Духовно развитие

Страници:  1 [2]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Мюсюлманство  (Прочетена 1854 пъти)
Buzen
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 3

« Отговор #15 -: Февруари 09, 2013, 17:00:38 »

Не си ме разбрал правилно никога не съм слагал хората под общ знаменател раздам се че имаш такъв приятел рядкост са но явно не си виждал и другата страна на монетата .
даже не съм и против никой , просто нещата са такива
никога не съм харесвал крайностите всичко трябва да е балансирано
Активен
Kissing You Good Night
Неактивен Неактивен

Публикации: 449

• Град: Варна
  • zdr kp животче, вървиш ли?

« Отговор #16 -: Февруари 11, 2013, 18:11:06 »

Абе онези брадатковци, дето Карбовски ги показа миналата година, са ми предостатъчни, за да ми е ясно, че дори и там нещата не са хич розови... Пък и как линчуваха едно момиче, което се беше подстригало с модерна прическа и беше махнало бурката - това в сърцето на исляма - Саудитска Арабия. Снимката си я беше пуснала във фейсбук и така я нарязаха, бедната, че ми е чудно как не са се заловили да хванат и съдят за нарушаване на мюсюлманския морал.... Но пък за сметка на това, така, честно да си призная, момичето по ми хареса от на снимката си в паспорта.  Засрамен
    Те там, ще си позволя да перефразирам Вожда, си имат едни техни си парадоксални за външния човек идиотщини, които като за у тях идеално си вършат работа. И до ден днешен не проумявам за какво трябва и по на север да се обрязват (ако не гледаме хигиената и ако някой проявява интерес - удоволствието от секса) - та на децата това им причинява болка, и то немалка. Или пък това, че в арабските страни жените се третират бетер парцали.... Наистина, няма какво да си говорим за тези идиотщини, но все пак....
    Активен

Повърхностната температура на атмосферата на Уран е -225°С. Или с около 45° повече от тази на сърцето и душата ми
    balar
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 88

• Град: В КЪЩИ ПРЕД КОМПА
  • индиго ама ренегат:)

« Отговор #17 -: Февруари 14, 2013, 21:03:22 »

Чел съм корана преведен на български. Във всяко учение има мъдрост, зависи от гледната точка и нагласата. Християнин съм, но не се боя да се интересувам от други учения. С това се и занимавам. Зависи от гледната точка. Да речем джихад аз бих поел срещу измамата, лъжата и лицемерието, алчността и антихуманността. Във времето на Мохамед арабската куртура и единтичност са били заплашени от силни външни влияния на юдеи, византийци и перси. Един древен народ известен на шумерите като Ездачите от Пустинята е бил на път да изчезне. Единственото спасение е било в обедининието. Това са политическите причини за възникването на исляма. Благодарение на него една древна цивилизация се спасява от унищожителното влияние на по-силните на деня. Мохамед е доказателство че винаги има изход. Има спасение дори за обезверените.
    В Новия Завет има пасаж където Иисус спира до една смокиня и обявява че е безплодна. Това е будизма , чийто символ е смокинята. Всички религии са навързани една с друга и казват едно и също, и всеки е свободен да вярва в каквото си иска понеже е едно и също нещо представено като различни неща за удобство не на хората. Та натък по въпроса. Обрязватето в условията на пустинята е много важно от хигиенична гледна точка. Същото е и с покриването на лицето. Идете на екскурзия в Египет и стойте само един ден на слънце в пустинята...изгарянията от плажа нищо не са в сравнение с това. Болка, изгаряния, оттоци...изведнъж през псувните ти светва, че мъдреца Мохамед не го е писал напразно, а съобразно законите за оцеляване в пустинята. А пустинята е жестоко място. Нощем е леден студ. Понякога температурите падат до 10 градуса. По обяд обаче понякога са към 50. Супер разлика. Ако неспазваш правилата си мъртъв. И не благодарение на ядосаните араби, а благодарение на жестоките природни условия в арабската пустиня ще си мъртъв. Ето за жителите на такава земя-враг създава закони Мохамед. Някоя си свалила бурката...ами да я пратят в пустинята с голо лице само за ден...през живота и  повече няма и да и хрумне да го стори. Изгорялото лице много боли. Затова и мъжете не се бръснат. Това е по главния въпрос-защо аджеба се забулвали и обрязвали че и не се бръснели. На мен в Нигер ми беше по-хладно без да се бръсна
    Активен
    Странник
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1381

• Град: Варна
  • « Отговор #18 -: Февруари 14, 2013, 22:04:47 »

balar  и аз съм съгласен с твоя прочит.
    Реалните условия изискват и адекватна реакция.
    Но нещо ми се разминават нещата когато джихад
    е поставен в основата на тероризма в днешни
    дни,който по нищо не се различава от тоталната
    война на Хитлер.
    И в двата случая загиват невинни граждани по
    улиците,а не изявените изроди които подклаждат
    войни и насилие по света.
    Разминава ми се и как се прилагат законите им
    спрямо жени дръзнали да си свалят бурките...
    Не ги убива пустинята ама никак ти казвам.
    Най -вече озверялата тълпа защото видите ли
    Аллах бих казал така...
    Всяко нещо се извращава до неузнаваемост за
    съжаление.
    Активен

Ако не ние -кой? Ако не сега - кога?
    balar
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 88

• Град: В КЪЩИ ПРЕД КОМПА
  • индиго ама ренегат:)

« Отговор #19 -: Февруари 14, 2013, 22:51:40 »

Аз имам предвид замисъла на основа на обясненията на хора от южна сахара .А фанатизма е част от политиката. Не е философия. През средновековието на жените са гледали като на чужди хора. Не само арабите-всички народи. Мъжа внася-жената изнася...Това им е било виждането. И щом жената- дори дъщеря- е чужд човек значи е враг. А как се процедира с по- слаб враг, който не се подчинява- бие се...
    Но ето още едно твърдение на мюсулмани от южна сахара...Имало по-висше същество от Аллах- Майка Му!!! В Корана не се споменава нищо по-този въпрос...Значи е местно поверие превърнало се в част от вярата. Така е и на всякъде. Всеки привнася нещо свое в съответната религия.
    А джихад... в днешно време е политика, нищо общо със идеята за свещенна война срещу демоните в самите нас.
    Активен
    Страници:  1 [2]   Нагоре
    Отиди на:  

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Паник атака | Планински кристал - Кварц  © Copyright