Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници: [1]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: За един нов по-добър свят  (Прочетена 868 пъти)
Ru Alfa
Неактивен Неактивен

Публикации: 315

« -: Октомври 04, 2012, 11:38:21 »

Днешният свят, в който всички живеем е свят на материалното, на парите, на егоизма и на лицемерието. Свят, в който всеки е затворен в собствените си грижи, успехи и неуспехи. Моят дом, моето семейство, моето дете, моите интереси, моите проблеми. А чуждите? Те не вълнуват така силно. Животът ни е като кръговрат от едно и също, въртящ се около едни хартийки наречени пари. А нима трябва да е така? Нима не трябва да ни касае какво се случва около нас? Планетата ни е място изпълнено с живот, или поне беше. Доста се постарахме да го унищожим, пак водени от алчност и гордост. Толкова много живот, природа са изчезнали и продължават да изчезват. Толкова прекрасни места са унищожени. А чрез природата планетата ни живее, тя и е нужна както на нас вътрешните органи. Някои го осъзнават, но не предприемат нищо, други не се интересуват, трети пък няма кой да ги чуе. Може би заради това напоследък се случват толкова природни бедствия, планетата иска да я чуем. Тя вече е на прага на силите си. Търпяла ни е достатъчно. Може би и това е причината динозаврите да изчезнат-и те като нас са изчерпали ресурсите на планетата и тя е трябвало да се възстанови. Ние също сме част от тази система, тази природа. Тя е създала и нас. С повече разум за да я пазим, не да я съсипваме с необмислени постъпки. Трябва да се грижим за природата, да я пазим, трябва да живеем в пълна хармония. В един нов свят където хората животните и растенията живеят в пълна хармония и любов, където няма омраза и насилие. Където разумът служи за добро и постигане на духовно развитие, а не за материални облаги. Където мислим и за другия а не само за себе си. Място където приемаме че животните и растенията също са живи, чувстват и усещат. Някъде където комуникираме помежду си и с планетата и другите организми, които я обитават на едно ново, по-високо ниво. Където сме част от вселената и се чувстваме като такива. Учим се от земята и космоса, добиваме знания от тях и ги предаваме на останалите.
Активен
Sunshine(sun)
Разумна Любов
Неактивен Неактивен

Публикации: 980

• Град: Тук и сега
  • Тук и сега ...

100006741217887
    « Отговор #1 -: Декември 18, 2012, 01:49:29 »

Изключително и сега в момента, ще кажа това, което казвам на всякъде , това което чувствам, нито повече нито по-малко ..... Първо да поработим с мозъка и понеже малко съм му ядосан , ще кажа егото е красиво , но за да ме разберете е нужно да сте малко по-различени ... та аз си го обичам ...
    Но в момента се ядосвам на мен ... толкова важни теми .. а аз зает с моето любимо его ... това е за него
    И си пиша дневника, и си витая в нещо, което според мен е важно , но не виждам важното около мен ... охххх какво да кажа ...
    Колко често си мислим ,че живота е толкова важен понеже е нужно да вадим пари ... да трупаме материални облаги.
    Да имаме коли,дрехи и какво ли не ... всичко мили хора остава тук и ако ще цял град да имате, той пак ще остане тук .... вижданията ми са глобални и вселенски и затова моля ако ще ме разбирате да е малко по-разширено ...
    Темата е забележителна и благодаря на RU@ 
    Обмислете какво е нужно за да сте вие , понеже вие не сте вие ... колко често правите нещо, което е искано от вас ..
    Казват ми, аз искам това ,,,, или душата ми иска това... не всичко е от егото и то си играе с вас ... това е истината и всеки, които не го разбира е воден от его ... и за да не излизам от контекста на всичко , ще се опитам да се придържам към темата ...
    Всичко което искаме е его ...
    Всичко което чустваме е частично его ако учакваме или предполагаме ...
    Кога чустваме и не предполагаме , не очакваме а само чустваме тук и сега ... това е душата 
    Другото е само илюзия и всичко ви води към искане на още и още ... на трупане за децата , за нас , за старини за още и още ....
    Какво ни е нужно за да сме щастливи  ... колко малко и всичко е около нас , чака да ни дойде акъла и да се насладим ...
    Не спорете а помислете, как сами си усложняваме живота и как без да се усетим искаме още , водени от егото ...
    Егото не е нужно да се критикува, а да се трансформира с любов ...
    Какво е нужно за да има по-добър свят , какво , ами любов ...
    Но не старата любов на ограничения ., а новата на единение , на свобода и мир , на хармония ...
    Любов даваща крила но не само за в началото, а за постоянно ...
    Надявам се да има нов свят в които да има хора които да са с по-разширено мислене и да не парадират с постигнатото, а да го споделят , да няма нужда да постигаш, а да се радваш на живота с душата.
    Да има хора които чуват душата си ... и понеже не става с надяване и мечти само ...
    Аз вече мили хора съм там и живея там , с мен има и доста хора ...
    Всичко е тук и сега , направете промяната във вас , сега , в момента не утре а сега ...
    С любов към всички и благодарност за тази тема ... надявам се, не се отвявах много, и съм писал точно по темата.
    Активен

Sunshine(sun)
    Разумна Любов
    Неактивен Неактивен

Публикации: 980

• Град: Тук и сега
  • Тук и сега ...

100006741217887
    « Отговор #2 -: Декември 18, 2012, 02:06:34 »

Проблема на днешния ,човек е ,че няма нужната база данни за това колко е нужна и какво е природата ...
    Днешния човек иска да има и да живее и не го интересува, какво ще става с поколението на пред ... за което уш мисли и се грижи...
    За мен, планетата е жива , всичко е живо и чака да се осъзнаем и да започнем да живеем в синхрон с живота, които ни заобикаля ...
    Да видим Това, което ни дава нужните палитри, за да има нужното разнообразие в живота, които водим ....
    За да видим и за да се променим, е нужно да има промяна във всеки човек за да може растящото поколение да има една основа, на която да стъпи и да съгради новото мислене на новите деца , които мислят и живеят с душа ... да знам всеки си има гледна точка и различни мисли , но идеята е ... да сме сега , не утре или след година ...
    Ако всеки се промени и разбере , че без Природа няма да има живот , ако разберем  това, кое ще е най важно парите или Природата ....
    Помислете сега и в момента ако имате 1000000000 пари , но няма природата ... няма планета , за какво ви са парите .
    Помислете или го усетете ... понеже самата идея , мисъл ме кара да изтръпвам ...  Тъжен
    Помислете как унищожаваме нашия дом , нашето бъдеще и красота с една и ясна цел пари ...
    Понеже, всички оправдания на всички държавни и не държавни институции и най вече на нашите родители е с думата ... няма пари ,,,, няма пари и затова, мили мои деца, всички които ни управляват, рушат и дълбаят плътта на планетата за да може да си утолят жаждата за его и още ...
    И всичко това ... без да осъзнават ,че рушат бъдещето на нас децата на тази планета ...
    На мен ми се насълзяват очите и за тези които ме познават , знаят ,че е така ...

Завършвам с това , че на тази планета , тук и сега съзнанието на хората е на много ниско ниво и моля ви не искам да обидя никои ,,,,  искам да се промените и сами да заживеете в новото време , което заслужавате ...
    Активен

Страници: [1]   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Един различен свят
    Снимки
    Isis 11 2395 Последна<br />публикация Август 29, 2010, 19:19:18
    от DArkAngel
    Гълфстрийм изчезна. Очаква ли ни нов ледников период? « 1 2 »
    Любопитни факти
    Evolution 18 2800 Последна<br />публикация Октомври 18, 2010, 17:41:18
    от Аэ съм
    Нов бутон - Любими « 1 2 »
    Съобщения / Предложения и оплаквания
    Administrator 23 1461 Последна<br />публикация Януари 24, 2011, 23:24:38
    от Еlsha
    Dan Pink за това как можем да живеем в един по-добър свят
    Видео клипове
    Georgio 0 618 Последна<br />публикация Януари 24, 2011, 14:21:55
    от Georgio
    Нов езотеричен сериал - Touch
    Филми
    Слънчев лъч 1 1014 Последна<br />публикация Май 05, 2012, 11:57:57
    от Lightseeker

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright