Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници: [1]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Синя луна?  (Прочетена 752 пъти)
Vampire
Огън
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 5

• Град: Русе
  • « -: Юни 17, 2012, 11:06:41 »

Извинявам се ако вече има такава тема, но не можах да я намеря.Искам да попитам за синята луна. Знам, че това е название , когато в един и същи месец има 2 пълнолуния. Искам да попитам конкретно какво се прави на синя луна и тя влияе ли по някакъв начин на човека. Знам, че август месец има такава луна и ми е интересно. А в интернет не намерих нищо, което да ми послужи.
    Активен
    protoplasma
    Гост
    « Отговор #1 -: Юни 17, 2012, 21:37:49 »

Вампире Веселяк Ако се вълнуваше от лунните феномени и термините, с които се определят различните фази и явления, щеше да си наясно, че тези неща съществуват много преди да има календари, месеци и дати.
    Под "Синя Луна" може да се разбират много неща. Реално, явлението "синя луна", може да се наблюдава само в определени места от земята. Дължи се на вулканична пепел и прах в небето, които създават илюзията, че луната е синя.
    Това, за което ти говориш е друго. Синя Луна, наричат третатото пълнолуние за сезона, а не второто за месеца.
    Тази изгъзица, за която говориш ти, защото си е точно такава, съществува само според нашия календар. Реално, фазите на луната се повтарят приблизително през 30 дененощия. Нормално е, щом някои от месеците, според грегориянския календар имат 28 или 29 дни, а други по 31, да се случат две големи луни в един календарен месец.
    Но... това нищо не означава. Не зная за какво ти е притрябвала тази информация, но ако е просто любопитство, предполагам, че вече ти е задоволено. Ако изпълняваш някакви ритуали или молитвени церемонии, които се правят на Синя Луна, не бих ти препоръчал да се движиш по грегориянския календар.
    Активен
    Vampire
    Огън
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 5

• Град: Русе
  • « Отговор #2 -: Юни 18, 2012, 13:46:50 »

Мерси за инфото. Беше интересно и полезно. Търсих просто от любопитство.
    Активен
    Страници: [1]   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Синя жлъчка
    Даровете на природата
    Админ 0 2573 Последна<br />публикация Февруари 10, 2011, 18:26:16
    от Админ
    Синя метличина
    Даровете на природата
    Админ 0 2243 Последна<br />публикация Февруари 10, 2011, 18:27:09
    от Админ
    Синя тинтява
    Даровете на природата
    Админ 0 3193 Последна<br />публикация Февруари 10, 2011, 18:27:36
    от Админ
    Откриха втора луна в орбитата на Земята
    Любопитни факти
    Eona Lightholder 1 870 Последна<br />публикация Юни 07, 2011, 19:30:37
    от Sentinel

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright