Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници: [1]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Учене ?  (Прочетена 409 пъти)
Me.Racle
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 117

Silence in action

« -: Май 16, 2012, 12:50:58 »

Здравейте. 
Аз съм Ицо на 18 години и вчера беше моето изпращане от училище.
Да кажем, че започнах да се пробуждам в 10 клас. Дори имам чувството, че съм живял на този свят само 2 години, за които се случиха толкова много неща.
Толкова години изгубени във "учене" на неща, които ограничават човека и природата, които ги унищожават. Информацията която ни се предлага в училище е толкова ограничена и безсмислена, като включим и агресията, и невероятното количество простотия...
Не мога да се сетя за нещо, което ми се "работи" по начина, по който всички го правят днес. Искам да попитам, какво мога да правя освен да продължа "обучението" си във "висше" учебно заведение ? Има ли различни училища, нещо от рода на тези с новата педагогика или те са само за малки деца?
Иска ми се да правя нещо с което да съм полезен на хората, а не да стоя в офис пред компютър или нещо такова Усмивчица Дано сте разбрали нещо  Ухилен
Активен

A better YOU means better YOUniverse !
nikcvet
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 90

« Отговор #1 -: Май 16, 2012, 14:07:25 »

Ако разрешите, да споделя своето мнение, тъй като съм минал по тоя път.

Това, което се учи в училище не е никакво учене, а само някаква азбука,
елементарна грамота. Но това е основата, която е добре да я има.

По-нататък човек учи наистина, ако иска.

Добре е да се изкара общоприето висше образование. Това отваря врати
в обществото, където човек може да приложи и другите си качества.

Поне според мен си струва да се кара образование. От толкова
специалности все ще се намери някоя приемлива.

Формалното образование е груба основа - както тялото е грубата основа,
която човек поддържа, а след това усъвършенства и духа си.

Активен
Странник
Global moderator
Неактивен Неактивен

Публикации: 1380

• Град: Варна
  • « Отговор #2 -: Май 16, 2012, 14:22:33 »

Напълно подкрепям написаното от  nikcvet.
    Ще добавя само че разума има нужда от опорни точки за да е адекватен в реалността в която живеем.
    Не е необходимо да преоткриваш законите на физиката примерно след като са вече написани някъде.
    Само би следвало да ги прилагаш тези знания за да продължиш напред.
    Без знания е много по-трудно...
    Искаш,но не знаеш как...
    Усещаш че можеш...но не знаеш как...
    Искаш да обясниш нещо което усещаш...но не знаеш как.
    Знанията допълват интуицията...
    Активен

Ако не ние -кой? Ако не сега - кога?
    Eona Lightholder
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

Публикации: 2558

NEVERENDING STORY

« Отговор #3 -: Май 16, 2012, 14:29:50 »

Здрасти Ицо и добре дошъл,

Като бях колкото тебе и се насочвах към специализирането , чух една фраза " Занаят не се учи ,занаят се краде".
    Чак след като минаха всичките тези години учене и работа ,разбрах какво значи.
    Всичко опира до това , да не отиваш с нагласата - влизам в система на обучение, а с нагласата отивам при учител.
    Много хора забравят за личната връзка - учител -ученик ,което е енергиен обмен и много ценно нещо . Когато си в една масова обстановка на автоматично записване на лекции ,не се учи , загубено време е . Когато имаш личен контакт ти предизвикваш получаването на знание , което в поговорката се казва "крадене " Усмивчица

Та за да не става много дълго , търси специалности с малки групи . В класа ми "Етнология" в НБУ ,бяхме 7-8 човека и това не беше училище ,както го знаете, това беше най-приказния университет ,затворени с бабките-професорки в стаята , пиехме кафе и слушахме най-хубавите приказки за историята и фолклора на Българина.

За работа с деца. В България Волдорфска или Монтесори педагогика няма като цялостно обучение, мисля има възможност за след дипломна квалификация, но можеш да звъннеш един телефон на детската волдорфска градина и да ги попиташ - как и къде.

С две думи ,каквото обучение да подхванеш ,зависи от тебе на какво ще го превърнеш и как ще го използваш , можеш да "поглеждаш" себе си в работната обстановка ,какво правиш ,как си щастлив в нея ,как твориш и това ще ти бъде целта. Имаш ли цел - пътищата сами ще дойдат с Божията помощ.
    Активен

"weird " is indication for creative force ♥
    Иван
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 35

« Отговор #4 -: Май 17, 2012, 04:08:42 »

Имаш ли цел - пътищата сами ще дойдат с Божията помощ.

Много точно според мен, подкрепям и аз посочения цитат. Моя съвет към теб е да изградиш стабилни виждания и разбирания, попринцип и като цяло. Да разбереш каква ти е целта.
         Да помагаш на хората безкористно, БОЖЕСТВЕНО. Не смятам обаче, че е лесно. Много важно в скучая е в и до каква степен искаш да помогаш на хората, от тук и целта ти и заниманието ти и пътя които трябва да извървиш. По мое мнение колкото по висока цел, толква по труден път, и по БОЖЕСТВЕН. Помисли, разгледаи, допитаи се, опитаи, пак премисли и тогава вземи решение. И за да не се объркам в собствените си думи ще се опитам да го кажа кратко.
        По пътя към наще цели и мечти има препядствия, понякога не толква приятни колкото ни се иска, а това как и дали преодоляваме тези препядствия се явява мерилото за това дали заслужаваме достигането до целта и мечтата си. Не, че аз съм го измислил това, просто ми харесва и споделям идеята.
        Та това накратко е моя съвет нядявам се да ти помогне и за да бъда откорвен, ще ти призная, че го казвам като човек които е бил и все още е в подобно положение. И само като един допълнителен начин за мотивация задаи си въпроса Защо живея?, отговора може да бъде много мотивиращ. Все пак смятам е хубаво, че питаш и се интересуваш което е много ценно. Живи и здрави.
    « Последна редакция: Май 17, 2012, 04:16:20 от Иван » Активен

Нека вървим към прогреса с добри мисли, чистота на действията и искрена вяра, поздрави.

Никои да не приема лично изказаните от мен мнения, нямам за цел да обидя никого. За контакти на лично.
    sianna
    Неактивен Неактивен

Публикации: 63

• Град: софия
  • « Отговор #5 -: Май 17, 2012, 11:11:06 »

А, аз много харесвам това:
       "Вярата Осъществява" - Дънов

Активен
    Страници: [1]   Нагоре
    Отиди на:  

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright