Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници: [1]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Контрол на мислите - контрол на реалността  (Прочетена 920 пъти)
malechko-palechko
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 3

« -: Юли 10, 2012, 07:53:14 »

Пиша тук, за да поискам помощ, съвет, разяснение за случващото се.
Принципно съм забелязъл, че щом насоча мислите си към нещо от моята вселена имам силата да нанеса промени в случващото се. Така например си лекувам главоболията, стомашните проблеми и други болки в тялото. Но това за което пиша е далеч по-стряскащо. Защото знам, че няма случайни неща, а се случи нещо, което ми се иска да е истинска случайност..
  Имам приятелка от друг град. Далечен град. Може да се каже, че изпитваме любов един към друг. За сега всичко беше хубаво. Правехме планове да се видим скоро ( аз да отида на гости в нейния град ), но нямаше къде да отседна. Лятото не живее при родителите си, а при баба си и дядо си. Баба и е добре, но дядо и беше тежко болен от дълго време насам. Де факто той се явяваше причината да не мога да отседна в тяхната къща. Аз съм малко черноглед, принципно, и естествено ми мина през главата, че ако той наистина почине, няма да има пречка, между нас. И какво стана. 2-3 дена след като ми мина това през главата, дядо и, наистина почина, за което много съжалявам. Но той беше и болен от доста дълго време, състоянието му не се променяше, имаше възгледи за още живот.
Но стана тя каквато стана. И питам аз ? Какво общо може да имам със случилото се ? Никога не съм си мислил за неговата смърт, мина ми през главата и... другото е история. Днес ще е погребението.
 Всъщност не знам да се радвам ли, да плача ли. Състоянието ми отново е водоравно и сякаш случилото се не ме трогва по никакъв начин. Аз имам и малко различна нагласа относно края на живота.. За него може би е било по-добре да се отърве от мъките, но като цяло би било по-добре да си е жив и здрав.
Това ми е в главата.. Реших да го споделя, някъде където мисля, че ще ме разберат, понеже не срещам често толерантност относно размишленията ми и те биват неуважени, мислейки от другите, че се превземам и говоря измишльотини.
Ако има значение.. на 19 години съм. Ако нещо друго има значение - питайте.
Активен
shining_star
Неактивен Неактивен

Публикации: 730

« Отговор #1 -: Юли 10, 2012, 09:48:25 »

Мисля, че преобръщаш наопаки нещата, не е починал защото ТИ си си го помислил, и по някакъв?! начин си предизвикал това да се случи, а си видял /усетил/ събитието, което предстои да се случи.
А дори и да си искал смъртта му, да си си мислел, че по-добре без него, хем той ще се отърве, хем другите, пак не си ТИ отговорен за смъртта му, всеки си има определени дни и години, мисли трезво и разумно и не си слагай някаква вина, каквато нямаш!
Активен
Sue
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 293

• Град: Ниските земи
  • Нютонист

« Отговор #2 -: Юли 10, 2012, 10:02:50 »

Не, не се притеснявай! Само си усетил, че му приближава края. За да промениш нещо , не ти ли се налага да влееш повече мисъл и емоция в желанието ? Реалността ни е много тежка, за да можеш само с прехвърчаща мисъл да промениш нещо.
    Не се притеснявай и от нечувствителността за този случай. Усетил си предварително, че това ще се случи. Имаш друга нагласа към смъртта. Не е чудно , че оставаш спокоен , "равнодушен" към случката.
    Ако по принцип си нечувствителен към чужда болка и страдание, тогава можеш да се замислиш , дали нещо не е наред. Ако е само спрямо определени ситуации, ако чуждата болка по принцип не те трогва, тогава можеш да ходиш да те види чичко доктор. Все пак, заради това , че писа във форума, си мисля, че всичко ти е наред.
    Активен
    malechko-palechko
    *
    Неактивен Неактивен

« Отговор #3 -: Юли 10, 2012, 11:13:15 »

Благодаря за коментарите. А със нечувствителността какво може да не е наред ?
    Активен
    Sue
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 293

• Град: Ниските земи
  • Нютонист

« Отговор #4 -: Юли 10, 2012, 11:57:20 »

Някои типове аутизъм са свързани с нечувствителност към човешката емоция. Или по-скоро - нечувствителност към емоциите на другите. Тези неща би могъл да ги обясни по-добре психолог.

Лошо съм го написала и съм залепила две изречения в едно впредния ми пост. "ако е само при определени ситуации, няма проблем". "ако е по-принцип и те притеснява, потърси помощта на психолог". Само че , "ако е по-принцип", е по-вероятно да не ти пука, че е така и само твои близки биха те пратили на доктор.

пп. В "Необичайни случки и преживявания" имаше едно момиче, което спомена , че "надушва смъртта". Това е също малко тегаво изживяване, но, ех, си е част от дарбата и.
    Активен
    malechko-palechko
    *
    Неактивен Неактивен

« Отговор #5 -: Юли 10, 2012, 13:53:25 »

Хм... покривам доста симптоми..  някъде около 70% от посочените в уикипедия.В социалните контакти съм доста добър, стига да имам интерес, но най-често нямам. Усмивчица Както и да е.  Ухилен
    Иначе не рядко ми се случва, да започна да си тананикам някоя песен, а след кратко време я пускат я по рядиото, я по телевизора. Това ли е въпросното усещане ? Ако може да ми дадете материал, за развиването му ? Ако ме разбирате..  Усмивчица

Скоро си приказвах с една психиатърка, според нея сме били на едни и същи вълни и стана приказката. Говореше за новите поколения. Били си "самодостатъчни". Тоест - аутисти ?
    Активен
    meander
    Каквото дадеш това ти се връща.
    Неактивен Неактивен

Публикации: 381

« Отговор #6 -: Юли 10, 2012, 23:53:31 »

Здравей malechko-palechko
    Ако ми позволиш ще ди дам една задачка- а тя е
    Затананикай си, яде ми се свинско с боб,ако нямаш тенджера, аз имам.
    Ако я напълниш, съм ти фен.
    Живи и здрави
    Активен

Мечтите ни помагат да намерим посоката,а желанията ни помагат да загубим пътя.
    Когато човек говори истината - не се налага да лъже!
    Мухата влиза само в отворена уста!!!
    Lakshmi
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 58

Научи се да държиш хлабаво всичко,което не е вечнo

« Отговор #7 -: Август 22, 2012, 09:15:30 »

Скоро си приказвах с една психиатърка, според нея сме били на едни и същи вълни и стана приказката. Говореше за новите поколения. Били си "самодостатъчни". Тоест - аутисти ?

Децата аутисти са прекрасни деца. Не знам дали са от новите поколения, но са много чувствителни, винаги усещат хората с, ако мога така да я нарека, лоша енергия. И въпреки че почти нищо не се знае за това състояние, си мисля, че можем много да научим от тези деца. Има какво да дадат на нас и на света, в който живеем.
    Активен

Това, което другите мислят за теб, не е твоя работа!
    Страници: [1]   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Телевизията - масова хипноза и контрол
    Програмиране, световен елит
    Georgio 0 1060 Последна<br />публикация Март 03, 2011, 15:31:19
    от Georgio
    Ангел хранител - транссърфинг на реалността
    Видео клипове
    mamagaya 5 1336 Последна<br />публикация Май 17, 2011, 15:18:06
    от Sentinel
    ЦЕЛТА И ПРАВОТО - Откъс от транссърфинг на реалността
    Книги
    mamagaya 3 859 Последна<br />публикация Май 17, 2011, 18:36:28
    от Sentinel
    Kак да премахнете мислите от ума ви « 1 2 ... 5 6 »
    Йога
    Търсач 83 4072 Последна<br />публикация Август 21, 2012, 03:12:43
    от Странник
    Закон за привличане vs контрол и влияние
    Въпроси и отговори
    Me.Racle 2 689 Последна<br />публикация Ноември 17, 2013, 14:55:51
    от Me.Racle

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright