Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници: [1]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Николай Хайтов за "Капитан Петко Войвода" - индиговите деца на нашето минало  (Прочетена 941 пъти)
viosta
Гост
« -: Септември 10, 2012, 22:41:10 »

Изслушайте уводните думи на Николай Хайтов в началото на филма за "Капитан Петко Войвода" - от началото  до втората минута , не е нужно да гледате целия клип , просто аз не знам как да го изрежа , за да кача само същественото , което ме накара да се замисля.../ако някой може , нека го направи/.

http://vbox7.com/play:09d7c11c99

И след това нека всеки сподели какво мисли и какво е чул ....за свободата , за борбата за свобода , за живот в свободна страна , за идеалите , за принципите ...

Борим се за свобода , а знаем ли как да живеем свободно ? Живеем следвайки принципи и идеали , а приложими ли са , и помагат или пречат  във времето в което живеем?

Активен
protoplasma
Гост
« Отговор #1 -: Септември 11, 2012, 00:35:35 »

Възможно най-кратко ако трябва да се определи, то свободата е липса на страхове.
Свободата да следваш принципите и законите на природата и Великия Дух, без конституция, без библия и заповеди.
Някои принципи не се променят с времето - бих казал на Хайтов - и тези принципи, винаги ще са добри и ще са приложими. Накрая ще останат само те.

Или както го беше написала една голяма поетеса:

"Туй, що дните не променят, остава вечни времена."
Активен
Страници: [1]   Нагоре
Отиди на:  

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
Ширинан | Психолог  © Copyright