Духовно развитие

Анкета
Въпрос: Вярвате ли в Иисус Христос?
Да, вярвам. - 19 (86.4%)
Не, не вярвам. - 3 (13.6%)
Общ брой гласове: 21

Страници:  1 2 3 [4]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Вярвате ли в Иисус Христос? Защо?  (Прочетена 3956 пъти)
Sunshine(sun)
Разумна Любов
Неактивен Неактивен

Публикации: 972

• Град: Тук и сега
  • Тук и сега ...

100006741217887
    « Отговор #45 -: Септември 28, 2012, 15:02:13 »

Искам да допълня ,че кръста има много значения и за жалост църквата не ги знае.
    То е и това по-горе но и 4 елемента и 4 свята в едно което прави баланс.
    Съединението на 4 във 5 и 5 вече е баланса.
    Малко е сложно но ще се опитам да го у бесня , в някои теми но не сега.
    Пирамидата и кръста имат едно значение но се иска знание за да се разбере.
    Да ,,,скоро ще се разберат неща ,които ги няма от много години и това ще доизясни нещата.
    Активен

shining_star
    Неактивен Неактивен

Публикации: 728

« Отговор #46 -: Септември 28, 2012, 18:32:49 »

Вертикалната пътека е пътеката на осъзнаването.

Тя е пътят на съзнанието и на съзнателния избор. Човекът, който реши да се отдаде на духовния растеж, да си изгради чувствителност към своята висша същност, върви по вертикалната пътека.

Хоризонталната пътека е пътека, която задоволява личността ви. Бизнесменът или бизнесдамата, отдали се на трупането на пари например, вървят по хоризонталната пътека. Независимо колко разнородни са дейностите им, в същността си те са еднакви. Ако изкарват пари, те радват личността, а ако губят пари, те я натъжават, но не служат на висшата си същност. Не служат на духовния си растеж.

Това не означава, че не може да се учи във всички ситуации и че когато хоризонталната пътека вече не е подходяща за обучението на една душа, тя няма да я изостави /тук някъде идва тъмната нощ на душата, наричана още изпитът на Йов Усмивчица/. Рано или късно всяка душа ще се обърне към истинската сила. Всяка ситуация служи за тази цел и всяка душа ще я постигне. Вертикалната пътека започва с решението това да се прави съзнателно.
    Активен
    meander
    Каквото дадеш това ти се връща.
    Неактивен Неактивен

Публикации: 376

« Отговор #47 -: Септември 28, 2012, 19:54:14 »

Здравейте.
    Отговора ми на въпроса е -не.
    А защо? Ми гледах един един канал(телевизионен) и се оказа че всички религиозни величия са с едни праметри(дата на раждане,положение на звездите и така нататъка).Т.е става въпрос за нещо което е в повторение.В живота такива работи няма ,всичко е по един път.Хеле и кат видях разпятието на орфей и на исус че са еднакви(въпреки разликата във времето).За мене е лъжа всичкото това с религиите.А още повече че българите сме езичници(общуваме с език,и одухотворяваме пак с език) и религиозни идоли не са ни нужни,щот си го можем и сами(не ни трябва посредник),на който му трябва да си търси и да му се кланя.
    Живи и здрави.
    П.с. Между другото сегашните религии "изваждат" вярата от човека, за да я насочат към идол.А човек с извадена вяра е безпомощен.А ако не вярваш в себе си, си неверник и няма каво да постигнеш в живота,освен да паразитираш на гърба на вярващите(ма е до време).
    Живи и здрави.
    Активен

Мечтите ни помагат да намерим посоката,а желанията ни помагат да загубим пътя.
    Когато човек говори истината - не се налага да лъже!
    Мухата влиза само в отворена уста!!!
    Аэ съм
    Слава ввишних Богу, и на земли мир, в человецех благоволение.
    Неактивен Неактивен

Публикации: 2396

Hello! I am Andy!

« Отговор #48 -: Октомври 04, 2012, 15:01:09 »

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=NQi2rSECUmY" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=NQi2rSECUmY</a>

Това е много добър материал за темата.  Усмивчица Който има възможност - да го изгледа.
      Може да проверите и материали от проповедника Петър Велев.
    Активен
    shining_star
    Неактивен Неактивен

Публикации: 728

« Отговор #49 -: Октомври 05, 2012, 11:42:17 »

Рабено, едва ли има смисъл от спорове. Не забравяй, че числото на звяра ни е заложено в ДНК...не гледах клипа, няма и да го гледам, защото мисля, че в днешно време нямат място техните средновековни методи да убеждават хората в "правата вяра".

А числото на звяра - 666 в ДНК се променя, Рабено. В момента текат тези промени.
    Активен
    Ru Alfa
    Неактивен Неактивен

Публикации: 315

« Отговор #50 -: Октомври 07, 2012, 10:59:20 »

Разбира се, че вярвам. Исус Христос е бил реално съществуваща личност. Той е бил нещо като нас сега. Не искам да кажа, че имаме нещо общо с Бог или че се причисляваме към него, не в никакъв случай. Но тези които са изпратили някога Христос с мисията да спаси света, сега изпращат нас. Някога хората са били малко на брой и един човек е бил достатъчен. Сега са милиарди и трябва повече духовни водачи, затова и ние сме повече. И ние като Христос имаме мисия да водим света към добро, това имах предвид, което обаче в никакъв случай не ни доближава до неговата божествена същност. Това, което наричаме Бог, то е много сложно, то е Космос, природа, то е светлина и създаване, а не "добродушен интелигентен дядо с бяла брада горе в небесата". Във всички случаи далеч сме от духовната извисеност, която Христос е постигнал, носейки божественото начало в себе си.
    Активен
    Ariam
    Ariam(Маха Оръга)
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1230

« Отговор #51 -: Октомври 07, 2012, 11:27:01 »

Здравейте.
    А защо? Ми гледах един един канал(телевизионен) и се оказа че всички религиозни величия са с едни праметри(дата на раждане,положение на звездите и така нататъка).Т.е става въпрос за нещо което е в повторение.В живота такива работи няма ,всичко е по един път.Хеле и кат видях разпятието на орфей и на исус че са еднакви(въпреки разликата във времето).За мене е лъжа всичкото това с религиите.А още повече че българите сме езичници(общуваме с език,и одухотворяваме пак с език) и религиозни идоли не са ни нужни,щот си го можем и сами(не ни трябва посредник),на който му трябва да си търси и да му се кланя.
    Живи и здрави.
    П.с. Между другото сегашните религии "изваждат" вярата от човека, за да я насочат към идол.А човек с извадена вяра е безпомощен.А ако не вярваш в себе си, си неверник и няма каво да постигнеш в живота,освен да паразитираш на гърба на вярващите(ма е до време).
    Живи и здрави.
    Интересно ми стана Меандер, дали е възможно пък тея от телевизията да знаят наистина кой  - кога е роден?!
    Или си правят рейтинга и промивката?!!
    Пък ти сякаж вече си отговорил на този въпрос.."П.с. Между другото сегашните религии "изваждат" вярата от човека, за да я насочат към идол.".
    Според мен такъв мъж е съществувал, не ми се вярва да е измислен.Че е имал способности имал е .., но просто самата пропаганда на Религията, го кара да изглежда, като нещо несъществуващо.В крайна сметка не вярвам самият Исус да е искал да бъде идол, и някои от писаниците за него, че така казал, че иначе казал -според мен са си спекулации с цел.Нито съм набожна, нито ще бъда, но вярвам, че го е имало.
    Активен
    balar
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 85

• Град: В КЪЩИ ПРЕД КОМПА
  • индиго ама ренегат:)

« Отговор #52 -: Октомври 07, 2012, 13:12:19 »

Здравейте.
    Живи и здрави.
    Живи и здрави.
    И каква точно е целта на занятието да се пише едно и също в два различни форума? След като убедиш лековерните какво следва? От някоя секта ли си или ще правиш такава?
    п.п. аз съм еретик но не съм тръгнал да проповядвам. Вярата е свободна.
    Активен
    Аэ съм
    Слава ввишних Богу, и на земли мир, в человецех благоволение.
    Неактивен Неактивен

Публикации: 2396

Hello! I am Andy!

« Отговор #53 -: Декември 14, 2012, 12:48:37 »

Рабено, едва ли има смисъл от спорове. Не забравяй, че числото на звяра ни е заложено в ДНК...не гледах клипа, няма и да го гледам, защото мисля, че в днешно време нямат място техните средновековни методи да убеждават хората в "правата вяра".

А числото на звяра - 666 в ДНК се променя, Рабено. В момента текат тези промени.

Не си гледал клипа, защото е твърде дълъг, това е причината, според мен. Методите не са въобще "средновековни". Ако си направиш труда да го изгледаш целия ще видиш, че тук ню ейдж е разобличен въз основа на собствените си книги писания.  Усмивчица
      Относно ДНК-то - не отричам, защото не съм учен, но според мен има огромна вероятност тия научни открития да са спекулации за по-лековерните.
    Активен
    Страници:  1 2 3 [4]   Нагоре
    Отиди на:  

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Паник атака | Планински кристал - Кварц  © Copyright