Духовно развитие

Страници:  1 ... 12 13 [14]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: индиго + семейство  (Прочетена 9041 пъти)
Странник
Global moderator
Неактивен Неактивен

Публикации: 1374

• Град: Варна
  • « Отговор #195 -: Октомври 14, 2012, 00:35:46 »

elinikar в някаква степен ''грешката'' от миналия избор да станеш инженер
    в светлината на твоя син се оказва удачен избор...и за двама ви.
    Твоя опит и знания сплетени с полета на мисълта на едно дете днес
    ще родят утрешния бъдещ талантлив мъж уверен в своето правилно мислене и идеи.
    Когато има такава вътрешна увереност и я следва,той и ще намери правилния път и начин.
    Вселената помага и подкрепя такива винаги.
    И дори и нас да ни няма на белия свят...
    те децата ни- вече ще знаят че никога не са сами.
    Активен

Ако не ние -кой? Ако не сега - кога?
    Странник
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #196 -: Октомври 14, 2012, 02:12:47 »

Съществен и много важен момент е един родител да бъде в сянката на мечтите на едно дете,
    а не обратното...
    Ако има вокално изпълнение,то родителя да бъде бек вокалист...
    Активен

elinikar
    Неактивен Неактивен

Публикации: 221

« Отговор #197 -: Октомври 15, 2012, 00:33:36 »

Съществен и много важен момент е един родител да бъде в сянката на мечтите на едно дете,
    а не обратното...
    Ако има вокално изпълнение,то родителя да бъде бек вокалист...

...също да не забравя,че може да научи много от детето си...
    ...и още,че все пак той е родителя...,понякога се налага да проявяваме твърдост,пък дори и това да не се нрави много на детето...

Активен

Ако от омразата можеш да се защитиш,от любовта неможеш!Затова любовта,насочена към земното,убива по-бързо от омразата...
    elinikar
    Неактивен Неактивен

« Отговор #198 -: Октомври 16, 2012, 11:52:14 »

Днес ми попадна  нещо,което помага за възпитанието и доверието м/у деца и родители:
            "Автор:Кала
     http://www.bg-mamma.com

1. Тази сутрин ще се усмихна, когато видя лицето ти, и ще се смея, за да не заплача.

2. Тази сутрин ще те оставя да си избереш каквото искаш да облечеш, ще се усмихна и ще ти кажа колко прекрасно изглеждаш така.

3. Тази сутрин ще зарежа прането, ще те взема и ще те заведа в парка да играем заедно.

4. Тази сутрин ще оставя чиниите в мивката и ще седна до теб да ме научиш как се реди този пъзел

5. Днес следобед ще изключа телефона и компютъра , ще отида с теб в задния двор и ще правим сапунени балони.

6. Днес следобед няма да крещя, дори няма да повиша тон, когато ти се размрънкаш и разхленчиш за сладолед, а ще ти купя сладолед.

7. Днес следобед ще те оставя да ми помагаш в правенето на сладкишите и няма да те спирам докато се опитваш да ги приготвиш.

8. Тази вечер ще те държа в прегръдките си , ще ти разкажа историята на твоето раждане и това колко много те обичам.

9. Тази вечер ще те оставя да се намокриш в банята и няма да се ядосам.

10. Тази вечер ще ти позволя да останеш до по-късно и ще седим на балкона да броим звездите.

11. Тази вечер ще те притисна до себе си дълго и ще изпусна любимите си телевизионни програми.

12. Тази вечер, когато прекарвам пръсти през косата ти ще бъда благодарна на Бога, че ми е дал най-великия подарък.

13. И когато те целуна за лека нощ ще те гушна по-силно и по-дълго. И отново ще благодаря на Бог за теб и ще Го помоля за още много дни като този."
    Активен

Ако от омразата можеш да се защитиш,от любовта неможеш!Затова любовта,насочена към земното,убива по-бързо от омразата...
    Странник
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #199 -: Октомври 16, 2012, 14:50:45 »

elinikar ,Утро чудесни,въздействащи,истински слова сте избрали.
    Благодаря ви!
    Активен

elinikar
    Неактивен Неактивен

« Отговор #200 -: Октомври 16, 2012, 22:33:13 »

Ееиии...страхотно е Ели. Много е мило и много докосва.
    Звучи уютно,топло и меко...
    Като някой при когото можеш да се върнеш и той ще е винаги там.
    И ще те чака.

И аз така го възприех,като усещане за ... майка

Утро,и твоето стихотворение е много силно.И на мен ми е от любимите

elinikar ,Утро чудесни,въздействащи,истински слова сте избрали.
    Благодаря ви!

Активен

Ru Alfa
    Неактивен Неактивен

Публикации: 315

« Отговор #201 -: Октомври 29, 2012, 19:23:16 »

Да имаш дете е огромна отговорност, която не свършва с раждането му, а започва именно оттам. Изисква се огромна любов, търпение, постоянство и разбиране. Децата имат нужда да бъдем техни приятели в общуването си с тях. Да ги поучаваме, но без да се налагаме. Да им покажем, че и те са личности. Че ги уважаваме. Да не ги караме да се вписват в остарелия модел на социално поведение на хора с още по-остарели разбирания.
    Онзи ден 3-годишното детенце на едни приятели седна до мен и ме гушна и каза:"Аз толкова много те обичам!". Направо ми разтопи сърчицето.
    Активен
    krem
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 139

« Отговор #202 -: Ноември 08, 2012, 17:15:45 »

Когато бях малка мечтаех за звездите, беше ми попаднала книга за Георги Иванов и мечтаех да стана космонавт. Казаха ми, че е много трудно, невъзможно почти. С най-добри чувства. От тогава може би съм се уплашила и отдръпнала от трудните неща, предизвикателствата.
    После, когато трябваше да кандидатствам, не знаех какво искам, казах археология, защото само това ми беше интересно, но ми казаха, че в това няма пари. За психологията също. Това, което завърших, сега не го работя.
    Родителите ми са направили това само за мое добро и аз не им се сърдя, но ще се опитам да подходя различно и ще се постарая да не им позволявам да казват същото на детето ми.

Заклела съм се пред себе си, че на сина си ще казвам винаги, че може да постигне всичко което иска. Всичко! И ще направя всичко по силите си да не съсипвам мечтите му, а да мечтая с него Усмивчица

Активен

just keep your mind open

love actually is all around
    АСИ
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 115

• Град: Stara Zagora
  • Красен Пътеков
    « Отговор #203 -: Ноември 09, 2012, 13:12:05 »

http://www.svoizbor.com/2012/11/meeting-the-new-angels-og-the-great-shift/
    Активен
    krem
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 139

« Отговор #204 -: Ноември 09, 2012, 15:58:05 »

Прекрасна статия Усмивчица
    Хубаво е да се прочете Усмивчица
    Активен

just keep your mind open

love actually is all around
    Ru Alfa
    Неактивен Неактивен

« Отговор #205 -: Ноември 20, 2012, 14:33:16 »

Откакто забелязах, че хората, които не са индигота не могат да ме разберат  много внимавам на какви теми ще говоря с тях, за да не ме гледат като че ли срещу тях стои луд човек. Особено пък ако са непознати или познати, но не част от семейството. Така стоят нещата и със семейството ми-ако се опитам да заговоря на нова (за тях) тема, нещо паранормално, веднага сменят темата, правят се че не са ме чули, гледат ме все едно ми хлопа дъската, или почват да се заяждат с мен. Като дете говорех за космоса, паралелни вселени, но като ме погледнеха с насмешка ми ставаше обидно и спрях да говоря за това. Въпреки, че вече не съм дете, ми се иска поне да се опитат да ме разберат, не да отхвърлят всичко ново. Разбирам, че на хора с ограничени схващания за света им  е трудно да навлязат в изменения, които не могат да приемат, но пък и тези преди нас едва ли са си помисляли за LCD телевизор и компютър. Ето преди малко споменах ей така помежду другото вкъщи за слънчевото хранене, реакцията бе едно споглеждане, подсмихване и моментална смяна на темата. Нито изразих съгласие, нито отрицание, просто го споменах като факт. И аз имам съмнения относно това слънчево хранене, но преди дори да чуя че има такова нещо от няколко години насам забелязвам, че като стоя на слънце усещам една ситост и после не изпитвам глад. И дори понякога и аз да имам колебания относно нещо това не означава че го отхвърлям, напротив опитвам се да разбера повече за това нещо.
    Те не ме разбират, аз не ги разбирам и така.
    Активен
    Странник
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #206 -: Ноември 20, 2012, 15:40:41 »

RU@ този проблем в комуникацията който описа е решим.
    Когато се коментират теми с друг подобен на теб човек
    има разбиране и комуникация.
    Ще опитам с примери да построя конструкцията която може
    да помогне.
    Например ако се опитваме да обясним принципа на работа на ДВГ
    на един икономист ще има недоразумение.
    Проблема не е в това че икономиста е тъп,неграмотен или неспособен
    да възприеме,а в това че неговото обучение,начин на мислене и базови
    понятия са  съвсем други.
    Но това не му пречи да се качи в колата си и да се предвижва напред
    назад с нея.
    Същото се случва и с темите които се опитваш да разискваш с други хора.
    В голяма степен помага най-вече да се опитаме да се поставим на мястото
    на икономиста от примера и да започнем да изграждаме идеята си според
    неговите понятия и критерии за да изразим накрая възможно най-точно и близо
    как работи ДВГ.Целта е разбиране на принципа,а не детайлен професионализъм.
    Въпросния икономист ако има импулс,желание и необходимост сам ще си набави
    детайлна информация.

Проявите на тези Принципи в реалния ни живот са много и само от наша страна е
    необходимо не да коментираме детайлите според нашата гледна точка и ниво на познание,а доколкото
    е възможно да се синтезира въпрос,идея,твърдение което да бъде достъпно за не-индиго
    съзнание.Такъв подход е реално действащ и ефективен единствено когато има обективно
    любопитство в човека до нас,независимо какъв е и кой е.
    Срещал съм хора вече лишени и от любопитство,изживяващи тази реалност в някакво
    примиренческо равнодушие...
    Другия тип хора са тези които казват - Това не е за мен или Не мога - и то още преди да са опитали
    каквото и да е...
    Ситуацията която описваш ще я сравня и с идеята че се опитваш да хванеш едно хлапе в 8 клас
    и се опитваш да му говориш за решения на задачи от диференциални уравнения.
    И неговата математика съществува и диференциалните уравнения съществуват
    но хлапето е още в 8 клас...
    Вместо това,за да разбере хлапето нещо -описвам явленията от живота ни които зависят
    от диференциалните уравнения.Описвам чрез своя поглед какво и как виждам,усещам и разбирам.
    Хлапето накрая все пак разбира някои неща и просто си казва че все пак истината е някъде там
    пред него.
    Но пределната яснота тепърва предстои пред него,за нея се иска вътрешна работа и усилия.
    Твоето предимство и отправна точка RU@ е че ти си била като тях някога...
    Извървяла си техния път преди време.
    Ти би трябвало да можеш да ги разбереш,това е твоето предимство и опорна точка.
    Активен

Ru Alfa
    Неактивен Неактивен

« Отговор #207 -: Ноември 20, 2012, 16:24:27 »

Благодаря, Утро! Благодаря ти, Странник! Отговорите ви ме изпълват с положителна нагласа за нещата.
    И аз съм установила, че човек понякога трябва да се постави на мястото на другия, за да може да комуникира с него по-лесно. В смисъл, че когато говоря с някой като мен е едно, но когато срещу мен стои друг човек, тогава се замислям, чакай, ами ако ролите ни бяха разменени-той е аз а аз съм той и ми говори за някакви преходи и т.н. и аз се чудя като него за какво иде реч. И вече започвам да обяснявам и да говоря по-внимателно съобразявайки се с обстановката. А когато отсрещната страна няма желание тя не влага и старание да разбере. Човека сам трябва да изяви това желание да изучава новото. Иначе между нас се появява една стена, която е пречка в междуличностното общуване. Тя е невидима граница, но все пак съществува, има я и контактът губи своя смисъл и значение.
    Затова и се делим в групи със себеподобни. Когато срещнем някой като нас то се усеща. Защото другата част от обществото не могат или не искат да ни разберат. Което не бива да е така. Ние имаме нужда от своето място под слънцето и това да ни приемат за нещо обичайно и нормално за времето си.
    Активен
    Страници:  1 ... 12 13 [14]   Нагоре
    Отиди на:  

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Паник атака | Планински кристал - Кварц  © Copyright