Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници:  [1] 2   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Мюсюлманство  (Прочетена 1731 пъти)
i.am.eternal
Nazara
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 46

• Град: Varna
  • We are eternal, all this pain is an illusion

« -: Юни 05, 2012, 14:26:58 »

Какво мислите за мюсюлманството, каро цяло, като хора които познавате или като личен опит. Нека да не взимаме предвид медийното представяне на Исляма и  Радкиалния Ислам.Нека вземем предвид вярата в Бог.
    Активен

iLLimiTabLe*sTroNg*MiNd
    Ditko
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 29

« Отговор #1 -: Юни 05, 2012, 15:44:59 »

Единствените контакти, които съм имал с хора, изповядващи исляма, са били с турци.

Общото ми впечатление е, че са горди хора. Но и някак си човечни. Бил съм в Истанбул - хората те посрещат супер гостоприемно, усмихнати, дружелюбни. В един магазин дори един продавач ми посочи протмонето ми и ми показа (жестикулирайки) да закопчая ципа и да го крия по-навътре, защото имало крадци.

В Брюксел пък, една вечер в един ресторант слуайно се оказах на маса до един турчин, бизнесмен или политик беше, добре облечен, възпитан, възрастен - заговорихме се и се оказа супер интелигентен, даже стигнахме до темата и за 500-те години робство и доколкото си спомням мисълта му беше, че сегашните ни отношения при нови запознанства или при помощ не трябва да са продиктувани от това, което се е случило в миналото или нещо такова. Да не говорим, че аз тогава бях на 17 години и той, възрастен бизнесмен "благоволи" да подхване каквато и да е тема с мен  Ухилен

Имам колежка, която е туркиня - супер свястна, много печена, възпитана, добра. Като си говориш с нея или като прекараш малко време с нея е така просто разбираш, че е добра по душа.

На състезания в чужбина пък турците винаги са били разговорливи и усмихнати, когато ги заговориш, дори един е така от нищото веднъж минава покрай мен и ми предлага картофки на МакДоналдс, а бяхме разменили няма и пет думи.

Това са моите впечатления и моите контакти за хората. Бос съм по религиозните познания свързани с Корана. Чувал съм и кофти истории с турци - една приятелка беше ходила в Турция в някаква дискотека, там местните младежи като ги надушили само момичета и чужденки и ги наобиколили, подсвирквали, попипвали... Разбира се всичко приключило наред, но те доста се поуплашили. И така Усмивчица
    Активен
    Странник
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1380

• Град: Варна
  • « Отговор #2 -: Юни 05, 2012, 16:59:55 »

По вярващи са от нас християните като цяло.
    Някак парите и успеха не са на първо място като ценности за тях.
    Ходжата има много тежка дума в светския живот която се зачита.
    Младежите също следват мъдростта и примера на поколенията преди тях.
    И се вижда че не го правят с принуда или насила,а с уважение.
    За всеки старателен човек се стремят да намерят  работа.
    Законът се спазва стриктно и на всяка крачка се усеща респект и почти страх от полицията.
    И полицията въобще не си поплюва когато се налага.
    Неволно се сещам за комичните ситуации и коментари относно полицията у нас.
    Ако един човек е образован,с висок ценз и опит общественоста го поставя на почит и уважение.
    Учителя като илюстрация е високоуважавана професия там,а у нас си знаем как е всичко.
    Но за да съм обективен се вижда как исляма в много страни е изместил образованието.
    Само Вяра и ислям без образование роди фундаменталистите от които си патят както мюсюлмани...така и целия свят.
    Съвременна Турция е в челната десятка на най-динамично развиващи се страни и икономики в света.
    Анализите за Турция показват че единствено липсата на образовани хора спъва разгръщането на целия им потенциал.
    Отношението към жените в мюсюлманския свят обаче е все още много лошо.
    Направо не ги смятат за хора в Саудитска Арабия например.
    В различните страни е различно отношението- но като цяло са много много далече от съвременния  за 21 век стандарт на равенство априори.

Активен

Ако не ние -кой? Ако не сега - кога?
    Sunshine(sun)
    Разумна Любов
    Неактивен Неактивен

Публикации: 980

• Град: Тук и сега
  • Тук и сега ...

100006741217887
    « Отговор #3 -: Юни 13, 2012, 22:02:42 »

Какво мислите за мюсюлманството, каро цяло, като хора които познавате или като личен опит. Нека да не взимаме предвид медийното представяне на Исляма и  Радкиалния Ислам.Нека вземем предвид вярата в Бог.
    Аз приемам и отричам всички религии понеже за мен има нова.
    Но колкото до тази религия искам да кажа че има доста вярно и се доближава до информацията която имам.
    Но проповядващите които познавам не ми харесват като начин на живот.
    Не е важно да следваш дадена религия а да я разбереш.
    Във всяка религия има истина но са да се види се иска усет и усещане.Което не всеки има.
    Нека светлината ви изпълни с любов.
    Активен

meander
    Каквото дадеш това ти се връща.
    Неактивен Неактивен

Публикации: 381

« Отговор #4 -: Юни 13, 2012, 23:30:20 »

Здравейте.
    Тая е тема е болна и опасна.За мене исляма е двуличен и опасен.
    Намерете клиповете на венета райкова с един имам,и са сетете.
    Исусовото християнство е по мекия на исляма вариант и също е двулично.
    Това си е мое мнение,и не искам да обидя никого.
    Живи и здрави.
    Активен

Мечтите ни помагат да намерим посоката,а желанията ни помагат да загубим пътя.
    Когато човек говори истината - не се налага да лъже!
    Мухата влиза само в отворена уста!!!
    Buzen
    *
    Неактивен Неактивен

Публикации: 3

« Отговор #5 -: Февруари 08, 2013, 13:01:04 »

Виждам че отдавна не е писано тук. Но все пак се чувствам длъжен да изкажа моето мнение
    Така моето семейство са Мюсюлмани и всички около мен са вярващи и то доста
    По мое мнение са облъчени от малки включително и аз облъчван съм многократно но нещо в мен винаги е било различно за мен няма бог няма религия също не съм атеист до скоро мислех че съм но това е друга тема Веселяк
    Та тази религия е опасна като всички други измишльотини набивани на хората от невръстна възраст  та чак до дълбока старост.
    Мога да напиша доста но просто няма смисъл да говоря за глупости да за мен и курана и библията са глупости !!
    сигурно доста хора няма да ме разберат и знам че никога няма да могат.
    Активен
    Мъдрост и Хармония
    Неактивен Неактивен

Публикации: 164

• Град: Навсякъде където има Светлина
  • « Отговор #6 -: Февруари 08, 2013, 18:54:47 »

Всички религии искат да ти сложат чатала на връта и да те направят РОБ за да им служиш да ГРОб. Внасят страх за неподчинение и много други като грехове, а самите те служат на рогатия както е прието да се назовава нисшата енергия.
     Мислете положително и ще ви се върне положително.

Активен

Всичко е Любов. Любовта е
    светлина, озаряваща за нас обекта и всички чувства към него. Любовта е
    възможна само към Бога и, съответно, възниква само тогава, когато ние видим
    Бога в обекта. Всеки един обогатява Бога с Любовта Си. Пътят към Бога е Любовта във Всичко. Божествена Хармония във Всичко.
    Spiritus
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 103

• Град: Златната Среда
  • Не се притеснявайте да ми пишете за каквото и да е

« Отговор #7 -: Февруари 08, 2013, 20:17:05 »

Всички религии искат да ти сложат чатала на връта и да те направят РОБ за да им служиш да ГРОб. Внасят страх за неподчинение и много други като грехове, а самите те служат на рогатия както е прието да се назовава нисшата енергия.

Аз досега не съм чувал аргумент, подкрепящ тази твоя теза  Намигване
    По-скоро окултизма служи на рогатия, за което в самите му текстове има намеци.
    Активен

"Има само едно добро - знанието. И едно зло - невежеството." - Сократ
    "Има два пътя. Единият е космически широк и краят му води към гибел. Вторият е тесен и краят му води към вечен живот. Мнозина избират широкия път. Малцина тръгват по тесния. Но ти тръгни по тесния път!" - Библията
    Мъдрост и Хармония
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #8 -: Февруари 08, 2013, 21:34:05 »

Защото все още не сте осъзнали за какво служи религията като цяло, а само виждате това което тя ви предлага-розови картини направени с много кръв
    Активен

Бога в обекта. Всеки един обогатява Бога с Любовта Си. Пътят към Бога е Любовта във Всичко. Божествена Хармония във Всичко.
    Spiritus
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 103

• Град: Златната Среда
  • Не се притеснявайте да ми пишете за каквото и да е

« Отговор #9 -: Февруари 08, 2013, 21:56:31 »

Защото все още не сте осъзнали за какво служи религията като цяло, а само виждате това което тя ви предлага-розови картини направени с много кръв
    Май ти не виждаш, религията предлага същото, каквото и всички останали духовни/окултни учения, като изключим езотерично-научното.
    Активен

"Има само едно добро - знанието. И едно зло - невежеството." - Сократ
    "Има два пътя. Единият е космически широк и краят му води към гибел. Вторият е тесен и краят му води към вечен живот. Мнозина избират широкия път. Малцина тръгват по тесния. Но ти тръгни по тесния път!" - Библията
    Timesbehind
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 80

« Отговор #10 -: Февруари 09, 2013, 00:08:56 »

Аз досега не съм чувал аргумент, подкрепящ тази твоя теза  Намигване
    По-скоро окултизма служи на рогатия, за което в самите му текстове има намеци.
    Ами в доста от религиозните текстове,без да съм чел чак толкова много,всчка втора дума е бог / дявола.Не са намеци ми направо си се споменава  Ухилен
    Активен
    Мъдрост и Хармония
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #11 -: Февруари 09, 2013, 01:29:01 »

Духовен понеже си много вдъхновен от това за което пишеш, знаеш ли или поне да си прочел някъде за религията-кой, как и за какво е създадена и какво е било преди нея. И защо толкова усърдно преследват тези които са срещу нея. Всички които вярват в нея каквато и да е тя са в голяма заблуда.
    Ако не направиш това или онова ти си греховен и т.н. Това е всяване на страх в хората, за да си проповядват тяхните закони. Докато при висшия разум има само настъвления и напътствия.
    Активен

Kissing You Good Night
    Неактивен Неактивен

Публикации: 448

• zdr kp животче, вървиш ли?

« Отговор #12 -: Февруари 09, 2013, 13:20:06 »

Спиртаки, стига си пикал на хората в ушите с това ристьенство - всички знаем колко го е срам Иисус от това, в което се е превърнало учението му.
    Наместо това, като си такъв ристьенин, защо не си дариш 1/10 от заплатата на някой манастир или на отец Иван от Нови Хан?
    А и сигурен ли си, че Иисус е бил такъв беличък, руменичък, с прав римски нос и с такава коса, както го рисуват по иконите?
    Аз съм по-склонен да си мисля, че е бил с типичния еврейски нос, възмургав, с черна като катран коса, която може и да е била дълга, може и да не е била - не зная, а това, което го има по иконите всъщност да е рециклираният шаблон за бог Дионис?

Замислял ли си се или плямпаш напосоки?
    Активен

Повърхностната температура на атмосферата на Уран е -225°С. Или с около 45° повече от тази на сърцето и душата ми
    Buzen
    *
    Неактивен Неактивен

Публикации: 3

« Отговор #13 -: Февруари 09, 2013, 15:29:32 »

Не знам... исках само да кажа че това е много много опасно щом може да накара човешко същество да се самоубие да отнеме най ценното което му е дадено и то по начин който ще отнеме и други животи и за какво ? за 40 девици TF
    ужас ама доста хора си живеят в матрицата
    Активен
    Kissing You Good Night
    Неактивен Неактивен

Публикации: 448

• zdr kp животче, вървиш ли?

« Отговор #14 -: Февруари 09, 2013, 15:52:28 »

Buzen, ей са ме провокира: най-добрият ми приятел е бял циганин с турско име - Недим, българско самосъзнание и, излишно е да споменавам, в паспорта писано: мюсюлманин. Ама не съм го видял да бяга от дюнерите, които по нашите земи се правят от свинско, нито пък да ходи по пет пъти на ден в джамия и петък да му е свещен ден, ами си е съвсем нормално и святсно момче - например с мене ходи на Братското лозе на дъновистите няколко пъти, ама се изпокара с вече бившия председател, който беше известен като Дако Лудия и даже се биха по баирите, но това беше по-скоро заради мене, а не заради нещо друго.
    Това момче знаеш ли, че може да прави неща, каквито малко хора могат? Например, може да индуцира електромагнитни полета и да гърми така електроника. или пък да канализира информация. Ама въпреки това нищо не му пречи да се прави на идиот и да заблужадава хората по един уникален начин, какъвто е в репертоара само на актьори световна класа.
    Така че, нищо лично срещу тебе, но не бързай да съдиш хората! Усмивчица
    Активен

Повърхностната температура на атмосферата на Уран е -225°С. Или с около 45° повече от тази на сърцето и душата ми
    Страници:  [1] 2   Нагоре
    Отиди на:  

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright