Духовно развитие

Анкета
Въпрос: За равни права на пушачи и непушачи!
За: - 18 (58.1%)
Против: - 13 (41.9%)
Общ брой гласове: 28

Страници:  1 [2] 3 4 ... 13   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Петиция За равни права на пушачи и непушачи.  (Прочетена 3794 пъти)
Дом
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 132

« Отговор #15 -: Септември 19, 2012, 23:51:06 »

Аз вече не пуша втора година и съм си много добре!
Активен
loop
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 157

• Град: London, baby :P
    « Отговор #16 -: Септември 20, 2012, 02:35:52 »

Извинявам се, ако обидя някого. Признавам си от сега, че ще съм откровена и няма да ви хареса на всички. Обаче за мен това са отживелици и е малко първично мислене да съчувстваме на всеки пушач, че няма къде да отиде да си пие кафето.

Има къде. Да пие кафе, в което кафене му сервират най-хубавото ароматно, горчиво, сладко или там каквото го харесва кафенце. Пиеш кафе и се наслаждаваш на живота. Ама не можеш, щото няма цигарка? Еми тогава го пиеш вкъщи или излизаш за фас време в откритата градинка. Вместо да си удимиш красивия живот с 5 цигари за 15 минути с оправданието, че уж пиеш кафе. То верно, че това прегорено робуста кафе, дето го сервират, иначе трудно се преглъща.

Аз съм била пушач и искрено ви казвам, че предпочитам да не пуша там където правя всичко останало, било то работа, хранене, спане или каквото и да е друго. И това при положение, че не съм от онези, дето като спрат цигарите и повече не могат да ги дишат - напротив, на мен ми харесва аромата.

Приятелят ми пуши пури. Доста от познатите ми в Англия пушат, само че тук всеки свива тютюн в хартийки за по-ефтино. Но мисленето е друго. Просто хората са свикнали да си изнасят цигарите навън на открито и проветливо, даже в дъжда, и дори не помислят да запалят вътре. Съвсем друга култура е.

Стига и с този дребен бизнес. Като не могат да си направят бизнес плана и да предпложат качествена стока, а разчитат само на пушачи да им пълнят масите, тогава да изчистват терена за някой, който ще предложи поне качествено кафе и обслужване.

Аз мога да кажа точно обратното. Толкова години в България ми е било трудно да изкарам родителите си, особено баща ми - на ресторант, ако щеш. Щото му миришело на цигари, дразнело ги и т.н. Не ще и не ще, предпочита на уютно и чисто вкъщи. Сега вече му е по-приятно.

В крайна сметка пушачът, пък бил той и в България, трябва да проумее, че може да е свободен избор, но пак е ВРЕДЕН. И всеки закон, който малко му пречи да го практикува, всъщност му помага. Вредно е да пушиш, докато консумираш храна или напитки - няма да изреждам причините. Вредно е да си правиш почивки по средата на обяда или вечерята, за да пушиш - и не само заради това, че усмърдяваш останалите хранещи се. Вредно е и само по себе си, защото пушиш. Така че го приемете като помощ, вместо да тропате с крак и да се запъвате, че видиш ли някой си ви ограничава от вашия собствен избор.

Изгледайте и онзи стар, но хубав филм The Insider http://www.imdb.com/title/tt0140352/ да си припомните какво всъщност пушите. Уж се борим срещу манитулациите и за световния ред, а се оставяме на едно от най-силните съвременния уръдия срещу човека.

Никой не ви кара да спирате да пушите напълно, а да е контролирано на определени места. Вижте колко е хубаво, като не се пуши в автобуси и влакове, детски градини и училища, болници и летилища... Нека водим битки за по-сериозни каузи от това къде кога и как ще пушим.
    Активен
    Sine Wave Zero
    Неактивен Неактивен

Публикации: 336

« Отговор #17 -: Септември 20, 2012, 11:24:12 »

Aко за теб цигарите са силно оръдие срещу нас, то не си представям какво може да ти причини онова което дори не виждаш.
    Активен
    stargate
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 17

« Отговор #18 -: Септември 20, 2012, 11:36:58 »

Приятелю, напълно съм наясно в каква среда живея:) Като мога да си спестя един лош навик, който ми вреди ще го направя. Пушил съм близо 10г. и знам и двете страни на монетата. Компромис мога да направя един или два пъти - това е.
    Дори ако оставим на страна здравословната и моралната представа за цигарите, да погледнем чисто финансовата. Една кутия цигари е един обяд:)
    Активен

Материята е носителят, който изразява душата на това ниво, точно както на по-висшето ниво душата служи като носител и изражение на духа.
    Само когато човек разбере себе си, може да стигне до разбирането на това,
    Което е всичко, наричано от нас Бог.
    Sine Wave Zero
    Неактивен Неактивен

« Отговор #19 -: Септември 20, 2012, 12:07:24 »

И аз мислех като теб преди време - не харесвах да ми пушат, отвращаваше ме дима... обаче на няколко пъти направих разликата между планински и градски въздух...... и тя беше толкова огромна, че за мен това дали някой до мен ще запали цигара или не, спря да има значение.

Бил съм в населени места, където благодарение на заводски отпадъци във въздуха, хората на по 30 години, и дори децата имаха видими здравословни проблеми - цигареният дим им беше най-малкия проблем, даже надали го имат за такъв.

Кажете ми че това е оправдано, понеже носи или спестява пари на дадени групи хора, кажете ми пак "пушачите да си ходят вкъщи", че да знам, да обърна внимание на някоя друга тема в този форум.

Активен
    Ariam
    Ariam(Маха Оръга)
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1237

« Отговор #20 -: Октомври 09, 2012, 14:39:32 »

Както винаги решение има, до няколко дни ще си взема от по-скъпите електронни цигари и проблема ми се решава!Има забрана за тютюневия дим, не за имитацията на дим...така, че Дерзая!!!!
    Всички - доволни, на непушачите не преча, на себе си не преча и на закона съм му Е***А майката!!! Усмивчица))
    Активен
    Странник
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1379

• Град: Варна
  • « Отговор #21 -: Октомври 09, 2012, 14:55:53 »

От такива които не пият,не пушат и по жени (мъже за дамите) не ходят - най-да те е страх...
    В реалността не един път съм се убеждавал в това...
    Въобще за какви права си говорим след като пушачите са изправени забележете пред свършен факт.
    Никой не ги попита искат ли,не искат ли...могат ли,не могат ли...
    Закон се появи и от гледна точка на силата му се вменява кой,как и къде...
    Лицемерието на всеки който приглася на този закон няма как да не лъсне на фона на тази картинка.
    И въобще ако някой е загрижен за пушачите в тази държава -трябва ТОТАЛНО да се забрани тютюневи изделия от всякакъв род и вид и да се забрани дори транзит през страната на такива изделия.
    Останалото е лицемерие и поредното нагнетяване на напрежение и в без това измъченото ни общество,отклоняване на вниманието от къде по съществени проблеми.
    Кое му беше лошото на старото положение?
    Салон за пушачи и непушачи в голяма част от заведенията,заведения със статут зона за непушачи и пушачи...кое му беше лошото отново да попитам?
    Всеки си избира и се съобразява с останалите - ИЗБОР ИМАШЕ!
    А сега?
    А какво да кажем за персоналната глоба?
    от 300 до 500 лева - та това приравнява в паричен еквивалент деянието на пушача с това на употребил алкохол водач на МПС...
    Въобще за какво говорим в случая?
    В този аспект на закона ако пуша трева,а не тютюн  да речем значи че не нарушавам закона...
    И излиза че се поощряват бъдещи наркомани на финала...

@Ariam - само така Ари

« Последна редакция: Октомври 09, 2012, 15:09:51 от Странник » Активен

Ако не ние -кой? Ако не сега - кога?
    Sine Wave Zero
    Неактивен Неактивен

« Отговор #22 -: Октомври 09, 2012, 15:21:13 »

В този аспект на закона ако пуша трева,а не тютюн  да речем значи че не нарушавам закона...

Интересно положение, не се бях замислял Згреших
    То както е разрешено да се носи някаква доза за лична употреба, така не пречи тя да се запали в заведение Усмивчица А и в повечето случаи ароматът на марихуаната е по-приятен. Веселяк
    Активен
    Patrisha
    *
    Неактивен Неактивен

Публикации: 9

"Сюреализмът, това съм аз."

« Отговор #23 -: Октомври 09, 2012, 23:24:18 »

От такива които не пият,не пушат и по жени (мъже за дамите) не ходят - най-да те е страх...
    В реалността не един път съм се убеждавал в това...
    Въобще за какви права си говорим след като пушачите са изправени забележете пред свършен факт.
    Никой не ги попита искат ли,не искат ли...могат ли,не могат ли...
    Закон се появи и от гледна точка на силата му се вменява кой,как и къде...
    Лицемерието на всеки който приглася на този закон няма как да не лъсне на фона на тази картинка.
    И въобще ако някой е загрижен за пушачите в тази държава -трябва ТОТАЛНО да се забрани тютюневи изделия от всякакъв род и вид и да се забрани дори транзит през страната на такива изделия.
    Останалото е лицемерие и поредното нагнетяване на напрежение и в без това измъченото ни общество,отклоняване на вниманието от къде по съществени проблеми.
    Кое му беше лошото на старото положение?
    Салон за пушачи и непушачи в голяма част от заведенията,заведения със статут зона за непушачи и пушачи...кое му беше лошото отново да попитам?
    Всеки си избира и се съобразява с останалите - ИЗБОР ИМАШЕ!
    А сега?
    А какво да кажем за персоналната глоба?
    от 300 до 500 лева - та това приравнява в паричен еквивалент деянието на пушача с това на употребил алкохол водач на МПС...
    Въобще за какво говорим в случая?

@Ariam - само така Ари

хе хе е...забава а...еми така излиза май...тревоманите са на далавера
    Активен
    balar
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 88

• Град: В КЪЩИ ПРЕД КОМПА
  • индиго ама ренегат:)

« Отговор #24 -: Октомври 11, 2012, 14:16:00 »

Пушач съм но само в къщи. Все друго си е да няма фасове из парковете и по плажа. И да не ти пушлявят по спирките и улиците. Особенно когато има вятър. Тъй че и по-високи глоби да слагат.Трябва и в колите да забранят да се пуши, защото съм виждал като минавам по магистралата как си мятат фасовете през прозореца на колите. Не съм против глобите. Даже са ниски.
    Активен
    krem
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 139

« Отговор #25 -: Октомври 11, 2012, 16:42:54 »

Тия, разсъждения като живеем в града и дишаме отровен въздух, дай още една отрова, все тая, една повече или по-малко са ми като тия, че и така храната е замърсена, зеленчуците са с пестициди, по добре да ни е вкусно и да ядем вафли. Или защо да хвърляме разделно боклука, като сме единствените от блока, и всички ни мислят за балами. И давай със стадото по нанадолнището.

Личният избор и личният пример са важни, и колкото по-малко, толкова по малко е важното тук. И обратното за положителните неща. С малките стъпки се постигат големите неща.
    Особено, когато даваме пример на децата си.
    Активен

just keep your mind open

love actually is all around
    Sine Wave Zero
    Неактивен Неактивен

« Отговор #26 -: Октомври 11, 2012, 16:59:54 »

С малките стъпки се постигат големите неща.

Какво те кара да мислиш че днес като са забранили цигарите, то след (да речем) 2-3 години ще сме изчистили глобалните замърсявания?
    Забраната на свободната воля по-добър пример ли е за децата от пушенето на цигари?
    Активен
    krem
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 139

« Отговор #27 -: Октомври 11, 2012, 17:38:10 »

Не мисля така. Но мисля, че ако не се предприемат стъпки в положителна посока никога няма да постигнем нещо положително.

Каква забрана на свободна воля в случая? Цигарите не са забранени, само употребяването им на места, където биха навредили на околните.
    Свободната воля да се дрогираш е забранена, също да убиваш, да крадеш...

Активен

just keep your mind open

love actually is all around
    Gi
    Неактивен Неактивен

Публикации: 127

« Отговор #28 -: Октомври 11, 2012, 17:45:47 »

Хаха... И резултатите от анкетата са равни...
    Тия, разсъждения като живеем в града и дишаме отровен въздух, дай още една отрова, все тая, една повече или по-малко са ми като тия, че и така храната е замърсена, зеленчуците са с пестициди, по добре да ни е вкусно и да ядем вафли.

Ми.. дай сега пък да линчуваме пушачите... Забрана за пушене направо, както тежките наркотици са забранени. Като се замисля, дай да забраним и месото защото е вредно, да задължим всички сами да си произвеждат зеленчуци (като мене в саксии на терасата ), а що се отнася до вафлите и тях ще е добре сами да си правим, че ако знаете и там какви боклуци има.....

Или защо да хвърляме разделно боклука, като сме единствените от блока, и всички ни мислят за балами. И давай със стадото по нанадолнището.

То стадото ще се научи да го разделя боклука чак когато и фирмите за чистота, които го събират научат значението на думата разделно. Спрях да го разделям, когато видях, че всичко отива на едно място в боклукчийската кола.

Личният избор и личният пример са важни, и колкото по-малко, толкова по малко е важното тук. И обратното за положителните неща. С малките стъпки се постигат големите неща.

Ей това много ми хареса. Точно така е.
    Ето защо не е хубаво и да се отнема личният избор!
    Пушача, като иска да се трови, нека се трови, не му отнемайте личният избор! Той пък на своя страна трябва да се съобразява с непушача и да не му отнема личният избор, навирайки си цигарата в него!
    Уважение и себе уважение му е майката....
    Активен
    Gi
    Неактивен Неактивен

Публикации: 127

« Отговор #29 -: Октомври 11, 2012, 18:12:08 »

Свободната воля да се дрогираш е забранена

Не е така! Цигарите не са забранени. Ето сама го казваш:

Каква забрана на свободна воля в случая? Цигарите не са забранени, само употребяването им на места, където биха навредили на околните.
    Само да допълня, че кафенетата и баровете не се вписват в списъка на тези места, където не е хубаво да се вреди на околните. Училища, детски градини, болници и т.н., твърдо ДА... дори и местата за обществено хранене, като ресторантите примерно... Но в кафенета и барове трябва да има зали за пушачи. В един нощен бар, лично аз не мога да преценя кое е по-вредно: високите децибели музика, калпавия алкохол или зала за пушачи. Ти как мислиш? Замисляйки се по въпроса, се чудя на кого ли толкова ще вреди един пушач на такова място, като 99,9% са пушачи, възрастни и деца няма (а и не би било редно да има, особено деца).
    Също не съм съгласна да няма зали за пушачи по летищата и работните места. Това си е чиста дискриминация. Горките хора, които са пристрастени и имат свръзка на някое летище 4 часа. Събира им се 12 часа (примерно) без цигари, като включим и часовете на полетите.
    Ами работника, който приритва за цигара и съответно в главата му е само това, той по-трудоспособен ли е?!
    Плюса на залите за пушене е, че няма да се набиват на очи големи групи от хора, застанали пред някой бар да пушат... Децата няма да забелязват пушачите, случайният минувач непушач няма да се дразни и т.н. А най-важното: Абсорбиращите с-ми ще засмукват нежеланият дим и така няма да има възмутени, като Мушу на която й се наложило да диша дима на колегите си.
    Активен
    Страници:  1 [2] 3 4 ... 13   Нагоре
    Отиди на:  

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Паник атака | Планински кристал - Кварц  © Copyright