Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници:  [1] 2 3   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: За какво мечтаете?  (Прочетена 2332 пъти)
The One
Неактивен Неактивен

Публикации: 1641

Винаги на точното място в точното време

« -: Юли 01, 2012, 00:20:21 »

Искам да попитам какво ви е мнението за мечтата и за какво мечтаете?

Ако знаехте,че всички мечти ще ви се збъднат тогава за какво бихте мечтали точно сега?

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=ryy6o2yKo3U" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=ryy6o2yKo3U</a>
Активен

Не мога да променя това което виждам,но мога да променя точката през която гледам.
Това е достатъчно да промени онова което изживявам,а това променя цялата гледка.

Всичко перфектно е точно такова,
течащ в безкрая свещен резултат!
Бъди сега причината нова,
за твоя бленуван в мечтите ти свят.
sarabia
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 174

• Град: Варна
  • « Отговор #1 -: Юли 01, 2012, 12:13:22 »

Мечтите според мен са свьрзани с егото. То никога не е доволно от това, което има. Винаги иска още, и още...Поклон пред паметта на Ошо, от чийто книги научих толкова неща за тази част от нас...
    А като ги гледам тези двамата, дето са се разделили с части от тялото си, какви могат да бьдат мечтите ми? Мога само да благодаря, че аз и близките ми сме живи и здрави...А пьк за силата на Духа им няма да говоря.Доcта кураж е нужен да преодолееш мисълта, че си по-различен от останалите...

The One ,някой сльнчев ден ще ти открадна подписа, отдавна сьм му хвьрлила око. Намигване
    Активен

Не се опитвай да ме опознаеш,аз нямам име,нито форма.
    Мислиш ли,че много знаеш сам поставил си си норма.
    В мен ти виждаш своя лик,тъй както си въобразяваш.
    Дори да сменям моя ник,пак сам със себе си оставаш.
    Release the GooD :)
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 37

• Град: Бургас
  • « Отговор #2 -: Юли 01, 2012, 14:03:40 »

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=DmeUuoxyt_E" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=DmeUuoxyt_E</a>
    Активен
    utro
    Неактивен Неактивен

Публикации: 711

« Отговор #3 -: Юли 01, 2012, 16:21:36 »

Интересен въпрос!
    Отдавна нямам мечти...
    Дълго се тревожих,че не е нормално (даже благородно завиждах на тези които бяха въодушевени силно от мечтите си). Някой направо ме съжаляваха,че нямам никакъв стремеж за гонене,постигане. Но аз вътрешно изпитвах радост и доволство от всичко (самодостатъчност) и никаква нужда от мечта...
    Страдах доста за сираците и реших,че това може да ми е като мечта,ако имам възможност да съдействам и помагам...После осъзнах (В разговори с Бога),че всичко е така както трябва да бъде и няма нищо случайно.(приключих със страданието и тъгата)
    Приключих и с въпроса да искам да имам мечта...
    Та това е което бих поискала АКО можеше да се сбъдне.

Активен

Живейте в света без ни най-малка представа какво ще се случи. Дали ще сте победител или губещ, няма значение.<br />Единственото, което има значение и което винаги е имало значе­ние как вие играете играта. <br />Дали и се наслаждавате? -на самата игра - тогава всеки миг е миг на радост.-Ошо
    shining_star
    Неактивен Неактивен

Публикации: 730

« Отговор #4 -: Юли 01, 2012, 18:59:19 »

Не е за тук, но ми идва наум една стара негърска песен по въпроса за мечтите:

Когато свойто име аз съзра
    записано в скрижалите на рая,
    аз всеки страх в живота ще презра,
    сломен от скръб, и няма да ридая.

И нека бясно тук кипи вражда,
    и да летят по мен стрели от ада,
    с усмивка аз, о, Сатана, ще бдя,
    светът не ще помоля за пощада.

И нека дойдат грижи, див порой
    и дъжд от скръб да потопи земята,
    ала накрай да бъде вечно мой
    последният ми пристан в небесата.

Не, не си мечтая за рай в небесата или да си отида у дома, домът ми е там, където съм аз.
    Мечтая си да тръгна по една улица, да вървя, да вървя, и накрая да стигна до морето.
    Активен
    Sania
    Гост
    « Отговор #5 -: Юли 01, 2012, 22:06:06 »

Отдавна нямам мечти...
    ....... Някой направо ме съжаляваха,че нямам никакъв стремеж за гонене,постигане. Но аз вътрешно изпитвах радост и доволство от всичко (самодостатъчност) и никаква нужда от мечта...
    .......Приключих и с въпроса да искам да имам мечта...

Utro , когато нямаш стремежи за гонене и цели за постигане , каква е движещата ти сила. Какво искаш от живота ? Живееш ли ?....или просто съществуваш? Искаш ли да постигнеш нещо в живота си ....?

И другия въпрос , който ми идва и се обръщам към всички -  Къде е границата или разликата между това да мечтаеш и да искаш ? Искате ли да сте живи и здрави , родителите и децата ви да са добре , да имате любим човек до себе си ....или мечтаете за това ?

Искам и мечтая , синоними ли са ?  Дали когато искам нещо, го искам от хората, а когато мечтая пак искам нещо , но от по-висша сила? Т.е. пак искам ...   Значи аз нямам мечти , а имам искания от живота...? Май ще трябва и аз да помисля върху въпроса ,който задавам.... Згреших

Utro , тъй като явно си достагнал до осъзнаването на тази САМОДОСТАТЪЧНОСТ и явно си я постигнал ще ми е интерно да чуя мнението ти в темата -  Лошо ли е човек да е самодостатъчен?

http://indigota.com/index.php?topic=5627.msg69864#msg69864

Активен
    The One
    Неактивен Неактивен

« Отговор #6 -: Юли 02, 2012, 00:03:41 »

Благодаря ви на всички за включването,вече се заформи среда в която да възникват прозрения, за това и отворих темата.

Sania прекрасен въпрос "Мечта и желание едно и също ли са?"

shining_star прекрасно стихотворение Усмивчица
    [
    Отворих темата защото аз самия си задавах тия въпроси и нека бъда по точен:
    Питах се, защо когато нямам мечта или стремеж лека полека всичко посивява,няма го това прекрасно чувство на ентусизаъм,няма проява на воля,всякаш духа изчезваше от мен.
    Защо се питах, когато имам мечта толкова бързо прераства в желание и след това веднага в страдание,защо пак всичко почерняваше,защо ставаше така,защо?

Защо Йогите "достигат" просветлението,чрез силата на волята и постоянството,а Тези от Тантра чрез пълното приемане на своите желания.
    Питах се има ли среден път,може ли да се съчетае и балансират привидно противоречащи неща като воля-приемане,духвно-материално,мисъл-интуиция, къде е мъртвата точка между тях, която ги свързва и обединява.
    Би трябвало да има такава ако всичко е едно,как можем да използваме всички тези противоположности да развием колкото се може повече добродетели в себе си.

Питах се още....
    Каква е разликата между монахът който се е отказал от светското за да преследва собствената си представа за себе си,в която е нещо повече от това което е сега,в която е по-духовен и по-добър по-по-по,кой е мотивът който стой зад неговата цел която е някъде в бъдещето.
    Има ли разлика между него и бизнесменът в големия мегаполис който преследва собствената си представа за себе си представяйки се за по-преуспял от колкото е сега.
    Възможно ли е да има прилика толкова голяма меду двамата,че дори да няма разлика.
    Възможно ли е бизнесменът да се окаже с повече добродетели,с по-развита интуиция,с по-развита  воля,с по-развита вяра и да е по-малко или изобщо неприлепнал към материалното въпреки,че борави с него като с инструмент.

Защо в стихчето на shining_star се казва накрая,че не си мечтая за рай в небесата,но въпреки това мечтата присъства малко след това,"Мечтая си да тръгна по една улица, да вървя, да вървя, и накрая да стигна до морето."

Споделям въпросите които си задавах за да провокирам съмнението във тези които четата редовете,за да поставя под съмнение стереотипите и убежденията на всеки един от нас за правилно и погрешно,добро и зло и най-вече моите собствени!!!
    Целта ми е да разклатя системата от вярвания и ако е възможно да я разруша колкот осе може повече,най-вече моята собствена!!!
    Разбира се,че аз нищо няма да разруша във вас,всеки сам е този който ще го направи за себе си,процеса е личностен.

Целта е също така да общуваме и чрез общуването да разкриваме балансът и хармонията между всички противоположности.

Може да ви се стори егоистично на някой,но не го правя заради вас,просто разрушавам това което е останало от МЕН Усмивчица

Относно ОШО той казва,че мечтата е като хоризонта, никога не можеш да я достигнеш ако вървиш една крачка напред и тя върви с теб ако дадеш назад и тя така.
    Но Ошо казва също така:Незнам защо съм тук на земята сигурно цялото иска да сподели нещо с вас,чрез мен.
    Тогава защо му е на цялото да споделя всичко това откъде идва и се поражда това желание в цялото?

Цитат
    Страдах доста за сираците и реших,че това може да ми е като мечта,ако имам възможност да съдействам и помагам...После осъзнах (В разговори с Бога),че всичко е така както трябва да бъде и няма нищо случайно.(приключих със страданието и тъгата)

В разговори с бога се набляга на това да се мечтае и това е главното послание което аз получих.
    Казва се,че си тук за да осъществиш най-величествената представа за това кои си ти,въпреки, че това практически не е нужно защото всичко е едно цяло.
    Говори се за копнежа на душата да опознае себе си благодарение на това което тя не е.
    Говори се също за това как Исус е мечтал да остави диря в съзнанието на хората като изживее най-величествената представа за това кой е той.
    Става въпрос обаче само за представа,а не за истина,само за едно проявление е мечтал Исус,а не да се фиксира в образа това съм АЗ,а това сте вие.
    Дали в деня на разпъването той е правил някаква разлика меджу себе си и тези които го разпъват,дали ИСУС не се е бил отказал от себе си много преди това казвайки "Истина ви казвам,това което го правите на най-грешния измежду нас на мене го правите.

И въпреки това е мечтал да осъществи тази величествена представа и се е молил и е благодарил за възможността да го направи.
    И сам е отишъл въпреки,че е знаел как ще се стекът обстоятелствата.

Защо будите или просветените идват от високите измерения отново на земята,нима това е желание което идва от егото им?

Цитат
    The One ,някой сльнчев ден ще ти открадна подписа, отдавна сьм му хвьрлила око.
    Внимавай да не хвърлиш и другото,че посля ще ти е трудно да го прочиташ  Ухилен
    Подписа не е мой въпреки,че чрез мен се е материализирал тук,можеш да си го ползваш колкото си поискаш и без това е за временно ползване Усмивчица
    Щом ти харесва ТВОЙ Е!

Тъкмо с един подпис два заека  Веселяк Веселяк Веселяк

Активен

Не мога да променя това което виждам,но мога да променя точката през която гледам.
    Това е достатъчно да промени онова което изживявам,а това променя цялата гледка.

protoplasma
    Гост
    « Отговор #7 -: Юли 02, 2012, 03:12:28 »

Цитат на: utro
    Отдавна нямам мечти...
    Лъжеш, utro.  И аз дълго време лъжех.
    Това, че не можеш да ги формулираш, не означава, че нямаш.  Това, че не ги осъзнаваш – също.
    Когато започнат да ти се сбъдват, ще разбереш, че винаги си имала мечти.
    Цитат на: Sania
    Utro , когато нямаш стремежи за гонене и цели за постигане , каква е движещата ти сила. Какво искаш от живота ? Живееш ли ?....или просто съществуваш? Искаш ли да постигнеш нещо в живота си ....?
    Който не гони нищо и не бяга от нищо не означава че е в застой.  Ще изчакаме utro да отговори, щом си имате разговор по женски, но определено очакванията ми  са за още едно изявление, тип – конкурс за мис морски бриз.
    И другия въпрос , който ми идва и се обръщам към всички -  Къде е границата или разликата между това да мечтаеш и да искаш ?
    Блянове, мечти, надежди, намерения, желания... Виж кое е общото. Останалото са различията. Но за какво са ти?
    Всеки от нас е постоянно в състояние на желание, но не и на бленуване.  Каквото и да правим, дори и когато не правим нищо, ние следваме линията на желанията си. Когато е по-дълга тази линия я наричаме "планове"... а когато е безкрайна... мечти.
    Искам и мечтая , синоними ли са ?
    Индивидуално е. За по-дребните  душици са си направо синоними. Ако питаш един човек за какво си мечтае, ще се наслушаш на всякакви цветни разкази. Като се започне от къщи по разни курорти, различни марки коли и се стигне до  топмоделки, манекенки и т.н.
    Да, за повечето хора искам и мечтая са синоними.
    Желанията са обвързани с нашите нужди и страсти и се стремим към осъществяването им, а мечтите... при тях главната идея е – да се мечтаят.  
    За жалост, при много хора, в неравностойно положение, мечтите са свързани главно с нуждите им.
    Дали когато искам нещо, го искам от хората, а когато мечтая пак искам нещо , но от по-висша сила? Т.е. пак искам ...   Значи аз нямам мечти , а имам искания от живота...?
    .
    Това би било много тъжно. Е, явно, все пак, имаш изисквания и към себе си.
    Мисля, че доста се оплиташ в словесни ребуси и това те обърква.
    Друг пример, от който може да ти просветне за разликите между мечти и желания.
    Например, за един човек, може да има милиони жени които са способни и склонни да  сбъдват желанията му, но само една може да му направи мечтите реалност.
    Обърни внимание – не да му ги сбъдва - защото ако му ги сбъдне, няма да има вече мечти - прави ги реалност. Може всеки ден да ги прави, може през ден, седмица, месец, няма значение – само една го може. Та ето я и връзката с темата за самодостатъчността.
    Има много какво да се каже по темата и да се погледне през гледните точки на различни опитности, науки и светогледи, но днес, като по чудо от една бира ми се приспа, а пък и напоследък нещо не съм в добра кондиция, а не искам да претупвам. Който има въпроси - да пита.
    Накратко, това което говорихме до тук, в едно изречение, би звучало така:
    Човек мечтае тогава – когато е достатъчно добре заблуден, че желанията му са задоволени.
    И едно, с което ви черпя:
    "Фантазията е много по-реална от действителността"
    Активен
    never give up
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 18

• Град: Асеновград
  • « Отговор #8 -: Юли 02, 2012, 10:51:30 »

Имам много мечти, най-голямата е да намеря любовта в очите на момиче, което да намира любовта в моите очи, другите ми мечти са по-маловажни за мен, а те са : да си направя група, да създам автомобил (автомобилите за мен са изкуство работещо в синхрон с техника и механика и те са ми огромна страст), мечтая да съм състезател поне в българския пистов или планински шампионат по автомобилизъм (мисля, че имам талант, потенциал и усещам всяка част на автомобилите които карам и съм карал във всеки момент от шофирането), не би излезнало много скъпо финансово да изпълня тази мечта, бих могъл да си купя автомобил и да го оборудвам достатъчно добре за пистов или планински шампионат, да си изкарам състезателен лиценз и всички други нужни неща, срещу общо около 8000лв. , което мисля, че не е много за изпълняването на една мечта .

Ако знаех, че всичките ми мечти ще се сбъднат, мечтата щеше да ми е да се сбъднат, но без помощ от нищо, аз сам да направя така че да ми се сбъднат, а не да ми се дават наготово, и да се сбъднат когато съм истински готов за това .
    Активен

...and the vision finally added: "Go and find the answers in yourself; and always remember: 'You're already living.' Don't let them scare you on your quest for answers and for salvation - for real salvation...
    Sania
    Гост
    « Отговор #9 -: Юли 02, 2012, 11:46:52 »

Never give up , леко бях разочарована от първата част на поста ти , но последното изречение оправи от части нещата. Това да искаш да намериш любовта в очите на един единствен конкретен човек , не е точно истинска любов, малко отива в притежанията. Ако мечтата ти е да намериш любовта и ако тази мечта ти се сбъдне , то ти ще я намериш във всичко и във всеки , а не само в едно момиче .След това с чисто материалните мечтите за колата го подчерта още повече ....малко нещата отидоха към желания на егото , но накрая горе-долу пооправи нещата.....поне не ги поиска на готово.

Интересно ми е да знам освен чисто материални неща като момиче и кола , мечтаеш ли за нещо друго ....за повече мъдрост, осъзнатост и разни други такива неща ?

Активен
    The One
    Неактивен Неактивен

« Отговор #10 -: Юли 02, 2012, 11:59:11 »

Здравей sanguinary винаги съм знаел,че за да развия която и да е било тема в този форум ти винаги си бил най-подходящия човек за това.
    Имаш рядката способност да усещаш нещата и да се изразяваш изкусно, като така могат да излезат наяве изключително много различни гледни точки на едно и също нещо.
    Разбира се за това са нужни поне двама души в добронамерена опозиция.

Затова те моля нека аз се опитам да изиграя ролята на твоя противоположност.
    Според мен само така можеш да блесне майсторството с което играеш ролята си в цялата и красота.

Цитат
    Лъжеш, utro.  И аз дълго време лъжех.
    Това, че не можеш да ги формулираш, не означава, че нямаш.  Това, че не ги осъзнаваш – също.
    Когато започнат да ти се сбъдват, ще разбереш, че винаги си имала мечти.
    Прям и искрен чак до болка си  също като истински приятел!
    Тук обаче колкото и да играя твоя противоположност не мога да не се съглася,че не осъзнаваме мечтите си, но мога само да допълня,че не е нужно да чакаме да се сбъдват.
    Достатъчно е да погледнем днешният ден и ще разберем за какво сме мечтали.

Но нека уточня какво разбирам под мечта поне до този момент.
    Осъзната или неосъзната визия(визуализация) прикрепена с емоции или чувства и въплатена в действие.
    Осъзнати или неосъзнати мисли прикрепени с думи въплатени в действие.
    В този ред на мисли всички ние сме потопени 24 часа в денонощието в процеса на мечтаене и 24 часа в денонощието в процеса на преживяването на бившите си мечти.

Цитат
    Който не гони нищо и не бяга от нищо не означава че е в застой.
    Тук си ме туширал немога да ти се съпротивлявам Усмивчица

Цитат
    Блянове, мечти, надежди, намерения, желания... Виж кое е общото. Останалото са различията. Но за какво са ти?
    Тук за да окажа съпротива е нужно първо да разбера на чия страна си. Ухилен
    Ако всичко е общо, тогава кое е останалото?

Цитат
    Всеки от нас е постоянно в състояние на желание, но не и на бленуване.  Каквото и да правим, дори и когато не правим нищо, ние следваме линията на желанията си. Когато е по-дълга тази линия я наричаме "планове"... а когато е безкрайна... мечти.
    Тук вече ти благодаря от сърце. Усмивчица
    Най после шанс да си изясня каква е разликата между желание и мечта и каква е приликата.
    Желанието плътно силно тежко,нагъчено с илюзията,че имаме нужда,ограничаващо състояние изсмукващо свободата ни чиято енергия ражда обратно пропорционална по сила и противодействие енергия която се изправя по пътя ни до неговата реализация.
    Обикновенно човек който желае го прави неосъзнато и когато пред него се изправи тази противоположна сила той се опитва да се справи също така неосъзнато борейки се с всичко външно.Разбира се това поражда вътрешно страдание,а то още желания. Усмивчица
    Желанието е породено от нуждата и оскъдицата на личността, от чувството на незавършеност която човек си въобразява цял живот,но то също така поражда нужда и незавършеност.Едното поражда другото и се затваря порочния кръг в който сме попаднали всички които нямаме достатъчно осъзнатост да разбием този фалшив затвор съществуващ единствено в умовете ни.

Съгласен съм отново,че плановете са желания в прогресия,но това няма нищо общо с чистата мечта. Плезещ се
    Мечтата е безкрайна да, но също и безгранична,тя не се пречупва пред нуждата нито се ражда от оскъдицата.Тя се ражда в полето където всичко съществува и е безгранична.
    Но за да си позволим лукса да мечтаем,първо е необходимо да имаме изключително силна осъзнатост.
    Да знаем през цялото време или поне през много по-голямата част,че това което преживяваме сега е бивше наше желание(избор),неосъзната мечта, която сме реализирали неосъзнавайки творческата си сила.
    Да осъзнаваме,че единствено има значение това което сега мечтаем.
    Да осъзнаваме,че не можем да излезем извън тази игра на творчество и,че силата можем да е почерпим от поемането на отговорността на,това което преживяваме като наше творение.
    Да му благодарим като такова,да го приветсваме дори и да е много мрачно,да го излекуваме,да си простим неосъзнатостта.

Мечтата не може  да бъде поробена или застрашена когато поемаме отговорност за всичко което се случва защото това ни потдържа силата включена(няма ниска вибрация).
    Не може да бъде застрашена защото е избор във всеки един момент,осъзнат избор,независещ от външни влияния,за това коя представа за себе си искаш да преживееш сега.

Сега ми става ясно защо хората се отказваме от най-ценното от това да мечтаем.
    Защото нямаме отговорност към това което преживяваме като наше творение,защото ни липсва осъзнатост да избираме какво искаме да преживеем в момента,защото не сме наясно защо сме тук и кои сме.

Могъщи творци отказали се от силата си да сътворяват който са се потопили във собственото си творение и биват сътворявани от него ден след ден,миг след миг, отдали правото си на избор,загърбили волята и изпълнени с недоволство и огорчение,страх и мъка.
    Разнасящи ги като мръсни дрехи.

Така сме изпаднали в дълбок сън,но и сме създали уникална среда да реализираме най-смелата си мечта,най-висшата роля в която можем да се въплатим.

Сега се вдъхнових и си позволя да мечтая в ефир Усмивчица

Мечтая за това да поема пълната отговорност и да си простя всичко което съм създал до този момент неосъзнато ипродължавам да създавам.
    Мечтая да имам силата и осъзнатостта да използвам дори най-неблагоприятната ситуация в живота си и да избирам коя представа за себе си искам да изразя относно тази ситуация.
    Мечтая никога повече да не забравям,че аз не съм самата представа,също както актьора не е ролята.
    Мечтая винаги да си спомням,че представата е благословия която ми помага да преживея който аспект си поискам на практика,но това не съм аз.

Мечтая винаги да ценя и обичам творението си и да бъда благодаен за него,да му се радвам и почитам като мое собствено дете каквото и да е то.
    Мечтая винаги да си спомням,че мечтата не зависи от нищо външно,а че всичко външно зависи от мечтата.

Мечтая постоянно да вдъхновявам себе си и да пресъздавам още по висши представи за това кой съм,без да се отъждествявам с тях.

Санги благодаря ти,че ме провокира само така мога са си изтрия кира

« Последна редакция: Юли 02, 2012, 12:17:03 от The One » Активен

never give up
    **
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #11 -: Юли 02, 2012, 12:16:25 »

Never give up , леко бях разочарована от първата част на поста ти , но последното изречение оправи от части нещата. Това да искаш да намериш любовта в очите на един единствен конкретен човек , не е точно истинска любов, малко отива в притежанията. Ако мечтата ти е да намериш любовта и ако тази мечта ти се сбъдне , то ти ще я намериш във всичко и във всеки , а не само в едно момиче .След това с чисто материалните мечтите за колата го подчерта още повече ....малко нещата отидоха към желания на егото , но накрая горе-долу пооправи нещата.....поне не ги поиска на готово.

Интересно ми е да знам освен чисто материални неща като момиче и кола , мечтаеш ли за нещо друго ....за повече мъдрост, осъзнатост и разни други такива неща ?

относно първата ми мечта : Може би не съм се изразил правилно, аз съм намерил любовта в почти всичко, просто искам да намеря сродна душа, човек с когото да споделям всичко, човек за който ще направя възможното и ще опитам да направя невъзможното, за мечтите свързани с автомобилите ще кажа, че аз съм доста странен и може би мъничко луд и според мен колите имат половин душа, а когато човекът и колата се съединят, колата добива пълна душа и ми е много сложно да го обясня, но автомобилите създават емоция и страст в мен, признавам, че най-вероятно си права, че това са желания на егото, просто исках да се обосновя за мечтите .

Естествено, че мечтая за такива неща, мислех, че се подразбира, защото мисля, че всеки мечтае за такива неща, мечтая да имам мъдрост, но не в огромни количества, а по-скоро в средни, защото ако я имам в големи количества, ще е за сметка на чувствата, не мечтая да съм осъзнат, защото ако знам всичко и истината за всичко, психиката ми не би го поела, но не искам по-силна психика, защото тогава чувствата ми ще са по-слаби, въпреки, че чувствата ми понякога ме убиват психически и ме карат да полудявам, аз предпочитам да ги имам в тези огромни количества в които ги имам сега, отколкото да ги заменя за мъдрост или осъзнатост .

П.П. : Докато четеш това, вземи напредвид, че все още съм твърде малък и твърде глупав (:
    Активен

...and the vision finally added: "Go and find the answers in yourself; and always remember: 'You're already living.' Don't let them scare you on your quest for answers and for salvation - for real salvation...
    shining_star
    Неактивен Неактивен

Публикации: 730

« Отговор #12 -: Юли 02, 2012, 12:42:20 »

Фантазията е по-реална от действителността.

Фантазията става действителност, когато си в хармония със себе си, т.е. няма противоречия между мисли, чувства  /или както би казал ошо мислене, чувстване:)тъй като това е процес в постоянно движение/, действие и намерение. А не да мечтаеш от позицията на нямащ, да гониш хоризонта или да разсъждаваш интелектуално за нещата. The One, питаш как да примирим противоречията и как да открием вътрешния си център...след това отговаряш като поемем пълна отговорност за себе си, за своето вътрешно състояние. За мен това се свежда до едно - мисловен контрол. Не да оставиш ума, както ошо настоява, а да го наблюдаваш и контролираш съзнателно, като разбира се, не се отъждествяваш с него.

Защо идват тук просветлените хора, нима са водени от егото? Усмивчица Не, те идват заради нас. Идват, когато баланса /между добро и зло, които все пак ги има! ако мислиш, че няма, рискуваш съвсем да се объркаш/ е нарушен, да покажат посоката.
    Активен
    Sania
    Гост
    « Отговор #13 -: Юли 02, 2012, 14:39:11 »

П.П. : Докато четеш това, вземи напредвид, че все още съм твърде малък и твърде глупав (:

Нито си малък , нито си глупав. Всъщност едни от най-стойностните потребители на форума са именно най-малките  / ИВЕВЕ , АЗ СЪМ, NIA.BONEVA....../ , определено от тях има какво да научат и по-възрастните. А и то годините не са критерий за мъдрост или духовно израстване. Има деца на по 7-8 год. много по-осъзнати , от колкото някои възрастни на 70-80 год.

Друго , обаче ме накара да се замисля ..... до колко наистина мъдростта измества чувствата ...? Възможно ли е наистина ? Означава ли това , че мъдрите хора са безчувствени ? И кое те кара ти да мислиш така ? Имаш ли такива наблюдения върху твои близки и познати , който са станали безчувствени защото са помъдряли ?
    « Последна редакция: Юли 02, 2012, 14:45:55 от Sania » Активен
    never give up
    **
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #14 -: Юли 02, 2012, 15:34:49 »

Според мен мъдрите хора са безчувствени защото смятам, че един немалък процент от нещата които знае един много мъдър човек, са тъжни, зли и подобни, и според мен именно това изтъпява чувствата, имам такива наблюдения върху няколко мои приятели които без съмнение са мъдри и имам чувството, че според тях всичко е твърда и строга теория, също не знам дали става за пример, но, водачите, всички лидери и водачи, без значение на какво са лидери, те са строги и безчувствени, но в момента в главата ми изниква един образ на човек който смятам за мъдър и мисля, че той все пак има чувства, този човек е : Чарли Чаплин

Чарли Чаплин в речта си от филма "Великия диктатор" , според мен създава този конфликт между знания и чувства, ето ги и цитатите : "Our knowledge has made us cynical. Our cleverness, hard and unkind. We think too much and feel too little."
    Превод : "Знанието ни ни направи цинични. Нашата интелигентност - твърди и безмилостни. Мислим твърде много и чувстваме твърде малко."

"More than cleverness we need kindness and gentleness. Without these qualities, life will be violent and all will be lost…."
    Превод : "Нуждаем се от доброта и нежност, повече отколкото от интелигентност. Без тези качества, животът ни ще е насилие и всички ще сме изгубени"

Ето я речта : <a href="http://www.youtube.com/watch?v=U0ToV9-mOf8" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=U0ToV9-mOf8</a>
    Активен

Страници:  [1] 2 3   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Кой в какво ! « 1 2 »
    Анкети
    Георги Ангелов 28 2428 Последна<br />публикация Октомври 12, 2011, 23:27:03
    от Sita
    Какво е предателството за вас? « 1 2 3 4 »
    Духовни връзки и взаимоотношения
    DArkAngel 56 3975 Последна<br />публикация Декември 22, 2012, 19:59:49
    от perli4ka
    С какво те отъждествявам :) « 1 2 3 »
    Снимки
    giti 33 2888 Последна<br />публикация Септември 13, 2010, 16:25:11
    от небесният ангел
    Какво харесвам в теб? « 1 2 3 4 »
    Духовни връзки и взаимоотношения
    Gayatri 57 3954 Последна<br />публикация Април 08, 2011, 14:32:41
    от shining_star
    Какво са родителите и какво децата?
    За родителите
    Sunshine(sun) 14 1521 Последна<br />публикация Юли 29, 2012, 14:54:18
    от мушу

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright