Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници: [1]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Идеализирането на духовните личности, лицемерието, групите, пристрастията и тнт.  (Прочетена 1454 пъти)
Еlsha
Диди
Неактивен Неактивен

Публикации: 525

« -: Септември 27, 2012, 07:56:14 »

Аман от тия глупости, за разделения в този форум!!!!
Аман от хора дето чели и изведнъж реагират, все едно са наясно с всичко!!! Аман от идеализиране!
 Аман от хората в този форум(и във всеки), където идеализират, а едновременно обясняват за равенство и свобода на избора и за помощ за другите! Аман от лицемери, които отказват помощ и съдействие в случай на помощ, понеже ръйш ли не го кефи някой!
Аман от хората, които смятат, че духовните личности са длъжни да са перфектни!

НА ВНИМАНИЕТО НА ОСЪЗНАТИТЕ!

Вие сте се преродили на Земята, тук енергията е тежка, тук е дуалност! Такова нещо като "аз няма да помогна, щото той така и онака" ГО НЯМЯ!(това е Его) Има само интуицията, избора ни и усещането за нещата! Ние сме в дуален свят и няма как всички да се разбираме за да си помагаме, за това, трябва да пренебрегваме обиди, противоречия, предрасъдаци и тнт. за да си помагаме!

И в този форум може да се караме, да се обиждаме, но факт е, че не се вижда зад завесата и че е имало случаи, в които не веднъж някой пренебрегвал гордоста или Егото за да помогне!

Едно от най-важните неща е, че "работата" и "мисията" си е работа и мисия, а личните проблеми са си такива! Когато някой ги смеси, това е негов проблем, или по-скоро на Егото! Не знам защо даже осъзнати продължават да се оправдават с това, като знаят, че няма как всички да са обединени и задружни и песни пеещи в дуален свят!

Мамка му стига сте идеализирали и изпадали в категоричност!!! Духовно развит човек може да се държи като егохолик и задник, а слаборазвита душа, като осъзнаваща цялото защото не се е самозабравила!

Активен

Карма - КаРаМа - движение, живот, анализиране. Усмивчица
Alida
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 256

« Отговор #1 -: Септември 27, 2012, 17:27:26 »

Когато за пръв път прочетох, че всички сме духовни, ми се видя много странно. Но си е вярно- от светеца до крадеца всички са Дух, който е проектирал тяло, за да може да действа/учи на Земята. Затова не може да има повече и по- малко духовни от другите, има просто различни учебни класове, в които сме. И всеки опит за класификация в стил аз/той е по- духовен, по- издигнат, по- интелигентен и изобщо по- по- най, си е покана за игра в Илюзията. Нека всички го имаме пред вид, когато ни навестят отрицателните емоции. Обикновено води до изтрезняване.
 Когато сме спокойни, търсим това "всичко е едно/Единия ". Обаче освен това, Вселената вижда какво чувстваме и когато сме под емоция. Това е. Всеки от нас в битието се среща единствено със себе си и само в себе си може да коригира това, което иска да среща отвън. Сега се чудя защо ги пиша тия работи като ги знаем всички- уж за да споделя виждане по темата, но според моите си писаници е по- вероятно, че е за да се самоподсетя Ухилен
Активен

"Не е важно да видиш, а да разбереш"- Sunshine(sun)
Sine Wave Zero
Неактивен Неактивен

Публикации: 336

« Отговор #2 -: Септември 28, 2012, 00:59:54 »

Aми мен понеже ме мързи да пиша, ще Ви кажа на Всички да се Обичате!

Шегувам се, но ако трябва да съм сериозен, тези  призиви за Любов, Единство, Хармония, пак Единство, пак Любов, които масово виждам в зараждащите се спорове, започват да ми приличат на някакви средства за презастраховане в случай че на някой му хрумне да ти каже колко духовно-недодялан си, още и ако може да излезеш от миризливите тресавища в които ниско-интелектуалната ти натура е затънала!!!

Нещо като “Порасни като мен, за да говоря с теб!”

Сега малко символика:
След като Любовта е началото на Всичко, защо трябва да седи в края на изречението?

Например: “Ти грешиш, ти си заблуден, ти не можеш, ти не виждаш, ти не чувстваш, ти не обичаш” и за финал на изречението “От Любов ти го казвам”!

Ай стига, бе! Онзи там не обичал, ама хайде Аз да му покажа колко по-обичащ съм от него!

Замалко да пропусна да кажа това за което дойдох:

Колкото и различни да сме, всеки дава Любов, никой не пропуска да го направи. Разликата е в това че понякога даваме неискана  любов в неправилното време, а друг път я даваме по предназначение и според нуждите на човека до нас – уточнявам - не нуждите му които си представяме в главите си, а тези за които той непринудено и предварително ни е споделил директно или индиректно.

Един човек, превърне ли се в онова което искаш, ще спре да ти е интересен. Ако това се случи с всички, светът ще доскучае.

Сега светът е шарен и аз се радвам че не мисля като много хора, както се радвам че много хора не мислят като мен!

За да не звуча като мазохист, ще прибавя: Радвам се и че много хора мислят като мен! Готин

« Последна редакция: Септември 28, 2012, 01:19:53 от Sine Wave Zero » Активен
Sunshine(sun)
Разумна Любов
Неактивен Неактивен

Публикации: 980

• Град: Тук и сега
  • Тук и сега ...

100006741217887
    « Отговор #3 -: Септември 28, 2012, 09:05:28 »

Искам само да споделя ,че съм съгласен с всичко казано и аз съм на това мнение и е така.
    За жалост сега кога обмислям някои неща се чувствам облепен със нещо тъмно и тежко.
    Винаги е така кога се поддам на някои отрицателни теми и сега пак сгреших и се поддадох.
    Но ако не сме различно както е казано по-горе няма да е шарено а, Природата обича разнообразието.
    Цитат
    Когато за пръв път прочетох, че всички сме духовни, ми се видя много странно. Но си е вярно- от светеца до крадеца всички са Дух, който е проектирал тяло, за да може да действа/учи на Земята.
    Всички сме духовни , без дух няма живот но в определени моменти се проявява душата(невинност) в други надделява тялото и плътските ,земни желания, друг път се проявява духа(мъдростта,търпимостта).
    Не съм го прочел така го знам , но това е друга тема.
    Нека се научим да проявяваме любов и духовност ,другото е безсмислено според мен.
    И нека всеки има право на избор , да избере какво да прояви и кое за него е живота.
    Това е моето мнение и съм съгласен с по-горните.
    Активен

Щуродино
    Неактивен Неактивен

Публикации: 257

« Отговор #4 -: Октомври 01, 2012, 13:55:07 »

За мисиите,интуицията,помагането,подкрепата,окуражаването. ;)за тялото-друго.Не псувам,ама като се ядосам ги говоря едни....
    Активен

Омръзна ми да се обяснявам-47 годишна
    balar
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 88

• Град: В КЪЩИ ПРЕД КОМПА
  • индиго ама ренегат:)

« Отговор #5 -: Октомври 06, 2012, 11:35:05 »

Идеализирането на собственото Аз е духовен расизъм.
    Активен
    Страници: [1]   Нагоре
    Отиди на:  

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright