Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници:  1 [2]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Индуктивната хипноза  (Прочетена 2894 пъти)
еос
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 184

« Отговор #15 -: Април 24, 2013, 15:25:33 »

evgeni, Способностите ти за откриване на личности и ровене в мрежата не са свързани с темата.
Поздрави за споделянето на информация.
По правило следва да изписваш източника и по възможност да даваш линк (не мисля, че твоят сайт може да се ползва като оригинален източник- най-малкото дай име на автор, след като не си ти). Никъде не видях написано във форума, че текстът е преведен от някъде. По всичко изглежда, че това са твои думи.
 Въпросът ми е - Опитвал ли си някои от написаните от теб техники?
Предлагам да споделиш нещо от опит, ако искаш по-сериозно отношение.
А щом има какво да обясниш, прави го - все някой ще те разбере, ако е истина.
Активен

entire ocean in a drop
Еlsha
Диди
Неактивен Неактивен

Публикации: 525

« Отговор #16 -: Април 24, 2013, 17:36:00 »

Текста описващ метода на бърза индукция преведох от материали на Американската асоциация по хипноза.  Щом като едно момче представящо се като жена и интересуващо се от котки и окултизъм, ги иронизира вероятно е по-навътре в тази материя.

Винаги има първи път Добромире Усмивчица, но няма да се опитвам да обяснявам, т.к. едва ли ще разбереш.

P.S. Секси изглеждаш!?

Аз ли съм мъж, представящ се за жена и се казвам Добромир?ХмммХммм?? Понеже  снимката е профилната ми от сайта ми, който се надявах вече да е закрит!! От години не се интересувам от окултизъм!!! И да ми прочетеш всичките постове, пак няма да имаш на идея какви неща разбирам и мога да разбера!
Активен

Карма - КаРаМа - движение, живот, анализиране. Усмивчица
evgeni
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 8

« Отговор #17 -: Април 25, 2013, 12:47:13 »

fenixa@gbg.bg=fenixa@gbg.bg
=> Добромир=Еlsha

Източник:  http://www.kotkite.com/obiava_30978.html

За връзка с подателя на обявата:
град:  София
телефон:  0887 06 65 41
e-mail: fenixa@gbg.bg
подател: Добромир

*данните са обществено достъпни чрез google.bg
--------------------------------------------------

Име: Еlsha Собствено Название: Диди Публикации: 609 (0.451 на ден) Дата на регистрация: Август 13, 2009, 01:33:59 Последно Активен: Днес в 02:53:38

Източник: http://indigota.com/index.php?action=profile;u=71#ixzz2RSvrXmYA

Не съм хипнотерапевт или експерт по хипноза. Занимавам се с медицина, а хипнозата ми е хоби  за свободното време. Нямам какво да споделям освен написаното в сайта, което е обобщена информация. Направил съм безплатна реклама на курсовете по хипноза. Не се тревожете няма да пиша нищо повече тук.
« Последна редакция: Април 25, 2013, 13:21:41 от evgeni » Активен
Еlsha
Диди
Неактивен Неактивен

« Отговор #18 -: Април 25, 2013, 13:56:22 »

Виждам, че си ме проверявал, което е малко плашещо....

За окултизма ясно, попаднал си на стар сайт, който не искам да виждам, ама си си направил заключенията. За интереса към котките малко тъпо(чак пък интерес), пуснах обява да намерим дом за едно коте, тогава помагах на приятелят ми Добромир.

Та общо взето разбрах вече защо си стигнал до тези заключения и си обясних, как нацели името на приятеля ми.. Не, че съм длъжна да обяснявам, но не искам да започнат да те бъзикат хора от форума.

П.П- Много забавно беше, наистина, посмях се от сърце и душа. Ухилен Та, пак казвам много забавно беше, но съм в този форум от 3 години и 80% от пишещите ме познават лично, даже и приятеля ми е от форума. Иначе от душа се смях, когато ми говореше толкова убедено и все едно ме познаваш "Добромире, няма да обяснявам" Ухилен Един приятел вика "Добромире, разкрит си", а приятеля ми каза "Да знаеш аз се казвам Димитрина" Ухилен

Само не ми е ясно защо си ме проверявал. Също така в сайта е забранено да се публикуват лични данни, без знанието или съгласието на въпросният човек.

А за хипнозата се смях с право! Казват ти да лъжеш ако нямаш опит, после да ги накараш да ти се доверят, а после да били отговорни! Вярно е, че всеки има първи път, но например в Майкъл Нютън институт, самите хипнотерапевти на един друг са си правили регресии за трупане на опит.
« Последна редакция: Април 25, 2013, 22:41:06 от Toddo » Активен

krem
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 139

« Отговор #19 -: Април 25, 2013, 16:26:52 »

Аз не претендирам да съм от гореописаните с духовни практики и прочие, но идеята инстинктивно не ми харесва, чужд човек да се рови в подсъзнанието ми и т.н. Мисля, че скритото от нашето съзнание би могло да бъде достигнато и от нас самите, когато сме готови за това.

А конкретно описваната тук индуктивна хипноза, правена без съгласието на хипнотизирания бих сравнила с изнасилване на съзнанието. Всяко действие над личността без нейно съгласие е противозаконно и по смисъла на действащото законодателство и по всички духовни закони.
Та помислете какви точно методи си обсъждаме тук...
То в интернет всичко може да се намери, дори и как да си направиш бомба.

В интерес на истината ми беше полезно да науча за този метод с цел да се предпазя евентуално, но подробното описание как ние да го направим, еле за първи път ми дойде малко в повече.
Активен

just keep your mind open

love actually is all around
Еlsha
Диди
Неактивен Неактивен

« Отговор #20 -: Април 25, 2013, 19:49:18 »

Цитат
Не се тревожете няма да пиша нищо повече тук.

Защо, никой не е казал нещо за теб, а се коментира написаното. Ти написа нещо, аз просто видях притоверечие, а ти си обясни, че си цитирал. В случая коментирам написаното. Усмивчица

Крем е прав/а, че липсата на съгласие или незнанието е като изнасилване.

Не съм съгласна с подхода на тази асоциация по хипноза, защото при хипнозата най-важното е доверието, а те го градят на базата на лъжа, че да може стажантчетата да добият опит.

Ще обясня, трудно е, когато нямаш практически опит, а не може да практикуваш защото само искат опитни! Но, винаги има начини, винаги има избор, някой смятат, че винаги имаме поне 2 избора, така или е иначе, в същност вариантите винаги са поне 3. Усмивчица

Например за хипнозата в случая, асоциацията избира да лъже клиенти ако нямаш опит, Майкъл Нютън предпочита като обучава хипнотерапевти да се учат първо един на друг, а в друг случай четох един хипнотерапевт как препоръчва, ако нямат опит хората, първо да пробват с някой приятел или много близък човек, който им се доверява и е съгласен да му помогне.

Та така, 3 варианта в една ситуация, неопитните да натрупат опит и една голяма асоциация, която избира най-лесният вариант, който се подиграва с доверието на хората. Усмивчица

« Последна редакция: Април 25, 2013, 20:01:21 от Еlsha » Активен

Страници:  1 [2]   Нагоре
Отиди на:  

Подобни теми:
Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
публикация
Майчина хипноза за щастие
За родителите
Бунтарката 3 2318 Последна<br />публикация Януари 25, 2011, 20:01:23
от Tinkerbell
Хипноза
Духовни учения
Бунтарката 2 2079 Последна<br />публикация Септември 20, 2010, 21:08:16
от mddimi
Телевизията - масова хипноза и контрол
Програмиране, световен елит
Georgio 0 1061 Последна<br />публикация Март 03, 2011, 15:31:19
от Georgio

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
Ширинан | Психолог  © Copyright