Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници: [1]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: КУРАЖЪТ ДА СЕ ИЗПРАВИШ ПРЕД ДЕЦАТА!  (Прочетена 1018 пъти)
Sue
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 293

• Град: Ниските земи
  • Нютонист

« -: Юни 14, 2012, 14:56:00 »

Мой приятел беше коментирал във фейсбук тази покана. На мен ми хареса написаното в поканата и ви го показвам и на вас. То е важно не само за децата. То е вярно и за възрастните.

Rozmari De Meo

„МАГИЯ ИЛИ ПРИКАЗКА”
    Или
    КУРАЖЪТ ДА СЕ ИЗПРАВИШ ПРЕД ДЕЦАТА!

Замислих се колко много хора посещават най-различни духовни практики. Чувстват се великолепно търсейки, притихвайки и медитирайки или смеейки се в някоя зала... Дали се питат защо никой не прави това за децата им?

Всъщност, отдавна знам защо. Защото никой няма куража да се изправи срещу невероятно смислените и логични въпроси на децата.
    Мен никой не е успявал да ме смути повече от петгодишно момиченце със сериозен поглед. На него не можеш да му говориш със сложни думи и понятия и да си служиш с безумни геометрични схеми, за да обясниш Вселената.

Мисля , че всеки който „преподава” какъвто и да е вид духовна практика, трябва да може да се изправи пред 10 деца на възраст 5-8 години. Ако не успее с приказни, простички думи да им разкаже своята истина, той не може да бъде Учител!
    От години „Учителите” се опитват да обяснят Бога. Опитват се да преподават краткия път до Него и до Душата. И по един странен начин превърнаха СВЕТЛИНАТА в безкрайно сложна система от периодично повтарящи се задължителни курсове.
    Представяте ли си, Душите ни започнаха да имат нужда от двудневен курс с обедна почивка, за да чуят собствения си глас :-) !

И да се върна пак на децата. Представяте ли си какъв чудовищен парадокс? ПЛАЩАМЕ, ЗА ДА СЕ НАУЧИМ КАК ДА ИЗЛИЗЕМ ОТ СТРЕСА НА МАТРИЦАТА, В КОЯТО ЖИВЕЕМ, ДО КАТО УСИЛЕНО ПОДГОТВЯМЕ ДЕЦАТА СИ КАК ДА ВЛЯЗАТ „ПРАВИЛНО” В СЪЩАТА ТАЗИ МАТРИЦА!!!

Защо децата липсват в „сложния и дълъг път” към Щастието , преподаван в духовните центрове?
    Защото никой не може да излъже едно дете и никой не е по-мъдър от него! Детето просто ЗНАЕ, че чудесата съществуват! В същия момент то светкавично усеща, ако в Приказката има „пробив”. Когато на едно хлапе започнеш да му преподаваш Христово съзнание, кристална решетка, холографска вселена и архангелски послания, то започва да си бърка в носа и те елиминира.
    Когато, обаче му разкажеш приказката за Живата вода и го накараш да „каже тайните си на водата”, очите му светват и магията веднага му се случва.
    Защо ли? Защото не е дорасло, не е научено и не разбира още?
    Не!!! Защото е още много близо до Бога. До онзи Бог, заради който майка му ходи на курсове.
    Детето има нужда само да бъде провокирано и да се спомни.
    Вчера една жена изказа съмнение, че любимия ми детски „курс” ще тръгне, защото, както каза тя, родителите ще ги е страх да пуснат децата си на „такова нещо”.
    Знам. Знам и кои родители ги е страх. Страх ги е , че някой ще бръкне в главата на хлапето и ще му направи „нещо”.
    Всъщност това много ме развеселява. Та то е абсолютно невъзможно! Детският ум е толкова красив, чист и необременен и толкова е голяма силата му, че може да блокира светкавично всеки, който опита да го обърка.
    За това предизвиквам всеки , който нарича себе си Учител, да намери марко кураж да се изправи пред ученик с мръсни колена, стърчащи уши и сополив нос. Обикновено след 10-тина минути се изгубва целта на занятието и никак не остава ясно кой всъщност е по-мъдрия.
    Всъщност децата са единствените, които знаят кое е „вярно” и кое не. Научиха ме на много неща : какво става с дървото – покровител, ако някой го отсече, какъв е гласа на чаша с вода, как дядо Коледа си оставя шкембето, за да мине през комина , каква е разликата между мъжете и жените и как мъжете приличат на чешми...
    Аз пък им разказвам за Неродената мома, Змея и Авитохол. И им показвам кои са Силите на българите!
    Да, има огромен смисъл точно децата ни да разберат това!
    И да знаят, че да се родиш в България е голяма работа :-)
    И заради това трябва да се грижат и за земята си, и за водата си, и за дърветата...за да могат и те да им отговорят.
    Толкова голямо е било желанието на един мъж да си намери жена, че стигнал чак до Слънчовата къща...И Слънцето не го изпепелило, а му дало вълшебна ябълка...но имало условие...
    А Неродената мома била най-красивата девойка на земята...
    Какво значи чекрък, кладенец, огнище, провиждане, мълчана вода, наричане...
    Приказка! Всеки път се оказва, че децата всъщност отдавна я знаят!

Каня децата ви (5-10г) У ДОМА!
    днес, 18.00 – 19.00
    Забележка: На курса не се допускат възрастни! Отдавна е доказано, че те само объркват нещата.
    Активен
    Мъдрост и Хармония
    Неактивен Неактивен

Публикации: 164

• Град: Навсякъде където има Светлина
  • « Отговор #1 -: Юни 14, 2012, 17:06:51 »

Чисти и Светли Мисли за Всички
      Най-добре ще е да се направи училище за възрастни, където децата ще са нашите учители те знаят най-добре кое е правилно и кое не е.    Това е следващата стъпка на образуванието.
         Любов за Всички
    Активен

Всичко е Любов. Любовта е
    светлина, озаряваща за нас обекта и всички чувства към него. Любовта е
    възможна само към Бога и, съответно, възниква само тогава, когато ние видим
    Бога в обекта. Всеки един обогатява Бога с Любовта Си. Пътят към Бога е Любовта във Всичко. Божествена Хармония във Всичко.
    Щуродино
    Неактивен Неактивен

Публикации: 257

« Отговор #2 -: Юни 15, 2012, 14:08:02 »

Активен

Омръзна ми да се обяснявам-47 годишна
    Страници: [1]   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Децата на новото хилядолетие. Как децата медиуми променят света
    Книги
    lotus 2 2348 Последна<br />публикация Юни 18, 2009, 22:10:15
    от lotus
    ПРЕД НОВАТА ЕПОХА
    Великият преход
    11WOLF11 8 4130 Последна<br />публикация Май 11, 2011, 07:21:33
    от Sobercho
    Децата и страхът
    За родителите
    delfin 0 2433 Последна<br />публикация Януари 14, 2010, 15:23:59
    от delfin
    Децата в училище
    Други деца на новото време
    Аэ съм 9 1773 Последна<br />публикация Май 04, 2011, 01:43:16
    от rouzira
    Транзит на Венера пред диска на Слънцето на 6 юни 2012 г. « 1 2 »
    Астрология и нумерология
    dayana 19 2511 Последна<br />публикация Юни 11, 2012, 22:14:02
    от Me.Racle

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright