Духовно развитие

Страници:  1 [2] 3   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Смяна на измерението  (Прочетена 3634 пъти)
sahaj
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 130

• Град: България
    « Отговор #15 -: Юни 03, 2012, 19:40:06 »

Децата които се раждат сега са  може би много по подготвени от нас.
    Колкото до съществуването на това измерение , напълно съм съгласен с Еона . Това измерение съществува и сега и винаги го е имало просто малко хора са го достигнали. В своята книга "автобиографията на един Йогин"  (препоръчвам я като четиво) Парамаханса Йогананда разказва една случка , когато умира неговият учител Шри Юктешвар той му се явява и му разказва , че всъщност не е мъртъв а е в едно друго измерение и разказа му за това измерение доста наподобява този на автора който ни разказва за прехода.
    Активен

"Истинската свобода е възможна, ако откриете собствените си сили вътре във вас. Трябва да усетите съществуването на  Духа чрез вашата централна нервна система, чрез вашия съзнателен ум."
    Pelin
    ОЙ 8:11
    Неактивен Неактивен

Публикации: 284

Red Overtone Serpent

« Отговор #16 -: Юни 03, 2012, 20:18:46 »

Колкото до съществуването на това измерение , напълно съм съгласен с Еона . Това измерение съществува и сега и винаги го е имало просто малко хора са го достигнали. В своята книга "автобиографията на един Йогин"  (препоръчвам я като четиво) Парамаханса Йогананда разказва една случка , когато умира неговият учител Шри Юктешвар той му се явява и му разказва , че всъщност не е мъртъв а е в едно друго измерение и разказа му за това измерение доста наподобява този на автора който ни разказва за прехода.
    Привет, брате, Сахадж!
    По-точно е да се рече, че няма нищо за достигане, защото самата дума "достигане" буди далечни от реалното асоциации.
    По-правилно е да се рече, че четвъртото измерение не се е разкрило на повечето хора, да не кажа, че на всички. Виж, на тези които са поели пътя към очовечаването, то се разкрива. То не е някъде там, за да бъде достигано. То си е тук.
    Най-точно е да се каже, че измеренията/световете, са въпрос на сетивност и са един в друг. Цвете, в цветето, в цветето, в цветето...

Усмивчица
    Активен

"... Защото в (от)даването получаваме и в смъртта се раждаме за Живота Вечен..." св. Франциск от Асизи
    Sue
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 293

• Град: Ниските земи
  • Нютонист

« Отговор #17 -: Юни 04, 2012, 00:34:06 »

Ео, на мен планът ми харесва, но си нямам идея за реализацията. Моят мъж много задава въпроси Усмивчица))

Долорес Кенън наистина е готина бабка. В БГ е по позната с книгите за Нострадамус. Новите и неща са за прехода и за душите доброволци. Аз само интервюта в нета и слушам. Доста се повтаря, но то е свързано с желанието и книги да продава и семинари да прави. Като включим и метода и на работа- хипноза, съвсем не е от хората, които да препоръчаш за слушане. само че това спокойствие, което излъчва и чистата , подредена мисъл, я правят наистина интересен разказвач. За качеството на информацията и, нека всеки сам преценява. Усмивчица
    Както писах, според нея преходът ще е плавен и ще отнеме години.

То не остана много време до декември Усмивчица
    Активен
    Pelin
    Неактивен Неактивен

Red Overtone Serpent

« Отговор #18 -: Юни 04, 2012, 11:39:55 »

... Цвете, в цветето, в цветето, в цветето...
    ...
    На мен лично вече много пъти ми се случва да "премина" (не е точен термина, както вече писах), да попадна (да ми се отворят очите/сетивата) в т.н. четвърто измерение.
    Да, потвърждавам, че няма такива цветове, толкова красиви, толкова чисти и наситени, извиращи, струящи... Но не е само в цвят, не е само виждане. то е и осезание, усещане за дълбочина, за форма, но не е само и осезание, то е и мирис, слух, вкус даже... Усмивчица
    Въпрос на пречистване.
    Четвъртото измерение отговаря на четвърта чакра, на сърцето, на любовта, на усещането за Един_е_ние. Третото измерение на триизмерното пространство, на трета чакра и на емоциите. Ето защо и те врастват в този "наш" свят.

Човек може да "попадне" в четвъртото измерение и по пътя на аскетизма, на монаха, на адепта, но може и по пътя на съвместното съжителство, т.е. с партньори, с другари, с приятели. И в двата случая обаче е нужно огромно количество Любов. При съвместната работа се наблюдава едно взаимо приповдигане - чрез излъчваната един към друг любов се достига пречистване и четвъртото измерение се разкрива пред очите ти, но не само там, а и вътре в теб. Тогава всъщност изчезва разликата между "вътре" и "вън", както и много други обусловености, към които хората се привързват и които считат за абсолютна и крайна реалност.

Да, всеки който пътува към преминаването ще преживее големи сътресения (а някои поради това няма да преминат, ще загинат, защото не ще се справят с енергията и с вътрешния дисбаланс), ако не работи за собственото си пречистване, не само на духа/ума, но и на тялото.
    Тъй като това явление се случва вече на мнозина (независимо дали съзнават или не), то се явява и масово, видово, планетарно.

Любовта, състраданието + смирението/съгласието/приемането, себепредаването, себепредлагането, себеотдаването - това са начините да продължи човек напред.

Ето нещо нагледно, което съм правил по въпроса, като ориентир. Средата на Дървото на Живота, центъра на което е сефирота "Тиферет", с еквивалент сърцето на човека, респективно четвъртото измерение, съм представил същото чрез елипсовидна сфера, макар и двуизмерна, зелана на цвят, в която се помещават всички души, във взаимно усещане за едно цяло:
    Активен

"... Защото в (от)даването получаваме и в смъртта се раждаме за Живота Вечен..." св. Франциск от Асизи
    Kissing You Good Night
    Неактивен Неактивен

Публикации: 449

• Град: Варна
  • zdr kp животче, вървиш ли?

« Отговор #19 -: Юни 04, 2012, 13:34:39 »

Аз лично в четвърто измерение смятам да направя следното:

+  Да си моделирам тялото като на 12-годишен, какъвто съм по душа;
    +  Да си построя къща по мой дизайн, за каквато отдавна си мечтая;
    +  Както и да сбера моите приятели да живеем заедно.

Иначе аз нощем минавам на т.нар. от мене Втора линия, където преживявам наистина прекрасни моменти с любимите си хора. Мястото, където се развива действието, е в моето сърце. Имайки предвид странния характер на устройството на пространството, предполагам, че това е в четвърто измерение, тъй като за един привидно малък парцел се оказва, че зад него стои цяла вселена - гледаш го - малко дворче, отстрани съседен двор, а като влезеш, съседния двор го няма, а твоя се оказва безкрайно просторен и обширен. Та такива ми ти работи.
    Освен това, там има планина, която е може би 20 километра висока, намира се на около 7600 километра от началната ми точка във Втора линия. На планината, точно на върха, има плато, където има разположен град с размерите на Ню Йорк, Москва и Лондон, взети заедно. Отделно, дето си има и летище за всякакви хвърчила, та предполагам, това там е своего рода столица някаква.

Освен това, има устроени по особено странен начин градове, които се намират на земни тераси в стръмни планински котловини и имат по 12-14 крепостни стени. Други градове са край морето в разни заливи, на полуострови, като много често край нискоразположените градове има изобилие от блата и тресавища. А има и градове, които са насред полето.

Така че в четвърто измерение със сигурност има какво да се прави - няма да започваме строежи от кота нула, а ще разполагаме с готови градове.

Да, наистина, в тази пара-вселена е много хубаво!!! Усмивчица
    Активен

Повърхностната температура на атмосферата на Уран е -225°С. Или с около 45° повече от тази на сърцето и душата ми
    Sue
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 293

• Град: Ниските земи
  • Нютонист

« Отговор #20 -: Юни 04, 2012, 15:16:37 »

Ок! Сега си посипвам главата с пепел.

Публично!

Госпожа Кенън има писано за бъдещето. Има доста интересни писани неща. Обаче, четирите бъдещи линии идват от друг изследовател-автор. Чет Сноу "Масови сънища за бъдещето" (Mass Dreams of the Future (McGraw-Hill, 1989)).
    Извинявам се за допуснатата грешка! Идва от това, че материалът го четох на едно с интервюта на Долорес и други хипнотерапевти. Объркала съм имената на хората и съм си останала с впечатление, че това е от книгите на Долорес. Добре, че потърсих текста отново!

Мисля, че ще е добре, ако някой би могъл да преведе ей този текст на български:

http://www.ianlawton.com/bosextr2.htm

На мен ми е дълъг. Не ми достига време да го преведа целия. Ако не се отваря страничката, мога да пратя текста като съобщение.
    Това, което касае темата тук е под заглавието "Group Progressions to the Twenty-Second and Twenty-Fourth Centuries

"
    Активен
    Pelin
    Неактивен Неактивен

Red Overtone Serpent

« Отговор #21 -: Юни 04, 2012, 18:17:58 »

Общо взето, четвъртото измерение е въпрос на възприятие, а възприятието е въпрос на сетивност. Сетивността пък е въпрос на пречистване/хармония/здраве...
    Дет казва Мечо Пух: Колкото повече, толкова повече! Усмивчица

Бъдещите деца, дето ще се раждат, ще са с такова възприятие, вродено, без да има нужда да го търсят, да го "постигат" и пр., и някак ще им е много далечно и чудно как хората преди тях са живели в слепота.
    Все едно сега да обясняваш на баба си що е то сърфиране в интернет, или програмиране...
    По един начин (от към темп, сила, скорост) работи твоя ум, по друг на старите поколения..., но всеки с времето си. Усмивчица
    Активен

ekaya
    Гост
    « Отговор #22 -: Юни 04, 2012, 19:27:47 »

Рестарта ще е  изчезване, не само на всичко синтетично, а и всичко органично, както и всички живи организми. Това, което е станало с атлантите, лемурианците, динозаврите и всички необясними изчезвания на живота до сега. След което ще има известен период, в който планетата ще се въстанови и ще си отпочине. Всички, които са в състояние на сомати и носят генофонда на човечеството, ще се събудят и ще дадат начало на новата раса.

Активен
    Eona Lightholder
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

Публикации: 2544

NEVERENDING STORY

« Отговор #23 -: Юни 05, 2012, 01:04:48 »

Това е супер крайния вариант , аре без такива моля  Веселяк
    Активен

"weird " is indication for creative force ♥
    meander
    Каквото дадеш това ти се връща.
    Неактивен Неактивен

Публикации: 381

« Отговор #24 -: Юни 05, 2012, 23:55:15 »

Здравейте.
    Не знам какви са тия измерения,хем помолих някой ако може да ми обясни как са мерят.А рестарта си е рестарт,т.е. едно и също.Мен ми се струва че приказката ,всекимо според труда най си пасва на времето.А и приказки за някакви си нови деца,еми може ама ще са мамини.Щот земята вече може да има свои деца.Някои са ужасени,е, да са внимавали какво правят.Ще останат тези, които са правили каквото могат да и помогнат.В момента се набляга на една алабаланица,и тя не е от вчера.А тея в сомати, на земята такова животно нема.Гледайте си живота ,да не го изгледате изотзад.
    Живи и здрави.
    « Последна редакция: Юни 06, 2012, 00:11:48 от meander » Активен

Мечтите ни помагат да намерим посоката,а желанията ни помагат да загубим пътя.
    Когато човек говори истината - не се налага да лъже!
    Мухата влиза само в отворена уста!!!
    sahaj
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 130

• Град: България
    « Отговор #25 -: Юни 06, 2012, 20:19:14 »

Привет, брате, Сахадж!
    По-точно е да се рече, че няма нищо за достигане, защото самата дума "достигане" буди далечни от реалното асоциации.
    По-правилно е да се рече, че четвъртото измерение не се е разкрило на повечето хора, да не кажа, че на всички. Виж, на тези които са поели пътя към очовечаването, то се разкрива. То не е някъде там, за да бъде достигано. То си е тук.
    Най-точно е да се каже, че измеренията/световете, са въпрос на сетивност и са един в друг. Цвете, в цветето, в цветето, в цветето...

Усмивчица
    Да съгласен съм може би това разбиране е по правилно
    Активен

"Истинската свобода е възможна, ако откриете собствените си сили вътре във вас. Трябва да усетите съществуването на  Духа чрез вашата централна нервна система, чрез вашия съзнателен ум."
    sarabia
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 174

• « Отговор #26 -: Юни 06, 2012, 22:31:16 »

Рестарта ще е  изчезване, не само на всичко синтетично, а и всичко органично, както и всички живи организми. Това, което е станало с атлантите, лемурианците, динозаврите и всички необясними изчезвания на живота до сега. След което ще има известен период, в който планетата ще се въстанови и ще си отпочине. Всички, които са в състояние на сомати и носят генофонда на човечеството, ще се събудят и ще дадат начало на новата раса.

Много убедително звучиш, сякаш си присъствала на предния преход и знаеш какво ще стане и в този. Ухилен
    Активен

Не се опитвай да ме опознаеш,аз нямам име,нито форма.
    Мислиш ли,че много знаеш сам поставил си си норма.
    В мен ти виждаш своя лик,тъй както си въобразяваш.
    Дори да сменям моя ник,пак сам със себе си оставаш.
    protoplasma
    Гост
    « Отговор #27 -: Юни 09, 2012, 01:47:29 »

Цитат на: sarabia
    Много убедително звучиш, сякаш си присъствала на предния преход и знаеш какво ще стане и в този. Ухилен
    Sarabia! След като прочете темата и коментарите по нея, ако ми кажеш, че това е, което имаш за казване и коментиране, направо те признавам за феномен.
    Активен
    sarabia
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 174

• « Отговор #28 -: Юни 09, 2012, 14:47:25 »

Цитат на: sarabia
    Sarabia! След като прочете темата и коментарите по нея, ако ми кажеш, че това е, което имаш за казване и коментиране, направо те признавам за феномен.
    Не знам какво ще стане и не мога да коментирам. Нахраненият вълк не яде, само гладният! Ухилен
    Активен

Не се опитвай да ме опознаеш,аз нямам име,нито форма.
    Мислиш ли,че много знаеш сам поставил си си норма.
    В мен ти виждаш своя лик,тъй както си въобразяваш.
    Дори да сменям моя ник,пак сам със себе си оставаш.
    Ru Alfa
    Неактивен Неактивен

Публикации: 315

« Отговор #29 -: Октомври 08, 2012, 12:15:50 »

Като чета за прехода тук и ми се струва като научна фантастика. И се чудя има ли горе-долу нещо вярно. И какво ще правим в другия свят. С тези си тела ли ще преминем?Ако не, значи сме умрели и после сме се преродили. И аз откак забравя тоя си живот то смисъла ми се губи. И оттатък четвъртото измерение, дали ще има други същества, дали ще е населено, какви ще са те? Ами щом пише, че ще се появяват други предмети като почнат да се смесват измеренията, значи тия предмети отвъд някой ги е създал. Значи четвъртото измерени вече си е било населено. Ние как ще се вместим там? Хоп и айде. Ми те тия от четвъртото измерение може да не ни искат. Ами животните, те как ще преминат ако не са подготвени, ами ако изчезнат в третото измерение? И щом изкуствените материи няма да могат да преминат какво ще правим и къде ще живеем в четвъртото измерение? То сякаш се връщаме към първобитните и трябва да откриваме всичко отначало. Нещо не ми ясно. И тук ходим на работа, свикнали сме с един ритъм, там какво точно ще правим? И тези които загинат по време на прехода, какво се случва с тях? Ми то значи третото измерение ще остане осеяно с трупове. Или ще преминат и те в четвъртото и ще трябва да ги копаме? И нещо много важно, като няма да има нищо синтетично, как ще се къпем бе хора и с какво? Вие представяте ли си как ще се вмиришем без шампоан и дезодорант. И ние като във сериала „Изгубени”. Там ако сте го гледали помните ли какви бяха некъпани на острова, и после като намериха едни оставени шампоани, каква радост беше, какво къпане падна. Или в четвъртото измерение пъстрокрили пеперуди ще ни пудрят с цвят от майски рози? Съвсем се обърках. Ха добре дошли в четвъртото измерение.
    Активен
    Страници:  1 [2] 3   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Смяна на епохите - от Рибите към Водолея
    Великият преход
    delfin 3 3175 Последна<br />публикация Юни 20, 2009, 10:14:29
    от delfin

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Паник атака | Планински кристал - Кварц  © Copyright