Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници: [1]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Основни импланти на съзнанието  (Прочетена 831 пъти)
yyy
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 181

• Град: Варна
  • « -: Септември 19, 2012, 15:40:40 »

освен майнд контрола, за който се говори в книгите за майнд контрол и който ще нарека твърд майнд контрол, има според мен и друг майнд контрол, който ще нарека мек; може да се нарече и "промиване на мозъци", но това, което имам предвид е нещо по-тънко и незабележимо - имплантиране на определени идеи в съзнанието; под "промиване на мозъци" аз разбирам нещо по-друго - дадена идея се внушава на група хора, докато на останалите тя остава чужда, дори чудовищна може да им се вижда; после тия, които са приели идеята, са подбутвани да я крещят на висок глас, а тези, които я отхвърлят - да изразяват възмущението и негодуванието си, също на висок глас; но за доста много хора идеята е разпознаваема като чужда, тук това е част от замисъла; ... при имплантирането нещата са съвсем други; същността на имплантирането е организмът да не разпознава импланта като чужд, за да не започне процес на отхвърляне; евентуално се дават лекарства, които да не позволяват на организма да идентифицира импланта като нещо чуждо; същественото тук е чуждото да не бъде разпознато като чуждо и да бъде прието като свое; характерно за имплантирането е, че засяга почти всички хора, а добре имплантираните идеи хората ги приемат като свои - не се срамуват или страхуват да говорят, че ги имат като свои както в лични разговори, така и пред медиите и обществото като цяло; тези идеи обаче не са техни, те улесняват контрола и манипулацията им;

общо взето имплантирането става по единна схема
      - произвежда се идеята и започва да се налага (понякога, но не непременно - като единствено правилна) и да се разпространява; появата на средствата за масова дезинформация има революционно значение и за имплантирането;
      - произвеждат се и се свързват в съзнанието на хората с идеята определени "доказателства", които непрекъснато да убеждават хората в нейната правилност;
      - тия две неща се повтарят дотогава, докато идеята се утвърди като "нормална и естествена" в съзнанието на хората; ако възникне опасност от разпознаване, то производството на "доказателства" (лекарството против отхвърляне) съответно се засилва;

в тая тема предлагам да опитаме да разкрием някои от основните импланти; какви са целите на това разкриване - да кажем следните:
      - да видим дали ние или наши близки приемаме съответната идея като правилна, нормална и естествена;
      - да видим долколко тя влияе, доколко се опираме на нея в нашия живот; евентуално да престанем да търсим опора в нея, ако започваме да допускаме, че идеята май е със съмнителна стойност; да я поставим под въпрос, да потърсим и  да видим последствията от нея;
      - да допуснем, че идеята може би не е нормална и естествена, защото може би наистина не е;

понеже някои, осъзнавайки някои идеи като чужди, "имплантирани",  може да поискат бързо-бързо да се освободят от тях, да кажа все пак
      - бурни революционни действия по отстраняването могат да предизвикат повече щети от самия имплант; не забравяйте също, че за мнозина той все още е нещо  нормално и естествено;  също така може да не осъзнавате цялостните последствия от присъствието на импланта във вашето съзнание; бързайте бавно! имплантите така или иначе ще бъдат отстранени, понеже ще започнат много да дрънчат, ще бъдат разпознати от все повече хора; но да направим това разумно;
      - не може да има дупки в съзнанието, имплантът не може просто да се отстрани, трябва да се замени с нещо друго;
      - трябва да решите какво ще правите като цяло - ще строите нова къща, нов мироглед или ще ремонтирате стария; аз лично съм за ново строителство, и  понеже намирам сегашната си къща в приемливо състояние не смятам да се занимавам с нещо повече по нея от поддръжка и неотложни ремонти; при други положението може да е по-различно, но трябва да решите какво ще правите;
    Активен

Ползувай винаги Първоизточника
    yyy
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 181

• Град: Варна
  • « Отговор #1 -: Септември 19, 2012, 15:42:45 »

така, да започнем примерно от тези импланти, които ще ви предложа по-долу; надявам се и вие да се включите, както с коментари по изложеното, така и с ваши предложения за други идеи, които ви се виждат съмнителни и имате предположения, че са също импланти; гледайте все пак това да са основните и най-важните според вас идеи-импланти, такава е темата;

"мечтая за скучен и задоволен живот"; естествено, сигурно бихте предпочели да имате богат във всяко отношение, интересен, разнобразен и вдъхновен живот... тънкото внушение е, че такъв не може да имате, затова трябва да се задоволите с това, което ви се предлага - животът на сравнително задоволен (по някакви стандарти, които удобно ви се подават) човек-автомат, роб на системата; почти всички днешни реклами се опитват да внушават, че "скучния и задоволен живот" е някаква ценност, за която дори трябва да мечтаем; и постигнете ли стандарта трябва да се чувствате щастливец; невъзможноста да се постигне стандарта в по-бедните страни е също едно от "доказателствата", които следва да ни убедят, че "скучния и задоволен живот" е истинска ценност;

"човекът е лош, зъл по природа, в същността си"; ами поставен в тежки, силно стресиращи обстоятелства, подтикван да се отдаде и развихри в слабостите и пороците си, подлаган на какви ли не въздействия за разваляне на характера - да, човекът проявява ред негативни черти и натрупвания; след това се прави извода от всичките тия "доказателства" - ето това е "естеството на човека"; "първородният грях" се представя като някакво обяснение на развалената същност на човека; и да е имало съвършен божи план, то нещо се е объркало;  ... това е един от най-силно разлагащите импланти; който повярва в него може да извърши спокойно всяко престъпление - нали естеството му е зло, защо да не го извърши; внушава се, че от човека малко зависи, защото същината му е такава - зла, какво може да направи; внушава се, че човекът не може да се спаси сам, понеже в същината си е нещо сбъркан/омърсен (и кой ще му помогне? разбира се, църквата); внушава се също, че в един (съвършен !) божи план нещо може да се обърка, следователно и в самия Бог не всичко е съвършено (хм, той май е само един гневлив и ревнив старец);

"спазването на закона е за тия (загубеняци), които не могат да се оправят в живота"; тук под закон имам предвид в широкия смисъл - не само юридическите закони, но и всички наредби, правилници и порядки, официални и негласни, които са внедрени и целят да изградят една сложна, преплетена, неясна, лепкава паяжина от ограничения, които понякога дори са несъвместими едно с друго; в този си вид законът те подтиква да не го спазваш ... и тук идва удобната идея по-горе, че всъщност за истински оправните, ловките, с връзки  и положение в обществото няма нужда да спазват закона; и "доказателството" е, че има хора, които закона не ги лови, които са над закона; защо и ти да не си един от тях? ... тая идея внушава неуважение към какъвто и да е закон (включително божествените ако такива има), превръщането на всички ни в потенциални закононарушители, ако я приемаме; но стане ли човек закононарушител това предлага страхотно удобна възможност за контрол от тези, които знаят "кирливите ти ризи";

"всичко ще става все по-лошо и по-лошо и по-лошо... но някои от нас може да се уредим да сме добре"; това е планът на определени сили - всичко да става все по-лошо, та да ни убедят накрая, че "новият световен ред" е единственото решение; но "доказателства", че всичко ще става все по-лошо, има много и във всички сфери на живота; все пак ние не трябва да се опитваме  да оправим нещата, а по-скоро да си потърсим място сред тия, които, кой знае защо, ще са си винаги добре, независимо колко ще са зле нещата за повечето хора; ... мощно внушение, насърчаващо егоизма, както и разделението между "масите" и ... верните слуги на господарите, надзирателите на "масите"; на каква друга служба може да сме винаги добре, когато всички са зле? ...хитра идея, целяща разделение и липса на солидарност с тия, които са зле; разбира се, един слуга може винаги да бъде изхвърлен отново там долу, при тия, които са зле;

"не може да има за всички, ако за едни има за други няма да има... затуй да гледам за мене да има"; идеята на недоимъка; наистина тук сегашните господари на света са се погрижили много добре да ни осигурят "доказателства", че не може да има за всички, като старателно ограбват хората, както и не допускат хората до неизчерпаемите божествени източници (примерно на енергия); след като няма за всички това е един много добър стресиращ фактор, както и отлично насърчаване на егоизма - така и така няма за всички, защо поне за мен да няма;

"животът е борба (с зъби и нокти) за оцеляване (или за преуспяване, или за себедоказване, няма голямо значение за какво)"; "животът е борба" може да има и доста благородно звучене - ако се разбира примерно никога да не отстъпваме пред трудностите и предизвикателствата, да преодоляваме всяка своя слабост и недостатък и да вървим винаги и нетклонно напред в своя път към Бога; "свещеният джихад" е велика божествена идея, която май почти никой не разбира, но... идеята, която се внушава на хората, по-скоро разбира борбата като борба с всякакви позволени и непозволени средства (с зъби и нокти); като цел на тази борба на различните хора се подбутват различни неща, но характерното е, че всички тия цели целят отвличането на вниманието на човека от важните неща; и ако човекът се увлече в борбата, на него му се осигурява да не може да я спечели и вниманието му да е винаги ангажирано; ако се откаже от борбата, тогава му се предлага друга борба; ... на повярвалите в тая идея и обичащи да се борят се предоставят богати възможности от фалшиви цели и противници, които да ангажират вниманието им през цялото време; все пак човек може да развива някакви положителни качества в борбата ако започне да си поставя по-възвишени цели; но за не малко хора тази идея е една клопка, която те не успяват да избягнат;

"целта оправдава средствата"; тази идея добре работи с горната, оправдавайки използването на всякакви средства в борбата, включително нечестни и подли; това е едно доста коварно внушение - гледайки само материалната страна и резултат, човек вижда нещо, което изглежда приемливо; и за него това е "доказателство", че максимата е вярна; погледнато в дълбочина обаче целта носи следа от всички средства, използвани за постигането й - мръсотията вони, смъртта мирише на смърт, тъмните намерения хвърлят мрачна сянка; ще отидете ли да живеете в къща, която ви мирише на смърт? това, че хората са загубили временно своите сетива, е позволило обаче тая "мъдрост" да бъде възприета от не малко хора; но едно от нещата, за които се казва, че ще започват да се случват оттук нататък е, че хората ще започнат да възвръщат своите сетива; и дори ако не могат да определят какво точно им вони в даден човек, или предложение, или предмет, все пак хората ще започнат да усещат; така че този имплант скоро ще започне да дрънчи;

"око за око, зъб за зъб"; идеята за отмъщението, което често за по-благозвучно се нарича "възмездие"; истината е, че ако са ти счупили зъба и ти счупиш нечий чужд зъб, твоят зъб няма да бъде възстановен; отмъщението не може да те излекува, то само разширява нещастието; но хитрото и тънко внушение е, че чрез отмъщението ще постигнеш някакъв баланс; всъщност се подтиква точно обратното - засилване на дисбаланса; хората имат качеството (особено с известно умело подбутване) да се увличат - вместо да счупиш един зъб ти счупваш два, после на теб ти счупват цялото чене, после ти убиваш тоя, който ти е посегнал; после неговото семейство избива твоето, после твоя род обявява война на техния; кой знае защо, но такъв е опитът на човечеството, такива са резултатите; и все пак мнозина май приемат още тази идея на "баланса"; люшкани от груби негативни емоции хора не могат да постигнат баланс, по-скоро могат само още повече да го нарушат; 

"да възвърнем традицията", "новото е добре забравено старо"; работата е там, че има различни традиции, както и дори в една традиция може да има вплетени различни идеи; за съжаление съвсем не всички от тях са светли и възвишени, те носят отпечатъка на времето си; освен това стои и въпросът как бихме могли да ги вплетем в настоящето; но основната илюзия е, че можем в миналото да намерим идеите за бъдещето; и особено пък в готов вид; хитрото внушение тук е в приспиването на хората и опитът да се вкарват без проверка в съзнанието на хората определени идеи просто защото имат етикет "традиция";

"да не изоставаме от модата"; тук пък опитът е да се вкарат определени идеи чрез бъдещето като им се сложи етикет "модерни"; подобно на модата при дрехите модерната идея често не издържа повече от един сезон; отново целта е успиването на хората и безконтролно прокарване на идеите, обозначени като "модерни";
    Активен

Ползувай винаги Първоизточника
    krem
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 139

« Отговор #2 -: Октомври 02, 2012, 15:07:44 »

Тези дни ми хрумнаха няколко неща, ей така както си разсъждавах и все се чудех в коя тема е подходящо да ги напиша, тук май е най добре.

Това, което е горе е и това което е долу. (правилно ли го написах?) Ако съзнанието ни променя телата би трябвало и телата ни да влияят на съзнанието. Хрумнаха ми няколко неща, които така са насадени в ежедневието ни, че дали ги разпознаваме като погрешни?

"месото е незаменимо за вас, ако не го ядете ще се разболеете, ще ви липсват жизненоважни елементи и т.н. и особено важно е децата да ядат всеки ден месо". И те ядат милите в детските градини, нищо, че примерно моето не близва в къщи.
    Ако вкарваме в телата си тази ниска вибрация от убити в страдание живи същества, тя би трябвало да се отразява.

"хлябът е вреден" - все повече се натрапва и все повече хора не ядат хляб. Аз вътрешно в себе си винаги съм вярвала, че има нещо повече в думите "насъщният", "грехота е да се хвърля хляб", "с хляб и сол", обредните хлябове за празниците, питата която се меси за Погача на бебе, за пощъпулник, житото за умрелите и т.н., та дори "тялото Христово". Има нещо в хляба, а наскоро прочетох една книжка за лимеца и се убедих още повече. В хляба има енергия, в истинския хляб. Така ми подсказва интуицията.

И така бъдете слаби и здрави???, махнете хляба и яжте месо всеки ден, така тръбят модерните Аткинс и Дюкан и хората масово ги следват. И с каква енергия и вибрация изпълва хората тази храна?? Могат ли преизпълнени с "лоша" енергия да осъществят връзка с вътрешния си свят?
    Тук ще добавя още нещо, за което може и да не съм права, но просто ми хрумна - че плодовете не могат да се консумират с другата храна. И така докато смятаме кога какво сме яли и дали сега може и колко плодове ядем? Нали те са най-чистата храна? Аз никога не съм се съобразявала с това. Също (ооо това ми е любимо) " в плодовете има много фруктоза и от тях се дебелее"

"слънцето е вредно" когато четох, за слънчевото хранене и ми хрумна, колко много се тръби за вредността на слънцето, как някои хора целогодишно и денонощно се мажат със слънцезащитни фактори, защото видите ли, то и през облаците прониквало, и т.н. Ако слънцето е истинската прекрасна и единствена енергия от която имаме нужда, чрез този мит безкрайно голяма част от човечеството няма достъп до нея.

Във филмите - злото винаги се побеждава със сила, в детските филмчета все някакви рейнджъри и самураи го пребиват със всевъзможни мечове. Може ли лошата енергия да се победи със такава подобна? Трябва ли да се отвръща със сила. Може би "подай си и другата буза" трябва да се преосмисли пак. Ей на това ни учат нас и най-лошото децата.

Пак казвам, това са просто няколко неща, които ми хрумнаха и искам да ги споделя и може би обсъдя с вас.
    Все пак на много места се прокрадват и положителни послания, което ме кара да си мисля, че не само лошите са набрали сили във физическия свят. Ако съм в грешка, моля поправете ме, не ме разпвайте Усмивчица в тия води съм още новобранец.
    Активен

just keep your mind open

love actually is all around
    Страници: [1]   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    УВОД, ОСНОВНИ ТЕРМИНИ В АСТРОЛОГИЯТА « 1 2 3 4 »
    Астрология и нумерология
    pluton 53 5571 Последна<br />публикация Декември 02, 2011, 09:12:15
    от A_ra
    Карта на съзнанието
    Езотерика
    The One 0 1840 Последна<br />публикация Декември 12, 2010, 12:37:03
    от The One
    ОСНОВНИ ТЕХНИКИ И ПОНЯТИЯ В САХАДЖА ЙОГА
    Духовни учения
    Търсач 0 1329 Последна<br />публикация Март 15, 2011, 19:48:08
    от Търсач
    Пренастройване на съзнанието
    Послания
    Scortan 6 1423 Последна<br />публикация Декември 21, 2011, 01:54:49
    от kehoy_
    Кратки общи характеристики и основни съвети към родителите
    Децата индиго
    Симон Живков 8 1378 Последна<br />публикация Август 02, 2012, 18:59:58
    от Verji

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright