Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници:  1 2 [3]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Божествената същност на човека  (Прочетена 2431 пъти)
protoplasma
Гост
« Отговор #30 -: Септември 08, 2012, 22:13:23 »

Цитат на: Ich
Има нещо в човека, което (засега) го няма в животните и растенията. Това нещо е именно Божествената Искра, която ни прави близки на Бога.
Имат я и те, не по-малко от човека. Става дума за друго - за съзнанието. На нас ни е даден шанс да се развиваме, посредством осъзнаването, а на тях не. Даден ни е шанс, но това не означава, че го правим. Животните и растенията нямат избор, ние имаме и въпреки това, избираме да сме по-близо до тях - да ядем, пием и да се отдаваме на низши страсти. Съответно, това, много често ни подрежда по-долу и от животните и растенията и ни отдалечава от Бога, на много по-голямо разстояние от тях, тъй като дори и за яденето, пиенето и страстите си трябва акъл, който рядко използваме, макар че и той ни е даден.
Животните поне знаят как да правят тези неща и поради тази причина, те не се разболяват, а при нас няма нито един здрав индивид... понеже сме много осъзнати и много доближени до Бога.
Активен
Ich
Неактивен Неактивен

Публикации: 1648

• Град: различни планетки
  • Michail Kolev
    « Отговор #31 -: Септември 08, 2012, 22:22:32 »

Има нещо в човека, което (засега) го няма в животните и растенията. Това нещо е именно Божествената Искра, която ни прави близки на Бога.

Имат я и те, не по-малко от човека. Става дума за друго - за съзнанието. На нас ни е даден шанс да се развиваме, посредством осъзнаването, а на тях не. Даден ни е шанс, но това не означава, че го правим.

Но именно това другото, е всъщност Божествената Искра, Аза, което ни прави родствени на Бога. И тази именно същност подлежи на развитие или пропиляване.

Цитат

Животните и растенията нямат избор, ние имаме и въпреки това, избираме да сме по-близо до тях - да ядем, пием и да се отдаваме на низши страсти. Съответно, това, много често ни подрежда по-долу и от животните и растенията и ни отдалечава от Бога, на много по-голямо разстояние от тях, тъй като дори и за яденето, пиенето и страстите си трябва акъл, който рядко използваме.
    Животните поне знаят как да правят тези неща и поради тази причина, те не се разболяват, а при нас няма нито един здрав индивид... понеже сме много осъзнати и много доближени до Бога.

Те не че го знаят, а просто са водени от законите на целесъобразността, т.е. от някакви по-висши сили, които ги ръководят. Затова и всичко при тях е "природосъобразно".

Ние, за да можем да развиваме "по-висшите" си заложби, сме лишени от това "желязно ръководство" на необходимостите.
    Оттам - подложени сме на изкушения и се поддаваме на тях, допускаме да бъдем подвеждани от силите на "злото".

Това е пътя, на който сме поставени, за да реализираме Божествената си същност или да "пропаднем в бездната".
    Активен
    protoplasma
    Гост
    « Отговор #32 -: Септември 09, 2012, 11:38:32 »

Имат я и те, не по-малко от човека. Става дума за друго - за съзнанието. На нас ни е даден шанс да се развиваме, посредством осъзнаването, а на тях не. Даден ни е шанс, но това не означава, че го правим.

Но именно това другото, е всъщност Божествената Искра, Аза, което ни прави родствени на Бога. И тази именно същност подлежи на развитие или пропиляване.
    Божествената искра, е духа - той няма как да умре, защото е част от Него, дадена ни назаем. Нишката, която е между нас и Праотеца, така, както е между дете и родителите му, в рамките на едно прераждане.
    Съзнанието е част от фините ни тела, което има съвсем друга функция и е свързана с оцеляването и развитието ни. То е пряко свързано със сетивата ни, през които опознаваме света, себе си и околните.
    Сляп и глух човек, по рождение, също има съзнание, но е прекъсната връзката.
    Той няма самосъзнание на човек, така, както вълка няма съзнание, че е вълк.
    Духа е у всеки от нас.
    Ние, за да можем да развиваме "по-висшите" си заложби, сме лишени от това "желязно ръководство" на необходимостите.
    Не е точно така. Ние също сме част от природата, не по-малко, от който и да е друг вид.
    Необходимости имаме, но често ги бъркаме с ненаситност.
    подложени сме на изкушения и се поддаваме на тях, допускаме да бъдем подвеждани от силите на "злото".
    Защото изглежда по-лесно. Ще ям и ще пия, докато може, нищо друго не ме интересува. Ако няма какво - ще се мре и толкова.
    Това е пътя, на който сме поставени, за да реализираме Божествената си същност или да "пропаднем в бездната".
    Именно - да я реализираме, посредством осъзнаване... а не да я придобием.
    Животните я имат, но няма как да я реализират, тъй като нямат съзнание, въз основа на което да направят своя избор.
    Активен
    Страници:  1 2 [3]   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Една Вселенска същност-дон Мигел Руис
    Духовни учения
    Инил 5 1487 Последна<br />публикация Януари 09, 2010, 18:06:08
    от Инил
    Енергийната същност на вампирите
    Езотерика
    Админ 3 1778 Последна<br />публикация Февруари 11, 2010, 17:42:17
    от zaharisa
    Енергийната същност на човека
    Езотерика
    Админ 2 1473 Последна<br />публикация Октомври 01, 2010, 13:42:55
    от orlinstoev
    Религиите - същност, произход, настояще и бъдеще
    Езотерика
    delfin 7 934 Последна<br />публикация Септември 18, 2010, 20:07:46
    от giti
    Откриват Божествената частица до края на годината
    Любопитни факти
    elinikar 6 955 Последна<br />публикация Март 14, 2013, 16:28:32
    от elinikar

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright