Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници:  1 [2] 3   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Божествената същност на човека  (Прочетена 2430 пъти)
Eona Lightholder
Global moderator
Неактивен Неактивен

Публикации: 2558

NEVERENDING STORY

« Отговор #15 -: Август 10, 2012, 09:39:27 »

Аз се замислям Усмивчица и по -скоро заставам на позицията ,че еволюцията не е еднопосочен процес , а е многопластова конструкция. От всички исторически гледни точки дадено нещо се развива за сметка на други неща. Та Странниче през дадена позиция е абсолютно възможно да се наблюдава единствено регрес , ако не се вижда от там ,коя опитност работи в този етап. Което доста често е наистина невидимо ,но неведоми са пътищата наистина Усмивчица Щом има динамика има потенциал. И негативната опитност си е опитност Усмивчица
Активен

"weird " is indication for creative force ♥
shining_star
Неактивен Неактивен

Публикации: 730

« Отговор #16 -: Август 10, 2012, 12:38:15 »

Да, под "извънземен" се разбира жител на друга планета. Но става въпрос за различни измерения на пространството, което е само едно. И всички пребивават в това пространство в различни измерения и степени на развитие. Извънземния не е "там", той е "тук", но не го виждаме поради ограниченото си възприемане. Не е нужно да отидеш на Венера, за да го срещнеш, или той да долети до тук с летящата чиния - всичко става тук, сега и едновременно, ограниченията на материята във време и пространство са само за нас.
 Ти можеш да хванеш самолета и да отидеш от София до Варна за 40 мин., а колко време ще му трябва на охлюва, за да отиде там?...целия живот няма да му стигне, той има друго възприемане и се движи по друг начин в същото това пространство.

Да, знаем за инволюцията. И да, живота е многостранен и многопластов.
И да, това е краят на развитието на технологиите за сметка на човешкия потенциал и на човека.
Активен
Eona Lightholder
Global moderator
Неактивен Неактивен

Публикации: 2558

NEVERENDING STORY

« Отговор #17 -: Август 10, 2012, 13:51:33 »

Глей са как му е скучно на адаша и ме подбъзиква , а мен ме мързи да отговарям (жега ми е ) и не ми се играе. Именно по тази причина и конструкциите на изреченията са такива , та уж с по - малко да кажа повече , аз нямам претенци за богат речник или правилно изразяване, не ми е нужно , ако някой съвсем не ме разбере ще му го нарисувам и така  Веселяк

Даа еволюцията според мен не е ,като аритметичната прогресия , а като комбинации от регресии и прогресии , без цикличност и привидна липса на закономерност. От това и многопластието,където нещата се случват в различни посоки на различни нива (пластове).

Исторически гледни точки ,имам предвид  изминал фиксиран период, дори и неофициален, примерно ако говорим за Атлантида и Лемурия.

Абсолютно възможно е обратното на абсолютно невъзможно  Веселяк Веселяк Веселяк

Повече бел.авт и бел.ред не са нужни ,само разводняване ще става  Веселяк Веселяк Веселяк Веселяк Веселяк Веселяк Веселяк Веселяк Веселяк

Активен

"weird " is indication for creative force ♥
Selinna
Неактивен Неактивен

Публикации: 255

• Град: София
  • « Отговор #18 -: Август 10, 2012, 15:17:33 »

Цитат
    Дай ми пример за еднопосочен процес, т.е. такъв, който да е необратим, и да не е част от цикличност, а да е безкраен?
    Развитието на човешкото тяло - Човек се ражда, остарява и умира - еднопосочен, необратим процес, които не е част от цикличност. Друг е въпроса, че когато душата се прероди може да попадне на всякакво тяло ( включително такова извън нашата планета )

Цитат
    Кои са тези всички исторически гледни точки?
    Май имаш предвид всичките гледни точки, които историята познава?
    Май се нарича естествен подобор.. По слабите и болни животники най - често или умират от глад или са изядени. Така за сметка на тях оцеляват по силните.. Природни закони какво да ги правиш..

Цитат
    И при колелата има динамика.
    Велосипед с потенциал? Трябва да науча моето колело да използва потенциала си, дали ще успее да свири на китара?

Има динамика и при хората.. Когато някой е пълнен с енергия  му викат динамичен човек..
    А за колелетата то е ясно хаха ^^

Активен

И нека никога нищичко няма,
    за да няма какво да се губи..
    meander
    Каквото дадеш това ти се връща.
    Неактивен Неактивен

Публикации: 381

« Отговор #19 -: Август 10, 2012, 18:56:34 »

Здравейте.
    Божествената същност на човека
    Обърнете внимание на рода. вярно е.А жените я достигат,рамо до рамо с мъж.
    Живи и здрави.
    « Последна редакция: Август 10, 2012, 19:18:16 от meander » Активен

Мечтите ни помагат да намерим посоката,а желанията ни помагат да загубим пътя.
    Когато човек говори истината - не се налага да лъже!
    Мухата влиза само в отворена уста!!!
    Мъдрост и Хармония
    Неактивен Неактивен

Публикации: 164

• Град: Навсякъде където има Светлина
  • « Отговор #20 -: Август 10, 2012, 23:36:38 »

Светлина и Любов
      Темата явно не е зададена както трябва и затова има и такива коментари като по горния. Темата трябва да се казва

Как да си спомни Земното Същество неговата Божествена същност.

Извинявам се предварително но не искам да засегна никой, но като се има на в предвид, че всеки един се е раждал мъж и жена неможе да се определя по полът който е в момента. Всеки един какъвто и да е той или тя е Самодостатъчен или казано всеки Е това което Твореца Е.
    Светлина и Любов                                           
    Активен

Всичко е Любов. Любовта е
    светлина, озаряваща за нас обекта и всички чувства към него. Любовта е
    възможна само към Бога и, съответно, възниква само тогава, когато ние видим
    Бога в обекта. Всеки един обогатява Бога с Любовта Си. Пътят към Бога е Любовта във Всичко. Божествена Хармония във Всичко.
    mamagaya
    Гост
    « Отговор #21 -: Август 14, 2012, 00:03:13 »

Според вас действително имало ли е хора в древността дето са могли да левитират над земята.
    Активен
    playlife
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 17

« Отговор #22 -: Август 14, 2012, 00:48:53 »

Според вас действително имало ли е хора в древността дето са могли да левитират над земята.

Със сигурност е имало и продължава да има.Даже в древността доста хора са могли да го правят,за разлика от сега когато може би са доста по-малко.
    Активен
    mamagaya
    Гост
    « Отговор #23 -: Август 14, 2012, 14:11:46 »

Дай видео да видим дали е имало. До каква граница в небето са се издигали хората в древността. Според един източник някъде към 1000 метра са могли и после са слизали пак.
    Активен
    Странник
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1381

• Град: Варна
  • « Отговор #24 -: Август 21, 2012, 02:42:13 »

Транс-вгледай се в двойната спирала на ДНК и взаимовръзките между двете спирали на всяко живо същество и ще разбереш че само духовна сила без познание е като пясък разпилян от вятъра...
    Красиви думи без дела са също без кой знае каква стойност и тежест като цяло...
    Знаците,символите и красноречивите примери са навсякъде около нас...
    Днешната цивилизация красноречиво доказва безсилието си докато се опитва да постигне съвършенство и еволюция само с познания...
    Самата история на науката показва чрез проникновените слова на мнозина гении че едното без другото не може...
    Това е естествения ход на нещата заложен в тъканта на Вселената в тази реалност...
    За да бъдеш като птицата в небето трябва да постигнеш нейната простота и съвършенство на съзнание...
    Опитваш се да прескочиш доста стъпала наведнъж...
    Имаш ли толкова сили че да се опазиш за да не паднеш?
    И все пак за какво ти е да летиш въобще?
    Има доста други неща за правене както и полета за изява като цяло...
    Активен

Ако не ние -кой? Ако не сега - кога?
    Странник
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1381

• Град: Варна
  • « Отговор #25 -: Август 21, 2012, 04:03:10 »

Смятаме се за венеца на Творението...
    Но не можем да летим като птиците...защото ни е дадено друго...
    Не можем да сме като мравките да работим като едно съзнание за една цел... но имаме друго...
    И това другото е да Осъзнаеш от всичко това около теб в многообразието,многобройните му начини и средства как са проявени в Теб самия.
    Дали мравката или птицата биха искали да бъдат като нас?
    А дали вече не са?
    Или просто ни показват мълчаливо възможните начини и пътища...
    Да следваш фалшиви химери и готови модели,да се кланяш сляпо или цитираш някого...нима само за това сме създадени?
    Активен

Ако не ние -кой? Ако не сега - кога?
    Incadeptus
    *
    Неактивен Неактивен

Публикации: 3

« Отговор #26 -: Септември 08, 2012, 03:24:00 »

Хората са толкова могъщииии,просто трябва да го тоключат и да го осъзнаят и наистина да повярват.В днешно време сме заслепени от материалния свят.Всеки човек може да владее телекинеза и всички други кинези и способности.Ние сме богове,можем да променяме реалността.Мисля,че затова е и заключено,може би навремето сме злоупотребявали със силата,но това не значи,че не трябва въобще да я използваме.
    Активен
    Ariam
    Ariam(Маха Оръга)
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1237

« Отговор #27 -: Септември 08, 2012, 10:29:04 »

На никого не се дават могъщи сили, ако не е дорасъл да носи отговорност за тях, в противен случай би било унищожително, например, ако притежателя на силите прекалено се възгордее и се вземе на сериозно.Искам да кажа, че не е до вярата, ключът е израстването на съзнанието.
    Активен
    protoplasma
    Гост
    « Отговор #28 -: Септември 08, 2012, 21:53:19 »

Здравейте.
    Божествената същност на човека
    Обърнете внимание на рода. вярно е.А жените я достигат,рамо до рамо с мъж.
    Що за умопомрачителни заключения?! Как изобщо ти хрумват?!
    Когато поискаш упойка за кон, означава ли, че не става за кобила?
    Какъв род?
    Човешкия род не включва ли жената?
    И освен това, какво има за достигане? Става дума за същност. Същност, която е във всичко живо, не само в хората.
    Или сега ще кажеш, че носорога за да достигне божествената същност, трябва да е рамо до рамо с пингвин?
    Според мен, заглавието би било най-точно, ако беше просто "Божествената същност".
    Активен
    Ich
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1648

• Град: различни планетки
  • Michail Kolev
    « Отговор #29 -: Септември 08, 2012, 22:01:43 »

И освен това, какво има за достигане? Става дума за същност. Същност, която е във всичко живо, не само в хората.
    Или сега ще кажеш, че носорога за да достигне божествената същност, трябва да е рамо до рамо с пингвин?
    Според мен, заглавието би било най-точно, ако беше просто "Божествената същност".

Донякъде е така, но донякъде - не.

Има нещо в човека, което (засега) го няма в животните и растенията. Това нещо е именно Божествената Искра, която ни прави близки на Бога.

Животните и другите по-нисши царства също ще я придобият и развият, но в едно твърде далечно бъдеще.

Освен това, тази същност ние я получаваме в една твърде първоначална, едва загатната, потенциална форма.
    Ако не я развием, тя ще закърнее и няма да бъде реализирана.
    « Последна редакция: Септември 08, 2012, 22:12:49 от Ich » Активен
    Страници:  1 [2] 3   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Една Вселенска същност-дон Мигел Руис
    Духовни учения
    Инил 5 1487 Последна<br />публикация Януари 09, 2010, 18:06:08
    от Инил
    Енергийната същност на вампирите
    Езотерика
    Админ 3 1778 Последна<br />публикация Февруари 11, 2010, 17:42:17
    от zaharisa
    Енергийната същност на човека
    Езотерика
    Админ 2 1473 Последна<br />публикация Октомври 01, 2010, 13:42:55
    от orlinstoev
    Религиите - същност, произход, настояще и бъдеще
    Езотерика
    delfin 7 934 Последна<br />публикация Септември 18, 2010, 20:07:46
    от giti
    Откриват Божествената частица до края на годината
    Любопитни факти
    elinikar 6 955 Последна<br />публикация Март 14, 2013, 16:28:32
    от elinikar

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright