Духовно развитие

Страници:  1 [2]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Общ поглед върху грешките допускани от възрастното индиго  (Прочетена 2606 пъти)
Престолски
Неактивен Неактивен

Публикации: 425

« Отговор #15 -: Септември 11, 2012, 18:58:10 »

Принципа на баланса, не задължава когото и да било, да дава. Той също не задължава когото и да било, да иска. На всеки се дава, толкова колкото му трябва. Всеки получава това, което му е нужно. Избора да го подмине, приеме или отхвърли, е съвсем различно нещо. Последствията също.

« Последна редакция: Септември 25, 2012, 03:58:40 от soulSurgery » Активен

☺ ∞♥ oNe レo√乇
protoplasma
Гост
« Отговор #16 -: Септември 11, 2012, 19:38:10 »

Цитат на: Житара
Принципа на баланса, не задължава когото и да било, да дава. Той също не задължава когото и да било, да иска.
Точно когато не си задължен и дадеш безвъзмездно си има друга думичка - споделяне.
Знаеш ли как се получава рак?
Ще се опитам да го поднеса така, че и децата да разберат.
Всички витамини и вещества в организма ни се разпределят поравно, между всички клетки в него.
Когато една клетка реши, че трябва да вземе повече отколкото й е необходимо, тя започват да расте и да убива клетките около себе си.
Не след дълго и други клетки започват да приемат повече от нужното. И така - баланса, хармонията и взаиморазбирателството са нарушени и съответната тъкан - или орган деформирани и увредени.
Тази съпоставка съм я правил и друг път, но образно представено, ако приемем, че хората сме клетките, съставляващи организма - човечество, тогава няма да е трудно да се досетите, че този организъм е на смъртно легло. Баланса отдавна е нарушен.
Бедността, мизерията, високата смъртност от глад и лечими болести, са най-засегнатите места. В същото време, други хора си пазаруват парцели на Марс и Луната. Ресурси (вещества и витамини) на земята има предостатъчно, за да може всеки да е сит, облечен, в добро здраве и с покрив над главата си, без за това да е нужно да дава и една стотинка. Тогава всеки човек/клетка, ще дава най-доброто от себе си и ще прави това, което умее най-добре, за да е от полза на себе си и "организма", както и този на Майката Природа, защото без нея - знаете.

На всеки се дава, толкова колкото му трябва. Всеки получава това, което му е нужно.

Кажи им го на тях.
« Последна редакция: Септември 11, 2012, 19:50:33 от в о ж д а » Активен
Престолски
Неактивен Неактивен

« Отговор #17 -: Септември 11, 2012, 20:07:31 »

Така... на тях мога да кажа много неща, но те няма да имат значение. Там има нужда от действия. Добре знаем че това е човешка, умишлена намеса, потдържана изкуствено. А не естествена природна даденост.
« Последна редакция: Септември 25, 2012, 03:55:17 от soulSurgery » Активен

☺ ∞♥ oNe レo√乇
protoplasma
Гост
« Отговор #18 -: Септември 11, 2012, 20:25:39 »

Добре знаем че това е човешка, умишлена намеса. А не естествена природна даденост. Прави разлика!
Даването и споделянето също са умишлени човешки намеси. Резултатите, обаче са различни. Докато повечето вредят, а малцина помагат, тези изображения ще стават все повече.
« Последна редакция: Септември 25, 2012, 03:55:48 от soulSurgery » Активен
Престолски
Неактивен Неактивен

« Отговор #19 -: Септември 12, 2012, 21:03:17 »

Знаете ли, по някога си мисля че проблемът за някои хора е в това, че се отъждествяват като даващи (дарители), в днешното консуматорско общество, това хич не е полезно. Но...

Вече е доказано че щастието е пряко свързано с даването, свързано е и с това, колко щастливи са хората около вас, тези от социалната ви група да кажем, знам че не казвам нещо ново, особено за емпатите  които четат това.

Ключът към научаване на думата „не“ е да се научим да различаваме хората които ни ползват за изтривалка и тези които наистина се нуждаят от помощ. Важно е да знаем до къде се простират границите ни, тъй като не можем да помогнем някому ако сме тотално източени.

Когато не намерим баланс в енергиите с които си имаме работа, винаги следват промени, много по-големи от колкото ако сме центрирани, балансирани. Следват крайности в смяната на настроенията, може да стигнем и до други, по-сериозни резултати . 

Знаейки че не сме създадени да сме егоисти, че нашето щастие е директно свързано с това на хората около нас, означава че трябва да се научим, да разпознаваме  хората чрез които губим времето и енергията си на празно, да се научим да казваме не или да махнем тези хора от живота ни. Има моменти когато трябва да сме непоколебими в себе си, за да не допускаме както онези възможности да бъдем източвани, така и тези в които ние източваме другите, защото има голяма опасност да преминем в другата крайност, да станем егоистични, а това ще има негативни ефекти върху  нас, много повече от колкото ако не го правим.

Мисля че тайната е да се научим, да обичаме себе си, много хора се опитват да направят непосилното за да задоволят други, заради страх, да не бъдат отблъснати примерно. Когато се научим да приемаме себе си, такива каквито сме, тогава нуждата да даваме, спира да произлиза от вътрешни страхове. Тогава даваш с истинско обичащо сърце, а откриването на баланса, става много по-лесно. 
Активен

☺ ∞♥ oNe レo√乇
в о ж д а
Неактивен Неактивен

Публикации: 16

I.F.Y

« Отговор #20 -: Септември 24, 2012, 01:53:39 »

Темата за грешките на възрастните едва ли някога ще бъде изчерпана, но ми се струва, че в случая, за да бъдат избегнати такива, ще трябва да помоля възрастните участници да се въздържат от лични оценки и обръщения, особено когато са в тон на явно неразбирателство, взаимна нетърпимост или конфликт. Примера, който даваме чрез тях, виждаме до къде води.
Наложи се да изтрия "постинга" на житара, поради явна грешка, в разрив с правилата, за която и сам се съгласи (поздравления за което), но ако продължават "прехвърчанията на искри", в която и да е посока, ще се наложи темата да бъде заключена.
Говорилня си има, макар че и там не е особено препоръчително да бъде обръщано на скандалджийница.
Разбира се, ако някой има да казва нещо по темата, всички ще се радваме да го изслушаме.
За всичко останало - търкания, лични оценки, диагнози, любовни излияния, общи приказки и никому ненужна информация си има различни форми за лична кореспонденция.
Късмет на всички!

Последните шест мнения в тази тема са преместени в говорилнята, по молба и със знанието и съгласието на авторите им.
По-късно днес ще се опитам да поразчистя и други теми, но едва ли ще мога да изчета всичко. За това, уважаеми съфорумци, използвайте бутона за информиране на модераторите, когато видите нередност. Няма как да четем всичко. Не пишете лични съобщения и е-майли, а използвайте този бутон, за да няма разминавания и допълнителни обяснения към потърпевшите. А, разбира се, най-добре би било, ако изобщо не се пишат такива мнения, които да се нуждаят от редакция или триене.
Благодаря!
« Последна редакция: Септември 24, 2012, 20:54:49 от soulSurgery » Активен
Stan
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 40

• Град: Велико Търново
  • « Отговор #21 -: Октомври 09, 2012, 18:02:27 »

Их, на повечето им е по-лесно друг да им решава проблемите, вместо те самите да се опитат да си помогнат като са били насочени вече.Мисля, че това е мечешка услуга, а ти?!

Значи, според теб, авторът на статията е прав, пишейки, че те си намират "дойна крава"?

И че, въпреки болката, която ще им бъде нанесена, по-добре е те да бъдат изоставени, оставени на самите себе си?
    Дай на гладния риба днес и утре пак ще е гладен, научи го (остави го да се научи) да лови риба и ще се засити завинаги.
    Нараняването е личен избор на човека насреща! А не наш избор.
    Следваш себе си, уважаваш се, ако другия го може и той ще го направи, ако не - ти просто си му дал възможност да делегира на теб.
    По-скоро ти си този дето има право да е огорчен яко някой се е залепил за теб и казва НЕ МОГА БЕЗ ТЕБ.

Въпроса с даването и получаването винаги е бил най-сложен и избора най-труден...кога да дадеш и кога не ако винаги можеш да го направиш.
    Кога точно е най-добре за теб и другия...

Моя учител беше казал - Първо стани Бог, тогава давай.
    Бог е даване. (единство и път) G-O-D
    Та така...
    Аз лично давах, за да си купя уважение. Да кажат другите - гледай го този, има пари в джоба си, при положение, че 28 години преди това бях живял със стотинки в джоба си...
    Чувствах, че хората ме мислят за смотаняк щом нямам и ако имам - най-сетне ще ме погледнат като истински човек Усмивчица Усмивчица Усмивчица
    Сещате се сами, че не стана така.
    Дадох пари на първия си браточед, който ги поиска на заем, уж да плати колата на друг човек, че катастрофирал...
    Взема парите и не го чух ни го видях повече. Отишъл на почивка с жени...
    Така де, купих си голямо уважение.
    После им се сърдех и не им говорех на такива хора дето вземаха и не ставаха блаогдарни и не ми даваха "Евала".
    "Първо стани Бог, тогава давай"
    « Последна редакция: Октомври 09, 2012, 18:17:03 от Stan » Активен
    Страници:  1 [2]   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    ОШО. Медитация - поглед навътре / Оsho - Meditacion es mirar hacia dentro
    Филми
    Arcoiris 0 1677 Последна<br />публикация Декември 08, 2009, 23:21:59
    от Arcoiris
    ЕДИН РАЗЛИЧЕН ПОГЛЕД
    Послания
    Elvira1989 2 1746 Последна<br />публикация Април 15, 2011, 14:09:37
    от Sentinel
    Да изчистим(?) последствията от грешките?
    Обща тематика
    Luna:) 3 760 Последна<br />публикация Април 20, 2011, 23:50:25
    от Ich
    Вселенски Закони-друг поглед
    Вселенски закони
    animus 0 1254 Последна<br />публикация Януари 27, 2012, 13:53:27
    от animus
    Грешките и отношението към тях « 1 2 »
    Обща тематика
    вожда 18 1287 Последна<br />публикация Февруари 06, 2013, 17:39:43
    от nobody

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Паник атака | Планински кристал - Кварц  © Copyright