Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници:  1 [2] 3   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Семейството, любовта и нашите уроци - въпрос към вас ......!  (Прочетена 1942 пъти)
The saint
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 15

« Отговор #15 -: Май 28, 2012, 23:01:03 »

Eona Lightholder  
Това е нещо, което слушам винаги, когато изпадна в дупка и винаги ме връща в действителността - наистина действа.

http://www.youtube.com/watch?v=LAEkNNZNDl0
Активен
Alida
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 256

« Отговор #16 -: Май 28, 2012, 23:07:08 »

Цитат
Но не знам защо ми е така
И не знаеш, че се намираш в плашилото, което е спряло толкова много хора да продължат?
Плашилата са точно за това- да те откажат от плода. Което не променя факта, че са само плашила.
Активен

"Не е важно да видиш, а да разбереш"- Sunshine(sun)
Странник
Global moderator
Неактивен Неактивен

Публикации: 1381

• Град: Варна
  • « Отговор #17 -: Май 28, 2012, 23:16:46 »

@ The saint
    Съчувствам ти приятелю,въпреки всички позитивни мисли и техники...празнината и тишината си остават.
    Никак не е лесно да си сам.
    Никак не е лесно сам в тишината.
    Мислите пърхат в объркан кръг - дали ако...ами ако...
    В такива моменти музиката лекува и помага най-добре.

За теб в този труден момент http://vbox7.com/play:c4fec60f
    Активен

Ако не ние -кой? Ако не сега - кога?
    The saint
    *
    Неактивен Неактивен

« Отговор #18 -: Май 28, 2012, 23:17:30 »

Бъди малко по-конкретна Alida,.......за какво става въпрос, извини ме малко съм неадекватен в момента и може би затова не разбрах ....Хммм
    Активен
    The saint
    *
    Неактивен Неактивен

« Отговор #19 -: Май 28, 2012, 23:19:03 »

Благодаря ти Странник .....!!!
    Активен
    Alida
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 256

« Отговор #20 -: Май 28, 2012, 23:37:33 »

Бъди малко по-конкретна .......
    Става въпрос за състоянието, в което се намираш. Болката плаши слабите хора и страхът от нея им пречи да вървят. Истината е, че тя е като облак, зад който слънцето си пече и те усмихва. 
    Активен

"Не е важно да видиш, а да разбереш"- Sunshine(sun)
    The saint
    *
    Неактивен Неактивен

« Отговор #21 -: Май 28, 2012, 23:46:03 »

Активен
    Eona Lightholder
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

Публикации: 2558

NEVERENDING STORY

« Отговор #22 -: Май 29, 2012, 00:27:25 »

Благодаря за клипчето The Saint

Ето го моето нещичко дето винаги ме вдига 

Господ е Пастир мой, от нищо не ще се нуждая:
    Той ме настанява на злачни пасбища и ме води на тихи води,
    подкрепя душата ми, насочва ме по пътя на правдата заради Своето име.
    Да тръгна и по долината на смъртната сянка, няма да се уплаша от злото,
    защото Ти си с мене; Твоят жезъл и Твоята палица ме успокояват.
    Ти приготви пред мене трапеза пред очите на враговете ми,
    помаза главата ми с елей; чашата ми е препълнена.
    Тъй благостта и милостта (Ти) да ме придружават през всички дни на живота ми,
    и аз ще пребъдвам в дома Господен много дни.
    Активен

"weird " is indication for creative force ♥
    Странник
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1381

• Град: Варна
  • « Отговор #23 -: Май 29, 2012, 02:11:37 »

Всеки се научава да плува когато се довери на водата.
    И след това няма как да го забрави...
     Усмивчица
    Активен

Ако не ние -кой? Ако не сега - кога?
    Gayatri
    Неактивен Неактивен

Публикации: 614

• Град: София
  • « Отговор #24 -: Май 29, 2012, 19:11:02 »

Толкова много писах и се затри! Е, ще се опитам да напиша есенцията от предишното ми словоизлеяние в по- кратка форма!
    Всеки един от нас е като дете! Попадайки в една среда,която е различна от тази, с която сме свикнали ни носи усещане за обърканост, самота, неразбиране и страх докато не се адаптираме! Всяко нещо, което ни напомня за нещо познато ни носи комфорт!
    Предполагам так е и със съпругата ти! Тя се е влюбила в теб с твоите стари навици, разбирания и интереси! Изведнъж ти се променяш и тя почва да се тревожи, да се чуди какво се случва, да губи почва под краката си! Няма да се очудя ако се главоблъска дали тя по някакъв начин не  е отключила тази промяна и дали има някаква конкретна причина за нея! Предполагам тя търси отговорите за това, което се случва с теб извън теб, но не и в самия теб, защото просто не може да осъзнае защо е нужно всичко това и какъв смисъл има в него!
    Нейното държание може да е провокирано от нуждата за внимание и от това, че не усеща това, с което е свикнала! 
    Просто се опитай твоята промяна да не е толкова явна за нея и не й я " набутваш в очите"! Дай й време да свикне с новите ти интереси и начин на живот! Намерете пресечни точки в интересите и мислите ви и се опитайте като сте заедно да акцентирате върху тях!
    Не очаквай тя да разбере твоята промяна, нито пък се опитвай да й обясняваш за твоите духовни преживявания и търсения освен ако тя не го пожелае!
    Показвай любовта си към нея и се опитай да й даваш това, от което тя се нуждае, а не това, от което ти си мислиш, че има нужда!
    Духовността е нещо, което го носи всеки, но се отключва, когато човек е готов! Най - добрия вариант е да не натрапваме нашите мисли, преживявания и духовни възгледи/ опитности на останалите, защото единственото нещо, което ще се получи е да ги изкара от тяхната позиция на равновесие и баланс!
    Всичко с времето си!
    И не на последно място- всичко ще се нареди по най- добрия начин! Дано да е скоро! Дерзай!
    Много хармония и светлина по пътя!
    Активен
    ИВЕВЕ
    Гост
    « Отговор #25 -: Май 29, 2012, 19:27:44 »

Не прочетох всички отговори по темата, за което се извинявам, но...
    Защо веднага решихте, че проблемът е в жената?
    Не видях някъде да е включено тесногръдието в описанието й.
    Всеки човек има свой собствен път, вървейки по който се среща и разминава със страшно много хора - някои по-близки, други по-далечни, това няма значение. Пътищата на всички ни са различни, и начините да постигаме целите си в живота - възможно е именно този мироглед да е най-подходящият за жената на The saint, за нейното развитие...
    Освен това, не виждам какъв е проблемът, ако наистина не са един за друг?
    Според мен, за едно семейство е много важно единомислието, т.е. въпреки различията желанията да са в една посока. Предполагам, че просто трябва да се приемате един друг, да вярвате един в друг и да извличате най-доброто от себе си.
    Активен
    The saint
    *
    Неактивен Неактивен

« Отговор #26 -: Май 29, 2012, 20:46:21 »

Вижте приятели, всичко започна при мен, когато прочетох всичките 12 тома на ченалинга на "КРИОН" когато аз прочета единия го подхващаше тя. После заедно прочетохме седемте тома на ХОРХЕ БУКАЙ, и така доста книги. Но в един момент се усещам, че не говорим на тези теми, т.е. тя не говори - аз изкажа мнение а тя замълчи или смени темата. Просто ги четем и не споделяме, какво ни харесва и какво не. Няма мнения по въпроса, въпреки, че при Крион няма нехаресване а има чувстване - или го приемаш или не. След това разбирам, че тя нещо си е пожелала според инструкциите в книгата. И така без да споделя с мен впечатленията си. Всичко това аз го преживявах и се опитвах да си го обясня по някакъв начин, но без нейното участие не можех да стигна до нищо разумно.  Усещах че не трябва да притискам и да натрапвам неща, които тя не възприема, но не знаех кои точно. Започна да се занимава с йога, но явно само гимнастиката. Аз от своя страна явно усещах енергиите и започнах да обичам безусловно, настроението ми беше наистина безпричинно повишено, радвах се на най - малките неща, но на нея, като че ли това не и харесваше. Просто разлика във вибрациите. Но знаех, че на всеки би му харесало да има присъствие на по - висока вибрация около него и аз се опитвах да задържам положителните мисли и емоции, колкото се може повече в себе си. За три месеца изкачихме трите най високи върха в България - четиримата с децата ни. Беше невероятно.....!!!  И въпреки всичко краят е този .......!!!
    « Последна редакция: Май 29, 2012, 21:04:34 от The saint » Активен
    Gayatri
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #27 -: Май 29, 2012, 20:51:13 »

Ивеве, кое те накара да мислиш, че някой вижда проблем в жената или я обвинява...?!
    Просто тук коментираме различните нюанси на ситуацията и анализираме отделните гледни точки и позиции!
    Но те подкрепям за мнението ти за семейството!
    Активен
    Gayatri
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #28 -: Май 29, 2012, 20:59:37 »

Човек никога не знае кога краят на едно нещо е наистина край или е едно ново начало...
    Активен
    ИВЕВЕ
    Гост
    « Отговор #29 -: Май 29, 2012, 21:00:20 »

Човек никога не знае кога краят на едно нещо е наистина край или е едно ново начало...

Всъщност, всеки край е ново начало.
    Активен
    Страници:  1 [2] 3   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Нашите Красиви мълчаливци
    Други деца на новото време
    delfin 2 2708 Последна<br />публикация Юли 10, 2009, 21:50:11
    от delfin
    Будизъм, Християнство и Зороастризъм « 1 2 3 4 »
    Духовни учения
    Ich 55 3122 Последна<br />публикация Март 20, 2011, 13:03:05
    от Ich
    НАШИТЕ НАЙ- ВЕРНИ СЪЮЗНИЦИ
    Здрав дух здраво тяло
    apostoloff 0 721 Последна<br />публикация Декември 31, 2010, 02:34:26
    от apostoloff
    Нашите думи и последствията от тях
    Духовни учения
    Reiki 0 612 Последна<br />публикация Януари 06, 2011, 19:29:49
    от Reiki
    Любовта Е Отговорът на Всеки Въпрос...
    Великият преход
    Georgio 2 1624 Последна<br />публикация Април 05, 2011, 16:58:08
    от Странник

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright