Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Анкета
Въпрос: "Живеем" или просто "съществуваме"?! Необятни термини, които объркват човешкото съзнание.
Живея. - 0 (0%)
Съществувам. - 2 (100%)
Имам друго мнение по въпроса. - 0 (0%)
Общ брой гласове: 2

Страници:  1 [2] 3   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Дневникът на ~ Primär Blut ~  (Прочетена 3716 пъти)
~Schwarze_Sonne~
Неактивен Неактивен

Публикации: 188

• Град: София
  • "Очите са огледалото на Душата!"

« Отговор #15 -: Юли 06, 2012, 09:55:45 »

1) Натал ( Рождена Графика )  Ухилен обикновенна  Затъпяване

2) Натал ( Рождена Графика с астероиди )

3) Натал ( Рождена Графика - astro click )

....... И още...
    Който ги разбере- ОК  Ухилен
    Който не ги разбере -  Веселяк нема значение Намигване

* NATAL CHART-Astrodienst stile.gif (102.52 KB, 748x1102 - видяно 263 пъти.)

* ASTRO.CLICK ПОРТРЕТ.png (28.23 KB, 449x449 - видяно 219 пъти.)

* Карта с Method AM-Placidus.gif (105.9 KB, 748x1102 - видяно 229 пъти.)

* Класическа Натална Карта.gif (94.08 KB, 748x1102 - видяно 273 пъти.)

* astro_2apa_02_kris_tina.38932.11968.gif (111.68 KB, 748x1102 - видяно 243 пъти.)

* астероиди-Крис-натал.gif (107.26 KB, 748x1102 - видяно 225 пъти.)
    « Последна редакция: Юли 06, 2012, 10:09:37 от ~ Primär Blut ~ » Активен

"Oculi porta anima ... vide si non audes mihi tunc animi... "
    Ich
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1648

• Град: различни планетки
  • Michail Kolev
    « Отговор #16 -: Юли 07, 2012, 09:23:08 »

Забележи,че докато сме души в Духовния Свят сме наясно кои сме ние и каква е целта да се усъвършенстваме -ДУХОВНО. Когато се преродим,нямаме предимството да "помним"заучените уроци.Те са закодирани вътре в самите нас! Затова и казвам,че всичко започва от начало. Живеем на Земята-то е училището,изпитанието и започваме да градим от начало .Изпитанието според мен,е вглъбяването в материалният свят и преодоляването от неговата зависимост...
    Смисъла на всичко това е да живеем в училището на Живота!
    А Смъртта ,отваря отново вратите към дома. Тогава разбираме с какво сме се справили,с кое сме сгрешили и кое има нужда от отработване...

След като в духовния свят сме наясно кои сме и какво има да правим, защо се налага да се въплъщаваме?
    Какво ни липсва там, което идваме да търсим тук?
    Не можем ли там да постигнем всичко, от което се нуждаем?

Защо е нужно да се подлагаме на изпитания, с които някои се справят, а други - не? Заради самото изпитание?
    Да видим, дали ще можем да преодолеем нещо, което не ни е присъщо? Защо е нужно това?
    Активен
    shining_star
    Неактивен Неактивен

Публикации: 730

« Отговор #17 -: Юли 07, 2012, 13:08:27 »

Какво ни липсва там, което идваме да търсим тук?
    Не може ли там да постигнем всичко, от което се нуждаем?

Не може, Их. Там няма такива условия...Усмивчица

Ето какво казва Учителя: Аз съм лозата, вие - пръчките. Чрез този стих Христос определя какви трябва да бъдат отношенията между Учителя и Учениците, Учителя е лозата, а учениците - пръчките.
    Пръчката пребъдва в кочана на лозата, но все пак и липсва нещо, за да живее самостоятелно - тя няма свой корен. Лозата обаче има свои корени, води самостоятелен живот и предава живота си на пръчките. Следователно докато пръчката научи великия закон на поляризиране, т.е. докато изработи своите корени и се спусне дълбоко в материята, да заживее самостоятелно, тя трябва да пребъдва върху кочана на лозата.
    Христос казва на учениците си: "Вие сте солта на земята", за себе си казва "Аз съм виделината на света". Солта играе важна роля на земята, даже и светлината не може да се прояви без сол. Наистина учениците на Христа бяха средата, чрез която той се прояви. Солите се състоят от две неща: от метал и металоид, или от метал и остатък от киселини. Но солите не се намират отделно нито в киселините, нито в основите. За да си обясните как се образуват солите, посейте едно житно зрънце и наблюдавайте как расте и се развива то. Растенето е процес на духа и не се дължи нито на земята, нито на слънцето. Земята и небето, съединени, дават условия на духа да се прояви.
    Активен
    ~Schwarze_Sonne~
    Неактивен Неактивен

« Отговор #18 -: Юли 09, 2012, 14:44:31 »

Предлагам ви една книга Намигване

Юнгианска анализа на сънищата
    Автор: Джеймс Хол
    Раздел: Психология - теоретични работи, направления
    Издателство: Леге Артис
    Народност: американска
    Преводач: Мария Бояджиева

Сънищата, наричани "забравения език на Бога" от някои и "дяволски послания" от други, отдавна са се разглеждали като предвестник на бъдещето. Но съвременното схващане, че сънищата са интимно свързани с личната психология, нагласи и поведение на сънуващия, се дължи на пионерската работа на швейцарския психиатър К. Г. Юнг, който показа, че в сънищата активно оживява несъзнаваното.
    Книгата е изчерпателно и практически полезно ръководство за разбиране на сънищата в светлината на основните принципи на аналитичната психология на Юнг. Описва се и се дискутира моделът на Юнг за психиката и се дават много клинични примери и начини, по които те могат да бъдат тълкувани в съответния контекст. Специално внимание се обръща на обичайни и повтарящи се мотиви (падане, преследване, къщи, автомобили, траур, края на света, смърт, брак, сексуални образи и пр.), травмиращи сънища, компенсаторни и целенасочени функции на съня, сънища като прогноза за болест или физическа промяна, и на това как сънищата са свързани със съответния житейски период и процеса на индивидуация на сънуващия.
    Д-р Джеймс А. Хол е завършил медицина в университета в Тексас и е специализирал в Института "К. Г. Юнг" в Цюрих. Практикува като психиатър и югиански аналитик в Далас, където е клиничен професор по психиатрия към Югозападния медицински факултет. Топ е автор на Клинично използване на сънищата и клинична хипноза: Принципи и приложения (заедно с X. Б. Крейзилнек).

Намигване Приятно четене  Ухилен

И още :

Реутов, Андрей   Хакери на сънища 2

Фройд, Зигмунд   Фантазии и сънища   

Реутов, Андрей   Хакери на сънища   

Де, Нерис   Тайният език на сънищата

Дако, Пиер   Тълкуване на сънищата

< http://www.spiralata.net/s.php?SearchType=2&find=%F1%FA%ED%E8%F9%E0 >

* yung.exe (407.33 KB - свалено 105 пъти.)
    Активен

~Schwarze_Sonne~
    Неактивен Неактивен

« Отговор #19 -: Юли 12, 2012, 14:53:43 »

СОЛАР

Активен

~Schwarze_Sonne~
    Неактивен Неактивен

« Отговор #20 -: Юли 13, 2012, 09:21:54 »

РАДИКС

Активен

~Schwarze_Sonne~
    Неактивен Неактивен

« Отговор #21 -: Юли 16, 2012, 10:08:56 »

Активен

Ariam
    Ariam(Маха Оръга)
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1237

« Отговор #22 -: Юли 23, 2012, 11:42:32 »

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=VjZawXnMYl8" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=VjZawXnMYl8</a>
    Активен
    ~Schwarze_Sonne~
    Неактивен Неактивен

« Отговор #23 -: Септември 18, 2012, 11:14:13 »

Не знам как да започна новата тема в " ЛИЧНИЯТ СИ ДНЕВНИК " ...

Натъкнах се на нещо интересно. Как едно момиче,обсъждаше предаване по една национална телевизия. Разказът и ме накара да мисля... И накрая да пиша тук.

Предлагам малко от разказа и ... ( Първоначално провокирах момичето. )
    Разговорът с нея е в обществен чат за забавление. Тя пишеше на латинеца,затова съобразно правилата на сайта-индиго,коригирах почерка и.

adi20 на 09-18-12 / 09:48 - гледах по нова тв
    adi20 на 09-18-12 / 09:48 - двама как се запознали в нета

ToT на 09-18-12 / 09:48 - и?
    adi20 на 09-18-12 / 09:49 - ама тя мн дебела направо огромна
    adi20 на 09-18-12 / 09:50 - с две висши образования
    ToT на 09-18-12 / 09:50 – хахахахх
    ToT на 09-18-12 / 09:50 - а той?
    adi20 на 09-18-12 / 09:51 - а той един обикновен работник
    adi20 на 09-18-12 / 09:51 - тя на 30 години
    adi20 на 09-18-12 / 09:51 - той на 50
    adi20 на 09-18-12 / 09:52 - и сега са се събрали да живеят заедно
    adi20 на 09-18-12 / 09:52 - той дълго не си слагал снимка в нета
    adi20 на 09-18-12 / 09:53 - а тя от самото начало си била сложила просто хората да си
    adi20 на 09-18-12 / 09:53 - знаели с какъв слон си пишат
    adi20 на 09-18-12 / 09:54 - ма тя наисти огромна изглежда има някакво нарушение на
    adi20 на 09-18-12 / 09:54 - обмяната на веществата
    adi20 на 09-18-12 / 09:55 - наистина*
    adi20 на 09-18-12 / 09:56 - гледах ги и нз какво да си мисля
    ToT на 09-18-12 / 10:02 - не го мисли
    ToT на 09-18-12 / 10:02 - те са се оредили
    ToT на 09-18-12 / 10:03 - то така с тези,които закъсват за е*****,така се намират

adi20 на 09-18-12 / 10:03 - мисля че всеки е направил компромис
    ToT на 09-18-12 / 10:03 - кът загорел тиган  ... хах
    ToT на 09-18-12 / 10:03 - епа,сигурно
    ToT на 09-18-12 / 10:04 - Аз съм виждала -реално парче месо около 200 кила
    ToT на 09-18-12 / 10:04 - мъжо и около 100
    adi20 на 09-18-12 / 10:04 - мен ми е чудно че са ги поканили в нова тв да ни ги показват
    ToT на 09-18-12 / 10:05 - и странна е Съдбата и химическите реакции,в човешкият
    ToT на 09-18-12 / 10:05 - оргнизъм и чувства
    ToT на 09-18-12 / 10:05 - но хората си се обичаха,уважаваха и подкрепяха
    ToT на 09-18-12 / 10:05 - странно,нали
    ToT на 09-18-12 / 10:06 - Мисля,че ефекта на показването е дал резултат-присмех
    ToT на 09-18-12 / 10:07 - Не знам защо но хората много обичат да се гаврят и присмив
    ToT на 09-18-12 / 10:07 – присмиват
    ToT на 09-18-12 / 10:07 - на някой,който е по-различен физзически или психически от
    ToT на 09-18-12 / 10:07 – тях
    ToT на 09-18-12 / 10:08 - Просто ни е такава същността.Виновен няма
    ToT на 09-18-12 / 10:08 - Просто има сбъркана система на мислене при повечето
    ToT на 09-18-12 / 10:08 - човешки индивиди
    ToT на 09-18-12 / 10:08 - Ето,това е моето мнение
    adi20 на 09-18-12 / 10:12 - но вс пак сексоално е малко странно
    ToT на 09-18-12 / 10:16 - Може би,избират партньори ,които да отговарят на техните
    ToT на 09-18-12 / 10:16 - физически данни
    adi20 на 09-18-12 / 10:17 - аз имах в предвид че при мъжете е въпрос на визоална възбуда
    ToT на 09-18-12 / 10:20 - Възбудата преди физическа е психична
    ToT на 09-18-12 / 10:20 - Т.е. ако мъжа харесва по някакъв начин жената,в мислите си
    ToT на 09-18-12 / 10:21 - то физиката ще играе по-минимална роля в самият секс.уален акт
    adi20 на 09-18-12 / 10:23 - тук не си напълно права
    ToT на 09-18-12 / 10:25 - Защо така мислиш?
    ToT на 09-18-12 / 10:25 - Аз не говоря за случайно - виждане –
    ToT на 09-18-12 / 10:26 - а за хора които в последствие стигат до там
    ToT на 09-18-12 / 10:26 - за тези в този случай,който обсъждаме
    ToT на 09-18-12 / 10:26 - в момента

adi20 на 09-18-12 / 10:45 - ми защото сам говорила с мъже и те вса били напълно
    adi20 на 09-18-12 / 10:45 - откровени
    ToT на 09-18-12 / 10:50 - И какво са ти казвали те ?
    adi20 на 09-18-12 / 11:02 - ми че все пак не могат да им въздейства жени които
    adi20 на 09-18-12 / 11:02 - изглеждат мн зле
    adi20 на 09-18-12 / 11:03 - въздействат*
    ToT на 09-18-12 / 11:03 -  Това е напълно нормално
    ToT на 09-18-12 / 11:04 - Просто хормона не им действа
    adi20 на 09-18-12 / 11:04 - именно
    ToT на 09-18-12 / 11:04 - с НЕлицеприятните женски обекти
    adi20 на 09-18-12 / 11:04 - при нас женските сушества е по различно
    ToT на 09-18-12 / 11:05 -  Да ти кажа честно,не е съвсем така
    ToT на 09-18-12 / 11:06 - и ние гледаме с очи и избираме чрез характер и сърце
    adi20 на 09-18-12 / 11:06 - а бе повече при нас се случва в главата ни
    adi20 на 09-18-12 / 11:07 - както и да е мн се задълбахме в темата
    ToT на 09-18-12 / 11:11 - А за темата... сложна е и всеки сам има собствен подход и
    ToT на 09-18-12 / 11:12 - мисъл

--- Момичето спря да отговаря на въпросите ми ---

Сами можете да прецените кое от казаното е правилно. И дали има изобщо правилна страна. Намигване Защото както знаете монетата има две страни. Намигване Но за мен лично ,двете страни на нещата не значат нищо,освен общо приетите "правила" за "поглед на нещата". Аз предпочитам да се взирам през призмата на общо приетите "правила" Намигване

Global Moderator - Коментар СК слагай повече звездички при някои думи , тука влизат и дребчовци и по-консервативни възрастни
    « Последна редакция: Септември 18, 2012, 12:54:21 от Eona Lightholder » Активен

~Schwarze_Sonne~
    Неактивен Неактивен

« Отговор #24 -: Септември 21, 2012, 09:26:27 »

Global Moderator - Коментар
    СК слагай повече звездички при някои думи , тука влизат и дребчовци и по-консервативни възрастни
    « Последна редакция: 18-09-2012, 12:54:21 от Eona Lightholder »

Извинявам се,ЕО Намигване Следващия път,ще бъда по-внимателна Сърце Плезещ се Целувчица
    Активен

~Schwarze_Sonne~
    Неактивен Неактивен

« Отговор #25 -: Октомври 03, 2012, 16:02:16 »

Карма ( съдба ) – е проява на универсалния закон за причината и следствието, който действа в течение на много прераждания. Карма е доказателство за това, че всеки от нас носи отговорност за своите мисли и действия.

Кармични уроци – те се определят от числата липсващи в името ни дадено при раждане. Това означава, че в предишния си живот не сме използвали енергията на тези числа и затова сега са пропуснати. Пропуснатите числа ще ни напомнят отново за себе си, докато окончателно не овладеем тази енергия.

Кармичен дълг – нещо, с което сме злоупотребили в миналото си прераждане и сега е дошло времето да се разплащаме. Числата на кармичния ни дълг се съдържат в петте основни числа в нумерологичната карта.

ДЕСЕТ
    (04.06.1989)

Корнелий Агрипа нарича числото 10 - всемирно и съдържащо в себе си пълния път на живота, а от десет нататък всички числа се считат повторяеми. По мнение на Деборал числото десет (съставено от единицата, означаваща битието и нулата, означаваща небитието), съдържа в себе си духа и материята. Десет е висшата точка на човешкия разум. Графически го изобразяваме като кръг с центъра му. Десет е и кабалистичното дърво с десетте сфери ( сефири ).
    Десет – декада, в десетичната система се отнася към единицата. В тетрактиса (триъгълника на Питагор, в който десет точки са наредени в четири намаляващи реда – като пирамида, четири, три, две и едно се сумират до десет ) се отнася към четири. Четири представлява статична цялостност и проява на идеалната устойчива структура на мирозданието.
    Кармичен дълг – възраждане. Колелото на Фортуна
    Десет се свързва с добрата карма. В този живот получаваме, освободени сме от кармичен дълг, защото в миналия сме си го изпълнили. Можем да започнем всичко отначало, затова и десет се нарича число на възраждането. Приема се за число на добрия късмет, успеха и съдържа обещание за победа в трудни ситуации в живота ни. Счита се, че в миналото сме били притиснати чрез сила от друг и сега можем да станем независим лидер.

КОЛЕЛОТО НА СЪДБАТА

(иначе — Повелител на Силата на  Живота)
    The Wheel of Fortune

Колело на съдбата

Dar des Schicksals

Архетип: СЪДБА

Традиционни   наименования:  TESTAMENTUM, KABBALA, FORTUNA, КОЛЕЛОТО НА КЪСМЕТА.

Числово обозначение: ДЕСЕТ.

Астрологически знак: ЮПИТЕР(или ДЕВА).

Кабалистическо значение: ВЯРА.

Окултно значение. ПОКАЗАЛЕЦ

Нравствено значение: ЦАРСТВО БОЖИЕ..

Алхимическо значение: ПОРЯДЪК.

Физическо значение: КЪСМЕТ.

Съответствия:

В гръцката митология— ЗЕВС

В римската митология— ЮПИТЕР

Символическо изобразяване:

Тук нямаме изображения на хора. На фона на исполинска буря, която вилнее като ураган, с фосфорисциращи светкавици в лилаво-виолетови краски, сред пороя се издига странната фигура на колело. Поставено от невидима ръка, вътре с хексаграма, то се върти с мълниеносна скорост. Като че ли в двете посоки. В ъглите има фигури на ангел, бик, лъв и орел, символи на четирите евангелиста – Матай, Лука, Марко, Йоан. Често пристъства змия и богинята котка Бааст.Обикновено обаче на върха му седи сфинкс с меч в ръка, вдигната нагоре; отдясно е добрият крилат демон Германубис с жезъла на Меркурий, а вляво Тифон, огромен крокодил с разтворена паст…

(в сферата на Душата)

«Помни, сине на земята, за да можеш, трябва да желаеш, помни и за това, че да желаеш действително, трябва да смееш (да дерзаеш), а за да дерзаеш с успех, трябва да умееш да пазиш мълчание до този момент, когато почнеш да действаш.»

ТРАДИЦИОННО

Основно значение:

ПРОМЕНЛИВОСТ НА СЪДБАТА, КЪСМЕТ, УСПЕХ, ПРОВЪРВЯВАНЕ, ЩАСТИЕ

Значение на обърнатата карта:

Същото но в материален план

РЪСТ, УВЕЛИЧЕНИЕ, НАТРУПВАНЕ, УМНОЖАВАНЕ

Окултно значение— КЪСМЕТ

ПРИЕМАМЕ СЛЕДНОТО ЗНАЧЕНИЕ:

В благоприятна позиция Всичко се върти в кръг, може да си отгоре, а може да падаш под колелото. Картата е добро предзнаменование

В неблагоприятна позиция е силата на съдбата, неочаквани промени, върху които нямаме власт, трябва да следваме ритъма на съществуването, ако сме в дисонанс, центробежните сили ще ни изхвърлят. Можем да стигнем до себепознание само в точката на колелото, където е същинския Аз.

В съчетание с неблагоприятни карти и обърната Тук трудно е да считаме картата за обърната, все пак е колело, но в съчетание с неблагоприятни карти неочакван кръговрат.

За бизнесмените се счита за благоприятна карта, указание за обръщане в добра посока , настъпване на период на подем и късмет.

АСТРОЛОГИЧЕСКИ

Десети Аркан е свързан с планетата на щастието Юпитер и със знака на Девата.

От другите планети със значение за Колелото на Фъртуна, трябва да споменем Сатурн, Уран, Нептун и Плутон. Всички те така или иначе са свързани с кармата.

Въпреки, че «Колелото на Съдбата» се счита за благоприятна карта, но то носи отпечатъка на безсилието на човека пред съдбата.Числото 10 означава съвършенство, завършеност, явява се врата в новото, ново начало (1+0), което ще последва.

Този Аркан свързваме с мита за дъщерите на нощта – Мойрите— Клото, Лахезис и Атропо, които предат нишките на живота и в един момент ги отрязват.

ПСИХОЛОГИЧЕСКО ЗНАЧЕНИЕ:

Стремеж към прогрес, добри промени, движение в кръг, доверяване на съдбата, започване отначало, неочаквана усмивка на съдбата, доверие в късмета, успех при отчитане на закономерностите

Но и

Упорство и неприемане на външния ритъм, отказ от динамиката, съпротива на естествения ход на нещата, драматизиране на настоящия момент, неразбиране на цикличността на процесите.

ИНТУИТИВНО ЗНАЧЕНИЕ:

Бъди честен – ти си объркан, в твоя дом също, ти повече не разбираш произтичащото; но в живота всичко се повтаря – и мислите и чувствата и събитията; Предпазвай се да се намесваш в хода на събитията, не прави излишни движения, иначе ще бъдеш завлечен. Стреми се към центъра на колелото, където в неподвижната точка е твоето АЗ, спри и наблюдавай. Погледни на проблемите си отстрани, като страничен наблюдател: само така ще намериш тяхното решение.
    « Последна редакция: Октомври 03, 2012, 17:16:46 от ~Schwarze_Sonne~ » Активен

~Schwarze_Sonne~
    Неактивен Неактивен

« Отговор #26 -: Октомври 16, 2012, 12:43:24 »

Cerberus et Obscuram Sun 

Ugio sine fine
    Daemon, parce mihi
    Furiosus occulos timeo
    Frigeo, cor fit petra
    Vita mea fracta st et demissa
    Et perdita

Du scheinst dunkler als die Nacht
    Du bist älter als das Licht
    Du bist unsichtbar gemacht
    hast keine Hülle kein Gesicht

Und schauerlich
    Versteckst Du dich
    Seit ewiglich
    Schwarze Sonne

Du dringst ein betäubst den Geist
    Du erleuchtest mein Gemüt
    Du verführst und Du entweihst
    Du bist kalt und längst verglüht

Und innerlich
    Erhitzt Du mich
    Seit ewiglich
    Schwarze Sonne

Semper sequindo odorem sanguis
    Ferrox currendo ex infernalis
    Est cerberus

Du erscheinst in meinem Traum
    Du liebkost mein schwarzes Herz
    Spendest Licht dem Lebensbaum
    Du befreist mich von dem Schmerz

Und eigentlich
    Erschreckst Du mich
    Auf ewiglich
    Schwarze Sonne

Du fliegst schneller als das Licht
    du bist überall zugleich
    Du bist Vater Mutter nicht
    und auch nicht das Himmelreich

Doch ohne Dich
    Gibt es mich nicht
    Auf ewiglich
    Schwarze Sonne

Est cerberus
    (schwarze Sonne)

Frigeo, cor fit petra
    Vita mea fracta st et demissa
    Et perdita

Predator cerberus qui vit infernus fames ardens carme hominis
    mortalis

Est cerberus
    (schwarze Sonne)

Est cerberus, est cerberus
    (schwarze Sonne)

English lyrics :

Always following the smell of blood--
    Wild running from hell
    Always following the smell of blood
    It is Cerberus

I'm escaping without end
    Demon, spare me
    Furious hidden fear
    My life fractures, (hush) and is dejected
    And destroyed.

The hunting Cerberus in Hell craves passionately the mortal, human flesh.

You shine darker than the night
    You are older than the Light
    You're invisible to me
    Without a face or skin to see
    So terrible, and secretly
    Eternally, black sun

You penetrate and baste the mind
    Show my soul another light
    You seduce and desecrate
    So damn cold and far away
    And yet inside you heat me up
    Forever comes the black sun

You appear in all my dreams
    Touch my blank heart with your things
    The tree of life strives in your ace
    As you free me from the pain
    To tell the truth, you frighten me
    Eternally, black sun

You exceed the speed of light
    You're everywhere, and every time
    Not the father, nor the mother
    Nor the kingdom come of heaven
    But without you I'm nothing
    Endlessly, my black sun

My black sun

Винаги следва мириса на кръв…
    Диво бягство от ада,
    винаги следва мириса на кръв – това е Цербер.
    Бягам до безкрай…
    Демоне, пощади ме!
    Живота ми се пречупва, тишина и съм обезсърчен и унищожен.
    Ловуващия Цербер в ада, яростно жадува за тленна, човешка плът!

Блестиш по-тъмно от нощта,
    по-древен си от светлината,
    невидим си за мен, без лице или плът, който да бъдат докоснати,
    Толкова ужасяващо и потайно, безкрайно черно слънце!
    Промъкваш се и изкривяваш съзнанието!
    Показваш на душата ми друга светлина.
    Прелъстяваш и оскверняваш, толкова студен и далечен.
    И все пак вътрешно ме топлиш…
    Завинаги идва черното слънце!

Появяваш се във всичките ми мечти,
    докосваш празното ми сърце по свой начин.
    Дървото на живота се издига в теб,
    докато ме освобождаваш от болката.
    Да кажа истината, плашиш ме, безкрайно черно слънце!

Достигаш скоростта на светлината,
    ти си навсякъде и по всяко време.
    Нито бащата, нито майката, нито кралството идват от рая,
    но без теб съм нищо, мое безкрайно черно слънце!

Активен

~Schwarze_Sonne~
    Неактивен Неактивен

« Отговор #27 -: Октомври 30, 2012, 14:42:59 »

Вчера реших да попълня един " случаен Намигване "тест,който открих ...  - ЧАКРА ТЕСТ (на български)- ето и линк към него --->

http://chakra.newage.bg/%D1%87%D0%B0%D0%BA%D1%80%D0%B0-%D1%82%D0%B5%D1%81%D1%82

Моите резултати са :
    http://www.newage.bg/tr/456

СЕДМА ЧАКРА - 118% (прекалено активна)
    ШЕСТА ЧАКРА - 114% (прекалено активна)
    ПЕТА ЧАКРА - 114% (прекалено активна)
    .....................................................................

ЧЕТВЪРТА ЧАКРА - 81% (балансирана)
    ТРЕТА ЧАКРА - 98% (балансирана)
    ВТОРА ЧАКРА - 85% (балансирана)
    .....................................................................

ПЪРВА ЧАКРА -37% (слабо активна)

--- Бих казала " Полезно по пътя..." Прегръдка Усмивчица

Процентите варират от 0% до 130%
    Затоврена (0% - 30%)
    Слабо активна (30% - 70%)
    Балансирана (70% - 100%)
    Прекомерно активна (100% - 130%)

За повече информация относно значението на вашия резултат прегледайте статията Анализ на резултата.

Съвети :

Вашата Седма чакра е прекалено активна (118%). За да я балансирате: Балансиране на Седма чакра - http://chakra.newage.bg/%D0%B1%D0%B0%D0%BB%D0%B0%D0%BD%D1%81%D0%B8%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B5-%D1%81%D0%B5%D0%B4%D0%BC%D0%B0-%D1%87%D0%B0%D0%BA%D1%80%D0%B0

Вашата Шеста чакра е прекалено активна (114%). За да я балансирате: Балансиране на Шеста чакра -

Вашата Пета чакра е прекалено активна (114%). За да я балансирате: Балансиране на Пета чакра -

Вашата Първа чакра е слабо активна (37%). За да я балансирате: Балансиране на Първа чакра. -  http://chakra.newage.bg/%D0%B1%D0%B0%D0%BB%D0%B0%D0%BD%D1%81%D0%B8%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B5-%D0%BF%D1%8A%D1%80%D0%B2%D0%B0-%D1%87%D0%B0%D0%BA%D1%80%D0%B0
    « Последна редакция: Октомври 30, 2012, 15:02:48 от ~Schwarze_Sonne~ » Активен

~Schwarze_Sonne~
    Неактивен Неактивен

« Отговор #28 -: Октомври 30, 2012, 15:20:34 »

Пета чакра (Вишудха)

Пета чакра (Вишудха)
    Функция на Пета чакра - Символи
    Функция на Пета чакра - Резонанс
    Функция на Пета чакра - Етерно тяло
    Функция на Пета чакра - Общуване
    Функция на Пета чакра - Гласът
    Функция на Пета чакра - Съзидателност
    Демон на Пета чакра - Лъжа
    Формиране на Пета чакра

http://chakra.newage.bg/%D0%BF%D0%B5%D1%82%D0%B0-%D1%87%D0%B0%D0%BA%D1%80%D0%B0-%D0%B2%D0%B8%D1%88%D1%83%D0%B4%D1%85%D0%B0

- ОБЩУВАНЕ

Намира се в областта на шията, гърлото, на нивото на ларинкса. Гърленият център се отнася към тройката на трите висши центъра, той е свързан с емоциите на творческата самоизява, изразяването и общуването. Управлява интелектуалните способности в прилагането им към ментална или чувствена изява.

Това е чакрата на творчеството и съзиданието в най-широкия смисъл на думата. Тя е и науката, и изкуството. Тя е отговорна за проявлението на волята, за реализацията на собствените желания, за усвояването на информацията във всичките й форми, включително пари и материални ценности, които също са форма на енергия.

Свързана е с телепатията и отварянето на чакрата ще ви даде възможност да разбирате и говорите всички езици. Отговаря за начина, по който представяме себе си пред околните, колективно съзнание, меко общуване, предпазливост.

Тази област помага за развитието на егото. Тя дава на човека чувство на хуманност, състрадателност и привързаност. Благодарение на нея човек притежава самоконтрол и може да усети истинската любов. Благодарение на нея животът се възприема такъв, какъвто е, без предразсъдъци и предубеждения. Тя е извора на младостта, която се активира всеки път, когато кундалини преминава през нея.

Символ - кръг или овал

Елемент на чакрата- ЕФИР

Цвят на чакрата- Честота на трептене на енергийната среда на чакрата съответства на синия цвят.

Мантра на чакрата: АМ ААМ ИМ ИИМ УМ УУМ РИМ РИИМ ЛРИМ ЛРИИМ ЕМ АИМ ОМ АУМ и с две вдишвания AM AHM

Органи на тялото

Шиен сплит (щитовидната жлеза). Шия, ръце, уста, език, лице.

Действие върху части на тялото:

Горната част на белите дробове, бронхите, ларинкса, гласните струни, челюстта и езика.

Физически характеристики: Свързана е с дейността на хранопровода, гърлото, устата, зъбите, щитовидната и паращитовидната жлези. Оказва силно влияние върху дихателната система и гласовия апарат. Предоставя енергия на близко разположените органи- дихателна система, слух, гърло и кожа.

Енергия, лежаща в основата на силата

Комуникация и откритост. Самостоятелност и независимост. Вдъхновение, приспособимост към живота. Отстояване на собствените права. Късмет. Чувство на уважение.

Блокирането на тази енергия води до това, че човек говори на другите с команден тон, държи се твърде властно или обратно, не може да се защити. Блокирането ще се проявява като заболяване на щитовидната жлеза, ларингит или заболявания на гърлото.

Въздействието върху тази чакра ще помогне за подобряване на комуникативните способности. Прилагането на техники, свързани с чакрата, ще стимулират енергията в тази част на тялото (шия) и ще подобрят качеството на общуване, както на емоционално, така и на вербално ниво. Ще се подобрят уменията за общуване и ще се повиши доверието към другите. Въздействието върху чакрата ще помогне за справяне с инатливостта, която е пряко свързана с липсата на еластичност на мускулите в тази част на тялото. Също така ще се стимулира обмяната на веществата.

Пробуждането на чакрата прояснява съзнанието, обостря вътрешния слух (т.е. слуха на ума, а не на ушите), изчиства паметта от баласта на предразсъдъците, премахва мнителността, страховете и въжделенията.

Обичайни състояния, блокиращи чакрата

Проблеми в общуването със света. Нервозни действия, чувство на безпомощност. Всички чувства, които стягат гърлото и предизвикат задушаване от сълзи. Неумение, невъзможност да живееш своя личен живот, тъй като някой или нещо пречи. Неумение да се приеме това, което предлага животът. Неразбиране на своите желания. Обвиняване на другите. Убеждение, че „всички ми мислят лошото”. „На никой не му е до мен”. Чувство на отхвърляне. Страх от провал. Клеветничене за другите. Всички състояния отразяват проблеми с общуването.

Симптоми за хиперактивност:

Авторитаризъм, догматизъм, фанатизъм, реакции на свръхчувствителност, негативни и резки изказвания, стремеж за вкопчване в традицията, прекалена активност.

Симптоми за недостатъчна активност:

Подчиняване на другите, съпротива срещу промените, меланхолия, забавени реакции, инатливост. Блокировките в тази чакра могат да се проявят като кашлица, упорито мълчание, логоневроза, напрежение на речевия апарат. Заболявания на щитовидната жлеза, гърлото или ларингит.

Напрежението в тялото са проявява в широки, наклонени рамене и широка шия, раменете могат да са прегърбени, повдигнати, хлътнали, висящи. Когато има напрежение в мускулите, се блокира кръвния поток и енергията в каналите, клетките не се възстановяват в обичайния естествен ритъм, образува се застой в свързаните с блокировката области. Така се появява остеохондрозата и мигрената. Няма човек без остеохондроза, проявена в една или друга степен. Няма човек, който да не е имал някакви страхове.

В този център се намира гордостта, която служи като защитна маска, скриваща самоуважението, слабостите, ниското самочувствие, или така наречения комплекс за малоценност. Няма човек, който да не е преживял неуспехи в живота, което предполага наличие в него на разбирането за собствената му слабост. Ако поне веднъж са били поставени под съмнение сексуалните качества на човека, правотата на неговите действия, то това означава, че в него живеят всички тези блокировки. Страховете от провалите се записват тук. Страховете от промените - също тук. И как можете и може ли изобщо да очаквате положителни промени в живота на един човек, ако той се страхува от промените по принцип? Не е трудно да се разбере значението на гърления център и работата с него.

Използване на цветове (дрехи, бижута, помещение, изглед, медитация и т.н.):

Липса на активност - синьо.
    Хиперактивност - оранжево, с леко син оттенък.

Шеста чакра (Аджна)

Цел на Шеста чакра - Разпознаване на модели
    Индентичност на Шеста чакра - Архетипове
    Форма на Шеста чакра - Образът като символ
    Функция на Шеста чакра - Сънища
    Функция на Шеста чакра - Интуиция
    Функция на Шеста чакра - Ясновидство
    Функция на Шеста чакра - Трансцендиране
    Фунцкия на Шеста чакра - Виждане
    Демон на Шеста чакра - Илюзия
    Формиране на Шеста чакра

http://chakra.newage.bg/%D1%88%D0%B5%D1%81%D1%82%D0%B0-%D1%87%D0%B0%D0%BA%D1%80%D0%B0

- НАДЕЖДА

Намира се между веждите. Челна чакра или трето око, на нивото на челото. Съответства на таламуса (хипофизна и пинеална (епифиза) жлеза), който се намира в средата на мозъка, точно над гръбначния стълб. Отговаря за разума, изменението или динамиката на умствената дейност и волята - "трето око".

Нарича се "трето око", което означава, ясновидство, безпристрастна истинност. Тази чакра „вижда” отвъд границите на физическия свят и управлява нашите таланти и познания, прошката, управлява Висшето ни Аз и предразсъдъците. Ако в тялото съществува поне една блокировка, то потокът от информация може да бъде изкривен и изопачен. В тази чакра има три канала (Ида, Пингала и Сушумна), които се сливат в един поток на съзнанието, устремено нагоре към Сахасрара, коронната VII чакра на главата.

Хората с високо развита чакра имат: яснота, знания, самоконтрол, разбиране за предпочитаните дрехи, ясно очертани контури на тялото, както и здрави китки и кръст, използват тъмни цветове. Походката им е с главата напред.

Символ - кръг с вписан в него триъгълник, с върха надолу

Елемент на чакрата- Време. Самосъзнание или волева сила на Вселената

Цвят на чакрата- Честота на трептене на енергийната среда на чакрата съответства на тъмно синия (лилав) цвят.Самопознание, мъдрост.

Мантра на чакрата: ХА ТХА

Органи на тялото

Зрение, слух. Осигурява енергия на близко разположените органи - уши, нос, долната част на мозъка, ляво око, нервна система.

Малък мозък, долната част на големия мозък, уши, нос, синуси, очи, нервна система, лице. Дясно и ляво слепоочие, таламус (хипофизна и пинеална (епифиза) жлеза).

Физически характеристики:

Влияе върху хипофизата, ендокринната система, синусите, очите, ушите и лицето като цяло. Свързана е с имунната система. Тя е ключът към по-балансираната работа на мозъчните полукълба. Чакрата контролира мозъчния слой на надбъбречните жлези, който произвежда норадреналин и адреналин, както и надбъбречната кора.

Тя отговаря за управлението и балансирането на чувства, мисли, емоции, действия, усещания за болка, температура, определяне на форми, размери и качества на предмети, свързани с нашите чувства. Познание за видимо и невидимо. Интуиция, ясновидство. Поява на идеи. Сбъдване на желания. Отношение към себе си чрез света. Тук се крият: състрадание, учтивост, търпение, всеотдайност, замисленост, сериозност, усърдие, решителност, решимост, щедрост и великодушие.

Тази чакра се свързва с мъдростта и енергията на целия организъм, там е седалището на тънкия проницателен ум, авторитет, сила. Ясното състояние на чакрата води до по-ясно възприемане на причинно-следствените връзки. Разбиране за това, как и какво става в този свят.

Блокировката на това ниво на енергия води до усещането за несигурност в живота, недоверие към интуицията или способността да се възприема реалността. Може би, безсъние, умора, главоболие или неврологични заболявания.

Въздействието върху чакрата "трето око" помага при вземането на решения за бъдещето, подобрява възможностите на интуицията и стимулира ясновидските качества.

Концентрацията в тази чакра освобождава от всякакви вредни страсти, от желания, които не им е писано да се сбъднат. Чрез този център човек възприема божествената си природа и се освобождава от страхове, негативна карма, от грехове, може да твори сам собствената си съдба.

Отварянето на чакрата предоставя други методи за възприемане на информацията.

Въздействието върху чакрата от задната част на врата помага да се отпусне напрегнатото съзнание и да се подобри творческата активност. Можете да опитате да й въздействате по време на миене на главата, използвайки шампоан с аромат на лавандула или тамян.

Конфликти между света на чувствата и света на разума. Желание да получаваш повече. Обидчивост. Неприемане на външния вид. Безпомощност при изготвяне или осъществяване на плановете. Крах на радостните очаквания. Невярна или отрицателна представа за действителността. Страх от отговорност. Нежелание да се направи това, нито така, нито иначе. Протест срещу всичко. Нестабилност на чувствата. Симптомите отразяват проблеми с равновесието между света на емоциите и света на интелекта, т.е липса на енергиен баланс между чувства и мисли.

Тревожност, боязливост, прекалена чувствителност, омаловажаване на действията на другите хора, "блуждаене в пространството".

Склонност към съмнение, завист към таланта на другите, разсеяност, суеверност. Блокировката на центъра на житейския път води до постоянни препятствия при изпълнение на замисленото, липса на сили за това.

Когато има дисбаланс в чакрата и главните канали (Ида, Пингала и Сушумна) не са свързани в един поток, е налице двойственост на съзнанието, което може да доведе до сериозни психологически проблеми. Това отклонение често се формира при хора, чиято работа е монотонна и с тясно ограничен характер. Докато каналите не се включат, умът е разсеян и постоянно се нуждае от външен приток на информация, която предъвква като дъвка. Това състояние може да доведе до заболявания на мозъка и психични отклонения. Когато този поток се възстанови, изцяло се променя облика на човешкото съзнание. Появява се хармонично усещане за себе си в този свят, увереност, силна воля и ясен ум.

Наблюдава се често главоболие и влошаване на външното разбиране за процесите, които протичат в човешкия живот.

Липса на активност – тъмно синьо.
    Хиперактивност - лек оранжев или прасковен цвят с лек син оттенък.

Седма чакра (Сахасрара)

Функция на Седма чакра - Съзнание
    Функция на Седма чакра - Универсално съзнание
    Функция на Седма чакра - Свидетелят
    Функция на Седма чакра - Системи на вярване
    Функция на Седма чакра - Трансцендентност и иманентност
    Идентичност на Седма чакра - Универсална
    Демон на Седма чакра - Привързаност
    Формиране на Седма чакра

http://chakra.newage.bg/%D1%81%D0%B5%D0%B4%D0%BC%D0%B0-%D1%87%D0%B0%D0%BA%D1%80%D0%B0

- ВЯРА

Коронна чакра. Намира се в горната част на главата, където е "фонтанелата", въпреки че физически е свързана с хипофизата, която контролира всички жлези и всяка част на тялото. Сахасрара е кулминационната чакра, по която преминава по-нататъшното изкачване на енергията Кундалини. Това е центъра на висшето съзнание. Тази чакра често се нарича "хилядолистен лотос", тъй като образува енергиен сияещ ореол около главата, в района на темето и теменната област.

Седмият център по пълнотата на проява е най- сложния и загадъчен спрямо всички други. Работи с фините енергии. Много системи я разглеждат като отделна, главна чакра. Тази чакра е връзката с Космоса, чакрата на знанието за чувствата или получаване на информация чрез прекия поток. В Йога учат на това, че когато се отвори тази чакра, настъпва състояние Самадхи или сливане с Абсолюта.

Отговаря за висшите функции на ума, самореализацията, обединяване на всички качества. Достигане на свръхсъзнание, недвойственост. Смята се за център на духовността.

Символ - цветето лотос, „хилядолистен” лотос.

Елемент на чакрата- СЪЗНАНИЕ

Цвят на чакрата- Честота на трептене на енергийната среда на чакрата съответства на виолетовия или белия цвят. Покой, безкористност, състрадание.

Слог: АУМ (ОМ)

Органи на тялото

Епифиза, мозък (ядро).

Осигурява енергия на близко разположените органи на тялото – жлези в мозъка, дясно око.

Физически характеристики:

По принцип, тази чакра управлява всички команди, които мозъкът изпраща към цялото тяло. В сферата на влияние на тази чакра влизат централна и периферна нервна система, ендокринна система, гръбначен мозък и главен мозък, интуитивна и психична дейност на човека, и още много други. Влияе върху цялата скелетна система, епифизна жлеза и продълговат мозък.

Чакрата на духовността. Но, какво е духовност? „Да се радваш и наслаждаваш на всеки миг от живота -.това ли е целия смисъл на духовността?". Едва ли някой може да даде точен отговор на този въпрос! Всеки човек първоначално е бил надарен с божествена мъдрост. В него са заложени отговорите на всички възможни въпроси на неговия ум. Пътят на човека какъвто и да е той, свети, защото той неизбежно води до среща с Твореца. И по тази причина не трябва да се осъжда пътя на никого.

Чрез откриването на седмия център, човек, в своето физическо въплъщение, има възможност да комуникира с висшите светове, като по този начин придобива знания от Свръхразума. Има много второстепенни чакри, стволове. Те обикновено са разположени в областите на жизненоважни органи. Техните функции и методи за откриване се разкриват, когато е натрупан съответния опит и знания.

Вярата е процес на достигане на хармония, безкористност и състрадание към другите. Тя е нашата връзка с Бог и отразява единението ни с Бог. Работете за достигане на това единение, слушайте Неговите напътствия и не се страхувайте, защото страха е основната пречка за постигането му. Отразяват проблемите с вярата.

Ярко еротично въображение, потребност да чувства себе си популярен и необходим, потребност от съчувствието на другите.

Усещане, че не ви разбират, сръдливост, самоотричане, отрицателна нагласа към себе си. Също така разстройството на чакрата води до нервни разстройства, включително множествена склероза. Блокирането на енергията Чи на това ниво води до загуба на духовна ориентация и появата на усещането, че животът няма никакъв смисъл.

Недостатъчна активност – виолетово или бяло.
    Хиперактивност – жълт цвят с лек виолетов оттенък.
    « Последна редакция: Октомври 30, 2012, 15:30:18 от ~Schwarze_Sonne~ » Активен

~Schwarze_Sonne~
    Неактивен Неактивен

« Отговор #29 -: Февруари 19, 2013, 22:39:00 »

▼••ღ••▼

Дори и сега тебе вече да те няма в Света...
    Дори и да сме сами ние сега...
    Винаги ,ще помним твоята добра душа,
    която живееше в сърцето на нашия баща...

Посветено на един ВЕЛИК човек !!!

▼••ღ••▼
    Активен

Страници:  1 [2] 3   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    "Странни" снимки от Марс
    Древни цивилизации
    Аэ съм 14 3582 Последна<br />публикация Октомври 29, 2010, 19:46:00
    от wolfspirit
    "Писание за любовта" - Йогананда
    Послания
    nia.boneva6 1 1733 Последна<br />публикация Февруари 01, 2012, 04:33:12
    от mirokiriakov
    Какво мислите за "Летачите" на Кастанеда?
    Извънземни цивилизации
    Orion 6 1482 Последна<br />публикация Септември 22, 2012, 13:54:38
    от Eona Lightholder
    Пътят на Мистика- етапи на духовния път
    Духовни учения
    {-^-} 14 1029 Последна<br />публикация Април 08, 2012, 14:00:07
    от Aliya
    Вярно ли е според вас твърдението:" "ТЯЛОТО Е БЕЗСМЪРТНО зависи ....."
    Анкети
    Ariam 12 1353 Последна<br />публикация Август 16, 2012, 21:17:23
    от protoplasma

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright