Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници:  [1] 2   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Истина ли е това..?Как да помогна тогава на другите "6" тела?  (Прочетена 915 пъти)
кръгове
Неактивен Неактивен

Публикации: 186

Слънчице

« -: Май 31, 2012, 13:34:26 »

http://www.youtube.com/watch?v=JGxAf8Vrvjw&feature=related
Интересно филмче..,развълнува ме...и се появиха много въпроси..
-------Кои са правилата  за живот -човешкият ми такъв за да бъдат щастливи и хубави останалите -шест на брои тела и нива ,а от там и космически..?
-------Трябва ли да приема ,че ако сънувам доста често еднакви сънища..,то нещо в човешкият ми живот не е ок..
--------Ако си бил болен..и си влязъл в болница..и се случи смърта на даден човек..,то тогава донорството е неприемливо..
---ако пък са ти махнали нещо от човешкото тяло..пак си го загазил ще си зациклиш някъде там по етажите и какво е решението..питам понеже мой  много близък..-Баща ми ..имаше тежка история ,заболяване и тежка смърт..мога ли да му "помогна" сънувала съм го и то все странно ..сякаш той не е починал а си е жив ,но после си казвам, а не това е сън ,той не е при мен..но все още спя...и когато се събудя осъзнавам ,че съм спала..и е било сън в сън..
а Той-ТАТИ.ми е казвал веднъж---аз не бях "умрял,дишах си ,но те-докторите не ме чуха"..ох този клип ме накара да се замисля..
Много ВИ МОЛЯ ..,ако някой може да ми обясни нещата да пише тук или на лс-Благодаря..
----Трето или четвърто притеснение,за което се сещам е означава ли, че натиснати под законите --работи и се трепи от работа ..и нямаш време да си отвориш очите ..тоест за да си помогнеш духовно ,та и след смърта си да се чустваш добре по етажите описани в клипа ще си седиш там някъде в тревата,защото не си знаел ...или от факта ,че тази информ-я се подминава от нас, и ...и има ли Реванш..за да преминеш тези -шест етапа..или втори шанс няма..
Много се обърках..,ще очаквам някой да се включи.. Угрижен
Активен

Страданието съществува,защото хората са привързани към желанията си!
Линк за посланията на доброто
http://dreamland-bg.com/index.php?topic=4081.0
ИВЕВЕ
Гост
« Отговор #1 -: Май 31, 2012, 22:14:02 »

Цитат
Кои са правилата  за живот
Основното правило, според мен, е да си наясно с правилата, които следваш, причините да го правиш и възможността да не го правиш. Или иначе казано, да следваш собствени правила.
http://indigota.com/index.php?board=55.0
Правила няма, а принципи и закономерности. Усмивчица
Цитат
Трябва ли да приема ,че ако сънувам доста често еднакви сънища..,то нещо в човешкият ми живот не е ок..
Ако ядеш един и същ хляб доста често... Дали нещо в астралния ти живот не е наред?
Цитат
Ако си бил болен..и си влязъл в болница..и се случи смърта на даден човек..,то тогава донорството е неприемливо..
Медицинските лица във форума да се обаждат.  Прегръдка
Цитат
ако пък са ти махнали нещо от човешкото тяло..пак си го загазил ще си зациклиш някъде там по етажите и какво е решението
Ако пък се спънеш, означава ли че някъде там по етажите няма изправяне? Решението какво е? Няма решение. Изправяш се и продължаваш.
Ако "са ти махнали нещо от човешкото тяло" има два варианта:
1. Жизненоважно "нещо" е махнатото. Хепи енд - умираш!
2. Живее се и без нещото. Значи... оживяваш;
Цитат
означава ли, че натиснати под законите --работи и се трепи от работа ..и нямаш време да си отвориш очите ..
А, уплътняването на времето е отдавна изпитан метод, за да ни държат под контрол. Това е закон, да, на съвременния свят. Нищо повече.

Цитат
тоест за да си помогнеш духовно ,та и след смърта си да се чустваш добре по етажите описани в клипа ще си седиш там някъде в тревата,защото не си знаел ..
Не гледах клипа, но, за да се чувстваш добре след смърТТа си, трябва да съумееш да се чувстваш добре и преди нея. Колкото и банално да звучи, ключът наистина е в осъзнаването.
Цитат
Много се обърках
Така става, когато си прочетеш мнението, нормално е - аз също се обърках. Ухилен

Активен
кръгове
Неактивен Неактивен

Слънчице

« Отговор #2 -: Юни 04, 2012, 09:12:04 »

Благодаря,с всеки изминал час ,осъзнавам нещата много по-добре.Ще се радвам и другите да намерят вратичка ,която да ги накара да видят истината и да спрат да мислят за материалните си проблеми и истински да се радват на живота с усмивка в сърцата си!
Активен

ИВЕВЕ
Гост
« Отговор #3 -: Юни 04, 2012, 09:36:14 »

да спрат да мислят за материалните си проблеми и истински да се радват на живота с усмивка в сърцата си!
Материалните проблеми не са толкова лесни за забравяне, дори бих казала леко невъзможни. Ухилен
А усмихнатите сърца... не винаги помагат, от чисто счетоводителска гледна точка.
Активен
Странник
Global moderator
Неактивен Неактивен

Публикации: 1380

• Град: Варна
  • « Отговор #4 -: Юни 04, 2012, 10:21:33 »

Все повече стават всевъзможни материали и информация които предизвикват неясни страхове.
    Всеки човек има в себе си свой Учител който му дарява усещането за Истина.
    Въпроси без отговори неминуемо пораждат притеснения и страхове от неизвестното.
    Нима за това сме създадени?
    Да живеем в страх,сгърчени от притеснения и измъчвани от несъществуваща вина.
    Нима няма толкова нещо друго за което да се радваме и живеем?
    Съмненията и страховете са част от живота и решението за тях единствено е по-силна Вяра.
    Всеки сам избира осъзнато Вярата или съмненията и страховете.
    Има за щастие материали и информация които засилват Вярата в нас и изчиства всички страхове и съмнения.
    И както внимаваме какво ядем и се стремим да живеем здравословно -същия принцип бих препоръчал по отношение и на информацията.
    Избирайте съзнателно с какво храните разума и сърцето си доколкото ви е възможно.
    Грижете се за основата на вашата къща за да не се срути.
    Не забравяйте и покрива на къщата за да не протече при първия дъжд.
    Живейте щастливо и пълноценно във вашия храм наречен тяло който ви е дарен.
    Отблагодарете се за този дар с делата си.
    Активен

Ако не ние -кой? Ако не сега - кога?
    Old_Soul
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 59

• Град: Pleven
  • « Отговор #5 -: Юни 06, 2012, 01:11:13 »

Както физическото тяло има нужда от храна и вода така и дригите тела се нуждаят  от поддържане.
    Някои тела се хранят с нашите мисли, други с нашите чувства и т.н.
    Ако се спазва чистота на мислите и чувствата (и от време на време си даваме почивка и от тази деиност) ще имаме здрави финни тела. Отрицателните емоции трябва да се избягват (както да се изпитват така и да се причиняват на околните).
    Силните положителни емоции също изтощават.

Нормално е човек като напуска материалния свят също да не може толкова лесно да се раздели с близките си и да се връща при тях докато и двете страни се убедят, че станалото дори и да се отложи с години в края на краищата е неизбежно. Баща ми също се връщаше доста често в сънищата ми.

Според някои философии дори и тялото да не е разложено нематериалната същност може да се освободи ако престане да го смята за връзката си с материалния свят, но близките на човека също трябва да го освободят (когато той им липсва на него му е трудно да се издигне, когато те му липсват резултата е същия). Като искаш да помогнеш на някой се молиш за него, а ако си му пряк наследник - не причинявай вреда на други същества, защото твоето възпитание е било негова отговорност и мисия.
    Активен
    кръгове
    Неактивен Неактивен

Слънчице

« Отговор #6 -: Юни 06, 2012, 10:12:31 »

Според някои философии дори и тялото да не е разложено нематериалната същност може да се освободи ако престане да го смята за връзката си с материалния свят, но близките на човека също трябва да го освободят (когато той им липсва на него му е трудно да се издигне, когато те му липсват резултата е същия). Като искаш да помогнеш на някой се молиш за него, а ако си му пряк наследник - не причинявай вреда на други същества, защото твоето възпитание е било негова отговорност и мисия.

Първо Благодаря Olt_Soul за точно написаният ти отговор...,както се вижда нов потребител съм и тепърва търся информация,която да  дава отговорите на въпросите ми..,и в тази връзка цитатът ,който вмъквам е по повод на това ,че не осъзнавах или по-точно не знаех ,че когато тъжим за близките ни  "имат "така да кажа проблем с издигане си,не разбирах защо е тази пословична цифренност на 9 дена това на 40дена онова..,а то имало своята логика.,но съм щастлива и от факта ,че има и друг вариант за душата на дадения човек..стига да няма спирачки тоест от наша страна да не тъжим ,а да се радваме за него и така да го освободим и улесним издигането му,вярвам ,че всичките ми сънища с него са били някакво подсказване..но аз не съм имала нужната информация..и просто си се чудих ,защо ли го сънувам така -"сякаш е жив и си е до мен"
    Незнам защо ,но когато това се случи..в мен нямаше такива чуства ..както е "прието"да рониш сълзи с часове и дори се чуствах кофти  на моменти -мислих си нормално ли е да не ми е тъжно..в смисъла ,който другите влагат..,аз просто имах усещането ,че той е някак до мен ,че не е тъжен ,а дори щастлив ,че е на по хубаво място..,а всички около мен ревяха и пищяха.."защо така ,къде си..."той наистина беше страхотен човек и баща, на мравката път правеше ,много добър и се раздаваше на сто процента ,имаше и хора които се възползваха от добрината му,но той винаги си оставаше добър ,не таеше злоба към нищо и никой..и дали е била карма или друго ,но мисля че живееше по всички  писани и неписани закони на вселената  винаги помагаше даваше не търсеше изгода..от сърце го правеше..е като изключим ,че пушеше ..,без да е бил набожен..някак не приемаше буквално писаното в библията,а по свой начин просто си беше добър,в един от моментите когато беше на ръба ,докато докторите са се борили за живота му./.за незнам кой път повече от 10 пъти са го връщали../ той споделил с майка ми ,че е срещнал св.Петър /той също се каза Петър/и там където е бил така го описал пред портите св.Петър му казал ,че още не  готов и има какво да свърши и няма да го приеме.... ,майка  ми каза ,че е настръхнала ...........
    А по темата ,която  пуснах..търся и  литература ,книги ,които да прочета  и също така и всяко мнение е ценно като си минал по един път ,с две думи има толкова материал то филми клипове книги..и не знаех от къде да започна..Администраторите  са отсяли житото от сламата и са ни го дали на готово ..за което благодаря.Продължавам да чета имам доста да уча започнах да намирам смисълът на живота..и се чуствам добре.
    Активен

ИВЕВЕ
    Гост
    « Отговор #7 -: Юни 06, 2012, 10:50:15 »

А по темата ,която  пуснах..търся и(1)  литература ,книги ,които да прочета,  и(2) също така и(3) всяко мнение е ценно като си минал по един път ,с две думи има толкова материал то филми клипове книги..и(4) не знаех от къде да започна..Администраторите  са отсяли житото от сламата и(5) са ни го дали на готово ..за което благодаря.Продължавам да чета, имам доста да уча, започнах да намирам смисълът на живота..и(6) се чуствам добре.
    Тоест, търсиш литература за смисъла на твоя живот?
    Защо просто не се огледаш?... или вгледаш в себе си?
    Смисъл в едно нещо, имам предвид - дали ще го има или не, зависи от начинът, по който гледаш на обстоятелствата.Отново - ти, а не мними автори.
    Пример -

Не знам защо ,но когато това се случи..в мен нямаше такива чувства ..както е "прието",да рониш сълзи с часове и дори се чуствах кофти  на моменти -мислих си, нормално ли е да не ми е тъжно..в смисъла ,който другите влагат..
    Намираш се в обстоятелства, в които е прието определено държание - роля, в която хората си мислят, че се чувстват най-комфортно. Ти, обаче, не си съвсем погълнат от театралните постановки. Усещаш, че просто не вървят.
    Просто обърни внимание на разликата и поведението на другите - то има ли смисъл? За тях, да. За мен, например, категорично никакъв. Кой е прав, кой е крив? Никой. Усмивчица
    Всичко е относително, всеки луд с номера си. Ухилен
    Вярвай си! Нов или стар потребител, значение - никакво. Имай вяра в себе си и недей да търсиш отговори - сами ще си дойдат. Няма кой да отговаря на твоите въпроси, ако не ти сам.
    Активен
    кръгове
    Неактивен Неактивен

Слънчице

« Отговор #8 -: Юни 06, 2012, 11:15:58 »

Май отново не се изразих точно../когато кажа нещо,в повечето случай хората не ме разбират правилно..та се налага вместо едно изречение да кажа още поне 5 за да ме разберът../под литература книги имах в предвид,че има много писани и неписани уроци..има видни-живи и невидни -духовни учители..и всеки е намерил от части истината за своят живот благодарение на даден личен урок или учител..на 32г съм и досега не съм намирала време за важните неща ,макар всичко да е било пред очите ми..минавала е информация покрай мен и не съм обръщала внимание..чудя се какво точно съм правила..но случайни срещи с хора и техните думи ме накараха да се замисля ,да започна да търся ..
    Активен

ИВЕВЕ
    Гост
    « Отговор #9 -: Юни 06, 2012, 11:20:45 »

но случайни срещи с хора и техните думи ме накараха да се замисля ,да започна да търся ..
    (случайни? Наистина ли смяташ така?)
    Замисли ли се?
    Започна ли да търсиш?

Спокойно. И за трети път, вярвай си. Усмивчица
    Активен
    sarabia
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 174

• Град: Варна
  • « Отговор #10 -: Юни 06, 2012, 21:58:01 »

Май отново не се изразих точно../когато кажа нещо,в повечето случай хората не ме разбират правилно..та се налага вместо едно изречение да кажа още поне 5 за да ме разберът../под литература книги имах в предвид,че има много писани и неписани уроци..има видни-живи и невидни -духовни учители..и всеки е намерил от части истината за своят живот благодарение на даден личен урок или учител..на 32г съм и досега не съм намирала време за важните неща ,макар всичко да е било пред очите ми..минавала е информация покрай мен и не съм обръщала внимание..чудя се какво точно съм правила..но случайни срещи с хора и техните думи ме накараха да се замисля ,да започна да търся ..

Спокойно, има много хора на два пъти повече години от теб, които все още не обръщат внимание на "важна" информация. Примери-бол. Когато някой не те разбира "правилно", значи че вибрирате на различни честоти. Отговори на  въпроси аз лично съм намирала най-вече в книгите, а в този форум също намерих много. Специални благодарности на администраторите.
    Активен

Не се опитвай да ме опознаеш,аз нямам име,нито форма.
    Мислиш ли,че много знаеш сам поставил си си норма.
    В мен ти виждаш своя лик,тъй както си въобразяваш.
    Дори да сменям моя ник,пак сам със себе си оставаш.
    ИВЕВЕ
    Гост
    « Отговор #11 -: Юни 07, 2012, 11:00:52 »

Когато някой не те разбира "правилно", значи че вибрирате на различни честоти.
    Аха, ясно.
    Вибрациите са проблемът, а не неразбираемият начин на изразяване, неразбираемостта на изказваното, нежеланието за разбиране между хората... Нима?
    Освен това, какво означава, "когато някой не я разбира"? А тя разбира ли го този някой?
    За да се разберат двама души, те трябва да искат да го направят. Не искат ли, ако ще в синхрон да вибрират, няма да стане. Но това не е едностранен процес.

Кръгове, ако смяташ, че имаш проблем в разбирането с хората, постарай се да го отстраниш. Няма какво да му мислиш толкова, просто открий къде и защо се появява неразбирането, и направи каквото можеш.
    А, годините в това отношение не са фактор, всъщност - май освен по документи, никакъв не са.
    Активен
    Щуродино
    Неактивен Неактивен

Публикации: 257

« Отговор #12 -: Юни 07, 2012, 11:40:12 »

Когато някой не те разбира "правилно", значи че вибрирате на различни честоти.
    Аха, ясно.
    Вибрациите са проблемът, а не неразбираемият начин на изразяване, неразбираемостта на изказваното, нежеланието за разбиране между хората... Нима?
    Освен това, какво означава, "когато някой не я разбира"? А тя разбира ли го този някой?
    За да се разберат двама души, те трябва да искат да го направят. Не искат ли, ако ще в синхрон да вибрират, няма да стане. Но това не е едностранен процес.

Кръгове, ако смяташ, че имаш проблем в разбирането с хората, постарай се да го отстраниш. Няма какво да му мислиш толкова, просто открий къде и защо се появява неразбирането, и направи каквото можеш.
    А, годините в това отношение не са фактор, всъщност - май освен по документи, никакъв не са.
    Според мен-не можеш да се разбереш с всички
    Активен

Омръзна ми да се обяснявам-47 годишна
    кръгове
    Неактивен Неактивен

Слънчице

« Отговор #13 -: Юни 07, 2012, 13:35:43 »

Може би проблемът си е само в мен,до този извод съм стигнала..в опитите си да не засегна някой или да му кажа ,че нещо не е редно винаги съм обвинявана в .."прекалена деликатност,",уви когато се опитам да съм егоист вярно ,че по добре ми се получава ,но това пък е нещото което ненавиждам-егоизма в хората,макар ,че от доброта сега си стоя в къщи вместо да съм на работа...лошият успя ,който ме е разбрал, разбрал..
    « Последна редакция: Юни 07, 2012, 14:52:09 от кръгове » Активен

кръгове
    Неактивен Неактивен

Слънчице

« Отговор #14 -: Юни 07, 2012, 13:46:22 »

А относно темата ,струва ми се странно ,че неща от този род,теми свързани с другото ни Аз ,духовното или както искате го наречете.не са първото нещо което чувате..а може би последното,като удавник за сламка търсим спасение само когато "яйцето ни опре..от..д"дори не си даваме сметка ,че монетата има две страни..,а този който е видял и двете страни на монетата за мен поне минава към критика,която също има своите плюсове..както се казва всеки дразнител е мой учител..
    Активен

Страници:  [1] 2   Нагоре
    Отиди на:  

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright