Духовно развитие

Анкета
Въпрос: За равни права на пушачи и непушачи!
За: - 18 (58.1%)
Против: - 13 (41.9%)
Общ брой гласове: 28

Страници:  1 ... 11 12 [13]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Петиция За равни права на пушачи и непушачи.  (Прочетена 3897 пъти)
Еlsha
Диди
Неактивен Неактивен

Публикации: 523

« Отговор #180 -: Октомври 20, 2012, 02:20:32 »

Май май, нещо се приема пушенето в заведения с електронни цигари! Ако това е така, т.е пак има някаква толерантност! В случая, пушачите ще стоят на едно място с непушачите, дърпайки си от електронната цигара, а когато не са в заведение, ще си дърпат обикновенни!

Бях свидетел как се позволи пушене на човек с електронна цигара в заведение, а даже преди това му се беше позволило и в болница!

Ако наистина се позволява това, значи всичко е ОК... понеже ако се позволяват в заведения електронните цигари, то значи, че е приет закона за безопасно пушене, а когато искаш "истински цигари", ще се тровиш извън заведенията...
Активен

Карма - КаРаМа - движение, живот, анализиране. Усмивчица
Странник
Global moderator
Неактивен Неактивен

Публикации: 1381

• Град: Варна
  • « Отговор #181 -: Октомври 20, 2012, 02:34:57 »

Само в полети с  British Airways са правили забележка за ел.цигари. пред мен.
    Като цяло  Еlsha и това ще е до време ако някой не ''докаже'' че и ел.цигарите са вредни.
    Да се надяваме че няма да се случи това.
    Скоро се промъкна една новина за ментета такива...но ми се струва
    че завидяха на големия оборот на търговците с ел.цигари.
    Но в интерес на истината ако човек си каже за ел.цигарата:
    ''Това е начина за мен'',ще се справя и без истински цигари.
    При мен се получава при положение че пушех по кутия дневно.
    Активен

Ако не ние -кой? Ако не сега - кога?
    Еlsha
    Диди
    Неактивен Неактивен

Публикации: 523

« Отговор #182 -: Октомври 20, 2012, 02:53:49 »

Моята идея е, че незнайно защо се провали идеята за зали за пушачи и непушачи! Има закон, който ограничава пушачите, но и някакъв вариант! Ако варианта за електронни цигари е допустим навсякъде, т.е пушачите ще могат да са себе си в компания, по начин, който да бъдат себе си, без да вредят на другите! Това е прекрасно..  стига наистина да се позволяват електронните цигари!

Ако електронните цигари се допускат, това е вид толерантност и съобразяване с непушачите! Понеже не става дума за отровен дим, а за безопасна пара!
    Активен

Карма - КаРаМа - движение, живот, анализиране. Усмивчица
    Странник
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #183 -: Октомври 20, 2012, 03:04:23 »

Еlsha уверен съм че всички пушачи в БГ както и хиляди собственици на заведения също недоумяват все още какво беше лошото на залите...
    Засега се допускат ел.цигарите... и все пак не  бих си издухал дима в лицето на някого дори и ел.цигара да е...
    И аз се надявам че тази търпимост и толерантност ще остане трайно като краен компромис за всички нас.
    А това с ел.цигарите си е чист шанс и да откажат цигарите много пушачи.
    В един друг аспект обаче ГЕРБ си биха много як автогол с това,наред с многото други дивотии разбира се...
    Просто подозирам че другата година всеки пушач ще гласува за марсианец по скоро отколкото за ГЕРБ.
    Аз съм един тях де... определено съдя по себе си за другите.
    Но може и да греша все пак.
    Ще видим.
    Активен

Sine Wave Zero
    Неактивен Неактивен

Публикации: 336

« Отговор #184 -: Декември 08, 2012, 18:58:58 »

http://www.novini.bg/news/104809-%D0%BF%D1%83%D1%81%D0%BA%D0%B0%D1%82-%D0%BF%D1%83%D1%88%D0%B0%D1%87%D0%B8%D1%82%D0%B5-%D0%B2-%D0%B7%D0%B0%D0%B2%D0%B5%D0%B4%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D1%8F%D1%82%D0%B0-%D0%BE%D1%82-15-%D0%B4%D0%B5%D0%BA%D0%B5%D0%BC%D0%B2%D1%80%D0%B8.html

Каква "изненада". Собственици на заведения отхвърлят забраната за тютюнопушене.
    Явно са преценили че дори плащайки глобите си ще са на по-голяма печалба отколкото забраната им носи.
    Активен
    Свързан
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 186

• Град: Монреал, Канада
  • « Отговор #185 -: Декември 08, 2012, 20:26:01 »

http://www.novini.bg/news/104809-%D0%BF%D1%83%D1%81%D0%BA%D0%B0%D1%82-%D0%BF%D1%83%D1%88%D0%B0%D1%87%D0%B8%D1%82%D0%B5-%D0%B2-%D0%B7%D0%B0%D0%B2%D0%B5%D0%B4%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D1%8F%D1%82%D0%B0-%D0%BE%D1%82-15-%D0%B4%D0%B5%D0%BA%D0%B5%D0%BC%D0%B2%D1%80%D0%B8.html

Каква "изненада". Собственици на заведения отхвърлят забраната за тютюнопушене.
    Явно са преценили че дори плащайки глобите си ще са на по-голяма печалба отколкото забраната им носи.
    Никви проблеми нямаш, компаниите които произвеждат цигарите го правят същото (плащат си глобите и продължават да произвеждат отрова), те са преценили същото :-).
    Активен

Сатчитананда ...
    Странник
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #186 -: Декември 08, 2012, 21:54:17 »

Така или иначе всички мислят само за пари,
    а не толкова кой е или не е пушач или непушач.
    Активен

Strannik
    *
    Неактивен Неактивен

Публикации: 27

« Отговор #187 -: Декември 09, 2012, 01:02:09 »

Моята идея е, че незнайно защо се провали идеята за зали за пушачи и непушачи! Има закон, който ограничава пушачите, но и някакъв вариант! Ако варианта за електронни цигари е допустим навсякъде, т.е пушачите ще могат да са себе си в компания, по начин, който да бъдат себе си, без да вредят на другите! Това е прекрасно..  стига наистина да се позволяват електронните цигари!

Ако електронните цигари се допускат, това е вид толерантност и съобразяване с непушачите! Понеже не става дума за отровен дим, а за безопасна пара!

Залите за пушачи и непушачи сигурно са пропаднали, защото персоналът на заведението постоянно ще отваря вратата между двете (те трябва да са под един покрив, защото едва ли някой ще си прави труда да строи допълнение на вече съществуващата сграда само заради това) и димът ще се разнася при непушачите. Освен ако работотодателят не наеме отделен персонал, който да се занимава само с едните, а останалите да поемат другите. Но всички знаем, че няма български работодател, който би се съгласил на подобен разход (дори и с оправданието от наша страна, че така намалява безработицата в страната). А когато се намери някой заплес, който да остави вратата отворена за дълго...
    Активен
    Странник
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #188 -: Декември 09, 2012, 01:06:49 »

Колега пропускаш една съществена подробност че вентилацията
    покрива строго тези изисквания така че в залата на непушачите да има винаги
    свръхналягане спрямо тази на пушачите,така на практика това за което говориш
    не се случва.
    Активен

Престолски
    Неактивен Неактивен

Публикации: 425

« Отговор #189 -: Декември 09, 2012, 20:14:18 »

Тези игри навредиха на бизнеса (други пък спечелиха)
    и продължават да вредят, защото първоначално собствениците
    бяха принудени да вложат усилия в реконструирането на
    помещенията, без да изброявам детайлно. След забраната
    се оказа че това е било напразен разход който за някои си
    беше доста голям... Казвам игри защото незнам кому бяха нужни
    всички тези овъртания, след като се стигна до сегашното положение.
    Наистина не виждам полза от сегашната забрана, мисля
    че залите са си достатъчна мярка. Не разбирам защо някой трябва
    да се меси в избора на друг, да пуши или не, пък било то държава.

Според мен това си е чиста проба опипване на почвата и още нещо
    за което само подозирам - за сега. Но мисля че в близката година
    всичко ще се проясни.
    « Последна редакция: Декември 09, 2012, 20:20:29 от Житара » Активен

☺ ∞♥ oNe レo√乇
    Colder Sun
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 68

по-добре никога, отколкото късно

« Отговор #190 -: Декември 16, 2012, 17:08:05 »

Ако единственото или основното, което е привличало хората в едно заведение е възможността да одимяват, а не например обстановката, музиката, отношението на персонала, то със сигурност ще фалира със или без тези забрани.
    Преди 100 години е имало дебат в Чехия относно уринирането под масите в бирариите.
    Точно така, традиция е било да се уринира директно под масата. Изведнъж тази традиция била забранена. "Как ще излизаме до тоалетната докато си пием бирата?!" - това бил един от аргументите на защитниците на статуквото.
    Днес такъв дебат не можем и да го разберем. След 50 години и днешния дебат за пушенето в заведенията ще изглежда нелеп като дебата за уринирането по масата в бирарията!
    Просто още сме с такова мислене, че няма как да проумеем несъвместимостта между цигарения дим и едно приятно прекарване.
    Активен
    Странник
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #191 -: Декември 16, 2012, 17:42:58 »

Значи излиза че досега никога никой непушач не е имал
    приятно изкарване с приятели в заведение
    поради наличието на цигарен дим?
    Аз искам допълнение в закона в което
    ако непушач се бута при пушачите да бъде
    глобяван наравно както е сега за пушачите.

Активен

Sine Wave Zero
    Неактивен Неактивен

« Отговор #192 -: Декември 17, 2012, 12:48:19 »

Заведенията няма да бъдат единствените места, където цигарите се цели да бъдат забранени.

Днес ще е в тях, утре ще е в колите, току-виж накрая и навън. Други ден ще забранят и по тревата в парка да не може да се стъпва, че да не й мачкаме красотата ненагледна.

Дайте път на забраната и после си търсете свободата.

Ако ще говорим за пикане, Colder Sun, в нашата мила родина хора пикаят и ще пикаят по подпът и надпът, и по стълбища, входове, и по пейки и алеи. Не си мисли че някакви западни модели на разпадащи се форми на управление с нещо ще ги стреснат или спрат.

Активен
    Sine Wave Zero
    Неактивен Неактивен

« Отговор #193 -: Декември 17, 2012, 13:02:32 »

Цитат
    Дайте път на забраната и после си търсете свободата.

По повод този ред,
    ако щете вярвайте, но минути след като писах последния коментар, се натъкнах в интернет на следното:

"Aко винаги поставяте ограничения на всичко, което правите, физически или каквото и да било друго, това ще се разпростре в работата и в живота ви.
    Няма граници! Има само равнини и вие не трябва да оставате там, трябва да отидете отвъд тях!"

-Брус Лий

Активен
    Страници:  1 ... 11 12 [13]   Нагоре
    Отиди на:  

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Паник атака | Планински кристал - Кварц  © Copyright