Духовно развитие

Страници:  1 [2] 3   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Как лекуваме себе си и децата си - споделяне на личен опит  (Прочетена 6233 пъти)
krem
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 139

« Отговор #15 -: Октомври 02, 2012, 16:11:40 »

ето в тази тема с това заглавие с удоволствие ще споделя малко личен опит, натрупах доста през тази година.

първото откритие за мен е спирулината
миналата година малкия тръгна на ясла, доста се стресира и започна много да се разболява, почти постоянно. аз също покрай него, умората работата и прочие. отдавна бях чувала за спирулината и сега ми присветна да я потърся и ооо чудо на чудесата, от раз малкия разреди много, страшно много разболяванията, аз също. та за мен тя си е вълшебство №1
четейки повече за нея попаднах на инфо и за кламатските водорасли АФА. престраших се да взема, след като забелязах, че месец след почването на спирулината детето дръпна изведнъж и в развитието. И почнах да давам и АФА и пак след около месец имаше изведнъж огромен скок в развитието, проговаряне, социализиране и т.н.
мисля си, че има нещо повече отвъд тоновете полезни витамини, минерали, ензими, антиоксиданти, омеги и прочие в тези водорасли. спирулина го водят най-древното растение на земята, един автор описва АФА като малки същества от концентрирана течна слънчева енергия...
в този ред на мисли включих и цветния прашец.

замислих се много над една фраза, която срещнах "И нека храната ви бъде лекарство, а лекарството храна" Хипократ
станах вегетарианка (винаги ме е влечало) и паралелно включих бавно и полека и много вегански рецепти и суровоядски също. труден ми е отказа от сирене, но се опитвам лекичко да го намалявам.

и последното ми откритие - само за мен е това пречистване
http://www.zemianazaem.com/archives/194
практикувам го от няколко месеца с прекъсване и се чувствам много добре. навих и майка ми да го прави и тя също каза, че се чувства много добре като го прави. това е моят начин, с малко дете и тичене до работа и прочие нямам сили да гладувам на сокове, чай или само плодове за дълго, тези няколко стъпки много добре ми влияят.

пия и прополис в периодите, когато се чувствам уморени и мисля, че мога да се разболея. на малкия давам понякога.

откакто спрях месото, пречиствам се, редувам спирулината, прашеца и включвам много сурова храна се чувствам много по-добре, почти не се разболявам, по-малко ми влияят промените във времето, изригвания, пълнолуния и прочие. много повече се чувствам изпълнена с положителна енергия.
детето след почивката лятото основно на плодове и зеленчуци и захранването преди градината със прашец и спирулина за сега да чукна на дърво е здраво.
Активен

just keep your mind open

love actually is all around
Eona Lightholder
Global moderator
Неактивен Неактивен

Публикации: 2544

NEVERENDING STORY

« Отговор #16 -: Октомври 02, 2012, 18:23:34 »

На много работи ме учи моят дребчо , в момента ми показа как се кара Варицела за 3 дни в сравнение с едни от най-кошмарните ми 15 дни на легло , верно по -голяма , ама аз до скоро бях много кекав човек  и така покрай него се очовечих Усмивчица

Това с яслата си е тишично и между 2 и 3 боледуват най-много и изграждат имунитет . Това не е страшно , важното е как и колко дълго боледуват.

Та една от профилактиките ни е да не се навличаме , той сам се съблича , ходи бос по двора , лятото си седи чистак гол Усмивчица , мрази чорапи . Играе в дъжда , мокри се и се завира в калта . Ходиме задълже на ден по километър до 3 с кучето, когато имаме време и големи преходи.

Не яде почти готвено , за сметка на хляб с плодове и зеленчуци. Похапва си и обичайните боклуци - чипс и шоколадови неща , ама рядко, не му отказвам за да не му се превърне в нещо много желано

И така като го питаш какво да ти купя той си пожелава маслини примерно а не бонбони .

Тука имаме предимството да не ни се месят, иначе се почва детенцето трябва да яде манджи ,супи , месенце и тнт.
Сложи му това елече . Как ще ходи детет 10 км и тнт.

А истината е че той сам си показа че тези неща са му нужни. Аз съм вегетарианец със склонност към суровоядец ,като сиренето и яйцата са ми трудните за отказване. На него  му давам всичко , за баща му готвя , на масата стоят и манджите и месата и салати , зеленчуци и тнт  и той си взима каквото си иска и аз с интерес гледам подбора.

Иначе за помощните неща - пробвах с коластра ,скъпа и резултат не видях. Имах саностол (моето бебешко лакомство) , не го и помириса аз си го изядох . Познат е на наборите като сиропа в триъгълното шише с дечицата екстра от Кореком Усмивчица
И сега нищо .

Ако ми настине слабостта му са ушите и намерих едни хомеопатични капки  от корен от Мушкато българските се казват Умкалор и се пият за всякакви грипни състояния. И това е . 2 пъти е пил антибиотик заради ушите и другото працетамоли за температура като му избиваха по 4 зъба, като бебе Усмивчица

Сега се сетих може и по другата тема да ти е отговор. За това как спряха Хинин-аналгина и не бил полезен , а парацетамола е едва ли не панацея . Някъде побликувах тема за това ,че хич не е верно и как продължаваме да изнасяме хинин-аналгин за Русия. Та аз съм лекувана с хинин аналгин и аспирин + разтривка с лавандулов спирт или ракия и съм преборвала пневмония без да разберат, чак лекарката я видяла като отшумявала.

Та съм била много здраво дете ,докато не ми стана гастрита и колита , т.е от храненето идват много проблеми последствие.

Много лекарства се спряха ,които бяха ефективни - гранофурина за афти и възпалени венци , ихтиола за кожни възпаления, незнам точната причина ........

А да не забравям чайовете , дежурните лайка за грип и промиване на очи , джоджен за коремни проблеми , смрадлика за промивки , лененото семе , върбинката , невен и зелен чай за какво ли не Усмивчица)))

Активен

"weird " is indication for creative force ♥
Alida
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 256

« Отговор #17 -: Октомври 02, 2012, 22:09:46 »

У нас имаше едно много полезно съоръжение. Индианската палатка.
След като каката от бронхит на бронхит стана резистентна на антибиотици, ми стана ясно, че само със следване на лекарски съвети няма да я бъде. Та, идеята за палатката е от една книга, а всъщност това си беше място, където си правехме инхалации.
Един чадър, разпънат и здраво закрепен за един стол, а върху чадъра и около него завити 2-3 чаршафа, които правят "палатката". Вътре се слагаше една овча кожа (май дошла от майка ми) и ние- аз и децата, се намърдвахме по хавлии около индианската манджа (бях вкарала и котлона вътре и можеше да ври неограничено време). Първия път се чудех как ще накарам малкия, тогава на около година, да стои 20 минути на едно място, но като взехме книжката с приказки вътре, стана много забавно и весело.
Тази индианска палатка, освен че гонеше всякакви дихателни болежки, ни е спасявала 2 пъти и от псевдокруп. А за това, че децата обичаха да си играят в нея и когато са здрави, то си беше друга екстра.
И да припомня за един бабешки метод- за краката в топла вода след голяма игра през зимата и за топлото чайче, още докато краката са в кофата.
Ако се случи все пак да се разболеят, злоядата кака ме научи и на друг "трик". Един ден просто си казах "тя така и така не иска да яде, защо трябва да хабя нервите и на двете?"- и в такъв период реших да не и давам да яде нищо, което не е плодове или мед. Представете си какво беше учудването ми, когато липсата на апетит трая само един ден!!! А с нея си тръгна и отпадналостта. Усмивчица
Сега в къщи просто си знаем- някой вдигне ли температура, кара само на плодове.
Активен

"Не е важно да видиш, а да разбереш"- Sunshine(sun)
shining_star
Неактивен Неактивен

Публикации: 733

« Отговор #18 -: Октомври 03, 2012, 08:20:42 »

Как съм лекувала детето - с мисъл, молитва и бяла светлина.
И с бабешките природни методи, най-вече лайка със сода, мед и лимон и с парна баня, когато правеше ангина и бронхит. Антибиотици не и давах, изобщо не съм и давала никакви хапчета, точно те унищожават защитните сили на организма.

Виждах как недобрия психически климат, в който живеем, се отразява на детето...не само на нея, на всички. Например веднъж като и казах /беше около 3-годишна/, че ще отидем да купим мляко, тя каза: "мами, а ще купим ли едно слънце?" Честно да си кажа, изтръпнах. Казах и, че слънце не се продава в магазина, а тя: а къде се продава?
Тогава се плеснах по челото, че нещо липсва на детето в семейната среда предимно - не е хармонична  и това е една от причините да реагира като хваща зараза...но знаех също и че минава през това, за да израсне и укрепне.

С мисъл -имаше проблеми със сливиците, често се възпаляваха, а имаше и трета, която запушваше 2/3 от прохода и не можеше да диша и перманентно денонощно ходеше и спеше с отворена уста. Казвах и да затвори устата и да диша през носа. Тя ми казваше: "но аз дишам с носа, мами." И в седващата секунда пак отваряше устата, защото и беше трудно. Внушавах и нощем като спи да диша през носа, повтарях, визуализирах. В същото време проучвах дали да извадим сливиците, или не...най-накрая прочетох от д-р Спок, че щом организма е създал лимфна тъкан на това място, очевидно има нужда от лимфна тъкан на това място, и ако се изрежат, нищо няма да задържа бацила и ще почне да прави бронхити и пневмонии...а третата най-вероятно пак ще порасне. И също ако до 5-годишна възраст детето не надрасне този проблем, трябва да се извадят сливиците.

Това реши въпроса, изцяло съвпадаше с моето виждане. На 4 години спря да боледува. Веднъж ми каза: "мами, аз вече дишам през носа!!!" Усмивчица На училище тръгна съвсем здрава и досега е така, не е боледувала, и не боледува.

Активен
Ariam
Ariam(Маха Оръга)
Неактивен Неактивен

Публикации: 1237

« Отговор #19 -: Октомври 03, 2012, 09:04:55 »

Бившият ми мъж и брат му са имали 3та сливица, като малки.Свекървата споделяше много често, съвет от някакъв лекар.Казали и да ги води всеки ден през лятото на плажа и срещу слънцето да си отварят устите, така, че да се напичат сливиците.Лягат си децата и отварят усти.За едно лято третата сливица каза че се прибрала и от тогава не се е чуло повече.Те не живеят много здравословно, доста пушат в самата си къща.Смятам, че метода е доста резултатен дори във вредна среда!Показателно!Не се е стигнало до никакви операции. Усмивчица
Моето детенце съм го лекувала от кашлица със глава от лук и захар.
За 2-3 дена спря, а преди това две седмици кашляше страшно много.
Дълбае се една глава лук, преди това се бели и и се реже дънцето, да стане като чашка, слагате до горе в издълбаната чашка захар и на следващата сутрин имате една чаена лъжичка - сироп за кашлица, напълно естествен.Може да поставите "чашката" в някаква купичка, да изтича там сиропът.Дава се сутрин и вечер на гладно по една чаена лъжичка.Действа за всякаква кашлица и много бързо.
Активен
shining_star
Неактивен Неактивен

« Отговор #20 -: Октомври 03, 2012, 12:11:58 »

Усмивчица При всеки е различен случая.
При мен се наложи да ми ги извадят и оттогава спрях да боледувам.

С бяла светлина и молитва - на 9 години получи страхова невроза, не съм я водила по никакви лекари Усмивчица. Изчаквах като заспи, излизах нощем на терасата и се молех: Мили Боже, помогни на моето дете. Представях си една бяла блестяща светлина над главата и, така както беше заспала, и казвах: "това е бялата светлина от небето, тя премахва всяка болест и всеки проблем завинаги. Благодаря ти, бяла светлина." Казвах го по тоя начин със свои думи, без да ползвам заучени формулировки. 2-3 пъти така, проблема се оттече за няма и 2 седмици, детето се оправи напълно. Баща ми тогава изрази съмнение, че може проблема да е заседнал някъде и да се прояви под някаква форма в пубертета или по-късно, но не. Знаех, че няма да се яви повече този проблем, и така стана.
Активен
krem
**
Неактивен Неактивен

« Отговор #21 -: Октомври 03, 2012, 12:40:07 »

Eona пролетта моят дребчо шашна всички, като показа как се кара инфекциозна мононуклеоза (също херпесен вирус, но доста по гаден от варицелата) в абсолютно добро здраве, единственият признак, че е болен беше едно подуване колкото орех на врата и съответно направен кръвен тест, за да се установи дали това е в следствие на този вирус. Малчо беше пълен с енергия и използвахме случая (2 седмици болничен и карантина) да тичаме по поляните в парка. Нямаше опасният последващ оток на черен дроб и далак, абе ако не му беше подут врата нямаше да разберем, че е "болен". Това стана 2 седмици след като почнахме спирулината, тогава взех и пчелен прашец за първи път и сутрин закусваше филия с мед и тахан. Мисля, че и това помогна.

Това зя яслите ясно, но мисля, че и стреса там много "помага". Аз примерно все се разболявам, когато се преуморя много или са ми потънали гемиите по някакъв случай.
И аз не го навличам, оставям го да се търкаля по пода, яде всичко направо от хладилника, пие студена вода и т.н. всичко това за ужас на бабите, които ми казваха, че го гледам като циганче Усмивчица) Голяма драма е, че не яде месенце Усмивчица сега са спокойни, като им кажа, че на градината яде предимно готвено и всеки ден месо (за мой ужас), а и майка ми я облъчвам с разни неща, та покълват семената на знанието и в нея. Но преди яслата се разболяваше веднъж годишно, когато пътувахме лятото. Та си мисля, че стреса е определящ.

Благородно ви завиждам за двора Усмивчица И моят готвено яде по изключение, основно плодове, зеленчуци и хляб, кисело мляко. Старая се да ограничавам боклуците на макс, повечето не ги е опитвал винаги и не ги разпознава като храна в магазина. Ама наскоро имахме фал с едни бонбони и сега всеки ден ме изнудва да му купувам, дано премине. Правя разни неща в къщи и ме спасяват 2-3 вида бисквити в магазина без маргарин и много боклуци.

Умкалора и аз много го уважавам. Нашият педиатър винаги действа първо с билкови и хомеопатия, и вече ако не става Суметролим (който не е точно антибиотик и е по-лек) и вече ако не стане антибиотик след изследване за бактериална инфекция. Много му се радвам на човека, благодарение на него Нико пи два пъти Суметролим на 39-40 градуса температура и веднъж само антибиотик, защото попаднахме на заместваща лекарка в събота. И това при положение че от септември до март боледуваше 2-3 пъти месечно.
Ето какво са му изписвали и съм много доволна:
Умкалор - билков, много силен против вируси и за кашлица
Инфлуцид - хомеопатично, за вируси с температура
Осцилококцинум - профилактично по 1 на седмица през зимния сезон
Есберитокс - имуностимулатор, билков на основата на ехинацея. Пие се в комбинация с прополис за по-силно действие.
Pulsatilla CH15 - много силно противовъзпалително действие, за червено гърло
Histaminum CH15 - противоалергично
Apis Mellifica CH15 - също за обриви по кожата
Arnica Montana CH9 - това аз му го самопредписах за всякакви удари и синини
Лимфомиозот - хомеопатично за спадане на подути лимфни възли.
Фолипил - билков сироп за кашлица
Температура не се сваля под 38.5 (ако няма проблем, за нас примерно е до 38)
Естествено не минахме и тук там с гадният Нурофен, Панадол, че и Хексалгин 1-2 пъти, гадният Изопринозин, някои хапчета за смучене за гърло  и по-силен сироп за неспираща кашлица, но това да е.

А и да не забравя вълшебните капки за нос (рецепта от нета, д-р Михайлов) на 10мл. физиологичен разтвор 5 капки клеева тинктура (прополис).

Съгласна съм за вредните Нурофен, Панадол и прочие, но и аналгина май не е цвете. Виж хинина и аспирина си мисля и аз, че са полезни.

Това за третата сливица е голяма истерия напоследък, но аз си мисля, че както е било мода да се вадят сливици, когато ние сме били малки, пък сега попрестанаха, така и с третата ще се убедят че това не е хубаво. И аз си мисля, че изпълняват важна функция в организма. И Нико прави често задни бактериални хреми и сигурно има, но не се впечатлявам много, а пръскам с прополисовите капки и отминава бързо.
Активен

just keep your mind open

Eona Lightholder
Global moderator
Неактивен Неактивен

NEVERENDING STORY

« Отговор #22 -: Октомври 03, 2012, 13:27:40 »

Сивиците си ги извадих ,вече като станаха на решето от гнойни ангини , ама аз си бях виновна с цигарите и съм убедена ,че от тях ставаха .Нека ми е като съм магаре. Сега от както съм спряла цигарите , гърло не ме е боляло.

С третата сивица е по-специфично ,моята беше сраснала с носната кухина ,толкова проблемна и голяма ,че викаха студентите да ме гледат.

Но майка ми и баща ми са с по 2 пъти рязана 3та сливица . Та няма категорично да казавам ,ама има отношение с родовите карми -наследствените болести.

Дребо е с телесна температура 37.5 ректална значи около 37, аз с 35,8 Усмивчица)))) Аз температура не вдигам почти , той изгаря до 40 за по 2-3 часа максимум ,повръща и му няма нищо . Рядко я свалям , повече за болката при зъбите я свалях.

Шайни имало е случаи когато съм искала да се намеся в лечението енергийно и съм била ясно спирана от пазителите му - с това трябва да се прави сам !!! И само се полваме на агелчетата с перца да отпушат носа ,че той много му се дразни Усмивчица)))))
Но той сериозно не ми е боледувал Слава Богу !!!!!!

Ако наистина трябва да обобщя най-често го лекувам с нищо Усмивчица)))))

Аз обаче за месечните болки и мигрените взимам обезболяващи Тъжен(((( като не издържа Тъжен(((((

А Крем за хинин-аналгина говорех , онова зеленото хапче. Ето малко конаспирации относно него http://www.blitz.bg/article/28724  Интересно е, прочетете го.

Активен

krem
**
Неактивен Неактивен

« Отговор #23 -: Октомври 03, 2012, 13:58:12 »

Eona прочетох, не се изненадвам, няма според мен по-гадна "промишленост" от фармацефтичната. За мен минава дори военната в списъка на вселенската гадост. При тези приятели не знаеш от къде ти идва просто.

И аз не свалях до към 39.2 но ми направи проблем дребния, макар и на по-ниска температура и се стреснах. Ако има само температура и нищо друго, само я следя и свалям и нищо друго не давам. Иначе и неговата нормална е 36.2 - 36.3. Като му пипна челото и е по-студено от ръката ми значи всичко е ок. Премеря ли му 36.6 - 36.7 и със сигурност до половин ден е болен. Първо си мислех, че електронните термометри не са много точни, но после попрочетох тук...

Случвало ми се е да попадна на нещо, да почна да го прилагам и мистериозно да го забравя. Като това тук:
http://www.biberonbg.com/info/maichina_hipnoza.htm

надявам се забравянето да е от положително влияние.

иначе още докато четох тук книгата за децата кристали ми направи силно впечатление това за ангелите пазители и от тогава редовно се сещам да ги моля да го пазят (има дни когато забравям, а има и такива когато се сещам специално да ги помоля да внимават повече) и моля Архангел Рафаил да ми го пази здрав. Не знам защо си мисля, че аз имам един, а той два ангела пазители. Ей така ми хрумна.

Най-общо във всичко се доверявам на интуицията си и тя не ме е подвеждала досега.
Активен

just keep your mind open

Eona Lightholder
Global moderator
Неактивен Неактивен

NEVERENDING STORY

« Отговор #24 -: Октомври 03, 2012, 16:01:59 »

Горе-долу от един до три са пазителите , като могат да се менят и по вид и по брой , според мен , по което съм наблюдавала , но това не е гаранция , защото може просто да не са видими или да не са нужни в момента . Истината ,че си ходим с цял антураж и те са си винаги с нас освен ако не ги прогоним или в специфична мисия , но това е за друга тема.

Спонтанното извикване на Рафаил е призоваване на лечебната вселенска енергия с зеленичък цвят и изумрудена светлина като визуализация. Тя може да тръгне спонтанно от вас тогава има лечение ,чрез вас или се засилва в енергийния поток на болния от личната му божествена връзка ,което е по доброто. Принципно бялата светина или Божествения Дух носи всичко ,което ни е нужно. За това се молим - Да бъде твоята Воля. Всичко може ,както го почустваме вътрешно и от сърце е най-доброто за нас и тези около нас.

Ето едно хубаво персонифициране на лечебната енергия - архангел Рафаил и в образ и като структурна енергия.

Активен

мушу
Неактивен Неактивен

Публикации: 102

• Град: София
  • « Отговор #25 -: Октомври 03, 2012, 18:10:43 »

Моят хлапак, като малък зачерви гърло. И педиатърката му изписа антибиотик. Може ли без? Плахо попитах аз. Не може. Строго каза тя. И се започна кошмара. При поредната ангина /някъде на 4 годишна възраст/, аз се ядосах и купих голямо шише гранофорин. Голямо парче памук на клечка силно напоен в зелената течност. Нарочно напоявах добре памука за да се омаже бързо гърлото и да не мъча хлапето. Чак пишкаше зелено. 10 години след това антибиотик не видяхме. Грипчетата ги взима за едно денонощие. За 11 години в училище почти няма отсъствия. Затова пък сенната хрема ни е подарък от педиатърката. Сега вече я израства. От няколко години отказа да пие антихистамини.
    Активен
    shining_star
    Неактивен Неактивен

« Отговор #26 -: Октомври 03, 2012, 19:10:07 »

Ео, само за мигрената и за зъби съм взимала аналгин Усмивчица като не се издържа.
    За зъбите действам със светлина - синя или бяла, и с орехови листа. И не знам какво и как става, но болка няма вече от много години. Усмивчица

Мигрената откакто се заговори за преход и де факто навлязохме по-активно в прехода, зачести и се усили много - през ден-два почваше да ме боли главата, стомаха абе пълен кошмар...постоянно ми се казваше отвътре да намалям количеството храна, и го намалявах...започнах си една програма с йога, медитация и дълбоко дишане Усмивчица и тогава се регулира и ми спря главоболието.

Активен
    Eona Lightholder
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

NEVERENDING STORY

« Отговор #27 -: Октомври 03, 2012, 19:37:05 »

И мигрената и месечните намаляват и поне по болниците не ходя , малко с точкови масажи се облекчават , хмел ама е голяма гадост, ракия Усмивчица , а за мигрената нищо , нищичко  само визуализиациите и молитвите .

Започнах едни енергийни процедури за регенерация на венци , имам много успех , ама какво точно правя , не мога да го обесня ,хахах движа енергиите без да ги насилвам и насищам ох незнам тва си идва от вътре , важното е да си имаш доверие и като ти дойде ,че трябва да се концентрираш към дадено място да го правиш.Усмивчица)))
    Активен

shining_star
    Неактивен Неактивен

« Отговор #28 -: Октомври 04, 2012, 08:26:16 »

Усмивчица Мигрената сега в последните 1-2 години започна да намалява, докато изчезна.
    А преди си беше жив ад. Усмивчица По болници и доктори не съм ходила, особено след преврата на 10-ти ноември тотално спрях да им имам доверие.

Класически масаж много ми помагаше, също и вода -  казвам и: вода, вода, отнеси тази болка завинаги. Като пия вода, като се къпя, като чистя и хвърлям боклук Усмивчица: изхвърлям /отмивам/  страх, напрежение,  комплекси, всичко негативно.

Със зъби и венци закъсах заради неправилна комуникация и куп други причини.
    Ходих по зъболекари до едно време, после спрях. Усмивчица Венците ми сами си регенерираха, без нищо да правя спря кървенето, изтръпването и цвета ставаше все повече розов. Но болката в зъбите постоянно се местеше ту тук, ту там, ту се появява, ту изчезва   Усмивчица Започнах да си преработвам мисловните модели, синя светлина...а в дълбочина ми оставаше убеждението, че организма има капацитета да се справи с всеки проблем, включително и с този, че дори и нищо да не правя, ще мине.

А ако не, ами...не е за вярване, но бях готова по-скоро да отида в гроба отколкото на зъболекар.

Има една книга на Силвия Браун "Живот от другата страна". Та там тя описва един храм на лечението...Усмивчица ...вечер като си легна си казвах: "Отивам в храма на лечението. Знам къде е, знам пътя, мога да отида, тръгвам." След което заспивах спокойно.
    И това ми помагаше, но при всеки си е различно, възприемането е различно.

Важното е да си имаш доверие, това е то.
    Активен
    krem
    **
    Неактивен Неактивен

« Отговор #29 -: Октомври 04, 2012, 10:18:08 »

мушу тия педиатри дето изписват антибиотик за червено гърло са за съд направо.

аз имам сенна хрема и последните две години открих Ринитал, хомеопатично е и много ми помага. а тази година покрай спирулината и пречистването даже и от него почти нямах нужда. Но преди 2 години за 24 часа с него спрях много тежък пристъп.
    Аз лично антихистамини не мога да пия, защото брутално ме дрогират.

Когато бях на 6-7 години попитах нашите "Добре, това нали е нашето тяло и щом главата го командва, значи тя може да му казва да е здраво, да му казва как да се излекува" . Отговориха ми, че не, не става така. Много боледувах като малка, зелените хапчета ми бяха като бонбони. От известно време съм осъзнала, че съм била абсолютно права, а те са в грешка, сега аз се опитвам да ги уча полека. Намигване

И още нещо, което не е свързано с физическото здраве, но пък мисля с душевното.
    Когато бях на около 3-4 години с шок разбрах, че ще порасна. Живеех в някакво щастливо безвремие в настоящето, като всички деца предполагам и не се интересувах много от света на големите в частта социални отношения и прочие. Нещо съм се тръшнала и като ми се караше майка ми нещо е казала и аз със шок научих, че няма да съм винаги дете, а ще стана голяма. Не ми е било казано по лош начин, просто факта беше неочакван и плашещ за мен. Като проблясък от спомен ми е останало. Съответно много внимавах малкия да не го стресна така. Но това лято под външен натиск към мен много му говорих как е вече голям, трябва да ходи на гърне, да се облича сам, да спре да пие млекце от мама и така по план да сме готови за градина. И една вечер малкия ей така ми каза " Нико не иска да става голям, искам да стана малък". Направо като плесник ми беше припомнянето, че той е още по-чувствителен от мен и трябва много много да внимавам. Сега оправям нещата като правя нещата които иска вместо него, да му дам вода, да му давам с лъжицата в устата (това понякога) и т.н. просто за да почувства чрез грижите, че той все още е бебето на мама и аз се грижа за него. Като споменавам, че е пораснал е нарочно и нещо такова "Да ти кажа ли Нико колко е пораснал? Вече се пуска по голямата пързалка! Или вече може да скача  и в големите локви с новите гумени ботуши! " и получавам голяма щастлива усмивка.

Може би има и други неща, които на нас ни се струват нормални, като порастването, които за децата са неизвестни и стресиращи.

Еона, благодаря за картинката, и аз не мога още да се отърва  от образите на приятели с бели крилца и пера, имам нужда от други картини и образи. Което ми напомня, да спра да пиша тук фермани, а да отивам да чета по другите теми, че съм много изостанала от материала Усмивчица Наскоро открих, че имам ретрограден Меркурий и явно затова на живо трудно ми идват нещата да ги изкажа, но почна ли да пиша, не ми се разминава с малко никога.
    Активен

just keep your mind open

Страници:  1 [2] 3   Нагоре
    Отиди на:  

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Паник атака | Планински кристал - Кварц  © Copyright