Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници: [1]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Какво са родителите и какво децата?  (Прочетена 1689 пъти)
Sunshine(sun)
Разумна Любов
Неактивен Неактивен

Публикации: 980

• Град: Тук и сега
  • Тук и сега ...

100006741217887
    « -: Май 16, 2012, 15:18:50 »

Започвам тема, която малко е изпреварила времето си.
    Дано бъда разбран, понеже е важно за хората.
    Първо, какво са децата за нас?
    Децата са чисти души, които трябва да насочим към израстване на техния благ характер като им дадем свобода и ги издигнем духовно.Те са чисти и пълни със знания и някои са много по-древни от нас.Това е, ако вярвате в прераждането.Понеже в другите страни има научни доказателства за верността на прераждането и там разбират малко по-добре този процес.Доказателства ,които не трябва да ви са нужни, за да вярвате в прераждането.
    Тук сме ,за да се научим на нещо, което не сме се научили в предишен живот.
    И докато детето става голямо и постепенно заприличва на родителите си то се замърсява в нашия свят с мисли и чувства, които карат душата и духът в него да се скрие дълбоко в себе си.
    Затова хора, които са били на прага на отиване в духовното казват, че са видели тунел и светлина,която била само любов.Това е душата, която излиза от това материализирано тяло и се отправя към създателя или към олицетворението на цялото , което не избира , там няма лошо и добро.Всички са еднакви.Това е прераждането и после пак, чрез хората идвате  по собствено желание в материализирано тяло на този свят.Всичко е с цел.
    Тука е важно, че идваме чисти в този свят.
    И родителите са само приносители на живота.
    Което значи , че всеки човек има по-висши майка и баща.Както и Исус се опита да ви каже.
    Родителите трябва да помагат на децата си и да ги пазят от лошите неща.Нещо, което е невъзможно от хора, които са потъпкали духовното си  развитие.
    Родителите трябва да са приятели на децата си и да не се налагат.
    Тука знам какво ще кажат родителите.Че не съм прав.......
    Но помислете от къде идват страданията на децата ви.От вас самите и живота,който водите.
    Как така нали???
    Ами защо едно дете страда от болести?
    Заради вас и заради незнанията ви за храната и нейните свойства.
    Заради незнанията ви за водата и нейните свойства.
    Заради пълната липса на знания за духовния свят и за енергията около вас.
    Децата ви се хранят с некачествена , нежива храна и искате да са живи.
    Живеят в среда на постоянни караници и ругатни и искате да са добре.
    Дишат замърсен въздух от вашите цигари,коли,камиони,заводи.
    Какво правите вие - пушите цигари до детето.
    Давате му вода,която е замърсена и заредена с отрицателно.
    После ги учите да са служители на егото си и да уважават парите в материалния свят.
    И до тук никои не казва нищо за Вяра или Природа.За Планета и живота в нея.
    Как искате това дете да е ок , като вие сте неориентирани хора, които са подвластни на материалния свят.
    Вашите деца са различни от вас и се нуждаят от много повече любов.Те се нуждаят от правилно хранене и знания за духовното.
    Затова моя призив към всички родители е: Променете се вие, за да се промени Света.
    Не хранете децата си с месо и обработена храна.
    Образовайте се за духовния свят и за истинската ви майка на всички хора- Майката Природа и истинския ви Баща - Слънцето.
    Научете си децата да почитат слънцето и да разбират Природата,за да не страдат.
    Научете ги да контролират егото си.
    Бъдете различни от масовия народ и имайте други ценности, за да оцелеете в идващите времена на доброта и чистота,на светлина и любов.И понеже често казвам за любов и светлина то е едно и също.
    Ако обмислите думите ми , ще разберете техния смисъл и заложеното в тях.
    Нека помогнем на децата да се развиват и да не пропиляват живота си с досегашните схващания.
    Всяка секунда умират деца и страдат хиляди деца по света заради родителите и тяхното его.
    Заради техните пропуски в знанията им за живота.
    Променете се и не мъчете децата си.
    Моля се да има повече хора,които разбират какво е живота.
    Нека положителните хора се включат и дадат и тяхното мнение по темата.
    Дайте съвети и нека родителите се променят,за да може техните деца да са различни и бъдещите поколения да страдат по-малко заради незнанията.
    Действията на родителите имат последствия върху децата им.
    Действията на хората имат последствия върху природата.
    А природата придава на Планетата.
    Затова не се чудете от къде идват бедствията и всичкото нещастие - от нас хората.
    Хората са виновни за всичко и се замислете за това.Време е.
    Моля тези ,които имат излишна отрицателна енергия и си търсят да нападат някои като мен , нека не си я хабят тук.Това е тема с положителна нагласа.

Тука слагам нещо което е свързано с граматика и правопис.
    Има хора които владеят това до съвършенство и знаят как да пишат правилно.
    Друго не знаят.Това е живота за тях и не виждат мисълта от думите, а само правописа.
    За тези хора, моля ви четете и вижте мислите кодирани в написаното.
    Защо никои, не разбира библията.Основата на християнството ,понеже не вижда какво е закодирано в думите.Думите не искат правопис или граматика.Те са енергия и на енергията не и е нужно граматика.Всичко за правописа и граматиката е измислено от хора.А законите в природата са написани от олицетворението ви за цялото Бог.Хората отдават енергията за нещата които те самите са си измислили.Колективния ум няма да има нужда от тези неща.

Активен

Me.Racle
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 117

Silence in action

« Отговор #1 -: Май 16, 2012, 17:17:50 »

Има още много неща, които трябва да знаят родителите.
    Има много начини и средства, с които да отгледаш едно дете както трябва... И не мисля, че е правилно деца да се правят ей така от нищото. Например моите родители са се оженили на по 20 години.. аз не виждам Любов при тях, те само се търпят и това е само 1/10 от картинката. Повечето родители не смятат, че има какво да научат от децата и за това им предават техните си ограничени разбирания, съответно и от тяхната карма.. доста може да се пише по това  Ухилен
    Най-важното е да има Любов  , желание и малко или повече знание за това което ще се прави Усмивчица
    Активен

A better YOU means better YOUniverse !
    Sunshine(sun)
    Разумна Любов
    Неактивен Неактивен

• Тук и сега ...

100006741217887
    « Отговор #2 -: Май 16, 2012, 19:26:03 »

Супер ...
    За този поглед на темата не писах.
    Темата е голяма и затова очаквам да се включат още хора.
    Имам приятели които си направиха дете понеже ,трябвало и техните родители искали.Но любов, не виждам между тях.Сега са на по 27, 28 години и докато порасне детето няма да се траят.
    За повечето хора решението е да си направят дете понеже всички имат и после да се напиват понеже, не знаят какво да го правят това дете.И го забират по-разни събирания където се пуши и говори вулгарно.Това дете разбира погрешно света и после му е трудно.
    Най голямата грешка е да не зачиташ детето си и мнението му, понеже било малко и неопитно.
    Има деца много по опитни от родителите си ,  но натискани от тяхната власт до степен на лудост.Родител които постоянно вика аз, не е родител.
    Детето е нещо което трябва да се иска и от двамата.
    Темата в тази насока е голяма имам много познати които нямат идея защо имат деца.
     Усмивчица
    Затова нека правим децата си заради любовта, не заради нашите родители или заради други стари схващания.
    И после детето е като загубено в един свят на неговите родители потънали в миналото.
    Активен

Странник
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1381

• Град: Варна
  • « Отговор #3 -: Май 16, 2012, 22:11:01 »

Имам само едно пожелание към децата днес:
    Стани и бъди по-добър човек от родителите си!
    Активен

Ако не ние -кой? Ако не сега - кога?
    Sunshine(sun)
    Разумна Любов
    Неактивен Неактивен

• Тук и сега ...

100006741217887
    « Отговор #4 -: Май 16, 2012, 23:05:30 »

Имам само едно пожелание към децата днес:
    Стани и бъди по-добър човек от родителите си!
    Това за всички, ще е една огромна крачка.
    Само така ще се дигнем над всичко материално, ако сме различни от родителите ни.Ако сме по-добри от тях.Те(родителите) трябва да се учат от нас децата на планетата.

Активен

Gayatri
    Неактивен Неактивен

Публикации: 614

• Град: София
  • « Отговор #5 -: Май 18, 2012, 00:22:14 »

Темата за родителството е много философска и често пъти се случва да има разминаване между теорията и практиката.

sunshine, това, което описваш е наистина прекрасно. Всяка душа обаче си избира семейството и средата, в която да се роди според нуждите си и това, което й е необходимо да отработи като опитност.

Нещата не могат да се определят като добри или лоши, защото ние не можем да осъзнаем и разберем целия замисъл на това, което се случва. Нашето съзнание може на този етап да определи едно нещо като добро, но дали всъщност е такова от гледна точка на Божествения план и на планът на нашата душа? И обратното...

"Липсата на любов" в действията на даден човек не са признак за липса на любов на Духа на тази същност, която е приела дадена роля, за да даде необходимата опитност на друга духовна същност.

Нещата не могат да се разглеждат само от една гледна точка и от една позиция. Всичко е взаимосвързано.. и чак след време, когато е минал даден момент, ние може малко по малко да си обясняваме защо се е случило и какъв е бил смисъла..

Активен
    Sunshine(sun)
    Разумна Любов
    Неактивен Неактивен

• Тук и сега ...

100006741217887
    « Отговор #6 -: Май 18, 2012, 10:12:27 »

За мен е важно да се говори,пише на тази тема и хората да четат.
    Колкото до написаното от Gayatri съм 100% съгласен.
    Просто по-някога е трудно да изкажеш всичко с думи.
    Аз всичко го виждам в 4D режим дори и някои да ми се изсмее.
    Всеки въпрос има 4 страни и един център.И скоро ще сме всички в тази реалност.
    Сега сме в 2D режим и ми е трудно да напиша моята гледна точка.
    Всеки човек си има свой свят и всеки дели нещата на 2 , за всеки човек има две страни.Но извън планетата има само една и то е комбинация от всички ваши светове.
    И да много точно казано Gayatri всички души си избираме родителите с някой изключения.Самата душа избира семейство от което ще получи дадени уроци за нейното издигане в по-високо ниво.Разбира се това не го помним.Има и души които получават семейство като лотария.Но самата душа избира дали пак да дойде на земята в физичния,материален живот.И аз съм минал много проблеми с моите родители и те несъзнателно ме издигнаха в духовно ниво.И аз затова съм ги избрал и кога го разбереш, нещата са по-лесни.Сегашните души са малко по-различни от предишните и за тях не е нужно толкова отрицателно за да се издигнат понеже те не са като по-старите твърди души.Новите са по крехки и по-чисти.И те не биха издържали на това натоварване от миналото.Те са много стари и са избрали да са тук и сега в това време на промени.Някои ще се учат от лошото в човека.Но тези които са малко и се раждат сега са нежни нови цветове , души които искат по-специално отношение и връзка с природата.Но в крайна сметка всичко си има замисъл и ние сме още малки за да го разберем.
    За мен е много важно да дам като послание ,че родителя е само приятел на това дете.И детето си избира пътя по-които да тръгне в живота.Родителя не трябва да пречи дори и да не разбира детето.То е с различно виждане за светът и за живота.Бъдете най добрите приятели за децата си.Децата са различни светлини и нюанси на слънцето и сега са в нежни,крехки цветове.Нека светлината ви води и да изчистите всичкото материализирано отношение към светът и живота.
    Нека не бъда разбран погрешно от хората ,и да кажат че се правя на философ.Просто споделям това което знам с вас.И никои не е длъжен да ми повярва.
    Активен

Sunshine(sun)
    Разумна Любов
    Неактивен Неактивен

• Тук и сега ...

100006741217887
    « Отговор #7 -: Май 18, 2012, 12:02:12 »

Тук давам малко информация за децата http://indigota.com/index.php?topic=5933.0

Активен

Gayatri
    Неактивен Неактивен

Публикации: 614

• « Отговор #8 -: Май 19, 2012, 08:30:55 »

Попаднах на откъс от една прекрасна книга на Стела Даскалова "Всичко започва от детството"

‎"Няма безгрешен родител. Но е важно да не допускаме груби грешки, които ще съпътстват детето ни през целия му живот. Важно е да се стремим да осъзнаваме грешките си своевременно, а не след 20 години. И без чувство за вина. То е напълно излишно. Всеки дава най-доброто, на което е способен според личностното си развитие. За да сме добри родители е нужно да се развиваме, да имаме отворен ум, да си з...адаваме много въпроси и да търсим отговори ….
    Ако искаме децата ни да са щастливи, първо трябва да открием пътя към щастието за себе си. Един нещастен родител трудно ще отгледа щастливо дете.
    Начинът на мислене е основната разлика между щастливите и нещастните хора. А той се изгражда в детството под влияние най-вече на родителите или на човека, който се грижи за детето. Училището и учителите също имат голямо значение, но родителите са основният фактор. Те програмират детето си за щастие или нещастие повече несъзнателно, отколкото съзнателно.

Има много лесен начин да разберете как сте програмирани в детството си… Ако в повечето време се чувствате нещастни и неудовлетворени, значи мислите негативно. Когато осъзнаете истинската причина за начина, по който се чувствате, вече имате шанса да промените живота си."

Стела Даскалова

А ето и линк към представянето на самата книга. Мисля, че е уникална и написана по много силен, докосващ душата и достъпен начин.

http://www.public.bg/index.php?option=com_content&view=article&id=82:2012-02-21-08-33-18&catid=35:2010-11-16-15-26-29&Itemid=38
    Активен
    Me.Racle
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 117

Silence in action

« Отговор #9 -: Май 19, 2012, 10:04:58 »

Всъщност, изобщо не е трудно, да разбереш как си програмиран, в моя случай не беше слънчево, но вече знам какво има и се оправям. Когато наблюдаваш себе си и своето "семейство" се забелязват тези неща. Дори мисля, че е възможно да се въздейства на "семейната карма" със личен пример, ама не съм много сигурен  Ухилен
    Активен

A better YOU means better YOUniverse !
    Sunshine(sun)
    Разумна Любов
    Неактивен Неактивен

• Тук и сега ...

100006741217887
    « Отговор #10 -: Май 19, 2012, 17:46:06 »

Попаднах на откъс от една прекрасна книга на Стела Даскалова "Всичко започва от детството"

‎"Няма безгрешен родител. Но е важно да не допускаме груби грешки, които ще съпътстват детето ни през целия му живот. Важно е да се стремим да осъзнаваме грешките си своевременно, а не след 20 години. И без чувство за вина. То е напълно излишно. Всеки дава най-доброто, на което е способен според личностното си развитие. За да сме добри родители е нужно да се развиваме, да имаме отворен ум, да си з...адаваме много въпроси и да търсим отговори ….
    Ако искаме децата ни да са щастливи, първо трябва да открием пътя към щастието за себе си. Един нещастен родител трудно ще отгледа щастливо дете.
    Начинът на мислене е основната разлика между щастливите и нещастните хора. А той се изгражда в детството под влияние най-вече на родителите или на човека, който се грижи за детето. Училището и учителите също имат голямо значение, но родителите са основният фактор. Те програмират детето си за щастие или нещастие повече несъзнателно, отколкото съзнателно.

Има много лесен начин да разберете как сте програмирани в детството си… Ако в повечето време се чувствате нещастни и неудовлетворени, значи мислите негативно. Когато осъзнаете истинската причина за начина, по който се чувствате, вече имате шанса да промените живота си."

Стела Даскалова

А ето и линк към представянето на самата книга. Мисля, че е уникална и написана по много силен, докосващ душата и достъпен начин.

http://www.public.bg/index.php?option=com_content&view=article&id=82:2012-02-21-08-33-18&catid=35:2010-11-16-15-26-29&Itemid=38
    Прекрасно и на място, мерси.

Цитат
    Всъщност, изобщо не е трудно, да разбереш как си програмиран, в моя случай не беше слънчево, но вече знам какво има и се оправям. Когато наблюдаваш себе си и своето "семейство" се забелязват тези неща. Дори мисля, че е възможно да се въздейства на "семейната карма" със личен пример, ама не съм много сигурен
    Възможно е, и възможно е да се отскубнеш от тази карма, заради която неразбираемо ни преследват грешките на родителите.Иска се пълна промяна и всичко става.
    Трудно ще се поправят грешките на родителите, но идва помощ от по-високо и се надявам да се изчисти всичко.Нещо като рестарт на компютъра.
    Родителя греши , децата плащат , обвиняваме господ.Не знаем, кой е господ.Но той, ни наказва.Това е схващането на миналото.Последвано от думите "божа воля".
    Истина и грешки вплетени в едно.

Активен

Щуродино
    Неактивен Неактивен

Публикации: 257

« Отговор #11 -: Юни 27, 2012, 14:16:57 »

Активен

Омръзна ми да се обяснявам-47 годишна
    Old_Soul
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 59

• Град: Pleven
  • « Отговор #12 -: Юни 28, 2012, 00:11:31 »

Много се радвам, че има и такава тема.
    S_s _b, за повечето от това, което си написал съм съгласен с малки изключения и някои допълнения.

Първо децата трябва да са чакани и желани, а не човек да изпада в депресия като стане родител.
    Общуването с детето трябва да започне преди раждането.
    Тези родители, които издевателстват над децата си да произнасат думичката "мама" някой и друг месец по-рано им причиняват вреда въпреки, че се гордеят когато това се случи. Детето само решава кога да проговори (важното е да разбира какво му се говори) . Дотогава езика стои допрян до небцето и спазва мауна.

По отношение на храната - детето по-добре знае какви храни са му необходими. Грешно е да му се налагат някакви хранителни режими. Когато за първи път в сегашното си прераждане ми наложиха да ям месо то ми се видя отвратително на вкус.
    С други думи не е хубаво да се взимат решения от името на детето макар и с добри намерения, защото неговото идване на този свят е манифест на свободната воля. Трябва да му се обяснява кое действие до какви последици ще доведе, а решенията колкото по-рано се научи да ги взима толкова по-добре.
    Желателно е да се внимава в какви компании попада детето - те също са фактор оказващ влияние върху формирането на мирогледа.

Научете ги да контролират егото си.
    Децата не се раждат с его - то се възпитава от погрешните възгледи на родителите и лош пример от околните.

Напълно съм съгласен, че децата трябва да се взимат на сериозно - знанието което имат го носят направо от извора, докато повечето от нас са го изхвърлили и подменили с фалшиви ценности.

Сегашните души са малко по-различни от предишните и за тях не е нужно толкова отрицателно за да се издигнат понеже те не са като по-старите твърди души.Новите са по крехки и по-чисти.
    Увеличаването на броя на преражданията не прави душата по-малко възприемчива. Просто с всяко следващо прераждане уроците стават по-трудни.

Прекрасно и на място, мерси.
    Възможно е, и възможно е да се отскубнеш от тази карма, заради която неразбираемо ни преследват грешките на родителите.Иска се пълна промяна и всичко става.
    Трудно ще се поправят грешките на родителите, но идва помощ от по-високо и се надявам да се изчисти всичко.Нещо като рестарт на компютъра.
    Родителя греши , децата плащат , обвиняваме господ.Не знаем, кой е господ.Но той, ни наказва.Това е схващането на миналото.Последвано от думите "божа воля".
    Истина и грешки вплетени в едно.

Тази карма си я плащаш като поп. В едно от доста по-старите ми прераждания родителите ми бяха решили, че за мен ще е по добре да съм евнух. Какво ли не направих след това , но такъв си останах до края на прераждането (заедно с букет болести които идват поради това въпреки, че китайските медици бяха на по-високо ниво от сегашните в България).
    Активен
    Sunshine(sun)
    Разумна Любов
    Неактивен Неактивен

• Тук и сега ...

100006741217887
    « Отговор #13 -: Юни 28, 2012, 07:16:27 »

Интересно .... това искам ,повече хора които споделят тяхната гледна точка.
    Без страх, как ще ги възприемат ,тук е свободно пространство за светли хора.
    Цитат
    По отношение на храната - детето по-добре знае какви храни са му необходими. Грешно е да му се налагат някакви хранителни режими. Когато за първи път в сегашното си прераждане ми наложиха да ям месо то ми се видя отвратително на вкус.
    Още от малък знаех как да се храня ,но моите родители, ми наложиха хранителен режим ,които ме прецака и докара куп проблеми.Всичко, докато аз не взех нещата в ръце ,последиците бяха много .
    Но след като поразмислих ,разбрах, че е било нужно за да видя ефекта от грешните представи на хората за всичко до сега.
    Няма какво да допълня освен ,че съм радостен кога има подобни хора.
    Здраве на всички.
    Активен

мушу
    Неактивен Неактивен

Публикации: 102

• « Отговор #14 -: Юли 29, 2012, 14:54:18 »

Аз съм извела за себе си две много важни правила, които се опитвам да прилагам във възпитанието на моите деца.
    1. Не е хубаво да се дава квалификация на самото дете, а само на постъпките им. Никога не се казва - ти си лош, а ти си постъпил лошо. Не се казва какъв си ми художник, а колко хубаво си нарисувал тази картина.
    2. Децата се възпитават изключително с личен пример, а не със забележки, или поучавания. Не мога да повярвам, когато чувам как бабите по градинките ми обясняват, колко е важно да се правят забележки на децата. Колкото искаш поучавай детето си, че не трябва да лъже. Ако ти послъгваш и манипулираш непрекъснато и то ще се научи.
    Дъщеричката ми в момента казва вместо муцунка - мунцунка. Умирам да се хиля на речника и. Ако не и правя забележка за невярно произнесени думи, тя все пак ще се научи да ги казва правилно и ще запазя самочувствието и. Родителя е приятел и наставник, а не пъдарин.

И още едно правило - много гушкане и много мили думи.
    Активен
    Страници: [1]   Нагоре
    Отиди на:  

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright