Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници:  [1] 2   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Странни звуци?  (Прочетена 2147 пъти)
MouseMaiki
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 83

• Град: Antarctica
  • Спазвам само законите на Вселената!

« -: Септември 01, 2012, 17:58:27 »

Здравейте,

Бих искала да попитам... Или по-скоро да разбера аз ли само чувам разни неща или има още хора, които са със по-сензитивен слух и усещания.
    Преди време започнах да чувам странни звуци - нещо като вибрации, странно бучене, което не се чува само с уши, но се и усеща някъде вътре в тялото. В началото беше само нощем, но с времето се опитах да развия това "чуване" и сега ги чувам почти постоянно. Те се променят - ту са слаби, ту силни, високи, ниски, ту прекъсващи. Приличат на музика, но много по-странна, защото не мога да дам пример с някакъв инструмент. Понякога са доста страховити.
    Вероятно не мога и да ги опиша точно. Интересува ме някои от вас дали са чували и усещали същите звуци /най-вероятно звук не е и точната дума, но така ги наричам, защото няма друга човешка дума, другото, което би се доближило до това е вибрация, защото го усещам и с тялото си/.
    Благодаря ви предварително, за споделеното!
    Активен

На тази Планета има само един ръководител - Природата! Научете се да я пазите, да се съобразявате с Нея, да я слушате и да й помагате!
    Този който я руши или само я използва ще си получи уроците от Нея!
    Lakshmi
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 58

Научи се да държиш хлабаво всичко,което не е вечнo

« Отговор #1 -: Септември 02, 2012, 15:55:52 »

Привет

Ето тук има такава тема: http://indigota.com/index.php?topic=2642.0
    Дано ти е полезна
    Активен

Това, което другите мислят за теб, не е твоя работа!
    MouseMaiki
    **
    Неактивен Неактивен

« Отговор #2 -: Септември 02, 2012, 16:27:31 »

Привет

Ето тук има такава тема: http://indigota.com/index.php?topic=2642.0
    Дано ти е полезна
    Сърдечно благодаря! Изчетох я цялата, но не намерих подобно описание, ако не и нищо общо с това което чувам аз... Не знам и затова оставям въпроса отворен. Още веднъж
    Активен

На тази Планета има само един ръководител - Природата! Научете се да я пазите, да се съобразявате с Нея, да я слушате и да й помагате!
    Eona Lightholder
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

Публикации: 2559

NEVERENDING STORY

« Отговор #3 -: Септември 02, 2012, 16:39:55 »

Със тези звуци се занимаваше напоследък Вожда и като влезе ще те ориентира по темата.
    Това бучене е подобно на това когато бучи земята при земетресение . Такива звуци са записвани също .
    Ако ги осъзнаваш ,като вътрешна вибрация също , може да си от тези хора ,които са много сензитивни относно земните движения и вибрации. Те имат отношение къмн строежа и подържането  на новата магнитна и кристална решетка на Земята.
    И естествено едно банално предположение е високо кръвно при което ти бучи главата особено ако спиш.
    Трябва да забележиш от какво се влияе, направи си експерименти. Примерно молитва , душ , аспирин , чай ,разходка, медитация, хапване, смяна на посоката на спане, заземяване и тнт ,каквото ти хрумне на прима виста.
    Активен

"weird " is indication for creative force ♥
    MouseMaiki
    **
    Неактивен Неактивен

« Отговор #4 -: Септември 03, 2012, 11:30:54 »

Ами да, подобно е. Че съм от сензитивните също е вярно - усещам нещата. Преди всяко земетресение ме боли глава и съм напрегната. Да не говорим, че всяко трусче го усещам, което направо ме побърква - дразни ме, не защото изпитвам страх, а самото напрежение на всяка частица от тялото ми. Понякога си мисля, че е по-добре да съм от хората с по притъпени усещания хахахахаха! Високо кръвно нямам все още хахахаха! Колкото до опитите да спрада ги чувам тия неща съм пробвала с какво ли не и не става. Чувам си ги. Ще се радвам някой да ме осветли по темата.
    Активен

xxxx
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 159

« Отговор #5 -: Септември 03, 2012, 12:03:58 »

ами пробвай да заявиш ,че искаш да намалеят тези звуци смисъл да неса толкова дразнещи аз поне сам свикнал вече с тях и неги забелязвам вече може би и при теб ще стане така незнам Усмивчица
    Активен
    nikcvet
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 89

« Отговор #6 -: Септември 03, 2012, 12:56:33 »

Счита се, че добре развитата жизнена енергия на самия човек се проявява като вибрации и
    "звуци".
    В китайските системи ЧиГун се споменава за много високи степени, при които се чува, както
    те го наричаха, "рева и бученето на тигъра и дракона".

Вибрациите показват, че енергийните пътища в тялото са чисти, което е добър признак.
    Жизнената енергия (Чи в китайската терминология) обикновенно се проявява при по-ниско
    развитие като парене, а при високо развитие - като вибрации.

Ако се опитам да опиша, усеща се нещо като пружина или струна, как вибрира в определени
    области на тялото, или нещо като кипене. Може да се появи сама или при концентрация върху
    определена област. Може да се провокира например от шаманска музика (напоследък слушах едно
    алтайско гърлено пеене - "кай").
    Активен
    nikcvet
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 89

« Отговор #7 -: Септември 04, 2012, 13:57:26 »

Тия дни дойдоха магнитни бури. В такива случаи някои хора се активизират.

Жизнената енергия ("Чи" в китайските системи, аналогично на "прана" в индийските системи)
    е просто енергия, която сама по себе си няма идея или смисъл и може да се използва за добро
    или за зло.
    Това всъщност не е точно енергия, сегашната наука няма подходящ термин. Затова условно
    употребявам старинния термин "Чи" (или "жизнена сила", лат. "vis vitalis").

В човешкото тяло Чи тече през акупунктурните точки и канали, описани в китайската
    иглотерапия. Освен това, при развиването й в определени области на тялото се образува така
    нареченото поле "ДанТян" ("поле на елексира", "чакра"). Такива области са например в
    центъра на главата (отъждествявана с "третото око") и в долната част на корема.
    Тези области може да са почти неактивни при някои хора или да менят точното си разположение
    в зависимост от външни условия.

Когато Чи се развива в главата, се чуват и виждат разни неща, като бялата светлина на
    "отрицателния дух", която се вижда при затворени очи и златистата светлина на
    "положителния дух", която се вижда при отворени очи.

Жизнената енергия, както подсказва наименованието й, е основа на живота. Съществуват
    различни системи ЧиГун, не просто упражнения, а методи, с които тази енергия може да се
    развива и използва за лекуване на себе си и другите, в бойните изкуства за постигане на
    голяма сила или защита. Едни от най-висшите й приложения са за постигане на подмладяване
    и дълголетие. Тя е в основата и на различни свръхспособности.

Енергията се влияе от физическата активност и емоциите. Основният принцип е, че тя тече
    и се оформя правилно, когато човек е отпуснат. Затова първо се тренира релаксация, при
    която се поддържа спокойно, неутрално състояние на съзнанието, без мисли, и отпускане на
    мускулите, докато се загуби усещане за тялото и разположението му.

Енергията може да се активизира например чрез прилагане на физическа сила, съчетана  с
    мислено намерение и после да се остави да тече с релаксация. Могат да се  използват
    импровизирани упражнения, като елементарен пример, ако трябва да се насочи енергията в
    ръката, удрям многократно с юмрук (както се удря по масата) в отворената длан на другата
    ръка, като го правя с умерена сила и насочено внимание. После тръсвам свободно ръце и в
    отпуснато състояние следя протичането на енергията през дланта и пръстите.

Физическото стягане и силните емоции могат да спрат, деформират, дисбалансират
    жизнената енергия. Това може да засегне неприятно и вътрешните органи.
    Не съм компетентен по висшите нива, но се споменава, че колкото енергията е по-силна,
    толкова по-опасно става неправилното й прилагане, затова на най-висшите нива се е
    препоръчвало отшелничество, спиране на упражненията и медитациите и разбира се,
    винаги е трябвало човек да бъде ръководен от учител, който предварително вижда
    положението и може да помогне в случай на опасност.
    Иначе, ако се активизира, пробие неправилно някой център (чакра), под въздействие на
    силните енергии може да се хипертрофират както положителни, така и отрицателни
    качества на човека и т.н.
    Описват се и различни форми на тази енергия извън човешкото тяло, но това е друг
    въпрос.
    Активен
    MouseMaiki
    **
    Неактивен Неактивен

« Отговор #8 -: Септември 05, 2012, 12:32:23 »

Това, което казва Никцвет се доближава много до това, което "чувам".
    Има начини човек да си направи защити, но срещу тези "звуци", защита няма.
    Понеже това при мен е от години съм опитвала какво ли не. Но си продължава това така наречено от мен явление - чуване с вибрации.
    Активен

sharga
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 148

« Отговор #9 -: Септември 05, 2012, 12:46:27 »

Има начини човек да си направи защити, но срещу тези "звуци", защита няма.
    Понеже това при мен е от години съм опитвала какво ли не. Но си продължава това така наречено от мен явление - чуване с вибрации.

Какво точно си опитвала ако не е тайна?

то има и друга подобна тема намира се най-горе на раздела в тъмно синьо
    Активен
    zvezdichka
    Неактивен Неактивен

Публикации: 255

Нека бъде вечна светлина!

« Отговор #10 -: Септември 29, 2012, 13:35:47 »

Цитат
    Публикувана от: Evigilatus

А! Тъкмо за това си мислех снощи... чувам същите неща, от много време, даже някъде бях писала, доколкото си спомням, за това.

Значи...
    При молитва или медитации, поне при мен, се чува много, много по-силно от обикновено. Променя се и звукът - ако когато се разхождам навън, ги чувам по определен начин, то при медитация или молитви става много по-фино.
    С аспирини не съм пробвала.  Ухилен
    Единственото, което ми е правило впечатление, че влияе, е спокойствието - колкото по-спокойна съм, толкова по-силно се чува.
    Когато бях съвсем малка, имах чувството, че е нещо като часовник, който тиктака, не знам, странна асоциация, но ме плашеха. Не съм била от плашливите, точно обратното бях, тъй че май това е от наистина малкото неща, които ме стряскаха.
    Сега, не знам, по-скоро бих го определила като нещо хубаво, отколкото "негативно".

Не знам дали с MouseMaiki говорим за едно и също нещо, но това, което е казано, напълно съвпада с моите работи.
    Според мен, наистина има нещо общо с вибрациите, тъй като обикновено е в съзвучие с дребните, движещи се хаотично, "невидими" точици из въздуха (не говоря за прах), за които говорихме в една друга тема, а на мен много, много ми приличат на някаква "материална" енергия, която нито е точно материална, нито точно енергия...

Много съвпада с моята теория:))))) Целувчица
    Активен
    Ru Alfa
    Неактивен Неактивен

Публикации: 315

« Отговор #11 -: Октомври 02, 2012, 10:33:19 »

Изключително сензитивен човек съм и усещам даже и слабите трусове също като MouseMaiki. А звуците, които чувам сякаш предхождат самия земен трус. Това тропане, кънтене идващо сякаш дълбоко изпод земята, което чувам и след известно време става земетресение. Все едно усещам и чувам как се разместват земните пластове, усещането е много странно, едно такова напрежение, като шесто чувство, че нещо предстои да се случи. И то доста преди самото земетресение, може да са часове, минути, дни. Някъде и писах за това. Дали Земята не се опитва да ни каже нещо, да ни предаде някакво послание?
    Активен
    MouseMaiki
    **
    Неактивен Неактивен

« Отговор #12 -: Октомври 16, 2012, 19:55:50 »

Изключително сензитивен човек съм и усещам даже и слабите трусове също като MouseMaiki. А звуците, които чувам сякаш предхождат самия земен трус. Това тропане, кънтене идващо сякаш дълбоко изпод земята, което чувам и след известно време става земетресение. Все едно усещам и чувам как се разместват земните пластове, усещането е много странно, едно такова напрежение, като шесто чувство, че нещо предстои да се случи. И то доста преди самото земетресение, може да са часове, минути, дни. Някъде и писах за това. Дали Земята не се опитва да ни каже нещо, да ни предаде някакво послание?
    Специално за земетресенията... При мен е ужасно... На никой не го пожелавам това усещане. Това, което забелязват хората около мен е първо широки зеници. Настръхване и усещане за дисбаланс не само физически. Силното главоболие се случва където и да се тресе независимо от разстоянието. Безсъние или ако сънувам, сънят ми е земетресение.
    От тези неща спасение няма, нито защита - медитация, молитви... Какво ли не. Т.нар. звуци - вибрации си ги усещам. Разбрах, че такива като мен няма как да се отърват от силната връзка с Вселената и Майката Земя. Първоначалното усещане е за нещо негативно, след това преминава в нещо могъщо, огромно и нещо, пред което сме безсилни - поне на този втори етап съм аз. Ако нещо се промени ще споделя, но вярвам, че по-скоро тези неща ще се усилват все повече, защото идва новото време.
    Активен

Mila_ot_Mars
    *
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1

« Отговор #13 -: Октомври 28, 2012, 08:52:58 »

Здравейте  Усмивчица
    Аз също чувам този звук, като от неизлъчващ емисия телевизионен канал. Можете ли да помогнете с предложения къде да потърся задоволителна информация със случващото се с мен, какъв е произхода му, и  какви са причините довели до излъчването му от моите мозъчни структури?
    Благодаря!
    Активен
    Житара
    Неактивен Неактивен

Публикации: 400

« Отговор #14 -: Октомври 28, 2012, 16:14:08 »

Здравейте  Усмивчица
    Аз също чувам този звук, като от неизлъчващ емисия телевизионен канал. Можете ли да помогнете с предложения къде да потърся задоволителна информация със случващото се с мен, какъв е произхода му, и  какви са причините довели до излъчването му от моите мозъчни структури?
    Благодаря!
    Здравей Mila, за пищящи и жужащи звуци ли става дума или за звука при земетресенията?
    Активен

☺ ∞♥ oNe レo√乇
    Страници:  [1] 2   Нагоре
    Отиди на:  

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright