Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници: [1]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Единството на битието  (Прочетена 526 пъти)
mamagaya
Гост
« -: Май 15, 2012, 19:56:06 »

Здравейте, искам да се добера до чистото съзнание  на душата.Зная че е трудно постижимо, но нали всички казвате че децата имат достъп до така нареченото небесно царство.

Цитат......

Матей 18:1-4 „В същото време учениците дойдоха при Исус и казаха: Кой е по-голям в небесното царство?
А Той повика едно детенце, та го постави посред тях и рече:
Истина ви казвам, ако не се обърнете и не станете като дечицата,
никак няма да влезете в небесното царство.
И тъй, който смири себе си като това детенце, той е по-голям в небесното царство.

В древността, когато прирродата е била първична и чиста, водата и въздухът не са имали такова критично значение. Но сега имат. Някога хората са били надарени със свръхспособности. Но защо сега трябва да се изработват с насилие над себе си?
Всичко ще стане лесно и органично ако се върнем към своето първоначално чисто състояние , което сме имали в детството си. Тогава сме имали сила на душата, но сме нямали Разум. Сега имаме Разум, но сме изгубили силата на Душата.Време е да се сдобием с единство между тях. Не да ги изработим като получена отвън способност, а да си го върнем като законна, но изгубена способност.
Как става това нещо.
И също така това не е ли едно и също с нирвикалпа самадхи.
Цитат
Нирвикалпа самадхи е крайната цел. В него няма вече калпа, умът е напълно овладян. В нирвикалпа самадхи се възприема единството на битието. Това е състояние на чисто съзнание, съвършенство, пълнота, блаженство, щастие, екстаз. Нирвикалпа самадхи води до освобождение на индивидуалната душа, мокша, кайваля или нирвана. Пребиваването в нирвикалпа самадхи, докато се извършват нормални дейности в света се нарича сахаджа самадхи

То е състояние на свързаност с нещо неизмеримо и неразрушимо – нещо, което по същество сте вие, и въпреки това е много по-голямо от вас. То е да намериш истинската си природа отвъд името и формата.

Да бъдеш едно с живота в неговата материализирана страна (света), както и със своето най-дълбоко „аз“ и нематериализирания живот – едно с Битието.

Как да се добера до това небесно царство?
Силата на душата е огромна. Всичко което ви изглежда нереално или трудно постижимо може да се постигне с това единство.

* битие.jpg (62.4 KB, 450x450 - видяно 155 пъти.)
« Последна редакция: Май 15, 2012, 20:14:06 от Транс » Активен
Търсач
Търсач
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 393

« Отговор #1 -: Май 15, 2012, 20:53:29 »

Издигни Кундалини.
Активен

mamagaya
Гост
« Отговор #2 -: Май 15, 2012, 20:59:15 »

Издигни Кундалини.

Не зная как става. Ако искаш ела да ми помогнеш да го издигнем двамата. Прегръдка Прегръдка
Активен
Търсач
Търсач
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 393

« Отговор #3 -: Май 15, 2012, 21:09:34 »

Ето така:

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=8eWSoTuhovs" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=8eWSoTuhovs</a>
Активен

mamagaya
Гост
« Отговор #4 -: Май 15, 2012, 23:16:02 »

Аз искам по другия начин
Активен
Страници: [1]   Нагоре
Отиди на:  

Подобни теми:
Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
публикация
Значението на битието
Космогенезис
delfin 6 2350 Последна<br />публикация Юли 28, 2009, 23:11:13
от delfin
Постулати на битието
Духовни учения
The One 0 518 Последна<br />публикация Февруари 05, 2012, 23:49:49
от The One
Законът на Единството (материалът на Ра)
Книги
Sue 0 1454 Последна<br />публикация Март 14, 2012, 09:55:00
от Sue

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
Ширинан | Психолог  © Copyright