Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници:  1 ... 3 4 [5]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Просветление  (Прочетена 4110 пъти)
mamagaya
Гост
« Отговор #60 -: Август 18, 2012, 19:23:22 »

Цитат
а доказателства!? ти успявал ли си? някой твой познат успявал ли е? Чел съм доста, и навсякъде съм намирал точно обратните твърдения, че само с концентрация е невъзможно да се получи никакво "духовно постижение" или "контакт с висшите сили". още повече когато не познаваш живи примери на мъдреци, нямаши критерий с който да различиш своята фантазия от реалното видение
Дали ще успее или не. все тая. Просто трябва да се опита. За целта е необходимо да се има нещо като връзка с миналото и така да се извика аватара в днешно време. Той рано или късно ще се появи в живота ни и ще ни просветли ако иска.
Нашето скрито Аз съществува извън времето, а също и извън пространството. Това означава че ние сме в състояние да правим подобни опити в миналото.Всичко зависи от съзнанието и от концентрацията ни.

Цитат
ти първо стани един от тях и тогава казвай какво носи просветлението и какво не. В момента подобно изказване е просто твое мнение, необосновано при това. Защото не знам за нито един "порсветлен" дето да е левитирал публично.
В книгите на Зеланд пише че просветлените могат да летят, а и от много други източници зная че те могат да правят невероятни чудеса.
Активен
onidar
Аз съм . . . и какво от това!
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 87

• Град: Русе
    « Отговор #61 -: Август 19, 2012, 15:15:54 »

Цитат
    . . . а доказателства!? Tи успявал ли си? Някой твой познат успявал ли е? Чел съм доста, и навсякъде съм намирал точно обратните твърдения, че само с концентрация е невъзможно да се получи никакво "духовно постижение" или "контакт с висшите сили"

Моите думи,не се нуждаят от доказателство-всичко което пиша е от личен опит и от опита на моя Учител!!!
    Разбира се,само с концентрацията не е възможно да се направи каквото и да било,трябва и други качества да притежаваш . . . и много действия(работа) да се извършат!

Цитат
    . . . още повече когато не познаваш живи примери на мъдреци, нямаш и критерии с който да различиш своята фантазия от реалното видение!

Аз знам кого познавам и кой е моят Учител, и въпреки това аз проверявам техните познания на базата на моя опит и мироглед за Света!В не малка част техните знания надхвърлят моите познания,но благодарение на дългогодишната ми практика и тяхното търпение - се пробуждам все повече и повече.

Цитат
    В книгите на Зеланд пише че просветлените могат да летят, а и от много други източници зная че те могат да правят невероятни чудеса.

Всички свръх качества(сидхи) на човек,се проявяват по време на неговото "духовно израстване" и колкото по близко си до просветлението,толкова повече можеш да развиеш,НО всяко от тях е потенциал да те отклони от пътя!!!Тези свръх качества не са просветлението . . . развиване на качества са следствие на повишеното ти енергийно състояние и възможността да пребиваваш(живееш) по дълго в това състояние.
    Да си просветлен(думи на Просветлен) е като да си в оргазъм,всяка твоя клетка във всеки миг да е в оргазъм,защото ти си всичко(Съзнанието) и "виждаш" всички в тяхната изначална форма(Светлина) и си постоянно в това състояние(което подържат,чрез различни практики,но най-вече МЕДИТАЦИЯ)!!!
    . . . а дали притежават различни свръхкачества - ДА,но Те казват че има само едно състояние ПРОСВЕТЛЕНИЕ и всичко останало е просто игра

Активен

Светът е оцелял,защото се е смял ... и други работи.
    mamagaya
    Гост
    « Отговор #62 -: Август 19, 2012, 16:17:46 »

Цитат
    Всички свръх качества(сидхи) на човек,се проявяват по време на неговото "духовно израстване" и колкото по близко си до просветлението,толкова повече можеш да развиеш,НО всяко от тях е потенциал да те отклони от пътя!!!Тези свръх качества не са просветлението . . . развиване на качества са следствие на повишеното ти енергийно състояние и възможността да пребиваваш(живееш) по дълго в това състояние.
    Да си просветлен(думи на Просветлен) е като да си в оргазъм,всяка твоя клетка във всеки миг да е в оргазъм,защото ти си всичко(Съзнанието) и "виждаш" всички в тяхната изначална форма(Светлина) и си постоянно в това състояние(което подържат,чрез различни практики,но най-вече МЕДИТАЦИЯ)!!!
    . . . а дали притежават различни свръхкачества - ДА,но Те казват че има само едно състояние ПРОСВЕТЛЕНИЕ и всичко останало е просто игра
    Добре добре, това ясно. значи просветлението означава много повече.това е съзерцаване на вечността.

Смята се, че Буда е постигнал просветление още приживе. С други думи, той успява, подобно на капката, да усети единството си с океана. Усмивката на Буда на всички изображения е напълно безстрастна и същевременно изра­зява спокойствие и блаженство. Тя може да се характери­зира като „съзерцание на вечността". Когато я видиш за пръв път, изпитваш странна смесица от недоумение и лю­бопитство.

Всяко напомняне за предишното единство докосва чув­ствителните струни на душата. След възникването на чо­вешкия език този на душата постепенно атрофира. Хората прекалено се увличат от езика на разума и затова с времето той излиза на първо място. Според легендата за Вавилон­ската кула боговете се разгневили на хората, че решили да построят съоръжение до небесата, затова смесили езиците им и те престанали да се разбират взаимно.

Всъщност повечето митове и легенди са истина, но ис­тина в интерпретацията на понятията на разума. Възможно е високата кула да е метафора, изразяваща постигнатото от хората могъщество, когато са придобили способността осъзнато да формулират волята си на езика на разума. Как­то вече беше посочено, душата може да усеща вятъра на външното намерение, но тя не в в състояние да вдигне платното, за да използва този вятър. Волята на разума вдига платното. Волята е атрибут на осъзнатостта.
    Източник - Шепотът на утринните звезди, Вадим Зеланд

onidar,
    Възможно ли е Вавилонската кула да е построена от просветлени?
    Възможно ли е един човек дето не говори въобще да е по просветлен от другите?
    Активен
    sharga
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 148

« Отговор #63 -: Август 20, 2012, 12:12:26 »

Доколкото разбрах след проверка е че състоянието просветление може да се изпитва само секунди. Рекорда е 21 секунди. Има таван от 25 секунди. Може да се стои в него само 4 пъти в годината макс. Има същества които стоят и повече но те са доста по специални. Притях рекорда е 146 секунди, но казват че оптималното време за стоене в това състояние е 17 секунди и всичко след тях е излишно, самозабрава. Самото състояние е изключително интензивно. Има 4 различни състояния на просветление за всяка от възможностите за навлизане в него. Това са 4 различни типа усещания за връзка, които събуждат различни аспекти на съществото.
    Активен
    mamagaya
    Гост
    « Отговор #64 -: Август 20, 2012, 22:26:33 »

Доколкото разбрах след проверка е че състоянието просветление може да се изпитва само секунди. Рекорда е 21 секунди. Има таван от 25 секунди. Може да се стои в него само 4 пъти в годината макс. Има същества които стоят и повече но те са доста по специални. Притях рекорда е 146 секунди, но казват че оптималното време за стоене в това състояние е 17 секунди и всичко след тях е излишно, самозабрава. Самото състояние е изключително интензивно. Има 4 различни състояния на просветление за всяка от възможностите за навлизане в него. Това са 4 различни типа усещания за връзка, които събуждат различни аспекти на съществото.

Тези неща за пръв път ги чета. Според мен са грешни.
    Активен
    mamagaya
    Гост
    « Отговор #65 -: Август 21, 2012, 00:21:54 »

Цитат
    А за другите Къде според вас е Любовта ако не е тайна, когато Твореца е сътворил Всичко с неговата Любов, която Той Е

Навсякъде е около нас.
    Дори и книга има вече - http://books.bg/books/18/166791.html
    Препоръчвам ти да си я купиш.
    Активен
    Странник
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1379

• Град: Варна
  • « Отговор #66 -: Август 21, 2012, 01:56:44 »

За да поемеш по Пътя ти самия трябва да станеш този Път.
    За да намериш Любовта във всичко ти самия трябва да станеш Любов.
    Активен

Ако не ние -кой? Ако не сега - кога?
    mamagaya
    Гост
    « Отговор #67 -: Август 21, 2012, 03:00:50 »

Цитат
    За да поемеш по Пътя ти самия трябва да станеш този Път.

Това е малко трудно в днешно време.

Цитат
    За да намериш Любовта във всичко ти самия трябва да станеш Любов.

Това и смятам да направя.
    Активен
    Страници:  1 ... 3 4 [5]   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Пътища за духовно развитие, себереализация, просветление
    Духовни учения
    nre 0 2140 Последна<br />публикация Декември 31, 2010, 01:26:03
    от nre

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright