Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Анкета
Въпрос: Според Вас върви ли България по пътя на славянството?
Да
Не
И да, и не
Може би (Празен глас, искам да видя гласовете)

Страници: [1]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Добродетелите  (Прочетена 659 пъти)
{-^-}
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 65

да

« -: Май 15, 2012, 14:45:25 »

Много обичам България и българите и затова отварям и тази тема.. Радвам се като забелязвам че в духовен аспект българите в България въпреки всичко си оставаме колектив Усмивчица Телепатията е на много добро ниво и когато някой научи духовна тайна той подсъзнателно я споделя с останалите, споделя и пътя към нея и затова България ще си остане на върха в духовен план.. Усмивчица

Нека не забравяме добродетелите.. Сами виждаме как в съвремието на почит е Лейди Гага и последствията от това.. Хората по света забравиха какво е да си добър човек.. Благотворителност се прави само за реклама... може да се продължава много..

Радвам се че България не се залюлява от вятъра.. България влезе/влиза във всичко което завършва със СЪЮЗ - това няма как да не даде резултат Усмивчица Остава българите да сме на висота, а за това трябва да издигнем добродетелите..

Всеки сам може да преценява вярно какво е най правилно да се направи в точния момент..

Казвам ви това защото лично според мен разликата между обикновен човек и индиго е жаждата за справедливост.. Както и между обикновен човек и кристал е да отвръщаш с любов и доброта ако проявяват агресия към теб.. Чувството за справедливост е вродено у българите - това обяснява защо в България има толкова много деца индиго - над 90%. Това е мое мнение.

Според мен еволюцията на хората идва от добрите им дела и това което ги причинява - добродетелите..

Убеден съм че нашата звезда отново изгрява и никога няма да залезе. Благодаря Ви Усмивчица
Активен

Живей за мига
ИВЕВЕ
Гост
« Отговор #1 -: Май 16, 2012, 09:46:32 »

Радвам се като забелязвам че в духовен аспект българите в България въпреки всичко си оставаме колектив Усмивчица
Ехе, как не съм го срещнала този колектив. Колективно ли хората гладуват, сигурно и колективно се зомбират, колективно не могат да си плащат сметките и едва-едва се издържат.... Може и да си прав.
Телепатията е на много добро ниво и когато някой научи духовна тайна, той подсъзнателно я споделя с останалите, споделя и пътя към нея и затова България ще си остане на върха в духовен план.. Усмивчица
Как се измерва телепатията?
Какви са тези духовни тайни?
По какъв начин се осъществява това "споделяне" на духовни тайни - на сергия ли ги изнасят?
Какъв е тоя път към духовните тайни?
и най-вече - На върха, в духовен или какъвто и да е било друг, план ли ти изглеждаме? Честно?

Нека не забравяме добродетелите..
И да ги забравяме, добродетелите или са там, или ги няма. И те въобще не вървят сами.
Сами виждаме как в съвремието на почит е Лейди Гага и последствията от това.. Хората по света забравиха какво е да си добър човек.. Благотворителност се прави само за реклама... може да се продължава много..
Знаеш ли колко хора ще има на концерта на лейди гага в България?
Те сигурно са там, за да взимат анти-пример, какво не трябва да слушат... Изобщо, ама изообщо не са й болни фенове тези стотици хиляди, ако не и повече, хора.
Радвам се че България не се залюлява от вятъра..
Хич.

Драгоев, това ти мнение има вид на писано от десетина човека, всеки взел участие с по едно изречение, абсолютно извън контекста. Ето, това изречение, например, какво общо има с всичко останало?
Цитат на: {-^-} link=topic=5920.msg67289#msg67289 date=1337082325
Всеки сам може да преценява вярно какво е най правилно да се направи в точния момент..

Абе, то да беше само този цитат. Но като цяло си противоречиш. Четете си мненията преди публикуване, откога го повтарям това...
Активен
Sunshine(sun)
Разумна Любов
Неактивен Неактивен

Публикации: 980

• Град: Тук и сега
  • Тук и сега ...

100006741217887
    « Отговор #2 -: Май 16, 2012, 10:25:52 »

Колкото и да ти се дава отговора и тайните ако не искаш няма да го видиш.
    Около нас има невидима обвивка и от нас зависи тя какво ще пропусне.
    Колкото се издигаме духовно ,толкова тя пропуска информация която преди не сме виждали ,дори и тя да е била пред нас.
    Колкото до индиго , 10 от тях се равняват на всички които са били на концерта на лейди гага в България.
    Разширеното съзнание вижда добро във всяка мисъл или мнение.
    Според мен има много хора които са в процес на събуждане и на докосване на информация която е в нас самите.И кога пожелаеш да споделиш тази любов и доброта която е в нас е трудно с думи и изрази чрез писане.Понеже мислите се леят и е трудно.
    Малко хора биха ме разбрали.Но на мен и един ми стига.
    Цитат
    Как се измерва телепатията?
    Какви са тези духовни тайни?
    По какъв начин се осъществява това "споделяне" на духовни тайни - на сергия ли ги изнасят?
    Какъв е тоя път към духовните тайни?
    и най-вече - На върха, в духовен или какъвто и да е било друг, план ли ти изглеждаме? Честно?
    Тайните ги има и само кога се издигнеш, ги разбираш.До тогава си в примитивните чувства и желания.И да достигнеш до тях, не ти трябва нито пазар(сергия) , нито някои или нещо.Те са вътре в нас.И не очаквам да ме разберете всички.
    Има споделяне на духовни тайни и то става чрез това което следва Колективен ум ,споделяне.
    Както мравките общуват, от разстояние с майката , така и ние можем, но иска време.
    Дано не си противореча , и преди някои да напише нещо отрицателно, нека се замисли над думите, които имат смисъл и отвъд видимото.
    Светлина в умовете и любов в сърцата ви.
    Активен

{-^-}
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 65

да

« Отговор #3 -: Май 21, 2012, 15:26:29 »

Да не забравяме и че българите трябва да се държим заедно, макар че прехода ни раздели като народ.. Не е вярно че българите духовно не сме единни - това се усеща когато изпитваме трудности, изведнъж намираме сили в себе си да продължим! Нали ИВЕВЕ Усмивчица
    Активен

Живей за мига
    ИВЕВЕ
    Гост
    « Отговор #4 -: Май 21, 2012, 15:33:41 »

Нали ИВЕВЕ Усмивчица
    Няма "нали Ивеве", бре Драгоев. Усмивчица
    Колкото и да си ми симпатичен, като не казваш нищо, трудна работа ще е форумното общуване. Ухилен

Активен
    дрян
    *
    Неактивен Неактивен

Публикации: 16

« Отговор #5 -: Октомври 18, 2012, 02:03:19 »

Една мисъл на Имануел Кант която и на мен ми харесва :
    "Две неща изпълват душата с винаги ново и силно удивление и благоговение, колкото повече и по-дълго размишляваме за тях - звездното небе над нас и нравственият закон вътре в нас." Имануел Кант

И намерих извадка от този сайт http://www.sibir.bg/blog/Erotikon/
    ,която много ми харесва - Уважението като проява на Любовта, Любов към достойнството на другите, другите като Божествената Проява на Бог във Света. 

"Уважението — сърцето на духовните обноски Като цяло в разбирането ни за уважението съществува объркване — то не се изразява, когато сме задължени да се подчиняваме на хора, заемащи ръководна позиция. Щом е принудително и мотивирано от страха, уважението не е искрено. Уважението е признанието, че всичко съществуващо има един източник — Необятното; следователно всичко е наситено с есенцията му. Когато наистина осъзнаем това, започваме да почитаме себе си и другите, Майката природа и дори привидно неодушевени обекти. Уважението на Духа към творението отеква във всяко кътче на космоса; то е енергия, която можем да почувстваме и да възприемем в отношението си към живота. Немският философ Имануел Кант, живял през XVIIIв., поставя уважението към себе и другите в центъра на нравствена теория, основаваща се на убеждението, че всеки индивид притежава неизменно вътрешно достойнство. Уважението, което изразяваме към някого, има мощна вибрация и насърчава самоуважението на този човек. Когато идва от сърцето, то оказва почит, каквато нищо друго не може да окаже — нито диамантите, рубините или златото, нито дори жестовете на любов. Уважението, което е искрено, прави невъзможно лицемерието. Ако в действията си обаче сме подбудени от страха, това не е уважение, а само и единствено страх, независимо какво са ни учили за връзката между двете. Уважението е едно от най-висшите изражения на любовта и започва със самоуважението — което на свой ред генерира същото чувство към другите. Когато то наистина изпълни сърцето ни, дори да сме неспособни да го изразим с думи по задоволителен начин, другият човек ще усети вибрацията му — толкова мощна е енергията на уважението."
    Активен
    shining_star
    Неактивен Неактивен

Публикации: 730

« Отговор #6 -: Октомври 18, 2012, 09:37:57 »

Споделям това на 1000%.
    Тук ми се иска да разкажа една история от живота на един човек: като бил в казармата, по времето, когато беше 2 години и беше задължителна, имало един старшина, който се заяждал с него. Веднъж го видял, че чете "Ромео и Жулиета" на английски...взел книгата, погледнал я и: "Кво е тва бе, ти български не знаеш, английски ще ми четеш!..." и я хвърлил. Момчето му казало да не му хвърля книгата, спречкали се и онзи го ударил. Момчето му казало: "Ти сега ме биеш, но аз ще изляза оттук и пак ще бъда човек, а ти ще си останеш свиня". За което около година още лежал по карцери и т.н.

Да, себеуважението и страха не вървят заедно. В случая той е избрал себеуважението пред страха.

Активен
    Ariam
    Ariam(Маха Оръга)
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1237

« Отговор #7 -: Октомври 18, 2012, 10:02:12 »

Не разбирам въпроса!
    Славяни въобще имало ли е или ..И какво означава "Пътя на славянството" :?
    Активен
    balar
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 88

• Град: В КЪЩИ ПРЕД КОМПА
  • индиго ама ренегат:)

« Отговор #8 -: Октомври 18, 2012, 13:39:59 »

Не се чуствам славянин. Българин съм. Усмивчица Какво общо имат слвяните с добродетелите? Я попрочетете малко за тъмните векове на Европа и пак ще говорим.  Но не историците, а изворите от периода на ранното средновековие.  Колкото един викинг е бил света вода толкова и т.н. славяни. Усмивчица
    Активен
    Странник
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1381

• Град: Варна
  • « Отговор #9 -: Октомври 18, 2012, 15:02:13 »

След поколения,ако цивилизацията ни оцелее нациите няма да бъдат от значение.
    Националните особености ще останат като история,етнография и колорит.
    Реалностите,целите и необходимостите ще се диктуват от вида HOMO FUTURUS...
    HOMO SAPIENS ще е атавизъм...
    Но няма да съм жив за тези времена...нямам илюзии по въпроса.
    Активен

Ако не ние -кой? Ако не сега - кога?
    Eona Lightholder
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

Публикации: 2558

NEVERENDING STORY

« Отговор #10 -: Октомври 18, 2012, 15:44:17 »

Цитат
    Но няма да съм жив за тези времена...нямам илюзии по въпроса.

Айде да се уговориме пак да дойдеме

Активен

"weird " is indication for creative force ♥
    вожда
    Неактивен Неактивен

Публикации: 403

I.F.Y

« Отговор #11 -: Октомври 18, 2012, 16:23:40 »

Цитат
    Като цяло в разбирането ни за уважението съществува объркване — то не се изразява, когато сме задължени да се подчиняваме на хора, заемащи ръководна позиция. Щом е принудително и мотивирано от страха, уважението не е искрено. Уважението е признанието, че всичко съществуващо има един източник — Необятното; следователно всичко е наситено с есенцията му. Когато наистина осъзнаем това, започваме да почитаме себе си и другите, Майката природа и дори привидно неодушевени обекти. Уважението на Духа към творението отеква във всяко кътче на космоса; то е енергия, която можем да почувстваме и да възприемем в отношението си към живота.
    Много добре.
    Уважението, обаче, което Кант описва, се отнася до ...онова осъзнаване на единението, в което се намираме всичките живи и неживи творения, и неизбежната свързаност помежду ни, като материални и духовни същности.
    Общо взето това уважение е, което се съдържа в заключителните думи - "всички сме свързани" (аналогично на християнското "амин"), след молитва, при ...сиуксите. Всъщност, това е залегнало във вярванията на голяма част от дивите народи, не само в сев. америка.
    Това е така и аз винаги съм се стремял към това разбиране. Лесно е да се постигне, но е трудно да се запази. Обикновено си мислим, че когато достигнем дадена истина и тя вече ще ни служи по пътя нататък, но това не е така. Нашите стремежи трябва да са постоянни и непресъхващи.
    Да, обаче аз ги деля на два вида уважение, поне при хората.
    Ето, например, аз уважавам всички, като живи същества, като част от цялото, но... не мога да уважавам всички като личности, като авторитети. Това са неща, които те трябва да изградят на базата на реални качества, които използват за добро.
    Не мога да уважавам човек, който е решил, че ще си съсипва неговия и живота на останалите. Той за мен е глупав човек, който не заслужава уважение, защото ако го уважавам, ще стана част от неговата глупост. Като човек го уважавам, да, ако например го видя да гладува и имам храна, няма да го подмина. Това са чисто човешки взаимоотношения, в които ролята, която играем в живота, няма значение. Дори и да знам, че е отнел залъка на много деца, няма да го оставя на произвола. Не от милосърдие или жал, ами просто защото така е правилно. Едно от нещата, които така и не можах да разбера е милосърдието. И ...ето, ако смятате и това към добродетелите, нека някой се опита да ми го обясни.
    Мисълта ми беше, че уважавам всеки като живо същество, но малцина уважавам като личности. Предполагам не е нужно да ви разтягам локуми, относно това - каква е разликата в поведението ми, между човек, който уважавам като личност и човек, който уважавам само като като жива твар. Границата е тънка, но винаги се забелязва.
    Активен

Някои неща се променят, други никога не се променят.
    Ахо!
    ,___,  
    [O,o]
    /)__)  
    -”–”-
    izparitelq
    Гост
    « Отговор #12 -: Октомври 18, 2012, 19:09:51 »

Да, обаче аз ги деля на два вида уважение, поне при хората.
    Ето, например, аз уважавам всички, като живи същества, като част от цялото, но... не мога да уважавам всички като личности, като авторитети. Това са неща, които те трябва да изградят на базата на реални качества, които използват за добро.
    Не мога да уважавам човек, който е решил, че ще си съсипва неговия и живота на останалите. Той за мен е глупав човек, който не заслужава уважение, защото ако го уважавам, ще стана част от неговата глупост. Като човек го уважавам, да, ако например го видя да гладува и имам храна, няма да го подмина. Това са чисто човешки взаимоотношения, в които ролята, която играем в живота, няма значение. Дори и да знам, че е отнел залъка на много деца, няма да го оставя на произвола. Не от милосърдие или жал, ами просто защото така е правилно. Едно от нещата, които така и не можах да разбера е милосърдието. И ...ето, ако смятате и това към добродетелите, нека някой се опита да ми го обясни.
    Мисълта ми беше, че уважавам всеки като живо същество, но малцина уважавам като личности. Предполагам не е нужно да ви разтягам локуми, относно това - каква е разликата в поведението ми, между човек, който уважавам като личност и човек, който уважавам само като като жива твар. Границата е тънка, но винаги се забелязва.

Ти сам си отговори на въпроса -делиш хората на някакви категории,според собствения ти мироглед,което според мен е илюзия
    Според мен си разбрал милосърдието,щом винаги би помогнал на всеки
    Активен
    Страници: [1]   Нагоре
    Отиди на:  

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright