Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници:  [1] 2 3 ... 5   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Просветление  (Прочетена 4060 пъти)
mamagaya
Гост
« -: Юли 09, 2012, 20:51:07 »

Може ли с разширено съзнание да се постигне просветление в тази време-пространствена действителност.?? Усмивчица и как става

Какво получава постигналият просветление - да се раз­порежда с цялата енергия на океана на Вселената. Той не вижда принципна разлика между себе си и тази безкрай­ност. Мисловната му енергия влиза в резонанс с енергията на океана. Точно тогава намерението на просветления става тъждествено на външното намерение - тази могъ­ща и непостижима сила, която управлява света.
« Последна редакция: Юли 09, 2012, 21:00:21 от Транс » Активен
Финист
Финист
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 142

« Отговор #1 -: Юли 09, 2012, 23:33:51 »

Мдааа, добре го е написал Зеланд! Това беше от "Шепотът на утринните звезди", нали?

Хубави риторични въпроси... а отговорът е известен!
Пише го в "драконовия свитък" на  кунг-фу пандата По, а самият списък е препис на "Тайната на силата на воина магьосник", том 8 от цикъла на Тери Гудкайнд „Мечът на истината”, който го е преписал от някоя упанишада може би... или го е преодкрил... кой знае...
Активен
mamagaya
Гост
« Отговор #2 -: Юли 09, 2012, 23:57:44 »

Да, Зеланд го е писал Прегръдка Прегръдка Прегръдка
Въпроса е дали е постижимо със сежашното развитие на технологиите.
Цитат
„Когато се откъсне тревичка, цялата Вселена потръпва.” от древните Упанишади
Активен
Ich
Неактивен Неактивен

Публикации: 1648

• Град: различни планетки
  • Michail Kolev
    « Отговор #3 -: Юли 10, 2012, 09:41:50 »

Самото просветление е и разширено съзнание (естествено не може да се даде точно определение...все едно да определиш що е духовност?)

Напротив, може да се даде съвсем точно и ясно определение за понятието "просветление":

Само едно същество, разполагащо с уши и очи, може да възприема звуци и цветове. А самото око не може да възприема нищо, ако липсва светлината, която прави видими предметите.

Тайната Наука предлага средствата за развитие на духовно възприемателни органи, на духовните уши и очи, както и средствата за възпламеняване на духовната светлина.

Тези средства на духовно обучение се свеждат до следните степени:

1. Подготовка. Тя развива духовните сетива.
    2. Просветление. То възпламенява духовната светлина.
    3. Посвещение. То осъществява връзката с висшите духовни същества.

Рудолф Щайнер, Как се постигат познания за висшите светове
    Активен
    mamagaya
    Гост
    « Отговор #4 -: Юли 10, 2012, 12:19:59 »

а какво е разширеното съзнание. Усмивчица Усмивчица
    може ли с постигане на просветление да се лети и в реалността както го е правил Христос
    Активен
    meander
    Каквото дадеш това ти се връща.
    Неактивен Неактивен

Публикации: 381

« Отговор #5 -: Юли 10, 2012, 21:21:53 »

Здравей Ich
    Цитат
    Само едно същество, разполагащо с уши и очи, може да възприема звуци и цветове. А самото око не може да възприема нищо, ако липсва светлината, която прави видими предметите.

Източник: http://indigota.com/index.php?topic=6104.msg70199;topicseen#msg70199#ixzz20FGGPYsB
    Това твое мнение ли е? Или си го чела някаде?
    Живи и здрави.
    Активен

Мечтите ни помагат да намерим посоката,а желанията ни помагат да загубим пътя.
    Когато човек говори истината - не се налага да лъже!
    Мухата влиза само в отворена уста!!!
    onidar
    Аз съм . . . и какво от това!
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 87

• Град: Русе
    « Отговор #6 -: Юли 11, 2012, 12:52:41 »

Що е просветление?!?
    Този въпрос няма отговор и/или има хиляда отговори(всеки го преживява по различен начин).
    Много теми са писани за това,дали човек трябва да има Учител или може сам да се развива и "просветлява".
    Истината е проста - Ти сам се развиваш по-така наречения духовен път,а Учителят просто те "вижда" и те насочва по-най прекия път,да достигнеш до там,до където е твоя потенциал(енергия,възможност) с който разполагаш!!!
    Стъпиш ли веднъж на пътеката на просветлението,цялото мислене или немислене ще ти се обърни на обратно . . . но това,ще разбереш само Ти и никои друг!!!
    На 21/22 Дек 2012г. предстой квантов скок на човешкото Съзнание,но само малцина,ще могат да го използват,защото това,което ще преживееш(видиш,усетиш) го няма в твоя Ум . . . а Учителите са сред Нас!!!
    Активен

Светът е оцелял,защото се е смял ... и други работи.
    mamagaya
    Гост
    « Отговор #7 -: Юли 11, 2012, 13:04:51 »

какво означава квантов скок на човешкото съзнание
    Активен
    onidar
    **
    Неактивен Неактивен

« Отговор #8 -: Юли 11, 2012, 21:37:18 »

Цитат
    какво означава квантов скок на човешкото съзнание

Представи си че Умът(Съзнание,Подсъзнание) ти възприема определен обем Информация от заобикалящия те Свят и на базата на твоите натрупани знания и опитности( от предишни и този живот ) - Ти избираш какво да мислиш,кажеш или направиш( Карма ).
    Сега си представи,че ти се дава възможност да се слееш в един миг с целия всемир(Бог,Информация) и в теб има нещо,което не възприема това по начина по-който се случва(блокаж в Умът ти) и ти загубваш Съзнание(поради високата чистота на Енергията,в която твоят Ум не може да работи).
    Защо има много религии и учения в Света - за да може повече Хора да преминат по леко,доверявайки се Кришна,Буда,Христос,Мохамед,Мелхиседек и мн.др. напреднали Учители,през този преход(вземане на Убежище)!
    За да се "отиде" в новата Земя,ще се мине през няколко периода на групово "прехвърляне" на групи Души.Всичко прилича на притчата за Мойсей,който 40г.е водил еврейските племена,докато и последният човек с робско съзнание не си е "заминал"...Всичко се повтаря,само че сега сме 7-8 милиарда Души - затова се казва,че всички Светци са на Земята(Ванга),а и много просветлени същества,които вършат основната подготовка . . .
    Активен

mamagaya
    Гост
    « Отговор #9 -: Юли 12, 2012, 00:37:48 »

леле мале, на чиста фантастика ми прилича това което казваш Шокиран
    А ще е възможно ли да се лети и в реалността след този квантов скок
    Активен
    Търсач
    Търсач
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 393

« Отговор #10 -: Юли 12, 2012, 09:11:27 »

Представи си че Умът(Съзнание,Подсъзнание) ти възприема определен обем Информация от заобикалящия те Свят и на базата на твоите натрупани знания и опитности( от предишни и този живот )
    Истинския ум се намира в сърцето. Мозъка е само една призма. Там няма никой.
    Активен

mamagaya
    Гост
    « Отговор #11 -: Юли 12, 2012, 15:46:01 »

Ако погледнем какво е открил Буда преди 2 500 години, ще открием, че той е осъзнал, че умът е ясна светлина. Умът не е бил роден и не може да умре. Въпреки че тела, мисли и чувства се появяват, променят се и изчезват, самият ум - откритото, ясно, безгранично пространство - не може по никакъв начин да бъде наранен или засегнат. Затова, когато Буда постигнал освобождение, той открил, че вече не е мишена. Той вече не бил тялото, което може да бъде в беда, нито бил мислите и чувствата, които можели да се променят и изчезват. Вместо това, той бил сияйно осъзнаване. Това го довело до просветление - осъзнаването, че няма разделение между пространство и енергия в което и да е време и място. Той знаел и осъзнавал всичко. Чувствал великата радост и изразявал великата любов, която е смисълът на всички неща - това, което кара всеки атом да вибрира, това, което кара да се случват всички неща в света.

http://www.diamondway.bg/bg/faq/buddhist-terminology/what-is-the-enlightenment.html
    Активен
    onidar
    **
    Неактивен Неактивен

« Отговор #12 -: Юли 12, 2012, 20:51:08 »

Цитат
    . . . умът е ясна светлина. Умът не е бил роден и не може да умре. Въпреки че тела, мисли и чувства се появяват, променят се и изчезват, самият ум - откритото, ясно, безгранично пространство - не може по никакъв начин да бъде наранен или засегнат.

Когато преживееш това или поне се докоснеш до него(самадхи),всички въпроси и отговори отпадат(за духовния Живот) и тогава,ще разбереш колко трудно е да обясниш - Истината за Живота и колко ограничени са човешките думи с които някой се опитва да обясни Живота и/или Истината за Него!!!
    Активен

mamagaya
    Гост
    « Отговор #13 -: Юли 12, 2012, 21:34:32 »

Буда е казал - мислите определят човека.

Този факт е подкрепен от квантовата физика.

Как може да се постигне просветление в тези трудни времена, времена на технологията и компютрите. Усмивчица
    Активен
    Финист
    Финист
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 142

« Отговор #14 -: Юли 12, 2012, 21:47:12 »

Цитат
    Как може да се постигне просветление в тези трудни времена, времена на технологията и компютрите.
    трудно

Но не по-трудно и не по-различно от всяко друго време, а именно с труд и упоритост, и след всеки неуспех, нов опит... и нов и нов.. борба до дупка!
    Активен
    Страници:  [1] 2 3 ... 5   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Пътища за духовно развитие, себереализация, просветление
    Духовни учения
    nre 0 2115 Последна<br />публикация Декември 31, 2010, 01:26:03
    от nre

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright