Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници:  [1] 2   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: 6-та раса и храната.  (Прочетена 5280 пъти)
Sunshine(sun)
Разумна Любов
Неактивен Неактивен

Публикации: 980

• Град: Тук и сега
  • Тук и сега ...

100006741217887
    « -: Май 18, 2012, 14:57:50 »

За да преминете към 6-та раса и нейния начин на хранене е нужно да преминете през по-долните етапи бавно и постепенно.Има хора които са минали или прескочили дадени етапи но не всички може да го направят.Всеки е различен и има повече или по-малко воля с която да направи нещата.Затова давам лекия и нежен вариант на новото време.И през тези етапи слънцето ще ви помага.Как и всичко за слънцето в темата за слънчево хранене.
    Така ще приемете светлинния спектър в комбинация с вода от природата и ще се изкачите към по-високо и светло.Нека Майката Природа ви помага.

Етапите на развитие на прехода към течна храна са:
    1.Отказване от месо и слънцето е помощник за това.Просто не яжте месо от животни.
    Това да се храните с месо е все едно да се храните с хора и тяхната плът.
    Това е просто отказване от месото а 2-рото е вече начин на живот.
    2.Вегетариански начин на живот, живот които вече е в миналото.При него се отказват всички блага на материалния свят и техните прекрасни меса и вариации.Но се ядът риби и млечни продукти.
    3.Вегански начин доста грешен но поне е една стъпка към истината.И за тях има много в Интернет.Те отказват млечните продукти и др.
    4.Суровоядство храна с сурова храна и сокове един начин които може да ни излекува от всичко.От всичко което съществува като болест.Идващите години ще ме подкрепят с доказателства които не ви са нужни за да вярвате.Този начин е комбинация от сурова храна,соковете им,вода и ядки,семена,кълнове.Има една велика книга на един човек които се опита да ви предаде знанията за този тип хранене но никои не го чу.Е мили приятелю сега в новото време всички хора ще сбъднат твоята мечта.Суровоядство книгата на Атерхов.
    5.Плодоядство начин непознат на хората но факт.
    Храната там е само плодове или светлина и нейните разновидности.И комбинация от ядки.
    Това са храни на по-високо ниво и в тях има велики тайни за светлината и живота.Това ще се изучава от хората в следващите години и тогава идва номер 6.
    6.Течна храна от сокове.Храната на 6-та раса.
    Ако минете по-всичките 6 стъпала може да се храните само със светлина.
    И ако минете 5-те етапа по-горе ще знаете и за 6-тия всичко без някои да ви учи.
    Но на този етап светлината е само помощник за предстоящото и тя си е помощник във всичките ни дела на нашия живот на земята.
    Това са етапите и за всички има много инфо във форума и раздела за храна.Четете и бъдете разумни.Нека ви водят по развитите от вас.Във форума ги има и те са готови да отговорят на въпросите ви.

Има много техники за гладуване и прочистване за да се стигне до високо ниво.
    И понеже на много места има информация ,че за да станеш суровоядец или друго е нужно да си правиш клизми.Аз казвам не това е по-желание но за мен е ненужно.
    Кога се премине към правилно хранене всичко се променя.И организма почва да работи както никога.Не става с магическа пръчка но после благата са много.
    Нека всички с отрицателна енергия си намерят друга тема за тяхната тъмна светлина.Тук е светлина и любов.
    Активен

Ariam
    Ariam(Маха Оръга)
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1236

« Отговор #1 -: Май 18, 2012, 20:26:00 »

Аз съм съгласна с тези методи на хранене, но има една лека подробност, че не бива тялото да бъде насилено да откаже каквото и да е било, защото ако изпитва нуждата от това нещо ще преживее шок, който може да доведе дори до болест!!!!
    Със самото израстване и осъзнаване този начин на хранене /сегашния/, става все по-ненужен.
    Например аз първо спрях да ям месо, защото организма ми отказа да го приема, но и не изпитвах нуждата да го ям, освен това не ми повлия нито отрицателно, нито положително, просто все едно никога не съм яла месо.
    Не е добре хората да се насилват.Ако се научат първо на слънцеядство например, нуждата да ядът тежки храни отпада от самосебе си в един момент.Та исках да кажа, етапите са бавни, но в никакъв случай не се насилвайте да отбягвате храни, които ви се хапват.Ако искате да спрът да ви се хапват тежки неща, по-добре обърнете внимание на това, което ви кара да имате нужда от тях.Усмивчица това е от моя личен опит разбира се.Само съвет.
    Активен
    Sunshine(sun)
    Разумна Любов
    Неактивен Неактивен

• Тук и сега ...

100006741217887
    « Отговор #2 -: Май 18, 2012, 21:48:02 »

Аз съм съгласна с тези методи на хранене, но има една лека подробност, че не бива тялото да бъде насилено да откаже каквото и да е било, защото ако изпитва нуждата от това нещо ще преживее шок, който може да доведе дори до болест!!!!
    Със самото израстване и осъзнаване този начин на хранене /сегашния/, става все по-ненужен.
    Например аз първо спрях да ям месо, защото организма ми отказа да го приема, но и не изпитвах нуждата да го ям, освен това не ми повлия нито отрицателно, нито положително, просто все едно никога не съм яла месо.
    Не е добре хората да се насилват.Ако се научат първо на слънцеядство например, нуждата да ядът тежки храни отпада от самосебе си в един момент.Та исках да кажа, етапите са бавни, но в никакъв случай не се насилвайте да отбягвате храни, които ви се хапват.Ако искате да спрът да ви се хапват тежки неща, по-добре обърнете внимание на това, което ви кара да имате нужда от тях.Усмивчица това е от моя личен опит разбира се.Само съвет.
    Перфектен съвет , мерси.Това искам да се допълват пропуските.Никои не е перфектен.
    Важно е и то много да се спре месото.Понеже то е от децата на нашата Майка Природа и кога тя се събуди няма да е добре кога разбере, че сме яли това което е като нас но на по-нисък етап от развитие.При условие, че има толкова храна която е за нас.
    Има толкова храна за ядене и едно бе забранено месото и хората него пожелаха.Позната история от далечното минало.Ако ви е фантастично ще поживеем и ще видим.
    Нека светлината ви води.
    За другото съм напълно съгласен.
    Но проблема е ,че нашите клетки са научени на вредно хранене и кога свикнат на правилно или растително те почват да искат растително и дори няма да знаете защо сте се хранили по-друг начин.И тялото ще е по-леко и енергично.Това си е моята истина за вас може да не е.
    Активен

Sunshine(sun)
    Разумна Любов
    Неактивен Неактивен

• Тук и сега ...

100006741217887
    « Отговор #3 -: Май 27, 2012, 12:07:02 »

Тази информация е нещо до което съм се докоснал не от четене а от практика.
    Има много инфо за хора които са загинали от практика на йога,карате,слънце хранене,суровоядство и др.Тук искам да добавя, че всичко изисква максимално да знаете какво правите във всяка една секунда.Първо съберете информация после е обмислете и кога сте готови се решете.Правете всичко бавно и по етапно.Не назорвайте нещата.Ще дам няколко съвета в помощ на хора решили се да скочат на по-високо ниво на хранене.
    Ако гледате слънцето по схемата на Манек нещата стават рано или късно.
    Положителната нагласа е задължителна и тя трябва да е на макс.За вас не съществува отрицателно или страх вие сте обедени във вашата решителност и здраве на 1000%.Това е ключът на успеха дори и да се хранете с месо.Всичко е така и не е така.Знам трудно е но скоро ще ме разберете.
    Пшеница и нейните варианти.
    Трева и сок от трева да гадно но толкова полезно, че ако знаете няма да има болести.Има тема няма да се спирам.
    Покълнали семена от пшеница има инфо и за тях.Много полезни и помагат за всичко.Хапвайте по-шепа всеки ден без абсолютно никакво притеснение.Те са само здраве защо се страхувате от здравето.
    Варено жито с каквото си искате.За нас е житото ,а ориза е за други народи.Правете с жито всичко което и с ориз.Опитайте става вкусно и здравословно.
    Какво е житото мили хора ,,,? Житото е ВЯРА ,НАДЕЖДА, ЛЮБОВ много ценно.Както каза един много важен човек.
    Ядки всички сурови ядки са невероятен помощник.Дъвчете бавно и спокойно с положителни мисли и те ще ви дадат най важните елементи на живота.
    Ореха е прекрасна храна.
    Няколко правила които няма да обяснявам защо са така.За мен са така за вас ако искате.Всеки си решава сам за себе-си дали има истина.Понеже това си е моята истина за вас може да е друга.
    Ако ядете месо нека да е риба слатководна.Или месо от бяло филе с максимално малко кръв в него.
    Ако се нуждаете от белтъчини има яйца,сирене,извара,кашкавал и др.
    Ако се нуждаете от ензими има покълнали семена и зеленчуци.
    Ако се нуждаете от витамини сокове от пресни плодове или зеленчуци,водорасли на прах.
    Мазнини ядки,зехтин,семена,шарлан,авокадо и др.
    Калции риба,сусам ,мляко,сирене и др.
    Не смесвайте варива с плодове.
    Зеленчук и плод не.
    Зеленчуци и варива може.
    Сокове от плодове и зеленчуци помагат за прочистване без клизми.
    Може да се добавя малко сок от лимон или зехтин,водорасли на прах.
    Не пийте вода с храната и по-време на храната.Така се подува корема и забавяте усвояването и.Може преди ядене и след ядене поне 30 минути.За тези които не са съгласни няма да коментирам.

За суровоядците не месете плодовете помежду им.
    Не пийте вода с плод,салата,зеленчук.
    Кога ядете ядки първо плод после ядка.
    Покълнели семена с ядка.
    Или салата с ядки.Така се усвоява по-добре.
    На всякъде положителна нагласа.
    Водорасли и йога помагат.
    Слънцето помага.
    Зехтина в салати може да е в по-големи количества.Понеже сте спрели обработената храна това балансира.
    Зелен чай охлажда, прочиства хармонизира, без захар.
    Черен или червен чай затопля ,може със захар.
    Сок от трева(пшеница) поне веднъж на месец.Може и по-често от вас зависи.На мен ми харесва и си я пия кога ми поникне.Ако за някои е смешно нека си живее според разбиранията си.
    Дано бъда полезен на някои които е решил.
    Вярата е успеха.
    А страхът е провала.
    Не искам да навредя на някои с тези изказвания и затова нека всичко се върши разумно и правилно.Съветвайте се с нужните хора и ако имате здравословен проблем не рискувайте.

Темата е огромна и аз се губя в мислите и знанията си.Кога мога ще пиша.
    Поздрави на Слънчев лъч.
    Нека всеки да допълва аз съм просто един учащ се човек.
    « Последна редакция: Май 27, 2012, 12:28:19 от (Spirit_soul _body) » Активен

Eona Lightholder
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

Публикации: 2558

NEVERENDING STORY

« Отговор #4 -: Май 27, 2012, 16:54:48 »

Имам едно въпросче - защо сладководна риба , на мен тя ми е тлъста. Аз след като спрях месото ,най-налитам на скариди , а има моменти ,когато търся сьомга . Мисля че , полезните мазнини от рибата ,могат да се заместват от соята , но и аз мисля ,че е поетапно.

Аз имам по-голям проблем със солта и захарта. За сладко си намерих - Стевиа ,а за сол търся Хималайска, защото е полезна и за разни козметични процедури

Сега знам че темата е за храната, но се добави ,че йогата е полезна. Бих го променила ,че движението е полезно.
    Аз съм огнен знак и не мога да се откажа от активно движение ,като плуването ,танците , пауер аеробиките и дългите разходки,колелото. Не виждам Новите хора ,насядали само в йога-пози Усмивчица Енергетиката ми е такава ,че от йога в медитация и директно нани-нани , не мога да си проспя живота Усмивчица Да не говорим ,че с йога не се потиш , а с потта се изчисват ударни дози токсини , сега при мен е много осезаемо ,докато се чисти никотина.
    Активен

"weird " is indication for creative force ♥
    Sunshine(sun)
    Разумна Любов
    Неактивен Неактивен

• Тук и сега ...

100006741217887
    « Отговор #5 -: Май 27, 2012, 18:53:43 »

И аз съм огнен и затова по-някога се разпалвам. Ухилен
    Сладководна понеже е по-еволюирала.Другата е много древна и не толкова развита.А каквото ядем това сме и ние.Но това не е проблем кога тръгнах преди време минах през този етап и аз.
    Сьомга и скариди, миди, после разбрах и подбрах.Но това са дреболии няма проблем.
    Сладкото ми бе проблемно и го замених с мед , може и кленов сироп,кафява нерафинирана захар.Всичко си идва от само себе-си .
    Сол само хималайска леко розова на цвят.Е не е закон но желателно.
    Мазнините от ядки са много полезни и всичко което има рибата го има и там.Също и ленено,маково,конопено семе и много други.
    Дано съм бил полезен.
    Активен

Eona Lightholder
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

NEVERENDING STORY

« Отговор #6 -: Май 27, 2012, 22:21:12 »

Добре де семената ,как  ги ядеш ? Семки ясно ама другите ?
    Нещо друго днеска ми е много хубав ден една седмица и повече от както не пуша , ядеме плодове, кьополо и играем край басейнчето в двора. Вечера риба на скара и салата . Излезнах карах 5-6 км колело и се върнах , незнам защо ,аз пия много рядко , но ми се прииска 30 гр ракия и си сипах заедно с една чаша грейпфрут. В интерес на истината от както спрях цигарите , от чистене на токсини ли незнам ама ми се възпаляват там където трябва да са ми сливиците и боли , а сега тея 30гр ми облекчиха болката , явно ги дезинфектирах хахахаха.
    Активен

Sunshine(sun)
    Разумна Любов
    Неактивен Неактивен

• Тук и сега ...

100006741217887
    « Отговор #7 -: Май 28, 2012, 10:31:22 »

Добре де семената ,как  ги ядеш ? Семки ясно ама другите ?
    Нещо друго днеска ми е много хубав ден една седмица и повече от както не пуша , ядеме плодове, кьополо и играем край басейнчето в двора. Вечера риба на скара и салата . Излезнах карах 5-6 км колело и се върнах , незнам защо ,аз пия много рядко , но ми се прииска 30 гр ракия и си сипах заедно с една чаша грейпфрут. В интерес на истината от както спрях цигарите , от чистене на токсини ли незнам ама ми се възпаляват там където трябва да са ми сливиците и боли , а сега тея 30гр ми облекчиха болката , явно ги дезинфектирах хахахаха.
    Здр радвам се за теб.Особено за цигарите ,,,понеже съм минал по този път.
    Всичко е ок и според мен другото ако продължиш така, ще си дойде само и без някои да ти дава съвети.
    Семената или леко покълнали или директно ги дъвча.Може и да се мелят на ситно и после в салатата.Може и в хляб или пита да се слагат , някои си правят и сухари или крекери със семена на ниска температура .

Грейпфрут само моля те не го меси с нищо ,особено с лекарства ,става кофти комбинация.Има писано в Интернет.Салата и риба,филе,яйца е перфектната вечеря.На този етап от твоя път.Също е важно да почнеш деня с вода и да го завършиш така.И положителна нагласа.Зелен чай и др.
    Ето един помощник за всички на мен помогна ,дори и да не знам какво говори.
    <a href="http://www.youtube.com/watch?v=t7shStGlVHU" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=t7shStGlVHU</a>
    Има и клипове и инфо за него.
    Значи при всеки е строго индивидуално знам но се опитвам да помогна понеже някои хора правят грешки които са пагубни за тях.И аз правя тези грешки но се опитвам да вървя напред.
    Както казва един човек самото пречистване и начин на хранене е нещо лично и духовно да разбереш кое точно пасва на теб и кое те радва.
    Поискаш ли промяна тя почва.
    Здраве и светлина на всички.
    Активен

Eona Lightholder
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

NEVERENDING STORY

« Отговор #8 -: Май 28, 2012, 15:59:06 »

Интересно ми беше какво ще каже за храненето. Самата тя се храни много своеобразно. Попитах:

— Анастасия, разкажи, как смяташ че трябва да се храни човек, какво да яде, кога, колко, колко пъти на ден, в какво количество? У нас на този въпрос се отделя много внимание. Съществува голямо количество всевъзможна литература, рецепти за лечебно хранене, съвети за отслабване.

— Начинът на живот на човека в технократския свят е трудно да бъде видян по друг начин. Този свят, неговите тъмни сили, през цялото време се стремят да заменят естествения природен механизъм, даден на човека изначално, със своята тромава изкуствена система, противоречаща на човешката природа.

Помолих Анастасия да говори по-конкретно и разбираемо, без философските си отклонения, и тя продължи:

— Разбираш ли, на твоите въпроси какво, кога, в какво количество, никой по-добре от самия организъм не може да отговори. Чувството на глад и жажда за това са и дадени от природата, за да сигнализират на всеки човек отделно, кога му е нужно да употребява храна. Именно този момент ще бъде най-благоприятен за него. Технократският свят не е в състояние да осигури на човека възможност, в желаното от неговия организъм време, да удовлетвори чувството си на глад и жажда, и тогава човек е започнал да вкарва организма в обусловен от това график, на всичко отгоре оправдавайки го с някаква целесъобразност. Представи си: един седи или е полузаспал, почти не изразходва енергия, друг изпълнява някаква физическа работа или просто бяга, обливайки се в пот, като изразходва при това десетки пъти повече енергия, а са длъжни да се хранят в едно и също време. Човек трябва да употребява храна в този момент, когато го съветва неговия организъм, и не може да има друг съветник. Разбирам, че в условията на вашия бит това е почти неизпълнимо, но за намиращите се на своите участъци хора, близо до своето жилище такава възможност има и от нея трябва да се възползват, отхвърляйки противоестествените изкуствени правила. Същото мога да кажа и в отговор на въпроса ти — какво трябва да се яде. Това, което в дадения момент се намира, както ти би се изразил „под ръка“. Организмът сам ще си избере необходимото. От нетрадиционното мога да посъветвам следното: Ако край вашето жилище има някаква живинка — котка, куче, наблюдавайте ги внимателно. Те от време на време, от многото треви си избират някаква и я изяждат. Поне няколко такива тревички трябва да се откъснат и да се изядат с храната. Не е задължително това да се прави ежедневно. Достатъчно е един, два пъти в седмицата. Също е необходимо самия човек да събере зърнени класове, да ги изрони, смели, да направи брашно, а от него — хляб. Това е необикновено важно. Човек, употребяващ такъв хляб дори един-два пъти годишно, получава запас от енергия, способен не само да активизира вътрешните му сили, но и да повлияе на вътрешното му състояние, да успокои душата му. От този хляб може да се дава и на роднини или просто близки хора. И на тях той ще оказва благотворно въздействие. Много полезно за здравето на човека е, поне веднъж през лятото, за три дни той да се храни само с това, което е произведено на неговия участък, като използва допълнително хляб, слънчогледово масло и минимум сол.

Вече разказах как се храни Анастасия. И по време на своя разказ тя някак случайно откъсваше една или друга тревичка, дъвчеше я, даваше и на мен. Реших да опитам. Вкусът й не правеше впечатление, но нямаше и отблъскващи чувства. Процесът на хранене и въобще жизненото осигуряване на организма на Анастасия сякаш е възложен на природата и никога не прекъсва нейните мисли, заети с други проблеми. Между другото, нейното здраве представлява неотделима част от необикновената й външна красота. По твърдение на Анастасия, за организма на човека, установил подобни отношения с растителния свят и земята на своя участък се появява възможност да се избави от абсолютно всички заболявания.

Сама по себе си болестта — това е фактът на отдалечаване на човека от природните механизми, призвани да следят за неговото здраве и жизнено осигуряване, за тях, за тези механизми, борбата с всички болести не представлява никакъв проблем, тъй като именно в това се състои същността на съществуването им. Ползата, която може да извлече човек, установил информационен контакт с малък участък от природния свят, е значително по-голяма, отколкото само помощта в борбата със заболяванията
    .

Из Анастасия- Вл.Мегре
    Активен

Eona Lightholder
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

NEVERENDING STORY

« Отговор #9 -: Май 28, 2012, 16:08:43 »

- Да не би Бог сам да е написал разните рецепти по билколечение? Историците твърдят, че човечеството е трупало с векове своите познания.
    - Да, но ако следваме тази логика (...) От това следва, че човек не е съвършено творение, а най-недоразвитото. Сам съди. Твоето куче знае каква билка да изяде, когато се разболее. (...) И крушата знае точно какъв земен сок й е нужен, за да отгледа плодовете си. Това важи и за човека.

... Те са се хранили по рецептата на Бога. Не случайно, не механично Създателят е направил така, че билките, зеленчуците и плодовете узряват в строга последователност. Времето на узряването определяло момента, когато даденото растение може да принесе най-голяма полза на човека. Бог е определил времето за хранене и вида на храната. Количеството й е определял човекът. Но не с ума си – ядял е колкото иска, а организмът му е определял нужното с точност до грам.
             През есента във всяко семейство са приготвяли запаси от горски плодове, кореноплодни, билки, черупкови плодове и гъби. През зимата е имало едно блюдо на масата, а в него – малки купчинки от летните запаси. Всеки член на семейството е бил зает с делата си, но щом усетел глад или жажда, приближавал се към масата и без замисляне взимал каквото му се иска. Забележи,–  без да се замисли! Организмът му знаел точно какво и колко – тази способност била дадена от Бога всекиму.
             Можем да я пробудим и сега. Аз приспособих ведруския начин на хранене за съвременните хора. Опитай го, нека опитат и други. Ето какъв е:
             Човекът, живеещ в съвременна квартира, трябва да се снабди с малки количества (по 100-200 грама) от всички зеленчуци, плодове и ядливи треви, които растат в неговия район. Преди употребата на тези продукти, той цял ден не трябва да яде нищо. Да пие изворна вода, а на обед да изпие чаша сок от червено цвекло. След това не е желателно да излиза от къщи - стомахът и червата ще почнат интензивно да се чистят.
             На следващия ден, като се събуди сутрин и усети глад, да вземе било зеленчук, било плод или билка, да сложи избраното в чиния, да седне и да го помирише, да го близне – и накрая да го изяде с бавно дъвчене. При това е добре в стаята да е сам и изолиран от шумовете на изкуствения свят. Чувството на глад след вземането на един продукт няма да изчезне или ще се появи скоро пак. И тогава да се вземе друг продукт по същия начин.
            Всички събрани продукти човек да опита безразлично в какъв ред, но през малки интервали от време. Времето за вземане се определя от усещането за глад.
            Този вид хранене започва още от сутринта. За един ден човек така ще опита от всички природни продукти, виреещи в района, където живее. Ако разнообразието им се окаже голямо, да се продължи по този начин и на следващия ден.
            Тази процедура ще даде възможност на организма може би за пръв път да се запознае с вкусовите качества и свойства на някои природни продукти. Да определи доколко и в какво количество е нужен на човека всеки от тях в даден момент.
            След като организмът се запознае с всички продукти, да се вземе голяма чиния, всеки вид зеленчук да се нареже на малки късчета и да се наредят в чинията. Върху нея или друга да се сложат и малки снопчета зарзават и горски ягоди или боровинки, малини и др. Съдържанието на чиниите с бързо развалящи се продукти да се залее с изворна вода.
            На масата още трябва да се сложи мед, цветен прашец, кедрово масло, изворна вода. Човек може да се занимава със своите работи. Пригладнее ли му, може да отиде при масата и да си вземе с ръка или дървена лъжичка това, което му хареса.
            Може да се случи някои продукти да бъдат изядени изцяло, а други да останат недокоснати. Това значи, че твоят личен, най-мъдър лекар и диетолог – твоят организъм - е избрал за теб най-необходимото за дадения момент, а ненужното е оставил недокоснато.
            На другия ден неизяденото от вчера може да не се слага на масата. Но след три дни там пак трябва да присъства целият асортимент. Може би сега организмът ще си поиска друго.
            Постепенно човек ще може да определи кои продукти може временно да изключи от менюто, за да не се натоварва излишно със снабдяването им. Но след известно време те може да му станат нужни и затова от време на време трябва да се слага на масата целият възможен асортимент.
            Знам, на човека в нашия свят често му се налага да напуска жилището си, но и в такъв случай той може да се приспособи. Например – да си направи кутийка от брезова кора и да сложи в нея част от храната на масата. Тялото му само ще си избере най-нужното.
            Ако се налага да се замине някъде задълго, то на новото място трябва също да се започне запознаване на организма с наличните на новата територия природни храни, понеже, въпреки еднаквите им названия, те могат да имат вкусови различия.
            При този начин на хранене трябва да се разбере най-важното - не само на всички животни са дадени способности да определят какви и колко продукти са им нужни в даден момент, за да имат най-голяма полза. Такива знания има вътре и в самия човек.
            Дай на организма си да опознае вкуса на продуктите, които можеш лесно да намериш. Не ги смесвай и не ги соли, иначе тялото ти няма да може да определи значимостта им.

из Анастасия- Вл.Мергре
    Активен

Щуродино
    Неактивен Неактивен

Публикации: 257

« Отговор #10 -: Юни 08, 2012, 12:37:39 »

Тази информация е нещо до което съм се докоснал не от четене а от практика.
    Има много инфо за хора които са загинали от практика на йога,карате,слънце хранене,суровоядство и др.Тук искам да добавя, че всичко изисква максимално да знаете какво правите във всяка една секунда.Първо съберете информация после е обмислете и кога сте готови се решете.Правете всичко бавно и по етапно.Не назорвайте нещата.Ще дам няколко съвета в помощ на хора решили се да скочат на по-високо ниво на хранене.
    Ако гледате слънцето по схемата на Манек нещата стават рано или късно.
    Положителната нагласа е задължителна и тя трябва да е на макс.За вас не съществува отрицателно или страх вие сте обедени във вашата решителност и здраве на 1000%.Това е ключът на успеха дори и да се хранете с месо.Всичко е така и не е така.Знам трудно е но скоро ще ме разберете.
    Пшеница и нейните варианти.
    Трева и сок от трева да гадно но толкова полезно, че ако знаете няма да има болести.Има тема няма да се спирам.
    Покълнали семена от пшеница има инфо и за тях.Много полезни и помагат за всичко.Хапвайте по-шепа всеки ден без абсолютно никакво притеснение.Те са само здраве защо се страхувате от здравето.
    Варено жито с каквото си искате.За нас е житото ,а ориза е за други народи.Правете с жито всичко което и с ориз.Опитайте става вкусно и здравословно.
    Какво е житото мили хора ,,,? Житото е ВЯРА ,НАДЕЖДА, ЛЮБОВ много ценно.Както каза един много важен човек.
    Ядки всички сурови ядки са невероятен помощник.Дъвчете бавно и спокойно с положителни мисли и те ще ви дадат най важните елементи на живота.
    Ореха е прекрасна храна.
    Няколко правила които няма да обяснявам защо са така.За мен са така за вас ако искате.Всеки си решава сам за себе-си дали има истина.Понеже това си е моята истина за вас може да е друга.
    Ако ядете месо нека да е риба слатководна.Или месо от бяло филе с максимално малко кръв в него.
    Ако се нуждаете от белтъчини има яйца,сирене,извара,кашкавал и др.
    Ако се нуждаете от ензими има покълнали семена и зеленчуци.
    Ако се нуждаете от витамини сокове от пресни плодове или зеленчуци,водорасли на прах.
    Мазнини ядки,зехтин,семена,шарлан,авокадо и др.
    Калции риба,сусам ,мляко,сирене и др.
    Не смесвайте варива с плодове.
    Зеленчук и плод не.
    Зеленчуци и варива може.
    Сокове от плодове и зеленчуци помагат за прочистване без клизми.
    Може да се добавя малко сок от лимон или зехтин,водорасли на прах.
    Не пийте вода с храната и по-време на храната.Така се подува корема и забавяте усвояването и.Може преди ядене и след ядене поне 30 минути.За тези които не са съгласни няма да коментирам.

За суровоядците не месете плодовете помежду им.
    Не пийте вода с плод,салата,зеленчук.
    Кога ядете ядки първо плод после ядка.
    Покълнели семена с ядка.
    Или салата с ядки.Така се усвоява по-добре.
    На всякъде положителна нагласа.
    Водорасли и йога помагат.
    Слънцето помага.
    Зехтина в салати може да е в по-големи количества.Понеже сте спрели обработената храна това балансира.
    Зелен чай охлажда, прочиства хармонизира, без захар.
    Черен или червен чай затопля ,може със захар.
    Сок от трева(пшеница) поне веднъж на месец.Може и по-често от вас зависи.На мен ми харесва и си я пия кога ми поникне.Ако за някои е смешно нека си живее според разбиранията си.
    Дано бъда полезен на някои които е решил.
    Вярата е успеха.
    А страхът е провала.
    Не искам да навредя на някои с тези изказвания и затова нека всичко се върши разумно и правилно.Съветвайте се с нужните хора и ако имате здравословен проблем не рискувайте.

Темата е огромна и аз се губя в мислите и знанията си.Кога мога ще пиша.
    Поздрави на Слънчев лъч.
    Нека всеки да допълва аз съм просто един учащ се човек.
    Активен

Омръзна ми да се обяснявам-47 годишна
    Sunshine(sun)
    Разумна Любов
    Неактивен Неактивен

• Тук и сега ...

100006741217887
    « Отговор #11 -: Юни 09, 2012, 21:38:55 »

Радвам се че има включвания... 
    Моля ако някои има опит и практика да сподели.Най ми е интересно Плодоядството.
    Това за Анастасия не съм го чел но е интересно.
    Светлина и любов на всички.
    Активен

Щуродино
    Неактивен Неактивен

Публикации: 257

« Отговор #12 -: Юни 10, 2012, 10:42:03 »

Едно разбрах-"когато говори тялото ми-да го слушам"- ;)четох разни книгиНе знам колко е здравословен сладоледа,ама аз го харесвам
    Активен

Омръзна ми да се обяснявам-47 годишна
    Мъдрост и Хармония
    Неактивен Неактивен

Публикации: 164

• Град: Навсякъде където има Светлина
  • « Отговор #13 -: Юни 10, 2012, 11:34:16 »

Здраве за всички.
       Искам да допълня освен плодове и зеленчуци( сурови ), трябва да се пие и вода в съотношение към храната, като се има в предвид, че тялото е 80% вода.
       Не говоря за общо количество течности, а за чиста вода.
       За да може тялото да се изчисти от токсините.

Любов за Всички.

Активен

Всичко е Любов. Любовта е
    светлина, озаряваща за нас обекта и всички чувства към него. Любовта е
    възможна само към Бога и, съответно, възниква само тогава, когато ние видим
    Бога в обекта. Всеки един обогатява Бога с Любовта Си. Пътят към Бога е Любовта във Всичко. Божествена Хармония във Всичко.
    Мъдрост и Хармония
    Неактивен Неактивен

Публикации: 164

• Град: Навсякъде където има Светлина
  • « Отговор #14 -: Юни 10, 2012, 11:43:43 »

.........................
        И най-Главното Винаги Усмихнати, с Чисти и Светли Мисли.
        Любов и Здраве за Всички
    Активен

Всичко е Любов. Любовта е
    светлина, озаряваща за нас обекта и всички чувства към него. Любовта е
    възможна само към Бога и, съответно, възниква само тогава, когато ние видим
    Бога в обекта. Всеки един обогатява Бога с Любовта Си. Пътят към Бога е Любовта във Всичко. Божествена Хармония във Всичко.
    Страници:  [1] 2   Нагоре
    Отиди на:  

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright