

NEVERENDING STORY

« -: Октомври 06, 2012, 15:52:25 »

И аз съм Лъвец  Веселяк Веселяк Веселяк Веселяк Веселяк Веселяк Веселяк
« Последна редакция: Октомври 06, 2012, 18:24:31 от Stihl » Активен

"weird " is indication for creative force ♥
izparitelq
Гост
« Отговор #1 -: Октомври 06, 2012, 16:55:18 »

И аз съм Лъвец  Веселяк Веселяк Веселяк Веселяк Веселяк Веселяк Веселяк

Аз толкова обичам лъва в себе си,че се чувствам наполовина лъв(асцендент и венера-любов-не е малко),по това сме се събрали в тая тема явно

По отношение на елементите,в astrotheme.com има опция да си направиш таблица-пица и да видиш съотношението.Моето беше потресаващо приятно за везните в мен - 4 почти абсолютно равни части

Даже огъня бие с по-малко от процент

* pizza.bmp (1171.93 KB, 800x500 - видяно 269 пъти.)
« Последна редакция: Октомври 06, 2012, 18:24:43 от Stihl » Активен
Sunshine(sun)
Разумна Любов
Неактивен Неактивен

Публикации: 978

• Град: Тук и сега
  • Извън реалността, сегашна ......

100006741217887
    « Отговор #2 -: Октомври 06, 2012, 17:59:51 »

Времето намалява и затова ще давам по-малко инфо което знам и съм се докоснал или ми е било предадено по-начини които няма да обяснявам ,тези които имат подобни знания ще знаят тези неща.
    Ще давам от тях и ,по-малко друго за да вървят нещата.
    Елементи на живота
    Това за което ще говоря е нещо което е извън човешките виждания или представи и затова , виждайте нещата от космоса , не от човешките си очи и ще ме разберете.
    Всяко нещо което казвам е един огромен процес и ако го разбием на под раздели няма да ни стигне живота.
    Кога навържете нещата ще ме разберете , за какво ви говоря и ще си спомните някои неща , така мисля.

Елементи на живота
    Елементите на живота ,това са елементи които са направили планетата и аз давам информация която е била забравена.
    Не елементите на живота на планетата , а елементите направили планетата.
    Те са 4 и един които вкарва разум в хаоса на тези елементи.

1 елемент е вода.
    Водата е първото и основата за живот.Или на тази планета тя е 1-ви елемент , понеже има закони които са за всички тела и те казват така.И понеже планетата е (според човешките представи) от женски род, тя се оформя от вода.В други случай този елемет може да е друг.
    Почваме с елементите които са дали живота на планетата или са формирали, това което създава природата.
    1.Вода първия елемент на живота.Луна и сребро.
     Тя дава началото на всичко земно на планетата.И тя е кръвта на планетата и много хора които четат чувстват, че е така дори и фантастично да звучи и за пореден път ще убеждавам в това .И пак водата е кръвта на планетата и тя е жива и в постоянно движение както и нашата собствена кръв.Солената е най древната кръв на планетата.Тя идва още от създаването на планетата, а сладководната е нова и еволюирала кръв(вода).
    Днешните изследвания на учените казват че "Водата е химично съединение, което при стайна температура представлява прозрачна течност без мирис и цвят. Покрива около 71% от повърхността на планетата Земя и е съсредоточена главно в океаните и другите големи водни басейни - 97% е солена морска вода, 2,4% се съдържа в ледниците, а 0,6% в реките и езерата. Твърдото агрегатно състояние на водата се нарича лед, а газообразното - водни пари. Химичната и? формула е H2O. Поради естествения воден кръговрат водата от океаните и моретата се изпарява и след това се връща на земята под формата на валежи".
    Но защо тя е всичко давам в раздела за вода.Понеже тя е основата на всичко, на тази планета.И тя е кръвта на тази планета.На разбираем език за вас.

2.Светлина втори елемент които е на земята.Слънце и злато.
    И е жизнено важен за планетата и за всичко живо на планетата.
    В началото сме били само облак от прах и в средата се е образувала живата водата.Тогава светлина от Слънцето е погалило тази частица, която щяла да създаде планетата, чрез редица комбинации.Тази светлина, преминала през този облак и така се получила светлината на Планетата.Не в космоса, понеже има разлика.Така почнал друг процес, които дава началото на въздуха.
    За светлината може да четете в Интернет.Има тонове инфо. Което няма да давам освен цветовете.Малко инфо., от нета
     "Светлината от слънцето е основен източник на енергия за екосистемите, най-вече чрез процеса на фотосинтеза. При човека лишаването от светлина за продължително време може да доведе до депресия."Разбираемо защо сме тъжни по някога , живеем скрити от Слънцето.
    Слънчеви цветове. Най-често видимият спектър се разделя на шест основни цвята - червен, оранжев, жълт, зелен, син и виолетов цвят. Белият цвят се получава от смесването на всички спектрални цветове, а черният цвят говори за отсъствие на светлина.Повече по темата в интернет пространството.

3.Въздуха трети елемент.Баланс ,кристал.
    Които поемаме за да живеем и без които не може нищо живо на планетата.И не случайно е трети по ред.Въздуха е всичко пред нас и навсякъде около нас.И сега помислете, че не е случайно третото му място.Кога се родите вие сте първо във 1.вода после второто нещо което приемате е 2.светлина и тогава е 3.въздуха.Дано сега се замислите и повярвате в истината за всичко.Това е светлината в тунела.За която хората говорят.И казват че била красива е даряваща любов.Да това е светлината която е любов.
    Въздуха е комбинация на водата и светлината и процеса дава въздух.Или възнесен дух.Духа навсякъде около нас.Всичко е ок, но няма къде да стъпваме, няма земя и тогава 3-те елемента правят 4.Земята-твърдата част на земята.

4.Земя четвърти елемент.Скали , почва.
    Или твърдата част на планетата.И живота в, или под земята.
    Как е образувана ами от комбинацията на всички, и как.Казвам веднага.
    Земята е вода+светлина+въздух=Земя  или реакцията която прави 3(въздух) и 1(вода).
    За какво е нужна твърдата част на земята за да може, хората да правят връзка с планетата.И тя да знае какво правят и къде са.Тази връзка е загубена и сега ще се възобнови.Затова е нужно да се ходи бос така планетата ни отървава от всичко отрицателно.ОК но къде сме ние в това нещо, няма ни.Да така е хора и животни няма никъде в това обширно празно нещо.Няма живот само по-познатия за нас живот, но живот има толкова много на всякъде в планетата но малък и дребен колкото клетките в нас и по-малък.
    Още няма хора и животни и няма да има скоро. :

Тука се озорих , докато намеря нещо подходящо за дух , понеже това е само енергия с разум , тя няма определена форма и размер.
    5.Великият дух ,елемент диамант.Баланс.
    А двойствения му характер е олицетворение на среброто и златото.
    Номер 5 това е 5-ти елемент на живота, и да и не.
    Понеже, аз говоря за елементите на живота, но на планетата , а самия живот се формира в самата планета.
    След сложни процеси в които участват и слънцето и луната се създават 2 духа.Един дневен и един нощем.
    И те започват да творят на планетата.
    Дневния създава два свята и нощния два , но за да създадат най великото си творение, те се съединяват
    Така се ражда детето на великите духове и майката на хората, Природата.
    Какво са тези духове на които хората или по-голямата час от хората не вярват.
    Духовете са енергия ,разумна енергия.
    Те имат цел и мисия и са в пълно служене на планетата и Природата.Те не се намесват в работата или делата на световете на тази планета.Понеже тяхната задача е да творят.

Всичко казано е процес при които почва формиране на планетата от газове и частици.До тук няма нито живота които познаваме нито природа , нищо.Само основите за да почне всичко.
    Мое лично виждане.
    Всичко е станало , така , водата +светлина+въздух+земя=дух и следват още много , но не сега.
    Всичко се е формирало във космоса или във слънчевата система в продължение на много години.
    Процесите са много и комбинациите са много , но важното е че , след огромния хаос идва редът и почва творението на живот.
    Кога се ражда дете то първо е във солена вода и тя е била първата вода на планетата.
    После излиза през тунела и вижда светлината.Тогава започва да идва живота , но това е само тяло и нищо повече.
    След излизане на детето идва 3 въздуха и детето взима въздух или в него влиза духа и дава живот.
    Следва земята и нейните енергии и кога това дете е поето от някои човек , то вече усеща 4 земята и нейното притегляне.
    И разбира се 5 духа които постепенно влиза в детето и дава живот , духа се свързва но и прави много други процеси.
    Без тези стъпки няма живот.
    Това може да се обясни и на енергии но ниво и на други.Но основното мисля е разбрано.
    Стъпките са ясни.
    След поява на 5 идва и разума на планетата и 5 почва да твори живот.
    Някои казват че 5 е човека , не е точно така и ще ви го докажа.
    5 е само дух и докато стане човек или 5 + плът има много време.
    Сега да ви кажа и една тайна която , аз не намерих никъде в нета и ако има ще се радвам.
    На мен ми бе предадена.
    Това по-горе е значението на едната ви ръка или на пръстите на ръката ви.Ще минем всичките пръсти и ще обясня тяхното значение.
    Показалец вода.
    Среден светлина.
    Безименен въздух.
    Малък земя.
    Палец дух.

Палеца е дух за да може да докосва всички други и да прави комбинации или така наречените мудри.
    Е тогава да кажа и какво е мудри. Намигване
    Това е първото им значение , след това има и други но те са след създаване на природата и живота.
    Аз говоря за преди това има разлика.
    Освен това ви казах и първите 5 цифри и тяхното значение или значението върху което се правят някои предсказания.

Активен

Eona Lightholder
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

NEVERENDING STORY

« Отговор #3 -: Октомври 06, 2012, 18:11:12 »

Това за пицата с елементите е много интересно, ама нека първо ни преместят в отделна тема .

Моля преместете ни в тема - Хармонизиране на четирите елемента или нещо подобно ..... да си правим пици и да ги обсъждаме  Веселяк Веселяк Веселяк
    « Последна редакция: Октомври 06, 2012, 18:32:07 от Stihl » Активен

Sunshine(sun)
    Разумна Любов
    Неактивен Неактивен

100006741217887
    « Отговор #4 -: Октомври 06, 2012, 18:19:52 »

Определено , да може да обсъдим елементите и ще е интересно.
    Аз вече споделих моите виждания и знания за елементите на формиране на планетата в дневника.
    Да ни местят
    Преди молех Eo но сега , които пожелае.  
    « Последна редакция: Октомври 06, 2012, 18:24:55 от Stihl » Активен

Sunshine(sun)
    Разумна Любов
    Неактивен Неактивен

100006741217887
    « Отговор #5 -: Октомври 06, 2012, 18:34:29 »

Аз преди бях маниак на пиците и правих страхотни пици , но сега май ще трябва да си направя от тези за зодиите.
    Кога имам време ще си направя и аз една.
    Въпреки , че чувствам лъва в мен , и огъня в мен и не е лесно да го контролираш.
    Според мен за елементите ,има различни елементи на живот в различните стадии на формиране на планетата.
    Първите ги изброих , после се създават други които са ги изброили на различни места.
    Особено за зодиите.
    Май винаги са 5 , ако не се бъркам.
    Активен

Eona Lightholder
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

NEVERENDING STORY

« Отговор #6 -: Октомври 07, 2012, 00:06:12 »

Най-странното е ,че на мен ми излезе повече от 50 процента въздух в пицата с еементи ама утре ще я постна и ще пораздвижим темичката
     Сърце Сърце Сърце
    Активен

Eona Lightholder
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

NEVERENDING STORY

« Отговор #7 -: Октомври 07, 2012, 13:46:59 »

Това е моята астрологическа пица. Прави впечатление големия процент въздух и наистина това е елемента с който не работя, явно е добре отработен в опитностите, лесна ми е и работата с огън , а напоследък последните години ми се дава много да отработвам - земя и вода . Сега с тази пица си отговарям и астрологически защо е така.

Принципно не се съсредоточавам в работа с конкретен еемент , работя си с 5ят елемент Дух и той преразпределя работата - Кога , как и с какво.

Работата с еементите е главен дял в т.нар пречистване и хармонизиране , на връзката Душа-Дух- Тяло. Ние я извършваме в ежедневието си осъзнато или неосъзнато. Хубаво е да има ритъм и процесите да се нареждат и да не сме заети основно с тях , така както дишаме.

Но дишането - работата ни с въздух ,често е в дисхармония и поради тази причина е добре да се правят дихателни упражнения за постигане на хармония.

Основния проблем на съвременния човек е откъсването от земята . Според мен с каквото и да се занимава ,като професия човек трябва да подържа парче земя. Идеите в книгите за Анастасия ми се струват добро решение като база.

В личен план - работата ми въздух-огън напоследък се случват , като слънчево-лунни процедури за сърдечната чакра.  Водната и земната работа ми се случва също , като комбинация - как водните Елементали се грижат за земята.

Но пак повтарям , няма концентрация в отделна работа с даден елемент , има концентрация в общението с Духа и от там се подават/случват отделните процедури ,които хармонизират.
    Активен

Ru Alfa
    Неактивен Неактивен

Публикации: 315

« Отговор #8 -: Юни 01, 2013, 14:38:54 »

Най-накрая намерих време за една астро-пица и едно към едно съвпада с тази на Еона.
    Интересно дали съвпадението е заради зодиите Хммм

Активен
    Дом
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 132

« Отговор #9 -: Юни 02, 2013, 20:29:11 »

Интересно, аз имам около 48% вода, 35% огън и 16% земя, а въздух нямам въобще. Тъй като в горепосочения сайт с пиците свързват въздуха с комуникативността, това обяснява интровертния ми характер.
    Активен
    Страници: [1]   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Четирите споразумения
    Духовни учения
    Админ 1 930 Последна<br />публикация Юли 05, 2010, 10:06:39
    от megsi87
    Прочистване, хармонизиране и зареждане на чакрите « 1 2 3 4 5 »
    Духовни учения
    Reiki 63 58652 Последна<br />публикация Април 03, 2013, 00:57:58
    от Свързан
    Четирите нива на съзнание « 1 2 »
    Анкети
    ~Schwarze_Sonne~ 20 2143 Последна<br />публикация Юли 05, 2012, 21:09:29
    от meander

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright