Духовно развитие

Страници:  1 [2]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Усещане за излизане над тялото.  (Прочетена 3025 пъти)
Нур
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 5

« Отговор #15 -: Февруари 19, 2013, 14:56:51 »

Не знам дали правилно ще се изразя , но се радвам , че има и други хора с това преживяване.Случва ми се от години,рядко,но винаги много ме е страх.Разбрах,че това става в периоди в които съм емоционално напрегната дори емоционално изтощена.Някои от усещанията съвпадат с това,което са написали другите съфорумци,но има и различия.Затова ще опиша моите преживявания.
Заспивам ,след известно време чуствам тялото си като вцепенено,не мога да помръдна,да се раздвижа,а знам ,че трябва да го направя,обзема ме паника и изведнъж се събуждам.Сякаш,че нещо излиза от мен,вибрации,и в момента когато ще излезе/върха на паниката/,успявам да се събудя.Не знам как точно да го опиша,сякаш духът ми излиза,а аз не искам да го пусна.
Последният път беше малко по-различно.Нещо тръгна да се изкачва от краката ми нагоре/вибрации/ достигна главата и в момента,който осъзнах,че ей сега ще се пръсне ,всичко свърши/от раз/За разлика от другите пъти почуствах невероятно облекчение,не се изплаших ,не пуснах нощната лампа и заспах спокойна.
Въпреки прочетеното до тук не успях да си обясня какво е това.А може би се дължи на някакво чисто физическо заболяване,като например промяна на главните съдовете кръвоснабдяващи главата или нещо друго.Т.е опитвам се да намеря отговор чисто медицински.Права ли съм или не -не знам,но искам да си го обясня и то така,че да го разбера.
Активен
вожда
Неактивен Неактивен

Публикации: 403

I.F.Y

« Отговор #16 -: Февруари 19, 2013, 21:04:20 »

Цитат на: izparitelq
Гледал ли си сериала Awake?
Не
Цитат на: indigo fighter
сякаш се пълня с хелий и се раздувам
Мозъка и нервната система са, все още загадка за науката. Мoгат да ни погодят такива номера, че... и фантазията ни няма да успее да ги сътвори.
indigo fighter, що за избор на ник? С кого се биеш?!
Както и да е.
Това, което си описал не ми звучи като нищо познато, друже, освен свободно съчинение, което дори е слабо пресъздадено. Вложи творчество. Съжалявам, но така смятам и предпочитам да съм честен с теб.
Нур... Ти си любимката на поетите Ухилен Гледам, че си чисто новичка, та ще ти отговоря малко като на такава.
Цитат на: Нур
А може би се дължи на някакво чисто физическо заболяване,като например промяна на главните съдовете кръвоснабдяващи главата
Можеш да бъдеш сигурна на 100%, че не е това и да спреш да се тревожиш поне по тази подточка с главните съдове Ухилен
Това, за което си разказала и начина, по който си разказала, звучи като "неканени гости". А може да си е просто от онези игри на нервната система, които споменах в началото.
И да знаеш - ако някой ти отговори категорично, сякаш е бръкнал във висшия разум, значи лъже.
Тука бъка от такива, така че затягай колана, защото понякога, дори и да уцелят истината, няма как да знаеш и трябва да го караш на интуиция.
Активен

Някои неща се променят, други никога не се променят.
Ахо!
,___,  
[O,o]
/)__)  
-”–”-
Нур
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 5

« Отговор #17 -: Февруари 19, 2013, 22:52:08 »

Вожде,интуицията никога не ме е подвеждала.Как мислиш отървах ли се от ,,неканените гости"? На мен тя ми говори за това.И все пак не мога да съм сигурна,че мислим за едно и също нещо. Просто се страхувам,не съм споделяла това  дори със семейството си.Търся отговори,но все повече разбирам колко не знам.Прав си,че не трябва да вярвам на всичко и на всеки ,но отнякъде трябва да започне търсенето/не знам дали се изразявам правилно т.е дали ще ме разбереш/.Кои са тези неканени гости и кога са дошли?Да не изперквам?Как съм го допуснала?И въобще в тази насока.Въпросите,които си задавам са много.Всяка насока ще ми е полезна,мисля,че мога да отсея по сериозните.
Активен
вожда
Неактивен Неактивен

Публикации: 403

I.F.Y

« Отговор #18 -: Февруари 27, 2013, 19:17:47 »

Вожде,интуицията никога не ме е подвеждала.
Не й е във функциите да подвежда, подвеждат сетивата, но често бъркаме други "гласове" за интуиция и тогава стават недоразумения.

Прав си,че не трябва да вярвам на всичко и на всеки ,но отнякъде трябва да започне търсенето
Така си е.
Кои са тези неканени гости и кога са дошли?Да не изперквам?Как съм го допуснала?
Доколкото разбирам, вече си решила, че е вид вмешателство. Не всички "гости" са неканени.
Въпросите,които си задавам са много.Всяка насока ще ми е полезна,мисля,че мога да отсея по сериозните.
Да, вероятно.
Е, късмет тогава. Дръж ни в течение.
Активен

Някои неща се променят, други никога не се променят.
Ахо!
,___,  
[O,o]
/)__)  
-”–”-
Ангелска
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 20

« Отговор #19 -: Септември 23, 2013, 20:08:19 »

Втасахме я!Който може да ми каже какво ми е ..ще съм му много признателна.Лягам си аз и цялата вибрирам, по едно време както си лежа и тялото ми почва да се отделя..в смисъл едното от другото, не мога да го спра, дори и сега продължава, какво се е случило, защо така ми се получава, аз не искам да излизам от тялото си, дори в момента все еднооо...съм в две ..нз и аз как да го обясня.Помогнете!
И това ще мине... Усмивчица
Няма да ти казвам едно време, колко пъти майка ми ме е водила на енцефалограма, за да разбере, защо и обяснявам, че в просъница треперя.
Естествена част от процеса е. Ще ти стане в един момент даже скучно да летиш в този свят, докато спиш и ще се пуснеш в други измерения. Наскоро пътувах с нощния влак към морето и толкова ми стана скучно по едно време, че се пуснах в програма-природа, форми, животни. За начало ти препоръчвам да си представиш, че се рееш в звездно черно небе, а после си помисли, какво те забавлява.Картините ще започнат да се изграждат....
Активен
perli4ka
Неактивен Неактивен

Публикации: 181

Виждаме това ,което възприемаме ...

« Отговор #20 -: Септември 24, 2013, 09:43:38 »

И на мен ми се случва понякога от 2 години някъде насам,когато започнах да работя по-уморителна сезонна работа  Ухилен Позаинтересувах се малко и също от това ,което усещам си извляках някои изводи.. като ми се случи за пръв път и аз бях малко   Ухилен Като цяло сънят е състояние близко до смъртта ,функциите на тялото са забавени.. в това време то не е необходимо на душата за научаване на нови уроци и тя се отделя ,но частично /докато при смъртта се отделя нацяло/.Тя във всеки момент е готова да се върне във тялото.На мен такива преживявания ми се случват най-вече преди да заспя ,когато съм уморена и тялото ми рязко се отпуска напълно ,но още преди да съм потънала в сън и първо се усещат нещо като вибрации или плавни движения вътре в тялото ,понякога отначало малко по малко започват да се отделят ръцете като се усещат като реещи се ,все едно плават във въздуха ,а като ги погледнеш са полупрозрачни,понякога директно усещам как тялото ми изведнъж се разтриса и душата се отделя през слънчевия сплит и политам ,в този момент понякога се плаша и се опитвам да се върна в тялото и когато се върна веднага се събуждам..Будна съм->отделям се от тялото ->връщам се в тялото и пак съм будна и всичко това се случва за броени минути.. Не се плаши ,това се случва всяка вечер ,но най-често не сме в съзнание за да го усетим
Успех ! Усмивчица
Активен
Ariam
Ariam(Маха Оръга)
Неактивен Неактивен

Публикации: 1237

« Отговор #21 -: Септември 25, 2013, 10:34:25 »

След този случай, който е бил на 28 Септември 2012, имах още няколко.
Значи хем се издигам на половина от себе си, хем се въртя едновременно все едно на въртележка, хем едно безтегловно, хем лошо ми ставаше и само дето не повръщах от усещането.Това, което разбрах е , че ако имате камък(полу скъпоценен или скъпоценен),  в моя случай Хематит, много помага да се заземите и това усещане да спре.Само така се лекувам.Лягам по гръб със свити в коленете крака, ръцете са ми до тялото или с дланите нагоре или на долу, както ми е по-удобно.И започвам да се натискам към Земята мисленно.За времето в което се заземявам усещането напълно спира, но като се разсейвам почва пак.Обаче с времето и колкото по-усилено почнах да се заземявам, то започна да спира и изцяло само от две-три такива процесчета.Така, че...Който не се чувства готов да се сблъсква с това нещо, по-добре да опита този начин Усмивчица може и без камък, но камъните определено помагат.
Активен
Ariam
Ariam(Маха Оръга)
Неактивен Неактивен

« Отговор #22 -: Септември 25, 2013, 10:49:50 »

А и между другото никога не съм споделяла ритъма на нещата в мен.
Преди 3-4 години почна всичко с едни тръпки по лявата половина на главата ми...Мислех да ходя на доктор, но...Не отидох.После тръпките се появиха в краката и в лявата половина на главата, после тръгнаха по ръцете...Това е за период от години държа да поясня пак.След това тръпките започваха от върха на главата и сякаш избухваха в цялото ми тяло, като жизнени сили, след което винаги ставах хипер активна, направо не можех да се спра, ходех и танцувах и подскачах до толкова, че вместо да се изморявам ми идваха още повече сили от тези тръпки или вълни излизащи от върха на главата. Усмивчица след няколко часа като надрусана с кокаин...приливите на енергия се успокояваха и преминаваха в хармония на духа и тялото.Лягах и започваше това с въртенето, отделянето и все такива щуротии.Защо да не напиша една книга а :Д:Д:Д сигурна съм че с тия усещания съм не по-малко лоша от много автори на Ню ейджа Намигване но не всичко е толкова приятно колкото звучи.Не всичко е толкова полезно колкото се представя, не е нормално да си роден тук и да не живееш на този свят.Ако исках да се нося из пространствата защо въобще е трябвало да се родя в това тяло?!Някой задавал ли си е въпроса.Това не е забавно приключение.Подобни практики предполагам са дадени на човека за да може да оцелее енергийно, но не и да го прави всеки ден.Това са неща като шоколада, хубаво е да хапваш понякога, но в големи количества разваля зъбите.В моя случай кофа от подобни преживявания биха повредили психиката..Някой вече си мислят, че живеят на други планети, но дали?!
Познавам такива които, във своите очи изглеждат като Исуса ходещ по водата...Аз виждам обаче само едни безумно изцъклени погледи и нищо общо с реалността.Полезен ли е Ню ейджа?!
Активен
Ангелска
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 20

« Отговор #23 -: Септември 25, 2013, 16:11:13 »

Преди 3-4 години почна всичко с едни тръпки по лявата половина на главата ми...Мислех да ходя на доктор, но...Не отидох.После тръпките се появиха в краката и в лявата половина на главата, после тръгнаха по ръцете...Това е за период от години държа да поясня пак.След това тръпките започваха от върха на главата и сякаш избухваха в цялото ми тяло, като жизнени сили, след което винаги ставах хипер активна, направо не можех да се спра, ходех и танцувах и подскачах до толкова, че вместо да се изморявам ми идваха още повече сили от тези тръпки или вълни излизащи от върха на главата. Усмивчица след няколко часа като надрусана с кокаин...приливите на енергия се успокояваха и преминаваха в хармония на духа и тялото.Лягах и започваше това с въртенето, отделянето и все такива щуротии.Защо да не напиша една книга а :Д:Д:Д сигурна съм че с тия усещания съм не по-малко лоша от много автори на Ню ейджа Намигване но не всичко е толкова приятно колкото звучи.Не всичко е толкова полезно колкото се представя, не е нормално да си роден тук и да не живееш на този свят.Ако исках да се нося из пространствата защо въобще е трябвало да се родя в това тяло?!Някой задавал ли си е въпроса.Това не е забавно приключение.Подобни практики предполагам са дадени на човека за да може да оцелее енергийно, но не и да го прави всеки ден.Това са неща като шоколада, хубаво е да хапваш понякога, но в големи количества разваля зъбите.В моя случай кофа от подобни преживявания биха повредили психиката..Някой вече си мислят, че живеят на други планети, но дали?!
Познавам такива които, във своите очи изглеждат като Исуса ходещ по водата...Аз виждам обаче само едни безумно изцъклени погледи и нищо общо с реалността.Полезен ли е Ню ейджа?!
Ъ.....щом го има Ню ейджа/още не съм наясно, кое точно е ню ейдж/-значи трябва да го има и е полезен за някого. Както Бялото братство,...Стивън Кинг, ако щеш. Това, че получаваш повече способности и възможности на тялото и духа си не означава, че не живееш на Земята. Просто, ако преди е имало само зеленчуци-сега ти добавят хляб, плодове..и т.н. Тоест-имаш избор. Иначе всяко проявление на егото се  последва от шамарчета/опитала съм го на свой гръб/. Аз лично се забавлявам често с нещата, които имам..изпращам светлинка на случайни хора,  пускам си програми за красота или, ако ми е нужно спешно знание за нещо.... също гледам аури. Много забавно упражнение е, когато пътувам в автобус да го напълня със светлина и добро настроение. Гледаш, как се раздвижват всички, ако някой си говори-започва да се смее...
Това са нормални, а не свръхестествени свойства на духа.
Ако говориш за възнасящите се по семинарите -голям купон е.Аз не съм такава гъба, но имам приятелка-кристал, която повръща след срещи с такива хора.
Активен
Ru Alfa
Неактивен Неактивен

Публикации: 315

« Отговор #24 -: Септември 25, 2013, 18:26:59 »

Това усещане за треперене на тялото, все едно някой да те хване за раменете и да те разтърси леко, преди ми се случваше само преди сън, а сега и през останалото време. А и напоследък изпитвам едно такова необяснимо, поне за мен чувство, сякаш всичко под мен плавно се люлее и се движи, като че ли съм на кораб, който се носи по вълните, сякаш самата планета е кораб, който се носи през пространството, много ми е странно. А не, не се дължи на това че ми се е завило свят....  нито пък съм си била подпийнала.
Активен
Ariam
Ariam(Маха Оръга)
Неактивен Неактивен

« Отговор #25 -: Септември 26, 2013, 20:10:41 »

Ъ.....щом го има Ню ейджа/още не съм наясно, кое точно е ню ейдж/-значи трябва да го има и е полезен за някого. Както Бялото братство,...Стивън Кинг, ако щеш. Това, че получаваш повече способности и възможности на тялото и духа си не означава, че не живееш на Земята. Просто, ако преди е имало само зеленчуци-сега ти добавят хляб, плодове..и т.н. Тоест-имаш избор. Иначе всяко проявление на егото се  последва от шамарчета/опитала съм го на свой гръб/. Аз лично се забавлявам често с нещата, които имам..изпращам светлинка на случайни хора,  пускам си програми за красота или, ако ми е нужно спешно знание за нещо.... също гледам аури. Много забавно упражнение е, когато пътувам в автобус да го напълня със светлина и добро настроение. Гледаш, как се раздвижват всички, ако някой си говори-започва да се смее...
Това са нормални, а не свръхестествени свойства на духа.
Ако говориш за възнасящите се по семинарите -голям купон е.Аз не съм такава гъба, но имам приятелка-кристал, която повръща след срещи с такива хора.
"Това са нормални, а не свръхестествени свойства на духа."
Ми на и аз тва казах  Ухилен
Иначе да има много богаташи отворили холистични центъри....Да си умреш от смях как ограбват бедните души Усмивчица
Активен
Kissing You Good Night
Неактивен Неактивен

Публикации: 449

• Град: Варна
  • zdr kp животче, вървиш ли?

« Отговор #26 -: Октомври 07, 2013, 17:56:20 »

Аз пък летя наляво-надясно докато си слушам рейв...

Маа-лиииии, котката на Шрьодионгер е черна и ми мина път! Сега трябва да се завъртя 33 пъти около Нептун, че да нямам лоша петилетка за три години напред.... Веселяк Ухилен

Майтапя се, ама наистина, сега много лесно се вдигам до Нептун с помощта на олдскул рейв - имам предвид не онези минимъл-тупалки или ейсид-стъргалки (респ. изключвам и дъбстепа, който е много сходен със стъргането на фантазия с ъглошлайф по винкел, примесено с дране на дарак по стъкло и кризисни викове на амфетаминови абстиненти в Наркологията на психодиспансера).

Но пък оказа се, че тази музика си има своето въздействие - ама лошото е, че летенето с нея от масата идиоти, който успяха да й извадят кофти име, се постига с помощта на подсилващи средства от рода на разни бонбонки, прахчета и джамчета. Полетът е особено ефектен и зрелищен и почти винаги завършва с мощно приземяване на два метра под земята, опело, панихида и сладко жито за Задушница. Но пък все пак има полза от тази музика. Лошото е, че масово се харесва на разни младежи, които нямат бъкел идея от света и си мислят, че щом има хапче за главоболие, за лош стомах и даже за СПИН (дето няма да ви кажа каква измислена болест е), сигурняк има и хапче за отлитане в измеренията. Има, ама лошото е, че тези хапчета имат кофти странични ефекти. Нещо подобно ме черпеше майка ми почти осем години - евалла - макар и евтино, разбрах колко са тъпи тези, които не се настройват с тренировка, а си помагат с разни химии. Бог да е на помощ на всеки, който реши да се пробва на разни неща с такава музика, а не знае как става точно работата. Може и без хапчета - по два начина - или да си го носиш, или да се научиш да влизаш в състояние. Ама лошото е, че малцина имат представа за това...  Угрижен Угрижен Угрижен
    Активен

Повърхностната температура на атмосферата на Уран е -225°С. Или с около 45° повече от тази на сърцето и душата ми
    Страници:  1 [2]   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Излизане извън тялото « 1 2 3 »
    Необичайни преживявания
    PrinceOfLight 36 7329 Последна<br />публикация Септември 15, 2012, 18:34:02
    от Дом
    Стара тема на нов глас: Що за усещане е този магнетизъм???
    Въпроси и отговори
    Недим Мусин 1 784 Последна<br />публикация Декември 10, 2012, 22:20:29
    от viosta
    Излизане от тялото или..?
    Необичайни преживявания
    Иво N_R_G 1 842 Последна<br />публикация Април 05, 2013, 22:13:47
    от Иво N_R_G
    Контролът над мозъка и растежа на тялото
    Здрав дух здраво тяло
    WakeUp CNG 9 1360 Последна<br />публикация Септември 17, 2013, 22:13:57
    от WakeUp CNG
    излизане на душата извън тялото.
    Необичайни преживявания
    PRENSES 0 4500 Последна<br />публикация Ноември 27, 2013, 15:22:19
    от PRENSES

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Паник атака | Планински кристал - Кварц  © Copyright