Духовно развитие

Страници:  1 [2]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Caduseus и Жезълът на Асклепий  (Прочетена 10645 пъти)
iti2
Неактивен Неактивен

Публикации: 98

« Отговор #15 -: Май 21, 2012, 23:06:54 »

Нещо, което ми попадна от книгата " Хранен с прана " и може да ви е полезно по дискутираната тема.  Усмивчица

Съгласно книгата “Ключовете на Енох” петото измерение се явява тази следваща “дреха на Светлината”, в която скоро ще се облече нашето физическо тяло. Това е по-голямо материално тяло, в което ще бъде възстановено “Подобието на Бога”, управляващо физическите процеси на материалния план. Триизмерното човечество ще се проектира в него, след като завърши своето обучение в дадената материална сфера на “образ и подобие”.

Четвъртото измерение е състояние на свръхсъзнание и реинтеграция в групово съзнание без загуба на индивидуалността (егото). Това състояние носи в себе си способността за взаимодействие с многоизмерните и многоплътностни реалности. Това е последното ниво на плътността, където все още е необходимо физическо тяло. Четвъртото измерение се определя като свят на емоциите и също се нарича астрален план. Фазата на развитието на нашата планета и човечеството сега е такава, че ние вече влязохме в честотния пояс на четвъртото измерение и много хора са се издигнали над нивото на “триизмерното” съзнание.

Третото измерение на материята е основано на пространственото самосъзнание на егото (индивида). Вибрацията на този план твори илюзията за отделеност, явявайки се призив към индивидуално пробуждане. Той предоставя на всеки човек възможност да осъзнае, че ние сме духовни същества, придобиващи човешки опит, а не човешки същества, стремящи се да получат опита на Духа.

Вторият план е плътността на съзнанието на растителното и животинското царство. Сега те превишиха това ниво на осъзнаване, повишавайки своята честота синхронно с повишението на планетните вибрации, и преминават в трето измерение. Вторият план обикновено е свободен от вибрациите на самосъзнанието и егото. Неговата осъзнатост е подобна на права линия.

Първото измерение на материята е минералното царство, водата, атомите и молекулите на базовите генетични кодове. За него е свойствена “осъзнатост на точката”. Докато Съществото расте духовно, този процес се отразява в неговите вибрационни честоти и молекулярна структура. За молекулярната структура Възнесените Учители са разяснили, че пространството между електроните, неутроните и протоните в атомната структура се разширява, когато Светлината прониква вътре в атома. Тази Светлина е осъзнатостта на индивида за неговата първоначална Божествена природа и Източника на цялата енергия на Неговото Същество. Колкото Светлината на Съзнанието сияе все по-ярко, тя запълва пространството на всеки атом на тялото, увеличавайки честотата на неговата осцилация.  Светлинният потенциал на клетъчната структура също расте; тя става многоизмерна и способна да прониква в другите измерения на Реалността. Повтарям – достатъчно е просто да се научим “да повдигаме” своята точка на съзнанието, “превключвайки каналите”.

Информацията, приета при контакт от различни достоверни източници, гласи, че тъй като всички ние растем към Светлината, то и нашата ДНК съответно се променя – тя изменя броя на нишките си от две на дванадесет. Притокът на висши енергии в настоящото време позволява на човечеството да се развива необичайно бързо – последните 40 години са равни на всичките последни 3 милиарда години. Тези нови енергии носят със себе си ускорение на времето.

« Последна редакция: Май 21, 2012, 23:13:34 от iti2 » Активен
Странник
Global moderator
Неактивен Неактивен

Публикации: 1374

• Град: Варна
  • « Отговор #16 -: Май 22, 2012, 00:05:42 »

Интересно ми е че само се говори за висши енергии.
    Прости наблюдения показват че винаги има равновесие във Вселената.
    Сам се налага и извода че както има все по-висши енергии...така има и все по-нисши такива...
    Но никой не обелва и намек за това.
    Активен

Ако не ние -кой? Ако не сега - кога?
    Sue
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 292

• Град: Ниските земи
  • Нютонист

« Отговор #17 -: Май 22, 2012, 08:25:57 »

Странник, дори онези, които следват пътя за Работа за Себе си, стигат до точката да разбират принципа на единството в Пътя си.
    Най-интересното е, че при свръх ниски температури, някои проводници също стават свръх проводими.

За Хеопсовата пирамида- има ли още съвпадащи числа на пропорция между ДНК и Хеопсовата пирамида? Освен ъгъла на наклона.
    Активен
    Eona Lightholder
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

Публикации: 2519

NEVERENDING STORY

« Отговор #18 -: Май 22, 2012, 10:52:34 »

Знам ,че Хеопсовата пирамида има пропорциите на свещенната геометрия на меркабата, знам че ДНК в 12тичния модел ,разреза му е меркаба и тоя модел се повтаря почти във всичко ,обаче не мога да го обесня по научно му Усмивчица Значи има съвпадъци в съотношенията Сю и някъде пак намерих на руски или на английски инфо ,ама много ми е сложно самото обяснение.

Незнам дали си чела това относно жезлите   http://ustadarin.com/?page_id=6
    Активен

"weird " is indication for creative force ♥
    Странник
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #19 -: Май 22, 2012, 10:57:44 »

Ако А е дължина на основата,
    Н-височината на пирамидата
    h - апотема и височина  на страната (равнобедрен триъгълник)
      то от размерите заложени в Хеопсовата пирамида следва:
    0,5*A*h = Н*H,
     както и  Н*H = h*h – 0,25*А*A.

след преобразуване се стига до
    h = 0,5*A*(0,5+1,25на степен0,5),

израза в скобите 0,5+1,25на степен 0,5 = 1,61803398875.. което си е златното сечение което присъства навсякъде в живата природа и е в основата за усещането ни за красота или липсата на такава.
    В друг аспект на нещата златното сечение присъства в много математически модели и фигури изобразяващи спирали.
    Спиралата е универсалния знак на Вселената който присъства от ДНК на живота и траекториите на електроните и други квантови частици до формите на галактиките...
    Любопитни съвпадения в моите очи е и посоката на спиралите в ДНК - наляво оформени са...
    Всяко торнадо има лява посока на въртене - много клипове изгледах в тази връзка - изключения не видях в посоките им.
    Земята има също ляво въртене гледана от космоса.
    В голяма степен ме озадачава само че ляво ориентираните торсионни полета са деструктивни и разрушителни за живота.
    Дясно ориентираните торсионни полета са съзидателни за живота...
    Някак това разминаване не ми се вписва в картинката и все още го обмислям в същността му...
    Единствено гледната точка спрямо спиралата ако се промени - нещата се подреждат перфектно.
    А именно че ако гледаме изброените посоки на въртене и спиралите отстрани и отгоре - имат ляво въртене.
    Но ако ги гледаме образно казано отдолу - тоест ако са над нас самите - посоката вече става надясно спрямо нас...
    В някаква степен това ми подсказва и как и откъде гледаме и накъде и как да гледаме...
    Но това са си съвсем отвлечени мисли и усещания.
    Активен

Sue
    **
    Неактивен Неактивен

• Нютонист

« Отговор #20 -: Май 22, 2012, 11:15:08 »

Аз пък трябва и да работя .

Само да сложа още нещо, покрай спиралата и въртенето. Мина ми пред очите, докато търсех за дървото на живота и мислех да го сложа при снимките от Копрившица.

Цитат
    Borjgali (Georgian: ბორჯღალი) is an ancient Georgian symbol of the Sun with seven rotating wings over the Christian Tree of Life and is related to the Mesopotamian and Sumerian symbols of eternity. It is usually depicted within the circle that symbolizes the Universe. The roots of the Tree go into the "past" and its palm-like branches are for the "future". The Tree itself symbolizes the continuity between past, present and the future. The Borjgali is usually placed above the tree and symbolizes the Sun, eternal movement and life.

Само не ме питайте какво прави същия символ на различни чешми в Копривщица. Нито кой е бил първият, който го е сложил.
    Борджгали на Грузия.
    Активен
    Eona Lightholder
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

NEVERENDING STORY

« Отговор #21 -: Май 22, 2012, 11:22:25 »

Аз съм лаик на тази тема ,но вътрешното ми усещане е - че където има лявовъртящо има и съответното дясно въртящо  Згреших, обаче не винаги е видимо - както при Vesica Piscis.

О тук си мисля за фигурата на 12 тичния модел ДНК ,всмисъл с драсканията така стигнах, че се разплита на 2 спирали - ляво и дясно въртяща се , сега незнам може би едната шестица са физически нишки една шестица енергийни нишки . Само да кажа аз като започнах драсканиците съвсем не мислех за ДНК конфигурацията а просто за моделите 12 в едно пронципно и разтягайки шестоъгълниците в пространството и свързвайки точките, като ми се усукаха линиите, защото направо нещо ми куцаше и изведнъж зацепих ,че е ДНК модел , после вече намерих подробности по въпроса.
    Активен

Странник
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #22 -: Май 22, 2012, 12:26:26 »

Встрани от темата ще спомена и нещо друго:

това е типичната поза лотус за медитация,вглеждане и преоткриване на вътрешния мир и същност - стилизиран триъгълник-действие затваряне .

Сплетени състояния на съзнанието в медитация с други същности и измерения и възможните рискове от това...

Витрувианския човек с вписаните в него две възможни състояния на съзнанието:
     Кръст имащ за  основа едната човешка фигура вписана в квадрат като граница  - Христовото съзнание -действие -отричане на своята същност в името на нещо друго по висше от теб.
    И пак в това изображение другото възможно състояние -кръгът като безкраен символ на Осъзнат Избор на Приемане и Единение с Вселената в теб самия-действие - приемане на всичко около теб на всички възможни нива в теб самия.
    Триъгълника се вписва в квадрата и кръга на свой ред...
    Размисли разни...
    « Последна редакция: Май 22, 2012, 12:32:45 от Странник » Активен

Eona Lightholder
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

NEVERENDING STORY

« Отговор #23 -: Май 22, 2012, 14:36:11 »

Сю елемента свастика - в движение - спирала е символ на слънцето и присъства също ,като колело и диск - все слънчев елемент в движение.
    Странното е че са и леви и десни.

Ето какво намерих като мнение ,защо са леви и десни

Покрай календара се ориентирах в културата на народите и според мен свастиката в двата варианта фиксира двете  "движения" на Слънцето гледано от Земята.
     Лявата свастика отразява движението на Слънцето по съзвездията през годината
       Дясната свастика отразява движението на Слънцето в точката на равноденствие през ЕРИТЕ, което се определя от движението на оста на Земята. Оста не е перпендикялярно на орбитата на Земята, а е наклонена и се движи около перпендикуляра в обратна посока на тази в която се движи Земята по орбитата си.   

http://balkan1.blog.bg/politika/2010/08/13/svastikata.590601
    « Последна редакция: Май 22, 2012, 14:43:58 от Eona Lightholder » Активен

Eona Lightholder
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

NEVERENDING STORY

« Отговор #24 -: Май 22, 2012, 14:53:40 »

Аууу ама то свастиките били тема за кютек , а аз се чудя защо са ни ги поспестили професорите . То са безброй теории - и за ляво-дясно още по. То си е инфо за нова тема.
    Активен

Sue
    **
    Неактивен Неактивен

• Нютонист

« Отговор #25 -: Юни 04, 2012, 13:37:53 »

Цитат
    The term kerukeion denoted any herald's staff, not necessarily associated with Hermes in particular.[7]

Lewis Richard Farnell (1909) in his study of the cult of Hermes assumed that the two snakes had simply developed out of ornaments of the shepherd's crook used by heralds as their staff.[8] This view has been rejected by later authors pointing to parallel iconography in the Ancient Near East. It has been argued that the staff or wand entwined by two snakes was itself representing a god in the pre-anthropomorphic era. Like the herm or priapus, it would thus be a predecessor of the anthropomorphic Hermes of the classical era.[9]
    http://en.wikipedia.org/wiki/Caduceus

Съществуват предположения, че жезъл с обвити около него змии са сами по себе си изображение на бог от пред-антропоморфната ера.

Цитат
    A.L. Frothingham incorporated Dr. Ward's research into his own work, published in 1916, in which he suggested that the prototype of Hermes was an "Oriental deity of Babylonian extraction" represented in his earliest form as a snake god. From this perspective, the caduceus was originally representative of Hermes himself, in his early form as the Underworld god Ningishzida, "messenger" of the "Earth Mother".[11] The caduceus is mentioned in passing by Walter Burkert[12] as "really the image of copulating snakes taken over from Ancient Near Eastern tradition".
    същото място, по-надолу в текста

Фротингам и Уард предполагат, че прототипът на Хермес е вавилонско божество, което първоначално е било изобразявано като бог-змия. От тази гледна точка, кадусеят е изображение на самия хермес, а не негов атрибут. Нингишзида, посланикът на Майката Земя.
    Активен
    Страници:  1 [2]   Нагоре
    Отиди на:  

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Паник атака | Планински кристал - Кварц  © Copyright