Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници: [1]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: за котките и хората  (Прочетена 892 пъти)
loop
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 157

• Град: London, baby :P
    « -: Юли 14, 2012, 16:00:38 »

Е ,те това са моите големи любови Усмивчица

Прекрасни са! Ама защото даваш на едната ти любов да се качва по масата... виждам, че тя обича млякото, ама не е хигиенично да готвите заедно :Р
    Активен
    ThatWoman
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 47

• Град: София
  • « Отговор #1 -: Юли 14, 2012, 16:43:12 »

Цитат на: loop
    Ама защото даваш на едната ти любов да се качва по масата... виждам, че тя обича млякото, ама не е хигиенично да готвите заедно :Р

Ако имаш котка, може би знаеш,че те не се интересуват какво даваш и какво не Ухилен Правят каквото си пожелаят.Готвенето е трудно,защото се чисти постоянно...и се караме и си викаме,но пак всеки си знае неговото Усмивчица
    Активен
    loop
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 157

• Град: London, baby :P
    « Отговор #2 -: Юли 14, 2012, 20:39:48 »

Имам котка, и много съм гледала. Даже по няколко на едно място. И аз съм склонна да ги глезя.

Въпросната ми изчезнала любима (която споменах в темата с махалото днес) се хранеше на барплота, а аз на масата под нея, докато живеехме само двете. После това ни доведе малко ядове обаче, като се местихме в няколко други къщи и трябваше да се отучи.

Знам и, че подлежат на дресировка, с доста респект и търпение обаче. С викане не става. Приятелят ми е по тази част - изглежда достатъчно внушителен и страшен и откри един трик - щракване с пръсти. Не знам защо и как, но много добре действа - знаят, че трябва да престанат каквото и да правят. Едната писана винаги му отговаряше и мърмореше, обаче въпреки това не смееше да му противоречи. Другата писана сега просто си омита парцалките тихо-мълком.
    Активен
    ThatWoman
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 47

• « Отговор #3 -: Юли 14, 2012, 21:30:27 »

Мисля,че не трябва да се опитваме да дресираме котките,въпреки че аз не мисля че е възможно.Това е нещото,което най-много им обичам...че са запазили част от дивото в себе си Усмивчица не се дресират като кучетата.Моята вече не е първа младост и трудно може да се отучи от навиците си.Най-голямата крайност ,която си позволявам е да и повиша тон,когато направи някоя глупост...но тя ме поглежда с пренебрежение и си продължава Ухилен така че, дала съм и пълна свобода на действие,а аз си тичам с парцалите и бърша след нея...какво да се прави,характер Усмивчица
    Но мисля,че както при хората така и при животните трябва да има индивидуален подход.Така както аз съм го изградила към моята писана,вие към вашата  Усмивчица
    Активен
    protoplasma
    Гост
    « Отговор #4 -: Юли 29, 2012, 18:31:04 »

подлежат на дресировка, с доста респект и търпение обаче. С викане не става. Приятелят ми е по тази част - изглежда достатъчно внушителен и страшен и откри един трик - щракване с пръсти. Не знам защо и как, но много добре действа - знаят, че трябва да престанат каквото и да правят.
    Котките изобщо не ги интересува как изглеждаш.
    И аз нямам вид на влюбена балерина, но плаша и респектирам само хора и то такива, които не ме познават или ме познават бегло. Котките са много по-сензитивни и още на пръв поглед, виждат "добрия мечок" и ми се качват на главата както си искат. Ако ще и с пръстите на краката да щракам - все тая  Ухилен
    Знам една лелка, която е висока не повече от 1.55 и тежи около 40кг., но като кресне и даже и тези котки и кучета, които не са около нея, а вън около блока, настръхват и се окопават. Та май зависи от викането.
    Основния принцип, според който реагират всички живи същества са условните рефлекси.
    Дори и интелигентните делфини, изпълняват номерата, защото знаят, че ще последва рибка за награда, а не за да ни забавляват.
    При котките е много по-сложно. До сега не съм чувал за център по дресировка на котки. Дори и в цирка използват клетки за номерата с тигри и лъвове, а някои дресьори не доживяват до старини.
    Накратко - невъзможно е да се внуши респект на котка. Може, обаче да се внуши страх. Страх от болката. Ако при първите щракания е последвало причиняване на болка, за което съм сигурен, то те автоматично свързват, всяко едно щракане с пръсти, като аларма за идваща болка. По същия начин, ако известно време, след щракане с пръсти им даваш салам, то те ще идват при теб и ще се облизват, при всяко едно щракане с пръсти.
    И това също е вариант, да бъдат спряни да правят това, което правят.
    Според мен - много по-добър вариант.
    Активен
    Norbit77
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 10

« Отговор #5 -: Юли 29, 2012, 22:53:39 »

Не е снимка , но пък ....

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=Vw4KVoEVcr0" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=Vw4KVoEVcr0</a>
    Активен
    мушу
    Неактивен Неактивен

Публикации: 102

• « Отговор #6 -: Юли 29, 2012, 23:00:21 »

Цитат
    До сега не съм чувал за център по дресировка на котки

Източник: http://indigota.com/index.php?action=post;topic=1012.45;num_replies=50#ixzz222kCtpXk

Точно днес гледах интервю с Юри Куклачов. Разказваше, как един от котараците му не харесвал негов добър приятел.  Човека бил душата на компанията. След време се разбра, че човека бил страхотен егоист.

Юри Куклачов от десетилетия прави цели спектакли с дресирани котаци.
    Активен
    protoplasma
    Гост
    « Отговор #7 -: Юли 31, 2012, 09:16:34 »

Цитат на: мушу
    Юри Куклачов от десетилетия прави цели спектакли с дресирани котаци.
    Никога Куклачов не е правил спектакли с дресирани котки, а прави спектакли с котки.
    Разбираш ли? Ако не се сещаш за разликата, опитай се да се сетиш за "Ланс Линг тайния агент". Е, шимпанзетата там бяха точно толкова дресирани, колкото и котките на Куклачов. Той залага, именно на техните лични качества, а не на нещо, което тепърва трябва да възпитава у тях. Ти изобщо гледала ли си някой от спектаклите му?\
    Повтарям:
    Никога Куклачов не е дресирал котки, а ги използва за театрите си.
    Според мен не си гледала интервю, а го казваш, за да не излезне, че си написала в google "дресура на котки", само и само да ми изникнеш на контра.
    Да, обаче не уцели човека, защото Куклачов и котешката му трупа са ми любимци , още от времената, когато гледах "Ну Пагади" и ако театърът му беше в България, щях да знам това.
    « Последна редакция: Юли 31, 2012, 09:29:21 от sanguinary » Активен
    мушу
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #8 -: Юли 31, 2012, 10:09:07 »

sanguinary, не бъди жлъчен. Наясно съм какво имаш в предвид, че използва котките в представленията си, а не ги дресира. ПОВТАРЯМ: наясно съм. Това важи за дресировката на повечето животни.
    Да, обаче не уцели човека, защото, имайки в предвид произходи ми,  съм гледала Куклачев на живо, както и представленията на театъра на Дуров толкова често колкото ти отскачаш до градския кинотеатър.
    Не бих се изказвал само защото съм налучкала нещо в google.
    Активен
    protoplasma
    Гост
    « Отговор #9 -: Юли 31, 2012, 11:02:47 »

sanguinary, не бъди жлъчен.
    Жлъчен? Това вероятно идва от жлъчка.
    Добре, кажи ми по коя телевизия го гледа предаването и ще се съглася, че не си измисляш и не си ровнала в гугъла.
    Наясно съм какво имаш в предвид, че използва котките в представленията си, а не ги дресира. ПОВТАРЯМ: наясно съм.
    Явно много държиш да сме наясно, че си наясно, но от предния ти постинг не пролича, тъй като натъртваше на "дресирани". Вероятно това ме е подвело, че не си никак наясно.
    имайки в предвид произходи ми,  съм гледала Куклачев на живо, както и представленията на театъра на Дуров толкова често колкото ти отскачаш до градския кинотеатър.
    Нямам представа какви са ти корените.
    Но каквито и да са - не ти вярвам и ще ти кажа защо.
    Ако беше ходила толкова на представленията му, щеше да споменеш това, както и спомените, които имаш, а не, че си гледала някакво си интервю.
    Не бих се изказвал само защото съм налучкала нещо в google.
    Това твърдение ще го оставя изцяло на съвестта ти  Намигване
    Активен
    мушу
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #10 -: Юли 31, 2012, 11:17:17 »

Ох. Детството ми е минало в Москва. За интервюто споменах като съвпадение. Детството ми е свързано с Куклачев, толкова, колкото и с Никулин, Карандаш, Олег Попов и други циркови артисти.

Няма хора от моето поколение, които да не са гледали "Кошкин Дом".

Тилибом, тилибом, загорелся кошкин дом. Кошка выскочила, глаза выпучила. Бежит курица с ведром, поливать кошкин дом.

Жлъчен идва от жлъчка. Чувала съм, че в английския се използва - чернодробен. Много добре ме разбра, какво имам в предвид.

Наистина, гледала съм котки. Знам за особеностите в котешкия им характер. Не търси под вола теле.

Стига сме цапали темата.
    Активен
    protoplasma
    Гост
    « Отговор #11 -: Юли 31, 2012, 11:24:17 »

Ох. Детството ми е минало в Москва. За интервюто споменах като съвпадение. Детството ми е свързано с Куклачев, толкова, колкото и с Никулин, Карандаш, Олег Попов и други циркови артисти.
    Хубаво детство си имала значи.
    Жлъчен идва от жлъчка.
    Не разбирам какво против жлъчката ми имаш!
    Имах предвид, мушу, че думата е злъчен, корена е злъч. Разбрах те, да, но все нещо исках и ти да научиш от мен, от иначе не толкова смислената ни дискусия. Намигване
    Наистина, гледала съм котки. Знам за особеностите в котешкия им характер.

Няма такова нещо като котешки характер, това не е зодия Ухилен
    Всяка котка си има индивидуалност.
    Стига сме цапали темата.
    Спокойно за темата. Ще направим една за котки, ако няма вече.
    Активен
    Щуродино
    Неактивен Неактивен

Публикации: 257

« Отговор #12 -: Август 01, 2012, 11:24:18 »

подлежат на дресировка, с доста респект и търпение обаче. С викане не става. Приятелят ми е по тази част - изглежда достатъчно внушителен и страшен и откри един трик - щракване с пръсти. Не знам защо и как, но много добре действа - знаят, че трябва да престанат каквото и да правят.
    Котките изобщо не ги интересува как изглеждаш.
    И аз нямам вид на влюбена балерина, но плаша и респектирам само хора и то такива, които не ме познават или ме познават бегло. Котките са много по-сензитивни и още на пръв поглед, виждат "добрия мечок" и ми се качват на главата както си искат. Ако ще и с пръстите на краката да щракам - все тая  Ухилен
    Знам една лелка, която е висока не повече от 1.55 и тежи около 40кг., но като кресне и даже и тези котки и кучета, които не са около нея, а вън около блока, настръхват и се окопават. Та май зависи от викането.
    Основния принцип, според който реагират всички живи същества са условните рефлекси.
    Дори и интелигентните делфини, изпълняват номерата, защото знаят, че ще последва рибка за награда, а не за да ни забавляват.
    При котките е много по-сложно. До сега не съм чувал за център по дресировка на котки. Дори и в цирка използват клетки за номерата с тигри и лъвове, а някои дресьори не доживяват до старини.
    Накратко - невъзможно е да се внуши респект на котка. Може, обаче да се внуши страх. Страх от болката. Ако при първите щракания е последвало причиняване на болка, за което съм сигурен, то те автоматично свързват, всяко едно щракане с пръсти, като аларма за идваща болка. По същия начин, ако известно време, след щракане с пръсти им даваш салам, то те ще идват при теб и ще се облизват, при всяко едно щракане с пръсти.
    И това също е вариант, да бъдат спряни да правят това, което правят.
    Според мен - много по-добър вариант.
    Подобно съм чела в учебника по биология за кучето и светващата крушка.в момента не си спомням името на учения Усмивчица
    Активен

Омръзна ми да се обяснявам-47 годишна
    Страници: [1]   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Котките лекуват
    Любопитни факти
    akela 14 8173 Последна<br />публикация Февруари 27, 2013, 17:58:58
    от вожда
    за хората
    Полезни сайтове
    АСИ 4 749 Последна<br />публикация Май 28, 2011, 01:15:50
    от АСИ
    Хората и техните маски
    Духовни връзки и взаимоотношения
    ИВЕВЕ 13 1511 Последна<br />публикация Ноември 04, 2013, 21:11:01
    от angel29
    Какво е цялото за хората
    Великият преход
    Sunshine(sun) 12 1715 Последна<br />публикация Юни 13, 2012, 12:28:22
    от Sunshine(sun)
    Земята и хората « 1 2 ... 8 9 »
    Любопитни факти
    James 134 3562 Последна<br />публикация Юли 28, 2013, 18:09:52
    от Ru Alfa

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright