Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници:  1 2 3 [4] 5   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Просветление  (Прочетена 4107 пъти)
Pelin
ОЙ 8:11
Неактивен Неактивен

Публикации: 284

Red Overtone Serpent

« Отговор #45 -: Юли 27, 2012, 07:22:25 »

Цитат
Няма просветлени,няма!!!
А ако съвсем случайно, някога в живота видиш/срещнеш някой Буда, то веднага бива да го убиеш, като преди това бива да си убил майка си и баща си. Усмивчица

После се чудят хората на фарисеите защо искали да утрепат Иисус с камъни!!! Усмивчица Явно са били много дзен! Хехе.
Активен

"... Защото в (от)даването получаваме и в смъртта се раждаме за Живота Вечен..." св. Франциск от Асизи
Финист
Финист
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 142

« Отговор #46 -: Юли 27, 2012, 08:31:59 »

Цитат
Няма просветлени,няма!!!
А ако съвсем случайно, някога в живота видиш/срещнеш някой Буда, то веднага бива да го убиеш, като преди това бива да си убил майка си и баща си.
пич тази днезнска алегория означава не да прережеш гърлото на будата, а да не се вманиачаваш да го следваш като краен авторитет, да го "убиеш" в себе си, за да можеш да откриеш своята лична буда-природа, а не да следваш образеца на другия, който е неприложим за теб...
същото значи и да убиеш баща си и майка си, означава да спреш да се водиш по стари идеи, по такива дето си научил още в детскта градина, били са полезни докато си прохождал, но сега си голям човек, с глава на раменете и следва да мислиш сам, а не да разчиташ на отдавна зазубрени догми, които са полезни само в някакви граници...

е предполагам, че знаеш това и само се шегуваш, нооо... не мога да се сдържа да не го отбележа, току виж някой друг си помислиш нещо лошо
Активен
shining_star
Неактивен Неактивен

Публикации: 733

« Отговор #47 -: Юли 27, 2012, 09:18:09 »

Вярно е, но няма стари и нови идеи. "Идеите", които изразяват въпросните просветлени, са вечни. Те не са догми, не са "идеите" на Буда, на Исус, твоите или моите, те са на вселената.

Друг е въпроса, че старите отношения Учител-ученик остават в миналото и сега в тия времена всеки е оставен сам на себе си,  постигаш реализация сам.
И пак Учителите са тук, всички са тук за прехода!

Ясно е, че Учителя не може да ти свърши работата, той и не е тук за това, той е тук да ти даде насока.
Активен
Pelin
Неактивен Неактивен

Red Overtone Serpent

« Отговор #48 -: Юли 27, 2012, 12:42:36 »

Цитат
Няма просветлени,няма!!!
А ако съвсем случайно, някога в живота видиш/срещнеш някой Буда, то веднага бива да го убиеш, като преди това бива да си убил майка си и баща си.
пич тази днезнска алегория означава не да прережеш гърлото на будата, а да не се вманиачаваш да го следваш като краен авторитет, да го "убиеш" в себе си, за да можеш да откриеш своята лична буда-природа, а не да следваш образеца на другия, който е неприложим за теб...
същото значи и да убиеш баща си и майка си, означава да спреш да се водиш по стари идеи, по такива дето си научил още в детскта градина, били са полезни докато си прохождал, но сега си голям човек, с глава на раменете и следва да мислиш сам, а не да разчиташ на отдавна зазубрени догми, които са полезни само в някакви граници...

е предполагам, че знаеш това и само се шегуваш, нооо... не мога да се сдържа да не го отбележа, току виж някой друг си помислиш нещо лошо
Оф, то проблемът с невъздържането, с реактивността (както и осемте светски дхарми), все още се обажда и при мен, както и опасението да не би истината* да се разбере криво и пр., но тъй си е, докато не се случи окончателното поправяне.
Инак за мама и тате, то освен разяснението, което си дал, се отнася за различните аспекти на съзнанеето. Идеи но звучи зле, но по-точни е да се нарекат концепции и утвърждения, вкоренени, градящи светоусещането, като следствие на неведението.
« Последна редакция: Юли 27, 2012, 12:54:58 от Pelin » Активен

"... Защото в (от)даването получаваме и в смъртта се раждаме за Живота Вечен..." св. Франциск от Асизи
The One
Неактивен Неактивен

Публикации: 1636

Винаги на точното място в точното време

« Отговор #49 -: Юли 27, 2012, 13:02:25 »

Цитат
както и опасението да не би истината* да се разбере криво и пр.
Може ли истината да бъде разбрана?

Активен

Не мога да променя това което виждам,но мога да променя точката през която гледам.
Това е достатъчно да промени онова което изживявам,а това променя цялата гледка.

Всичко перфектно е точно такова,
течащ в безкрая свещен резултат!
Бъди сега причината нова,
за твоя бленуван в мечтите ти свят.
Pelin
Неактивен Неактивен

Red Overtone Serpent

« Отговор #50 -: Юли 27, 2012, 13:44:15 »

Да и не. "Не" защото дакато има някой, който се явява разбиращ истината, то значи тя не е абсолютна. А ако  това, които писах до тк е истина, която разбираш, значи може, значи отговора е "да".
Активен

The One
Неактивен Неактивен

Публикации: 1636

Винаги на точното място в точното време

« Отговор #51 -: Юли 27, 2012, 14:26:36 »

Да ти кажа честно разбрах,че нищо не разбирам.  Ухилен
Нямам повече въпроси Усмивчица

Освен само един....
Чудя се как може да сте ми толкова симпатични и мили, но той е риторичен Усмивчица

Пожелавам ви всичката радост която сте способни да израдвате!
Пожелавам ви  след това да сте благодарни,че се радвате и да се радвайте,че сте благодарни.
Активен

Не мога да променя това което виждам,но мога да променя точката през която гледам.
Това е достатъчно да промени онова което изживявам,а това променя цялата гледка.

Всичко перфектно е точно такова,
течащ в безкрая свещен резултат!
Бъди сега причината нова,
за твоя бленуван в мечтите ти свят.
Pelin
Неактивен Неактивен

Red Overtone Serpent

« Отговор #52 -: Юли 27, 2012, 20:33:57 »

Пожелавам ви  след това да сте благодарни,че се радвате и да се радвайте,че сте благодарни.

Благодаря за пожеланието, но ще откажа толкова голяма радост, щото току виж съм попаднал в нещо прекомерно.
Виж, ако ми пожелаеш Любов, то не ще откажа, но радост... неее. Усмивчица
Тихата радост съм установил, че е по-добро нещо, иначе огъня уврежда, излишъка де.
Все пак много Мерс! Усмивчица
Мир да имаш и лекота!
Активен

sarabia
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 174

• Град: Варна
  • « Отговор #53 -: Юли 27, 2012, 21:04:20 »

Освен само един....
    Чудя се как може да сте ми толкова симпатични и мили, но той е риторичен Усмивчица

Пожелавам ви  след това да сте благодарни,че се радвате и да се радвайте,че сте благодарни.

И аз се включвам към благодарностите, но като  Pelin не искам много, искам толкова, колкото мога да понеса. Че всяко чувство, колкото и положително да е, ако е в повече, може да гръмне ел. инсталацията. Любовта също.

Цитат
    Доколкото знам няма Абсолютна истина, има Относителна. Усмивчица
    « Последна редакция: Юли 27, 2012, 21:18:28 от sarabia » Активен

Не се опитвай да ме опознаеш,аз нямам име,нито форма.
    Мислиш ли,че много знаеш сам поставил си си норма.
    В мен ти виждаш своя лик,тъй както си въобразяваш.
    Дори да сменям моя ник,пак сам със себе си оставаш.
    mamagaya
    Гост
    « Отговор #54 -: Август 16, 2012, 16:55:52 »

Начетох се на бая неща, но от това което ми стана ясно е че ние живеем в една ббезкрайна вселена с безброй възможности.когато умрем ние се връщаме в енергийното поле на Вселената.

Брахман (на санскрит: ब्रह्म от корена брих, означаващ „раста, уголемявам се издувам се“) е индуистко понятие означаващо непроменливата, безкрайна, иманентна и трансцедентална реалност, която е божествената основа на всичката материя, енергия, времето, пространството, цялото битие, всичко във вселената и отвъд нея. В Риг веда от Брахман произлиза първоначалното същество Хиранягарбха, което се отъждествява с бога-създател Брахма. Според мъдреците автори на Упанишадите освободената душа е осъзнала идентичността си с Брахман.

Източник - уикепедия.

Постигналите просветление в света са малко.
    17. Просветление (700-1000)
    Това е максималната енергия, която може да бъде възприета от едно човешко тяло и нервната му система. Никога не е съществувал човек със съзнание, калибрирано по-високо от 1000. Емоцията е неизказаност или с други думи – неизразимост. Това е връхната точка от еволюцията на човешкото съзнание. Най-знаменитите личности в историята на човечеството са достигнали това ниво – Кришна, Буда, Исус, Майка Тереза. Тук тялото е просто средство, в което обитава съзнанието. Човешкото съществуване обхваща всичко и надхвърля времето и пространството. Процесът е изразен като чисто осъзнаване, а  светът просто ‘е’. В постигането на най-големия ни потенциал и живеейки по най-добрия начин, ние трябва да се стремим към най-високото възможно ниво, а именно към просветлението.
    http://www.spiralata.net/kratko/articles.php?lng=bg&pg=1492
    « Последна редакция: Август 16, 2012, 17:06:13 от Транс » Активен
    onidar
    Аз съм . . . и какво от това!
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 87

• Град: Русе
    « Отговор #55 -: Август 16, 2012, 21:41:50 »

Цитат
    Начетох се на бая неща, но от това което ми стана ясно е че ние живеем в една безкрайна вселена с безброй възможности.Kогато умрем,ние(СЪЗНАНИЕТО НИ) се връщаме в енергийно/информационно поле на Вселената,откъдето сме се "проявили"!

Транс . . . само ти допълних "мисълта".

Само ще добавя,че докато си в човешко - тяло ти трупаш опитност от различните случки/ситуации в Живота и от там разширяваш твоето Съзнание,а чрез теб се разширява и това на съществото(СЪЗНАНИЕТО) от което ти произлизаш.
    За това и просветлението е база върху,която може да се развива безкрайно СЪЗНАНИЕТО без заблуди от това - Как седят нещата в този Свят!!!
    И последно . . . докато достигнеш просветление,макар и да не го усещаш има постоянно обмен на информация между тебе(в това измерение) и твоят Виш Аз в по-горните измерения.Ти предаваш натрупания опит във всеки един момент(как си преживял дадена ситуация и какво си научил от нея), а от Вишшите измерения ти се предава Мъдростта(вътрешният глас(как по най-добър начин е трябвало да отреагираш на нея(ситуацията) на базата на твоя опит от хиляди прераждания(без да трупаш последствия(Карма) . . . но кой ли си го слуша.

Активен

Светът е оцелял,защото се е смял ... и други работи.
    mamagaya
    Гост
    « Отговор #56 -: Август 16, 2012, 23:48:31 »

onidar, тези неща с кармата не се връзват. Аз съм привърженик на идеята че такива неща като карма и родово проклятие не съществуват. От гледна точка на квантовата физика кармата е негативна мисъл която повтаряме в съзнанието ни.

Мога ли да използвам съзнанието си с цел да претворя някакъв аватар в нашата реалност. Примерно Буда или Кришна.Зная че тези неща изискват голям разход на енергия, но дали би могло да стане. Хем ще се видя с просветлен и ще го питам какво е да си такъв.

Усмивчица
    Активен
    onidar
    Аз съм . . . и какво от това!
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 87

• Град: Русе
    « Отговор #57 -: Август 17, 2012, 23:03:40 »

Думи и/или понятия като карма,смърт,Бог са многозначни и всеки влага различно значение(обхват) на мисълта,която е искал да изрази чрез тях.Те просто са думи,но въпреки това,това което седи зад тях си имат своите принципи,закони и въздействия върху Човека!
    Искаш да срещнеш просветлен Човек . . . а може би - си срещал вече.Няма да ги разпознаеш из между повечето Хора,Те са големи артисти в прекия и преносния смисъл . . . и в България има от Тях!!!
    Да,можеш да извикаш всеки Аватар и/или Духовен Учител чрез концентрация на Съзнанието и отваряне на Сърцето си(Любов) към Тях . . . знаеш ли - Те винаги се проявяват,но ние не винаги ги виждаме.
    Всички Те казват:"Аз и Ти сме едно,но не сме едно и също нещо"
    Най-доброто предстои!
    Активен

Светът е оцелял,защото се е смял ... и други работи.
    mamagaya
    Гост
    « Отговор #58 -: Август 18, 2012, 01:00:22 »

И след като го извикам каква е гаранцията че е истински и неповвторим. Просветлените в днешно време са малко.
    Висшето ниво е просветлението когато човек осъзнава същността на Вселената, а енергетиката ми се увеличава дотолкова че може да левитира ако пожелае.

ПС. Какво означава отворен към мъдростта? Усмивчица Усмивчица Усмивчица
    Активен
    Финист
    Финист
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 142

« Отговор #59 -: Август 18, 2012, 13:33:59 »

Цитат
    можеш да извикаш всеки Аватар и/или Духовен Учител чрез концентрация на Съзнанието и отваряне на Сърцето си(Любов) към Тях
    а доказателства!? ти успявал ли си? някой твой познат успявал ли е? Чел съм доста, и навсякъде съм намирал точно обратните твърдения, че само с концентрация е невъзможно да се получи никакво "духовно постижение" или "контакт с висшите сили". още повече когато не познаваш живи примери на мъдреци, нямаши критерий с който да различиш своята фантазия от реалното видение

Цитат
    И след като го извикам каква е гаранцията че е истински и неповвторим.
    нямаш гаранция - затова и този път не се препоръчва даже в "медитативни системи" като ваджраяна-будизма или суфизма. гаранцията идва само от наличието на проверяеми примери, тоест на живи хора, наблюдавайки които да можеш да си кажеш - ба`аа`си`работътъ, тоя е мъдрец за пример. А дали "мъдреца за приер" ще го нарачеш просветелн, архат, валия, философ, мистик или другояч - все тая.

Цитат
    Просветлените в днешно време са малко.
    много повече от колкото си мислиш.

Цитат
    Висшето ниво е просветлението когато човек осъзнава същността на Вселената, а енергетиката ми се увеличава дотолкова че може да левитира ако пожелае.
    ти първо стани един от тях и тогава казвай какво носи просветлението и какво не. В момента подобно изказване е просто твое мнение, необосновано при това. Защото не знам за нито един "порсветлен" дето да е левитирал публично.
    Активен
    Страници:  1 2 3 [4] 5   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Пътища за духовно развитие, себереализация, просветление
    Духовни учения
    nre 0 2140 Последна<br />публикация Декември 31, 2010, 01:26:03
    от nre

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright